Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > PC Ekspert > Komentari i prijedlozi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 05.02.2018., 21:04   #1
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,847
Garancija preko mene?

Sve više ljudi u oglasima piše garancija preko mene...

Garancija preko mene vam znači da imate račun koji ne možete dati jer su na firmu ili sl, da nema garancije nego da ćete vi kemijati ako nešto ode, da su kupljene vani pa zato nema garancije jer se šalju preko Amazona i sl?

Ne ulijeva mi povjerenje garancija preko nikoga jer tko zna gdje je prodavač za 3 mj ili 20 mj i da li će htjeti izaći u susret ili neće...


Po meni je to isti k kao i bez garancije pa bi bilo dobro da se u oglasima pojasni mali detaljnije a ne da svakome moramo na pm pisati ...
buljaka je offline   Reply With Quote
Staro 05.02.2018., 21:26   #2
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,994
Pa na tebi i meni je dal ti to odgovara il ne i dal ćeš kupit il ne. Uvijek možeš tražit da se cijena korigira il nešto, kalkuliraš.
Pupo je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 05.02.2018., 22:33   #3
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,847
Ma meni smeta što skrivaju kao zmija noge šta je sa garancijom upitno . Ne bi tako šta uzimao nikako
buljaka je offline   Reply With Quote
Staro 05.02.2018., 22:39   #4
prileee
laser
Moj komp
 
prileee's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Split
Postovi: 2,273
Pa naravno, ti i ja smo dovoljno razumni da to uzmemo kao da i nema garancije i shodno tome pokusamo korigirati cijenu. I mene smeta to boostanje oglasa, cisto da se bolje reklamira i proda...
__________________
prileee je offline   Reply With Quote
Staro 05.02.2018., 22:43   #5
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,847
Pa da. Ja kome god sam slao da mi pojasni ispadne da je kupila tetka u Njemačkoj i nema račun. Ali ona može reklamirati ako bude trebalo 2023. God kad dodje na odmor i takve fore. Užas
buljaka je offline   Reply With Quote
Staro 05.02.2018., 23:52   #6
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,602
Računaš kao da nema i to je to.

Dogodilo mi se nekoliko puta da sam išao na povjerenje i popušio neku od ovih situacija...

a) taman sam se selio i negdje mi je među papirima, poslat ću ti za par dana, gužva mi je
b) mobitel / grafička / RAM mi je od frenda / tete / mame / strica i garancija je negdje kod njega, poslat ću ti za par dana
c) ostalo mi je na stolu doma, pošaljem ti odmah čim dođem doma
d) ako nešto bude, samo mi se javi, riješit ćemo...a par mjeseci kasnije...birali ste broj koji se ne koristi

Naravno, nikad takve garancije nisu ispoštovane. Srećom, nikad nije bilo nešto strašno vrijedno, pa sam svjesno riskirao.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 05.02.2018., 23:53   #7
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,847
E baš tom odlično objašnjeno ... Treba zabraniti takve garancije na tržnici ...
buljaka je offline   Reply With Quote
Staro 06.02.2018., 11:59   #8
Prki
Premium
Moj komp
 
Prki's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,301
Da ja si isto slažem da bi takve stvari trebalo uopće zabraniti na tržnici ili ima garanciju i svatko ju može ostvariti ili nema.A ovo ima preko mene a ko mi garantira da će za 27mj biti tebe,da li taj koji kaže da je gar. preko njega garantira i kako da će biti njega,firme tetke....preko kojih ide garancija, znači čisto dezinformiranje,mazanje očiju i dizanje cijene.Iako je u pravilima tržnice izričito navedeno da se garancija mora navesti ima ili nema.
Prki je offline   Reply With Quote
Staro 06.02.2018., 15:24   #9
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,940
To je sve od komentara?

Čitam, pa iako sa strane kupca recimo da mogu razumjeti problematiku, kao prodavač i kao kupac sam X puta i prodao i kupio nešto s takvom vrstom garancije. Od x tako kupljenih proizvoda, imao sam nekoliko reklamacija koje su prošle baš bez problema, kao da sam i imao fizički račun na svoje ime. Isto tako i davao sam takve garancije, isto tako imao u x navrata potrebu da ih realiziram i naravno sve je prošlo ok.

Naravno, dopuštam da je i bilo drugačijih situacija no kao i u X primjera do sada - PCE tržnica je oglasna ploča, moderatori se NEĆE i ne mogu petljati u trgovine, cijenu, uvjete trgovine i sve što svakome od vas padne na pamet Imamo 7-8 glavnih pravila i trenutno ne vidim niti jedno koje bi trebalo biti dodano u taj set, pa tako niti ovu priču. Pravila su vrlo jasna, MORAŠ oglasiti jel artikl ima ili nema garanciju. Kakva je ona, na koga glasi, na kojem papiru je sprintana, koje je boje taj papir, ko nosi artikl na garu i sve ostalo - isključivo stvar dogovora na relaciji prodavač - kupac.
tor je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2018., 02:01   #10
Zaramoth
Killing monsters
Moj komp
 
Zaramoth's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 435
Kakvom vrstom točno garancije - nisi objasnio? Prodao si nešto što je kupljeno na firmu pa je račun negdje u knjigovodstvu ili si prodao nešto što ti je "tetka" kupila u Njemačkoj?
Neću se petljati u pravne stvari ali prodavati nešto kao "fizička" osoba dok je račun na firmu tj. pravnu osobu (pogotovo ako firma nije tvoja) mi ne zvuči kao da je sve baš po...P.S.-u.
Na kraju krajeva, ako račun stvarno jest na firmu, nije li dobro i za kupca i prodavača da se barem kopira oriđiđi račun (koliko god možda nevažeća takva kopija bila) jer em će prodavač koliko-toliko dokazati da ne mulja s garancijom, em će kupac biti mirniji/sigurniji prilikom kupnje?
Zaramoth je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 07.02.2018., 10:09   #11
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,940
Mene pitaš ili općenito? Ja sam osobno imao ovih situacija, roba na firmu kupljena, pa kasnije reklamirano...i to je prošlo ok. E sad, jel to pravno ispravno ili nije, jel se to smije ili ne - u to ne ulazim, niti me realno ni ne zanima. Garanciju sam ostvario i iskreno, to mi je jedino bitno...I da, u slučajevima kada sam ja bio u situaciji da je moj kupac trebao reklamirati u garantnom roku - ja sam to rješavao. Doslovno mi je čovjek donio komponentu, ja sam to dalje rješavao sa servisom, baš zbog toga jer je račun bio na pravnu osobu koju sam ja predstavljao.
tor je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2018., 10:24   #12
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor tor Pregled postova
Mene pitaš ili općenito? Ja sam osobno imao ovih situacija, roba na firmu kupljena, pa kasnije reklamirano...i to je prošlo ok. E sad, jel to pravno ispravno ili nije, jel se to smije ili ne - u to ne ulazim, niti me realno ni ne zanima. Garanciju sam ostvario i iskreno, to mi je jedino bitno...I da, u slučajevima kada sam ja bio u situaciji da je moj kupac trebao reklamirati u garantnom roku - ja sam to rješavao. Doslovno mi je čovjek donio komponentu, ja sam to dalje rješavao sa servisom, baš zbog toga jer je račun bio na pravnu osobu koju sam ja predstavljao.
+1

Lani sam kupio takav SSD i prodao GTX 1070 (u roku od 2 minute)... jednostavno kojima to smeta, to neka ne gledaju i sve 5. Popust zbog toga neće dobiti, barem ne kod mene Ima nas kojima to ne prectavlja problem ni kupiti a tako ni prodati.

Ljudi se svakako snalaze u nabavci hardvera. Dok nitko nikog nije zavaljao, ne treba se grčiti. Svaka kupovina prectavlja rizik, i ona sa računima i garancijom. Treba se samo sjetiti orginal računa iz Linska na WD Caviar Black diskove

Sent from Mobara
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2018., 10:26   #13
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,357
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova

prectavlja rizik
Ono kad imoCki progovori iz Brke
Juice je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2018., 10:27   #14
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,532
Citiraj:
Autor tor Pregled postova
račun bio na pravnu osobu koju sam ja predstavljao.
Lokacija: Sesvete

Hm. Vjerujes zasto je tesko ljudima povjerovati u pozitivni ishod takvog "jamstva".
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2018., 10:27   #15
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Namjerno tako pišem hrvacki, gracki, Imocki

Nadalje, ovo dođe kao i na ono što je netko jedavno izjavio da nema šanse da nekome uplati nešto unaprijed jer ne vjeruje nikome. Sve ovisi o pojedincu. Ti nećeš meni uplatiti lovu, ja tebi ne šaljem robu i nema trgovine. Doći će drugi kojem to ne predSTavlja problem

Tako i ovo. Tko ne vjeruje ili smatra da je to isto kao i da nema gare, nrka zaobiđe i to je to. Uvijek bude došao netko koga to ne dira

Sent from Mobara
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2018., 10:56   #16
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,940
Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova
Lokacija: Sesvete

Hm. Vjerujes zasto je tesko ljudima povjerovati u pozitivni ishod takvog "jamstva".
Ovakve provokacije neće dobro završiti, to ti je jasno
tor je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2018., 11:27   #17
tizhu
Premium
 
Datum registracije: Sep 2014
Lokacija: zagreb
Postovi: 722
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Nadalje, ovo dođe kao i na ono što je netko jedavno izjavio da nema šanse da nekome uplati nešto unaprijed jer ne vjeruje nikome. Sve ovisi o pojedincu. Ti nećeš meni uplatiti lovu, ja tebi ne šaljem robu i nema trgovine. Doći će drugi kojem to ne predSTavlja problem

Tako i ovo. Tko ne vjeruje ili smatra da je to isto kao i da nema gare, nrka zaobiđe i to je to. Uvijek bude došao netko koga to ne dira

Sent from Mobara
+1

kupio za 500,00 kuna ruter s njuškala. čovjek se u pidžami spustio sa ruterom do ulaza i daje mi ga prašnjavog, zmazanog, bez kutije, računa, bilo čega. kabel visi iz rutera. ja pitam jel radi, on kaže da je radilo dok ga je koristio. pitam ja jel mogu sutra vratit ak ne radi. veli on može.
evo radi đubre. nit me zanima gara taman crko sada niti ću mislit da me zajebo. svjesno sam kupio za nemale nofce od potpunog stranca elektronički uređaj.
tizhu je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2018., 23:06   #18
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,532
Citiraj:
Autor tor Pregled postova
Ovakve provokacije neće dobro završiti, to ti je jasno
Nisam ja djabe kupio Daču, to mi je jedina sansa da eventualno ostvarim garanciju preko tebe a da bude maksimalno jedna klocna pod autom i da se ne naljutis na pitanje "Kako mislis zasto nema Otiraj-dotiraj komerc d.o.o. u Sudskom registru, pffff?"
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2018., 10:49   #19
Munjara
Beerman
 
Munjara's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Sisak- grad hrvatskih po/b(i)jeda
Postovi: 1,525
ako je jasno sto i kakvi su papiri te garancija u igri, ne vidim problem...
ako pak netko se busa u garanciju "preko mene" i ne stoji iza nje imamo rubriku za to....
Bar ovdje na forumu, na drugim lokacijama ni vlastitoj materi ne treba vjerovati na riječ

Zadnje izmijenjeno od: Munjara. 08.02.2018. u 10:54.
Munjara je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na