Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 14.01.2018., 14:03   #1501
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,057
Citiraj:
Autor thunder11 Pregled postova
Ja sam htio probati sa antenama ali se bojim da ću uložiti djaba i dobiti nikakvu korist na kraju
A kakva ti je sad situacija sa signalom? Jesi probao mjerit mobitelom na 100-200m udaljenosti od bazne stanice, gdje imas max signal?
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2018., 14:27   #1502
Armor
Premium
 
Armor's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: HR Zagorje
Postovi: 224
Mislim da dosta ljudi ima velikih problema ali puno njih nije vjerojatno ni svjesno, a opet puno onih koji jesu jednostavno šute...

Trebal bi neko malo obrazovaniji pisati potrošačkom kodu, novinama i ponekoj tv kući.
No važnije od svega, složiti se i ujediniti - žalosno je kaj je to u HR tak teško.

Ja sam eto sad bez neta, već drugi da skoro bez prestanka.

Sve mi baca errore tipa "unable to connect" i "connection error"
__________________
Armor je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 14.01.2018., 14:47   #1503
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,057
Citiraj:
Autor Armor Pregled postova
Ja sam eto sad bez neta, već drugi da skoro bez prestanka.

Sve mi baca errore tipa "unable to connect" i "connection error"
Znam tvoju situaciju i kako si dosta udaljen od odasiljaca na brdu, al jesi ikad probao doc blizu odasiljaca i sa karticom od pokucnog u mobitelu tamo izmjerit brzinu, jednostavno da iskljucis "zauzetost/opterecenost" doticne bazne stanice?
Ako ti je u blizini odasiljaca ista situacija, onda je Tele2 krivac, a ako tamo imas dobre rezultate, onda ima nacina da ih ostvaris i doma.

PS, ako blizu odasiljaca dobijes dobre/zadovoljavajuce brzine, mogu doc do tebe sa svojim specijalkama i testnim baterijskim routerom da to istrazimo i pokusamo sredit...

Zadnje izmijenjeno od: Prezime. 14.01.2018. u 15:46.
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2018., 15:27   #1504
warlock25
Premium
Moj komp
 
warlock25's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 2,327
Citiraj:
Autor Armor Pregled postova
Mislim da dosta ljudi ima velikih problema ali puno njih nije vjerojatno ni svjesno, a opet puno onih koji jesu jednostavno šute...

Trebal bi neko malo obrazovaniji pisati potrošačkom kodu, novinama i ponekoj tv kući.
No važnije od svega, složiti se i ujediniti - žalosno je kaj je to u HR tak teško.

Ja sam eto sad bez neta, već drugi da skoro bez prestanka.

Sve mi baca errore tipa "unable to connect" i "connection error"
Evo jos malo cemo odjebat pokuni od tele 2
https://youtu.be/oxCxdNIx08E

detaljno po gradovima
https://nop.hakom.hr/projekti/9
warlock25 je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2018., 15:39   #1505
thunder11
Premium
Moj komp
 
thunder11's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: Umag
Postovi: 1,690
Citiraj:
Autor Prezime Pregled postova
A kakva ti je sad situacija sa signalom? Jesi probao mjerit mobitelom na 100-200m udaljenosti od bazne stanice, gdje imas max signal?
Napisao sam par postova unazad da priblizavanjem do bazne stanice (sa SIM karticom u mobitelu) dobijam odlicne brzine...ali svejedno, naruciti si dvije p56 i staviti ih u MIMO + dati nekome za ruke (jer sam, cu samo pasti sa krova zgrade susjedu u vrt) ...jednosavno sam skeptican da cu imati ikakva poboljsanja.

Najbolje bi mi bilo da ako netko ima antene, da mi posudi, isprobam i vidm..ako radi odlicno, narucujem si isti tren, ako ne...hvala na pomoci i ustedio si razocaravajuce ulaganje...
thunder11 je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2018., 15:44   #1506
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,057
A jebiga.., da si blize ZG-u dosao bi ti sa svojim specijalkama da to izvidimo i mozebitno to sredimo, jer cim priblizavanjem odasiljacu imas odlicne brzine, onda su rezultati obecavajuci.

Nisam u tijeku s tvojom situacijom, ali jel znas udaljenost od bazne stanice i kolika je mogucnost vidljivosti odasiljaca?
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2018., 15:56   #1507
thunder11
Premium
Moj komp
 
thunder11's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: Umag
Postovi: 1,690
Citiraj:
Autor Prezime Pregled postova
A jebiga.., da si blize ZG-u dosao bi ti sa svojim specijalkama da to izvidimo i mozebitno to sredimo, jer cim priblizavanjem odasiljacu imas odlicne brzine, onda su rezultati obecavajuci.

Nisam u tijeku s tvojom situacijom, ali jel znas udaljenost od bazne stanice i kolika je mogucnost vidljivosti odasiljaca?
Eh znam da bi ali eto što je tu je.

Uglavnom dole u slikama mozes vidjet gdje sam ja od odasiljaca na mapi. Dok u drugim slikama sam pokusao uslikati sa terase di je vidljivo zgrada sa odasiljacem
- onaj visoki hotel u daljini, nadam se da se vidi

Edit: mjerenje udaljenosti preko google maps, zracnom linijom iznosi 1.32km
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Screen Shot 2018-01-14 at 15.49.45.png‎
Views:	318
Size:	299.9 kB
ID:	19049   Click image for larger version

Name:	WhatsApp Image 2018-01-14 at 15.54.19.jpeg‎
Views:	309
Size:	68.2 kB
ID:	19050   Click image for larger version

Name:	WhatsApp Image 2018-01-14 at 15.54.18.jpeg‎
Views:	296
Size:	57.1 kB
ID:	19051  
thunder11 je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2018., 16:19   #1508
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,057
E da, sad sam sjetio tvoje situacije, ali sam mislio da si ti to vec rijesio, jer kod tebe je situacija dobra/povoljna.

Em imas LOS em si udaljen od odasiljaca 300m manje nego ja od svoga s kojim nemam LOS. Svejedno sa svojim specijalkama imam sljedece parametre:
RSRP => -74 dBm
RSSI => -51 dBm
RSRQ => -5 / -3 dB (ovisno o dobu dana)
SINR => 10 / 15 dB (ovisno o dobu dana)

S tim parametrima postizem doma iste brzine kao sa mobitelom 100m od bazne stanice. Stoga vjerujem da bi i ti s antenama za 1800mHz isto imao doma dobre rezultate.
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2018., 19:24   #1509
fAg
Banned
 
Datum registracije: Dec 2017
Lokacija: u hr
Postovi: 125
Kakve brzine se mogu očekivat kod 3G pokućnog interneta? Pokrivenost signalom
https://ibb.co/jxtLmm
Planiram prelazak jer mi ističe ugovor kod T-Com operatera,10mbit download bi bio priličan upgrade uz stabilnost,niske latencije,ping i ostalo.Uzel bi bez ugovora a uređaj bi si sam kupil po nekoj preporuci ovdje naprimjer.
fAg je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2018., 20:00   #1510
komer
motocross
Moj komp
 
komer's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Kutina
Postovi: 2,423
Poslao sam im poruku preko fejsa pa su me nazvali takp da nisam trosio svoje pare
Susara na kojoj su odasiljaci je visoka 100tinjak metara i ima hrpu odasiljaca,kako da znam koji je tele2?
Probat cu sa onim toolom za signal sad iduca 2 dana jer sam slobodan pa cu se pozabavit sa svime.
Hvala svima na odgovorima..
komer je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 14.01.2018., 20:20   #1511
Nikox
Premium
Moj komp
 
Nikox's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2017
Lokacija: Varaždin
Postovi: 1,060
Citiraj:
Autor gil Pregled postova
Prije desetak dana odjavio pokućni i prešao na Vip. Brzine na pokućnom su jako varirale tj. mreža im je preopterećena. Za sad sam zadovoljan s Vipom, stabilna brzina i ping, samo sad moram paziti na potrošnju mada puno pomaže noćna opcija.
potpisao si na 24mj ugovor?
Nikox je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2018., 23:27   #1512
Sniper
Community Manager
Moj komp
 
Sniper's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 313
Pogledao sam bas ovaj cellmapper i vidim Tele2 4G jedini odasiljac gdje se nalazi na Otoku Krku i ja sam skoro 100m od njega Zato i radi odlicno.

Sjecam se prije koji tjedna, imali su nekih problema i 4G im nije radio, a posto je ova antena kod mene samo 4G nisam imao internet, cim sam otisao malo dalje (Rijeka), odmah je proradio 3G, dok 4G nije bio nigdje dostupan cijeli dan skoro.
Sniper je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2018., 23:28   #1513
thunder11
Premium
Moj komp
 
thunder11's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: Umag
Postovi: 1,690
Citiraj:
Autor Prezime Pregled postova
E da, sad sam sjetio tvoje situacije, ali sam mislio da si ti to vec rijesio, jer kod tebe je situacija dobra/povoljna.

Em imas LOS em si udaljen od odasiljaca 300m manje nego ja od svoga s kojim nemam LOS. Svejedno sa svojim specijalkama imam sljedece parametre:
RSRP => -74 dBm
RSSI => -51 dBm
RSRQ => -5 / -3 dB (ovisno o dobu dana)
SINR => 10 / 15 dB (ovisno o dobu dana)

S tim parametrima postizem doma iste brzine kao sa mobitelom 100m od bazne stanice. Stoga vjerujem da bi i ti s antenama za 1800mHz isto imao doma dobre rezultate.
Ahhhh...neznam, moram jos razmislit i vidjeti dali se da ubosti nesto malo jeftinije do 500kn koliko i dodu nove...ako ne, vuce me da probam i da vidim sta ce biti
thunder11 je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2018., 23:37   #1514
gil
Member
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Kutina
Postovi: 979
Citiraj:
Autor Nikox Pregled postova
potpisao si na 24mj ugovor?
Nisam. Pokućni sam uzeo bez ugovorne obaveze, a Vip sam uzeo samo data karticu 100 GB + noćna opcija (Carnet) 169 Kn bez vezanja ugovorom.
gil je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2018., 01:52   #1515
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,057
Citiraj:
Autor komer Pregled postova
Susara na kojoj su odasiljaci je visoka 100tinjak metara i ima hrpu odasiljaca,kako da znam koji je tele2?
Ako su sva tri provajdera gore onda bi trebalo biti bar 3 x 3 => 9 celija sveukupno. Neki mogu imat i vise od tri celije...
Vidi jel svaki od njih ima bar jednu celiju okrenutu prema tebi. Ako ima, onda ti je nebitno koji su tocno od Tele2...
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2018., 08:43   #1516
Armor
Premium
 
Armor's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: HR Zagorje
Postovi: 224
Citiraj:
Autor Prezime Pregled postova
Znam tvoju situaciju i kako si dosta udaljen od odasiljaca na brdu, al jesi ikad probao doc blizu odasiljaca i sa karticom od pokucnog u mobitelu tamo izmjerit brzinu, jednostavno da iskljucis "zauzetost/opterecenost" doticne bazne stanice?
Ako ti je u blizini odasiljaca ista situacija, onda je Tele2 krivac, a ako tamo imas dobre rezultate, onda ima nacina da ih ostvaris i doma.

PS, ako blizu odasiljaca dobijes dobre/zadovoljavajuce brzine, mogu doc do tebe sa svojim specijalkama i testnim baterijskim routerom da to istrazimo i pokusamo sredit...
Baš i nemrem gore, na 1060m samo tak...
Bil sam svega 7 put u životu, pješke treba min oko 6h ak si u formi, a zadnji put sam uostalom bil prije nekih 15god.

Sad je opet ok brzina. Update: već rapidno pada, a jutro je i to ponedjeljak

Svakako su oni, tj pokrivenost, opterećenost bazne stanice.

Videl bum kaj bude danas, ne mislim im plaćati za ovo od prošla dva dana.
Prvenstveno zbog zdravstvenih problema koje imam.


@warlock25, badava to kad imam još dvije godine ugovora, a i onda mislim da niš od optike tu.
__________________

Zadnje izmijenjeno od: Armor. 15.01.2018. u 09:16.
Armor je online   Reply With Quote
Staro 15.01.2018., 09:21   #1517
Spirit
Premium
Moj komp
 
Spirit's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 723
kod mene se isto situacija ne popravlja, sve cesce je promet doslovno zagusen, par megabita brzina, koja jako varira kod testiranja, i online gaming je nemoguc, tako da se spajam na mob u kojem imam ht, napravim mobile AP
Spirit je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2018., 14:20   #1518
Nikox
Premium
Moj komp
 
Nikox's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2017
Lokacija: Varaždin
Postovi: 1,060
Citiraj:
Autor gil Pregled postova
Nisam. Pokućni sam uzeo bez ugovorne obaveze, a Vip sam uzeo samo data karticu 100 GB + noćna opcija (Carnet) 169 Kn bez vezanja ugovorom.
Nemaš nočnu opciju ako nisi vezan ugovorom, tako mi je rekla u vipu prije neki dan.
Nikox je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2018., 15:37   #1519
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,057
Citiraj:
Autor Armor Pregled postova
Baš i nemrem gore, na 1060m samo tak...
Bil sam svega 7 put u životu, pješke treba min oko 6h ak si u formi, a zadnji put sam uostalom bil prije nekih 15god.
Pjehe? Pa ima valjda nekakva cesta do gore i neki auto u blizini
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2018., 17:12   #1520
komer
motocross
Moj komp
 
komer's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Kutina
Postovi: 2,423
skinuo onaj ZTe info i pise mi cell id na koji se spajam 10476043,a ovaj ispod mene je 044,i nikak naci tog 043 lokaciju...spojio sam i antenu i fiksirao je i ovakvo je stanje
komer je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2018., 18:23   #1521
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,057
To je sasvim u redu, jer svaka celija (okomita kanta s antenama) na odasiljacu ima svoju oznaku/Cell_Id.
10476043 je oznaka celije koja je okrenuta prema autoputu/zapadu i dobro da tu ne primas.
10476044 je oznaka celije okrenuta prema tebi na koju si spojen.
Na tom tornju postoji onda jos jedna 10476042 ili 10476045.

Inace, signal ti bas nije sjajan, potrazi bolje mjesto...
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2018., 18:52   #1522
gil
Member
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Kutina
Postovi: 979
Citiraj:
Autor Nikox Pregled postova
Nemaš nočnu opciju ako nisi vezan ugovorom, tako mi je rekla u vipu prije neki dan.

Mobilni Net L besplatno uključuje noćnu opciju i nije vezano ugovorom nego tarifom. Potpisan je ugovor ali bez ugovorne obaveze i to kod mene radi provjereno.
gil je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2018., 20:43   #1523
Nikox
Premium
Moj komp
 
Nikox's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2017
Lokacija: Varaždin
Postovi: 1,060
Citiraj:
Autor gil Pregled postova
Mobilni Net L besplatno uključuje noćnu opciju i nije vezano ugovorom nego tarifom. Potpisan je ugovor ali bez ugovorne obaveze i to kod mene radi provjereno.
očito cura je nova u centru
Nikox je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2018., 22:13   #1524
komer
motocross
Moj komp
 
komer's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Kutina
Postovi: 2,423
Citiraj:
Autor Prezime Pregled postova
To je sasvim u redu, jer svaka celija (okomita kanta s antenama) na odasiljacu ima svoju oznaku/Cell_Id.
10476043 je oznaka celije koja je okrenuta prema autoputu/zapadu i dobro da tu ne primas.
10476044 je oznaka celije okrenuta prema tebi na koju si spojen.
Na tom tornju postoji onda jos jedna 10476042 ili 10476045.

Inace, signal ti bas nije sjajan, potrazi bolje mjesto...

da li da mijenjam mjesto antene ili?sad sam stavio na rog krova,a imam mogucnost na cijev od antena i par m u zrak posto imam 10m kabla...
koliko da trazim da bude jacina signala?
komer je offline   Reply With Quote
Staro 16.01.2018., 01:10   #1525
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,057
Trazis sto manji RSRP, -75 dBm ili manji. Tad ces imat dobar RSSI, manji od -51 dBm, te najveci moguci SINR na tvojoj poziciji...
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 19.01.2018., 19:59   #1526
Matta
El Mattador
Moj komp
 
Matta's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Ljubuški<->Metković
Postovi: 1,816
Citiraj:
Autor Matta Pregled postova
Samsung S6, 9km zračne linije (mjereno u Google Maps), LoS, 4 različita servera, oko 21:00h.
Ja prezadovoljan.
Još kad složim Mikrotik Routerboard i Huawei LTE miniPCI-e karticu u Wireless Instruments antenu radit će ko sat.

Update:
Uzeo pokućni, WiBOX PA MMB1727-8X kućište-antena, Mikrotik RBM11G i Huawei ME909s-120.
Drugi kat kuće, antena unutra, stavljena na stol i otprilike okrenuta prema baznoj stanici (i dalje je 9km zračne linije) - rezultat i signal slijedeći:



Nadam se još boljoj brzini kad sve postavim na krov. Ako i ovako ostane ja zadovoljan.
__________________
Matta je offline   Reply With Quote
Staro 20.01.2018., 01:47   #1527
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,057
Citiraj:
Autor Matta Pregled postova
Update:
Uzeo pokućni, WiBOX PA MMB1727-8X kućište-antena
Drugi kat kuće, antena unutra, stavljena na stol i otprilike okrenuta prema baznoj stanici (i dalje je 9km zračne linije) - rezultat i signal slijedeći:
S tom panel antenom od max 8dBi tesko da ces dobit vece brzine. Mozda nesto bolji signal, ali dok ti se RSRP ne spusti ispod -75dBm ne racunaj previse na vece brzine; btw i ovak si na konju
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 20.01.2018., 07:14   #1528
Matta
El Mattador
Moj komp
 
Matta's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Ljubuški<->Metković
Postovi: 1,816
Citiraj:
Autor Prezime Pregled postova
S tom panel antenom od max 8dBi tesko da ces dobit vece brzine. Mozda nesto bolji signal, ali dok ti se RSRP ne spusti ispod -75dBm ne racunaj previse na vece brzine; btw i ovak si na konju
Ljudi koji rade ove antene su bar realni i rekli mi šta dobivam (jer sam direktno narucio od proizvođača), ovo sve drugo što sam vidio daje nerealna pojačanja za male novce pa sam preskočio.
S druge strane, zasad nisam htio kemijati s vanjskim antenama (tipa Iskra) i gubicima na kablovima (dodje mi skoro na isto a ovako mi je elegentnije). Vidjet ću još što će biti kada antenu postavim na krov. Na ovaj panel uvijek mogu dodati dva vanjska konektora pa nakeljiti vanjske antene.
Usput, ovo je od jutros, oko 06:40h
__________________
Matta je offline   Reply With Quote
Staro 20.01.2018., 08:29   #1529
Nikox
Premium
Moj komp
 
Nikox's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2017
Lokacija: Varaždin
Postovi: 1,060
Matta
Ovih 9km udaljenosti bazne stanice je puno za router, a da ne pričam za mob, tako da mislim da imaš i bližu baznu stanicu
Nikox je offline   Reply With Quote
Staro 20.01.2018., 09:07   #1530
Matta
El Mattador
Moj komp
 
Matta's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Ljubuški<->Metković
Postovi: 1,816
Citiraj:
Autor Nikox Pregled postova
Matta
Ovih 9km udaljenosti bazne stanice je puno za router, a da ne pričam za mob, tako da mislim da imaš i bližu baznu stanicu
Vjeruj mi, nemam. Ja sam s druge strane granice i nemam puno izbora što se tiče baznih stanica.
Sudeći po https://mim.tele2.com/mim3/mim.html?...nitalMapSize=0 bazna stanica se nalazi između grada Vrgorca i naselja Veliki Prolog (županija Splitsko-dalmatinska), na brdu Gomila/Gradina-Zveč (oznaka bazne stanice HR/L_SPL142). Tu je inače i DVB-T predajnik, te bazne stanice od VIP-a i T-Coma (bar su bile u prošlosti).
Koordinate gdje je bazna stanica su slijedeće: LINK
Do udaljenosti od 9km došao sam mjereći udaljenost na Google Maps. Doduše, imam čisti LoS.
__________________
Matta je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na