Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 07.11.2011., 20:33   #1
Brlja
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 874
Čudan BSOD problem

Naime mjesec dva nakon sto sam slozio konfu poceli su mi se javljati razni problemi s windowsima. Tipa ovo has stopped working, ono has stoppped working itd. Jedan reset i sve ok.

U zadnje vrijeme sve se pogorsalo. Naime, svaki put kad palim komp nakon sto je odstajao nekoliko sati dobim 5-6 BSOD-ova, uglavnom 1A (kakti neki driver, memory occupation bla bla). Nakon sto se uspije jednom upalit, sve je super, cak se niti nakon daljjnih koliko god restartavanja ne javlja BSOD.

I tak...meni lagano pun k... i malo gledam okolo i naletim na neki thread o problemu s memorijom kod "cold starta" tj. ak je komp ugasen neko vrijeme. Rekoh nema sanse, pa nije to Yugić. Aj dobro, mislim si, idem fino sprzit memtest kak je lik tamo rekao, ostavit komp na nekoliko sati i fino cim ga upalim da on pocne vrtit test.

I stvarno...u prvih 15 sec 4 greske i onda dalje nista...

Sad pitanje, jesu li 4 greske dovoljne da se zakljuci da ne valja memorija. Drugo, kog vraga da kazem tam ekipi ak cu je vracat kad je takva cudna situacija?

Inace mem je u moj komp, ali mislim i nevazno je koja je.
Brlja je offline   Reply With Quote
Staro 08.11.2011., 13:15   #2
goranmw1
Premium
 
goranmw1's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 43
Ja bih probao update BIOS-a ako već nisi, a tek onda razmišljati od daljnjim mjerama. Znaju se zbog starije verzije BIOS-a javljati ovakvi problemi.
goranmw1 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na