Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 14.02.2013., 22:42   #31
Rade0n
Guest
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 820
Citiraj:
Autor BojanZD Pregled postova
Šta, dali su mi D-link kojeg sam ja po ondašnjem ugovoru kroz 2 godine otplatio i nakon isteka ugovora ruter postaje moje vlasništvo i sad da im ga vratim..hoću kad na vrbi rodi grožđe?!
Ak smo potpisali ugovor,onda se tog obje strane moraju pridržavati-ja sam svoj ispoštovo,pošteno platio,nek se hebu.
Možda je sada Dlink bezvrijedan,al nedam ga T-comu, makar ga bacio kroz prozor!!

Ja nisam bio pod ugovorom kad su nastupili novi opći uvijeti korištenja, tak da se na mene ne odnose novi opći uvjeti al opet me pokušavaju zahebat!

Netreba im dat ništa, zato nas i guze svi pa smo jebena nacija bolnih guzica jer se prepustimo ko ovce...
Daj nemoj pisat gluposti.
Rečeno ti je već da ti nisi ništa otplatio zato što ni ne možeš otplatiti, router je vlasništvo t-coma, takve uvjete je svatko svojevoljno potpisao i pristao na njih.
Ako ti se nešto ne sviđa onda nemoj koristiti njihove usluge.
Rade0n je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2013., 22:58   #32
tutix
Premium
Moj komp
 
tutix's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,060
Sam malo, meni nije jasno na koji način misliš koristit taj T-Comov rotuer koji radi na Annexu B sa Optimom koja radi na A. Morat ćeš nabavit drugi router svejedno.

I da što se tiče te opreme, po meni opravdano. Bolje da mi ju daju u najam, pa onda kad rikne da imam pravo na zamjenu. S druge strane ako šaltam operatera vjerojatno mi i treba njihov nekakav router koji ima podršku od njih samih, a ovaj mi stoji za ukras, tj. ne mogu ga prodat ni za 50 kuna poslije...
tutix je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 14.02.2013., 23:11   #33
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,508
Pa kod nekih se uređaja da promijeniti Annex, za primjer vidi teme o SX76x.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2013., 23:38   #34
3NCORE
NePremium clan
Moj komp
 
3NCORE's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Dubrava,Zagreb
Postovi: 215
Tako su i mene zvali kad sam otkazao ugovor da vratim ruter.Kad sam im objasnio da imam ono govno staro 6-7 godina,bez wifia i mislim samo jednim ethernet konektorom, onda su pomijenili pricu i rekli da zadrzim.

Steta, mogao sam ga se rijesiti za djabe.
__________________

3NCORE je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2013., 23:49   #35
Luce
iVar
 
Luce's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 307
Citiraj:
Autor tutix Pregled postova
Sam malo, meni nije jasno na koji način misliš koristit taj T-Comov rotuer koji radi na Annexu B sa Optimom koja radi na A. Morat ćeš nabavit drugi router svejedno.

I da što se tiče te opreme, po meni opravdano. Bolje da mi ju daju u najam, pa onda kad rikne da imam pravo na zamjenu. S druge strane ako šaltam operatera vjerojatno mi i treba njihov nekakav router koji ima podršku od njih samih, a ovaj mi stoji za ukras, tj. ne mogu ga prodat ni za 50 kuna poslije...

Jednostavno,stavio samo korisnicko ime i lozinku od Optime i udri dalje
__________________

Luce je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2013., 00:05   #36
rodney
only fool, not a horse
Moj komp
 
rodney's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: near zgb
Postovi: 1,276
Ma smrdoljubi su to sve.. Meni se lik u tcomu skoro rasplakao od jada
jer nisam htio potpisat ugovor (pretplata za mob) dok ga ne pročitam..
A i s routerom sam imao problema, imao gore spomenuti 584t dugo dugo,
i onda uzeli i maxtv, i brzina neta megabit do dva. Isto rekli kao da novi
router moram platit 700kn jer sam uzeo neku tipkovnicu s produženjem
ugovora (taj produzetak je tad istekao). A ja lijepo svaki dan ujutro telefon
i prijava kvara. Šta god oni meni kažu ja vičem - nema slike. I tako kombi
dolazio 5-6 puta u desatak dana do moje prčije od sela, i zadnji put kad je
došao lik mi kroz prozor samo gura novi router, a ja ga lijepo pristojno zamolio
da mi da i kutiju... Rekoh nedam ti ni ta dva kratka lan kabela. I jedan telefonski.
A ako nekom treba 584t za vratit, imam par komada.
__________________
"I intend to live forever. So far, so good."

job security - example
rodney je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2013., 00:29   #37
buljo
Strichek Moderator
Moj komp
 
buljo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,317
Da pitam: na t-comu sam valjda 6 godina, prvi router mi je bio Siemens SE555, i tad je potpisan ugovor.
Sada sam produžio ugovor ali nisam ništa potpisivao niti dobio, sve je rješeno preko telefona, što je u tom slučaju sa routerom i najmom?
Imao sam svoj router, ništa novoga nisam dobio.
__________________


/// Asus Maximus VII Hero /// Intel i7 4790K with Cryorig H5 /// 4*8GB Kingston DDR3 1600 /// Gigabyte 1070 Ti Gaming 8GB ///
/// HDD_0 Samsung 970 Evo Plus 500 GB SSD /// HDD_1 Samsung 860 Evo 500 GB /// HDD_2 WD 1TB Black /// HDD _3 WD 2TB Red /// HDD _4 WD 3TB Red /// HDD _5 WD 4TB Red /// DVD-RW Pioneer DVR-212 ///
/// Creative Gigaworks T20 /// Fnatic Gear Red /// Logitech G502 /// Razer Goliathus /// HyperX Cloud /// Corsair 650D Obsidian /// DELL U2719D + DELL U2719D /// CorsairHX650W ///
/// Synology 918+ = 2 x 4 TB WD Red & 2 x 6 TB Seagate IronWolf ///





/// Lenovo T480s /// i5 8250u, 16 GB, NVME 500 GB /// Lenovo ProDock ///




žmnpp
buljo je online   Reply With Quote
Staro 15.02.2013., 00:38   #38
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,313
Citiraj:
Autor buljo Pregled postova
Da pitam: na t-comu sam valjda 6 godina, prvi router mi je bio Siemens SE555, i tad je potpisan ugovor.
Sada sam produžio ugovor ali nisam ništa potpisivao niti dobio, sve je rješeno preko telefona, što je u tom slučaju sa routerom i najmom?
Imao sam svoj router, ništa novoga nisam dobio.
upravo i moj slucaj. iako sada citam da oni sada imaju u bazi koji router koristim, e pa onda imaju i u bazi da mi nisu dali siemensa....... ili u tvom slucaju nesto drugo osim ovog SE555.
__________________
Hey love crusader, I want to be your space invader. For you I will descend the deepest moon crater. I is most stronger than darth vapor.
Obey me, I is your new dictator. For you is Venus, I am Mars. With you I is more richer than all the czars. Make a wishes on a shooting stars, then for you I will play on my cosmic guitars!

Burko je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2013., 00:57   #39
ShanTech
Banned
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: -
Postovi: 3,783
Router je vaš jer ste ga kupili. Kolko vidim nisu vas još prebacili na novi "sistem". Kao i ja koristite "retro" SE555 uređaje. Nemate obvezu dati im nešto što ste kupili pa makar to bilo i 1 kn. Ako ćemo ići dalje, nemaju vam pravo uzeti ni splittera jer je on dolazio uz Siemensa, kojeg ste kupili za 1 kn. Novi uređaj koji ćete dobiti vam ide "na posudbu".
ShanTech je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2013., 01:07   #40
Alister
Premium
Moj komp
 
Alister's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 1,448
Meni nije bilo tako, ugovor s t-com-om istekao 16.12.2012. Onda sam potpisao sa iskonom, iskon sve zeznuo i ništa mi nije radilo. Potpisao ponovo s t-com-om, i dobio novi router i maxTV ponovo. Nisu me tražili nikakav poprav opreme nazad. Nova oprema u kutijama zapakirana, a koristim cijelo vrijeme staru opremu.
Alister je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 15.02.2013., 01:20   #41
danc00
Why so serious
Moj komp
 
danc00's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Krapinske Toplice / Zagreb
Postovi: 3,415
Ja imam doma valjda 3 rutera, i da mi kažu da ih moram vratit vratil bi im drage volje, koji će mi k to doma. Ionak idem na H1 i oni mi daju svoj novi.

Pa naravno da ću im vratit ak me traže, zake bi se delal glup ili ga trgal i vračal im neispravan pa nismo divljaci.

Bar tih rutera imaš ko gljive poslje kiše... a kaj se još t-coma tiće sa podrškom i njihovim tehničaraima nikad nisam imal problema, svaki put su došli za dan ili dva i kad god sam im rekel da ruter šteka dobil sam novi, a stari su mi ostavili...ne da samo dobil novi nek sam dobil i cijeli set kablova i splitera...tak da su bili maksimalno korektni i zakaj bi im sad ja stvaral probleme ak oće natrag svoju opremu. Nek nose, bar neću morat na tavanu skupljat smeće...

Ak neko baš hoće poklonim mu d-link(žični) ruter pa nek se igra!

A i sad sam prekinul maxtv, i reko starome pa kaj nisi odnesel dole resiver i te stvari, a on mi rekel da su mu rekli da ne trebaju oni to natrag...i kaj sad, opet imam smeće doma, jer mi ničemu ne služi, aa t-com ne želi to natrag!
danc00 je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2013., 01:31   #42
Xenon
Banned
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
radi se o tome da sada svi operateri renataju opremu po uzoru na bnet i smanjanje troškova ... iskon također ...
Xenon je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2013., 02:51   #43
tutix
Premium
Moj komp
 
tutix's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,060
Citiraj:
Autor Luce Pregled postova
Jednostavno,stavio samo korisnicko ime i lozinku od Optime i udri dalje
Zanimljivo, koji router je u igri ako se smije znat?

Citiraj:
Autor danc00
Ja imam doma valjda 3 rutera, i da mi kažu da ih moram vratit vratil bi im drage volje, koji će mi k to doma. Ionak idem na H1 i oni mi daju svoj novi.
Tako i ja. I nemam ih gdje deponirat, a nikome to ne treba ili ne želi uzet. Elcon, Zyxel i jedan Thomson. Sve drlozi s kojima ne možeš ništa pošteno napravit, sam smetaju, a opet šteta bacit kao i sav ispravan hardver ma koliko star (ili loš) bio.
tutix je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2013., 03:13   #44
Luce
iVar
 
Luce's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 307
@tutix

rjec je o simens gigaset sx763
__________________

Luce je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2013., 09:34   #45
BojanZD
Premium
Moj komp
 
BojanZD's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Zadar
Postovi: 1,396
Citiraj:
Autor Rade0n Pregled postova
Daj nemoj pisat gluposti.
Rečeno ti je već da ti nisi ništa otplatio zato što ni ne možeš otplatiti, router je vlasništvo t-coma, takve uvjete je svatko svojevoljno potpisao i pristao na njih.
Ako ti se nešto ne sviđa onda nemoj koristiti njihove usluge.
Bee cool, za glupost prozivaj nekog drugog?!
Čitaj šta pišem?!
Meni je ugovor istekao prije bilo kakvog mjenjanja općih uvjeta korištenja, što znači da po starim uvjetima korištenja uređaj postaje moje vlasništvo nakon isteka ugovora, što ZNAČI da sam ga platio 1 fakin kunu i 24mj plaćao pretplatu.
Nemože se ugovor retrogradno mjenjati.

I svima gore objašnjenje-nije stvar da ja ne želim vratit Dlink, nego oni hoće moj Thompson kojeg sam nabavio na vlastiti trošak(zbog wlana) u trenutku dok nisam imao ugovornu obvezu?!
Samo zato što oni u sustavu vide da ja imam Thompson,oni podrazumjevaju da je to njihovo..ma nema šanse makar ga zapalio.
I sad, da bi ja dokazao kako Thompon nije njihov,ja bi morao potrošit 10 radnih dana i tonu živaca da objasnim ekipi u T-com centu i korisničkoj službi šta se događa.

Hebeš modem, al nedam da me vuku za uši...

Zadnje izmijenjeno od: BojanZD. 15.02.2013. u 09:42.
BojanZD je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2013., 10:07   #46
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,334
Svaki prigovor se rješava isključivo pisanim putem na poštansku adresu HT-a.
Ništa mailom, otići osobno ili slično. Takva je procedura i veoma su "susretljivi" u pismenom obraćanju jer ih jedino tako i mogu kazniti za nešto što ne rade po pravilima.
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2013., 11:52   #47
tigo95
Premium
Moj komp
 
tigo95's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zaprešić
Postovi: 142
Već nekih 4-5 godina nisam korisnik t-coma. Ostao mi je njihov router i dva splittera ( koji su tko zna gdje ). Nisu me nikad to tražili natrag. Zanimljivo je bilo kada su povećali brzinu interneta. Nisam se mogao spojiti na net ili je išlo jaaaaako sporo. Zvao sam ih u nekoliko navrata i jedino što su zaključili je bilo da mi je router "pregazilo vrijeme" i da ne podnosi takve brzine. Još su mi rekli da mi ugovor nije pri kraju i da mi za produljenje ne mogu dati novi router. Znači, jedino rješenje je bilo da JA kupim novi router. Ja sam ga kupio ali ga nisam nikad koristio jer sam se sjetio da i na drugu telefonsku utičnicu stavim splitter. Nakon toga, internet je šibao i na tadašnjim luuudim brzinama. Da skratim: router je bio moje vlasništvo, ne u najmu. Kažete da je sad drukčije, pa pročitajte ugovore ili nazovite t-com i recite da je router u kvaru. Ako vam ponude da će vam ga zamijeniti za drugi onda je vjerojatno njihov. A za ovaj bahatluk da ti daju jedan a onda traže drugi, nemam riječi...samo kod nas....
tigo95 je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2013., 14:39   #48
Rade0n
Guest
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 820
Problem je što vi nabavljate routere o svom trošku, a to ne treba raditi, oni su vam DUŽNI isporučiti novi router ako stari ne radi dobro ili uopće ne radi.

Normalno da ovi iz t-centra ili preko telefona nekad znaju zavlačit i strogo se držat papira te odbijaju dati novi router, ali zato tehničari na terenu uvijek daju novi router, i kad treba i kad ne treba.
Znači samo treba tražiti da vam tehničar dođe doma jer je oprema neispravna, a ne preko telefona tražit novi router.

Koliko su samo routera podijelili jer su oštećeni zbog grmljavine, a nisu morali, u uvjetima jasno stoji da je svaki korisnik sam dužan zaštititi opremu od takvih stvari i da oni ne odgovaraju za nju.

Zadnje izmijenjeno od: Rade0n. 15.02.2013. u 14:57.
Rade0n je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2013., 15:45   #49
gil
Member
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Kutina
Postovi: 979
Citiraj:
Autor tutix Pregled postova
Sam malo, meni nije jasno na koji način misliš koristit taj T-Comov rotuer koji radi na Annexu B sa Optimom koja radi na A. Morat ćeš nabavit drugi router svejedno.

I da što se tiče te opreme, po meni opravdano. Bolje da mi ju daju u najam, pa onda kad rikne da imam pravo na zamjenu. S druge strane ako šaltam operatera vjerojatno mi i treba njihov nekakav router koji ima podršku od njih samih, a ovaj mi stoji za ukras, tj. ne mogu ga prodat ni za 50 kuna poslije...

Negdje radi na Annexu A a negdje na B, mislim ako je optimova infrastruktura onda je na A.
gil je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2013., 15:46   #50
danc00
Why so serious
Moj komp
 
danc00's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Krapinske Toplice / Zagreb
Postovi: 3,415
Čekaj malo, ti i ako ruter kupiš imaš neku garanciju na njega, stoga ak ti krepa oni ili moraju dati novi ili ovog popraviti, znači u oba slučaja ti moraju pomoć.

Meni je jednom riknul zbog grmljavine, točnije radil je ruter ali nije bilo veze...i zamjenlli su, naravno bil sam pod ugovornom obavezom pa mi je bilo logično da to naprave. Sad ne znam kako bi postupili da mi se to dogodilo poslje isteka ugovora...ali onda ni nisu dužni davati nekome ruter, ili ako daju ssvakom normalnom čovjeku je jasno da u tom slučaju moraš vratiti ispravan ruter njima ako prekineš odnos...
danc00 je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2013., 16:18   #51
Rade0n
Guest
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 820
Citiraj:
Autor danc00 Pregled postova
Čekaj malo, ti i ako ruter kupiš imaš neku garanciju na njega, stoga ak ti krepa oni ili moraju dati novi ili ovog popraviti, znači u oba slučaja ti moraju pomoć.
Imaš garanciju na njegov kvar, nemaš garanciju na kvarove i oštećenja koja si sam prouzrokovao, tipa padne ti sa stola, a oni i grmljavinu ubrajaju u tvoju grešku i nisu ga dužni zamjeniti, ali eto, svejedno zamjene.
Rade0n je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2013., 23:43   #52
Zvijerko
Pečurka
 
Zvijerko's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: U blizini Osijeka
Postovi: 1,294
koju ste vi ljudi znanstvenu fantastiku razvezli oko toga...
ako je router kupio pri potpisivanju ugovora, bilo to 1 kn, 400 kn ili 3 milijarde kn, taj router je njegov i točka. Ako ga nije platio i uređaj mu je besplatan dok ga koristi na t-com mreži, onda stoji da ga može ili vratiti ili platiti.

Da ponovim, ako je uređaj platio, priča tu staje, uređaj je njegov, a t-com može mijenjati uvjete kako god hoće, ali ne može taj modem odjednom postati njihov.
__________________
ECS Z77H2-A2X Deluxe
I5 3350P
G-Skill 16 GB DDR3 2133MHz
Gainward Phantom GTX760
250 GB Samsung Evo Basic SSD
XFX XTR 650W
Silencio 650
Zvijerko je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2013., 23:59   #53
Rade0n
Guest
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 820
Gle, ne možeš kupiti router jer se routeri više ne prodaju, unazad 2-3 god.
Svi provideri daju opremu u najam, možeš birati da li želiš odma platiti cijeli iznos najma ili ćeš svaki mjesec plaćati određen iznos (10-15 kn).
Ako si ti potpisao ugovor i dobio router za 1 kn to znači da si samo pošteđen najma, odnosno, kao pogodnost, nećeš platiti cijeli najam od recimo 250-300 kn, nego 1 kn, ali i dalje nisi ništa kupio jer operateri NE PRODAJU opremu.
Rade0n je offline   Reply With Quote
Staro 16.02.2013., 00:58   #54
hrvatska1991
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Osijek
Postovi: 130
Mozete vi plakati i kukati koliko hocete, ali pred kraj 2010 ili 2011 su uveli da je sva oprema vlasnistvo HTa te da se uredno mora vratiti nakon prekida usluge...
hrvatska1991 je offline   Reply With Quote
Staro 16.02.2013., 01:56   #55
D1viry
Premium
Moj komp
 
D1viry's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Slavonija
Postovi: 2,062
Upravo tako. Prvi ruteri su moji, a zamjene su t-scumove.
__________________
I'd rather have a bottle in front of me than a frontal lobotomy.
Pošten trgovac: 1,2,3,4,5,6
D1viry je offline   Reply With Quote
Staro 16.02.2013., 02:12   #56
dean225
DD9512
Moj komp
 
dean225's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 1,869
Svi ali svi operateri nude kupnju uređaja/modema po cijeni od cca 600kn, inače je modem u najmu. Što će reći da poslije prestanka korištenja interneta moraš vratit opremu. Oprema mora biti ispravna, nemora imati kutiju i sve što ide s njom. Tako je u iskonu, optimi i t comu. Za druge ne znam.

Ja sam iskonu, nakon isteka ugovora, odbio vratiti modem pa mi je kući stigao račun za isti 600kn.
__________________
dean225 je offline   Reply With Quote
Staro 16.02.2013., 02:44   #57
Zvijerko
Pečurka
 
Zvijerko's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: U blizini Osijeka
Postovi: 1,294
Citiraj:
Autor Rade0n Pregled postova
Gle, ne možeš kupiti router jer se routeri više ne prodaju, unazad 2-3 god.
Svi provideri daju opremu u najam, možeš birati da li želiš odma platiti cijeli iznos najma ili ćeš svaki mjesec plaćati određen iznos (10-15 kn).
Ako si ti potpisao ugovor i dobio router za 1 kn to znači da si samo pošteđen najma, odnosno, kao pogodnost, nećeš platiti cijeli najam od recimo 250-300 kn, nego 1 kn, ali i dalje nisi ništa kupio jer operateri NE PRODAJU opremu.
ajmo sad po tvom, što onda stoji na računu da ti dobiješ za tu 1 kn?
__________________
ECS Z77H2-A2X Deluxe
I5 3350P
G-Skill 16 GB DDR3 2133MHz
Gainward Phantom GTX760
250 GB Samsung Evo Basic SSD
XFX XTR 650W
Silencio 650
Zvijerko je offline   Reply With Quote
Staro 16.02.2013., 03:07   #58
tutix
Premium
Moj komp
 
tutix's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,060
Citiraj:
Autor gil Pregled postova
Negdje radi na Annexu A a negdje na B, mislim ako je optimova infrastruktura onda je na A.
Azo, ja sam mislio da su baš eksplicitno na A. Baš ću probat kod sebe slijedeći vikend da vidim jesam li nepotrebno kupovao njihov router...
tutix je offline   Reply With Quote
Staro 16.02.2013., 20:21   #59
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,099
Uzeo sam ruter u najam tak da sam bez brige ak crkne.
Otplatit ću ga u 5 godina koliko košta novi.
A u pet godina bude 2 put zamijenjen novim jer bude sigurno crkao
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2013., 12:59   #60
Night
Premium
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Dbk
Postovi: 978
Citiraj:
Autor gnomisa Pregled postova
I sad dolazimo do toga da je to čista pljačka jer ti taj najam za router možeš plaćati godinama i na kraju te ispadne 1000 kn i onda ga još traže nazad i na kraju uvale nekom drugom ko postaje novi korisnik. Komedija.
Koliko sam uspio pohvatati, taj router se daje u najam za vrijeme trajanja dvogodišnjeg ugovora. Kad ugovor istekne router postaje vlasništvo korisnika. Dobra stvar u cijeloj toj priči sa najmom i ugovorom je to što je operater dužan korisniku osigurati besplatnu zamjenu opreme ako pregori od groma ili prenapona. Što kod kupnje routera nije slučaj jer garancija ne pokriva probleme sa prenaponom.


Citiraj:
Autor tutix Pregled postova
Sam malo, meni nije jasno na koji način misliš koristit taj T-Comov rotuer koji radi na Annexu B sa Optimom koja radi na A. Morat ćeš nabavit drugi router svejedno.
Vjerojatno tako što je na OptiStream usluzi, a to je usluga drugog operatera preko T-comovog DSLAMa.

Zadnje izmijenjeno od: Night. 18.02.2013. u 13:08.
Night je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na