Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 27.10.2017., 20:30   #1171
gloginjaR
Premium
Moj komp
 
gloginjaR's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: st
Postovi: 594
Citiraj:
Autor Prezime Pregled postova
U svakom slucaju razumnije ga je uzet glede buducnosti od cat4. Medjutim nije poznato kad ce se cat6 router moci potpuno iskorostit na Tele2 mrezi, pa neznam kolko je to trenutno preporucljivo.

Tablet bas ne moze zamjenit router, jer ga mozes koristit samo kao modem i to bez mogucnosti prikljucaka vanjskih antena koje su u mnogim slucajevima neophodne.

Osobno kad bi isao na cat6 router uvjek bi prije uzeo neki Huawei model, radi puno bolje podrske, jer je ZTE kopija kojoj dobra podrska neovisnih programera ocito fali.
Zanima me kada uzmem tele2 4G, Tablet koji imam podržava 4G preko sim kartice!
A ja cu se spajati preko wifia na router od tele2! SAD koja ce meni bit brzina 3G ili 4
Imam i ovaj wifi5G mada to nisam skonta di šta?!
SAD me to brine. Za laptop mogu se spojit kabelom na router, a kako sa tabletom??


Poslano sa mog A0001 koristeći Tapatalk
__________________
MinigRig*H110-D3A*5*rx570nitro8GB OC.
gloginjaR je offline   Reply With Quote
Staro 27.10.2017., 20:35   #1172
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,847
Citiraj:
Autor gloginjaR Pregled postova
Zanima me kada uzmem tele2 4G, Tablet koji imam podržava 4G preko sim kartice!
A ja cu se spajati preko wifia na router od tele2! SAD koja ce meni bit brzina 3G ili 4
Imam i ovaj wifi5G mada to nisam skonta di šta?!
SAD me to brine. Za laptop mogu se spojit kabelom na router, a kako sa tabletom??


Poslano sa mog A0001 koristeći Tapatalk
5GHz wifi nema veze sa mobilnim vezama. Ako ti je dostupan 4g imate ćeš 4g

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
buljaka je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 27.10.2017., 20:41   #1173
gloginjaR
Premium
Moj komp
 
gloginjaR's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: st
Postovi: 594
Citiraj:
Autor buljaka Pregled postova
5GHz wifi nema veze sa mobilnim vezama. Ako ti je dostupan 4g imate ćeš 4g

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
4G mi je preko sim kartice kada je u tabletu!
Jer cu se spajati na router preko Wi-Fi a
Nisam siguran koliki je prenosi Wi-Fi a?
Pa zato pitam.

Poslano sa mog A0001 koristeći Tapatalk
__________________
MinigRig*H110-D3A*5*rx570nitro8GB OC.
gloginjaR je offline   Reply With Quote
Staro 27.10.2017., 20:44   #1174
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Citiraj:
Autor warlock25 Pregled postova
Kolka je to udaljenost?
Imas 150/50 mbit/s speed u gluho doba noci jel tak?
Oko ~170m zracne udaljenosti.

Ne, vip odavde emitira samo na 800MHz te je 96Mbps za download i 33mbps za upload maximala imo antenu ili ne. Znaci ni CAT 6 telefon nema vecu brzinu od toga, odasiljac nije LTE-A.

Za tele2 na 1800MHz max je oko 75Mbps za download i oko 46Mbps za upload bez ikakve antene a sa antenom vidjet cemo kada je slozim.

Citiraj:
Autor buljaka Pregled postova
Pa njemu je bazna stanica doslovno skoro u dvorištu. ����
Citiraj:
Autor Prezime Pregled postova
Ne nasjedaj, to ti je neki laznjak

Pogled na odasiljace sa tavanskog prozora.



Pa da, nemam pametnija posla nego fotosopirati statse
Uopce nigdje nisam napisao ili tvrdio je to stats za tele2, samo sam okacio staste jer ih volis gledati a to da su tele2 je tvoja supljina zakljucila pa eto laznjak...

Citiraj:
Autor Prezime Pregled postova
I stim polozajem uspije slozit samo nekakvu antenu
Tudume, znas sta je tudum ? Koju antenu sam ja slozio za 1800Mhz ? Tek se spremam... Necemo se lagati, vrijedjanje nije problem ali sta imas od laganja tu necega da sam ja rekao a nisam ?
====================================


Nego danas bio po gridicu, pokupio je i vec razbucao.
Model je ANT24-GDA24, ogromna je. Slike su sa neta, mrak je pa poslikam drugom prilikom. Nova je kostala oko 300kn, dao sam 120kn za nju tak da nije lose...



Ono sto je problematicno je to da unutra ne stane nista duze od ~72mm a za tele2 na ~1800MHz treba dipol biti oko 84mm tj. ovisi na koju tocno frekvenciju ce se isti centrirati.

A polako sad, budemo je vec slozili pa odnjeli kod @buljaka jer sam ja preblizu ako se isti udostoji kakav stup sa pogledom prema silosu dici u dvoriscu il na krovu
__________________
trebaš seedbox?
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 27.10.2017., 22:04   #1175
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,053
Citiraj:
Autor silver_tip Pregled postova
Tudume, znas sta je tudum ? Koju antenu sam ja slozio za 1800Mhz ? Tek se spremam... Necemo se lagati, vrijedjanje nije problem ali sta imas od laganja tu necega da sam ja rekao a nisam ?
Hehe, od silnog napora ti se pricinjaju stvari; gdje sam napisao ili spominjao nekih 1800MHz u svezi tvoje postojece antene? Nigdje naravno, pa opet moras izmisljat. E, to rade tudumi
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 27.10.2017., 22:09   #1176
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,053
Citiraj:
Autor gloginjaR Pregled postova
Zanima me kada uzmem tele2 4G, Tablet koji imam podržava 4G preko sim kartice!
A ja cu se spajati preko wifia na router od tele2! SAD koja ce meni bit brzina 3G ili 4
Imam i ovaj wifi5G mada to nisam skonta di šta?!
SAD me to brine. Za laptop mogu se spojit kabelom na router, a kako sa tabletom??
Sa tabletom ces se spajat na Tele2 router preko WiFi "n" standarda i to samo na 2,5GHz, jer taj router nema 5GHz WiFi. Brzine ce ti ovisiti o tipu/modelu wifi kartice u tabletu...


A 4G te ne dira, to je druga prica...
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 27.10.2017., 22:11   #1177
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,053
Citiraj:
Autor gloginjaR Pregled postova
4G mi je preko sim kartice kada je u tabletu!
Ako ces imati Tele2 router, kao kaj spominjes u prvom postu, onda ce 4G SIM biti u routeru, a ne u tabletu.
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 27.10.2017., 23:35   #1178
Nikox
Premium
Moj komp
 
Nikox's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2017
Lokacija: Varaždin
Postovi: 1,056
gloginjaR Ako uzimaš novog ZTE MASSEY FERGUSON 286 kojeg tele2 ima sad u ponudi ima 5ghz wifi
Nikox je offline   Reply With Quote
Staro 27.10.2017., 23:36   #1179
gloginjaR
Premium
Moj komp
 
gloginjaR's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: st
Postovi: 594
Citiraj:
Autor Prezime Pregled postova
Ako ces imati Tele2 router, kao kaj spominjes u prvom postu, onda ce 4G SIM biti u routeru, a ne u tabletu.
Ma jasno. U routeru, jer imam i laptop i TV box android kao što sam spomenia,
Ma OK za surfanje ce to bit više nego OK,
A vamo na TV box i lapu mogu i kabelom se spojit ako bude štekalo. OK
Lp

Poslano sa mog A0001 koristeći Tapatalk
__________________
MinigRig*H110-D3A*5*rx570nitro8GB OC.
gloginjaR je offline   Reply With Quote
Staro 28.10.2017., 00:00   #1180
gloginjaR
Premium
Moj komp
 
gloginjaR's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: st
Postovi: 594
Citiraj:
Autor Nikox Pregled postova
gloginjaR Ako uzimaš novog ZTE MASSEY FERGUSON 286 kojeg tele2 ima sad u ponudi ima 5ghz wifi
To je ovaj koliko vidim na adresi
600kn

Poslano sa mog A0001 koristeći Tapatalk
__________________
MinigRig*H110-D3A*5*rx570nitro8GB OC.
gloginjaR je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 28.10.2017., 09:13   #1181
Nikox
Premium
Moj komp
 
Nikox's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2017
Lokacija: Varaždin
Postovi: 1,056
da to je taj

Podrška za 802.11ac i 5 GHz
Lokalna mreža koju podržava ZTE MF286 ima vrhunske specifikacije, što je gotovo najviša razina među trenutnim kućnim usmjerivačima. Što se tiče Wi-Fi mreže, podržava tehnologiju 802.11b / g / n / ac i 3 x 3 višestruki višestruki izlaz (MIMO) s tri prostorni tok za maksimalnu izvedbu. Djeluje na oba 2,4 GHz s velikim mogućnostima penetracije zida i 5 GHz s manjom mogućnošću preuzimanja smetnji. Snažan gadget također podržava gigabitnu žičanu vezu tako da je moguće kopirati datoteke preko LAN-a brzinom veću od 80 MB / s. (Kopirano sa ZTE stranice)
Nikox je offline   Reply With Quote
Staro 28.10.2017., 11:25   #1182
D/G
Premium
Moj komp
 
D/G's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Ploče
Postovi: 1,154
..neka moja razmišljanja uz
1. u maloj kutiji puno antena i kod rada se međusobno smetaju pa je poželjno kad već ima vanjske priključke za 3G/4G postaviti antene na tavan pogotovo ako je mobilni odašiljač dalje.
2. WiFi je ograničen u EU na 200mW pa polje jednako kao i kod svih wifi-uređaja prolaze kroz zidove (prepreke) , normalno na 5GHz lošije nego na 2,4GHz.
3. Ne postoji nikakav dodatni filter već manje smetnje rješavate izborom čistijeg kanala a bolji izbor kanala je na 5GHz.
4. Najbolji izbor je postaviti 3G/4G ruter na tavan sa vanjskim antenama (kraći koaks manji gubici) i isključiti wifi (dakle nebitno jel dual band sa ac modom) pa se LAN kablom spustiti na dobar wifi ruter u stambenom prostoru.

"usmjerivač" = ispravljač .... bio i ostao za mene.
D/G je offline   Reply With Quote
Staro 28.10.2017., 12:23   #1183
d4rk_ch1ld
Premium
Moj komp
 
d4rk_ch1ld's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Krapinske Toplice
Postovi: 695
Kad sam uzeo pokućni s ruterom u sobi nisam ni lovio 4g pa sam ga prebacio na tavan i počeo loviti 4g 1-2 crtice u sučelju i to je već bilo bolje nego adsl koji imam. Uzeo iskre p56 i stavio ih na tavan skočilo je na 2-3 crtice. Sada sam ih namontirao na krov i imam 4 crtice i jesu nešto bolje brzine, stabilnije je.
Mislim da mi je problem SINR koji jako varira nekih 15db.Čudno mi je da da ta vrijednost raste po noći? Ima li tko savjet kako to riješiti da ne skače tako jako?
Isto mi nikako nije jasno koji odašiljač ja lovim jer na onoj karti koju linkate nema odašiljača na manje od 10+km? Koliko je domet 4g?
__________________
d4rk_ch1ld je offline   Reply With Quote
Staro 28.10.2017., 16:59   #1184
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,053
Domet ti ovisi o smjestaju bazne stanice, jacini odasiljaca i frekvenciji na kojoj emitira.
Npr Australci sa 14-16dBi antenama bez problema primaju 4G sinal na 1800MHz na daljinama od 20km. E sad, to su australci i nepoznato mi je kojom snagom rade njihove bazne stanice...

Gdje se ti to nalazis? Ima jos karata na kojim se vidi polozaj baznih stanica.
Recimo ova: http://bbzone.hakom.hr/hr-HR/RadijskePostaje
Izaberes LTE pa vidis jel ih ima u okolici.
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 28.10.2017., 17:59   #1185
goran1985
Ili jesi ili nisi
 
Datum registracije: May 2011
Lokacija: vrgorac
Postovi: 704
Uzeo sam i ja pokućni i kupio ruter TP link mr6400. Imam ga malo više od dva dana i već dva puta mi se prekinula veza na način da ruter uopće ne detektira SIM karticu i samo reboot pomaže, svaki dan po jednom se dogodilo.
Jel imao netko slično iskustvo i može li se na navedenom ruteru postaviti automatski reboot u netko doba noći, možda bi to pomoglo?
goran1985 je offline   Reply With Quote
Staro 28.10.2017., 18:04   #1186
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,053
Ugasi router i par puta izvadi/umetni SIM karticu da pocistis kontakte...
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 28.10.2017., 18:15   #1187
sharkri
Premium
Moj komp
 
sharkri's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 674
Citiraj:
Autor goran1985 Pregled postova
Uzeo sam i ja pokućni i kupio ruter TP link mr6400. Imam ga malo više od dva dana i već dva puta mi se prekinula veza na način da ruter uopće ne detektira SIM karticu i samo reboot pomaže, svaki dan po jednom se dogodilo.
Jel imao netko slično iskustvo i može li se na navedenom ruteru postaviti automatski reboot u netko doba noći, možda bi to pomoglo?
Skini zadnji firmware ali pazi na verziju rutera dali je V1 ili V2, ja nemam prekida niti blokiranja
__________________
Sig-5 redova normalne veličine max
sharkri je offline   Reply With Quote
Staro 28.10.2017., 20:27   #1188
Nikox
Premium
Moj komp
 
Nikox's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2017
Lokacija: Varaždin
Postovi: 1,056
Jedno pitanje možda se nekome isto dešava na tele2. Zašto mi speedtest baca stalno Švedski server? Počelo od prije dva dana kad sam stavio router na tvorničke postavke.
Nikox je offline   Reply With Quote
Staro 28.10.2017., 20:39   #1189
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,053
Speedtest bira, tj nudi bliske servere prema tvojoj IP adresi. Ako si dobio neku koju nezna smjestit, onda izabire domicil provajdera.
Promjeni IP adresu pa onda vidi, jer meni se to ne dogadja. Rjedje dobijem neku IP adresu koju ispravno smjesti u ZG, ali vecinu IP adresa koje dobijem smjesta u Bihač
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 28.10.2017., 20:45   #1190
Nikox
Premium
Moj komp
 
Nikox's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2017
Lokacija: Varaždin
Postovi: 1,056
Pa švedska nije baš u okolici. ma svako put promijenim server u zg ali ne on baca švedsku.

Zadnje izmijenjeno od: Nikox. 28.10.2017. u 21:01.
Nikox je offline   Reply With Quote
Staro 28.10.2017., 21:26   #1191
night5talker
Premium
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Croatia
Postovi: 57
Citiraj:
Autor Nikox Pregled postova
Pa švedska nije baš u okolici. ma svako put promijenim server u zg ali ne on baca švedsku.
meni stalno izbacuje TELIA network, sve su to svedjani


ps jel ima neko ideju zasto mi je upload duplo veci od downloada? jel bi antena pomogla?
night5talker je offline   Reply With Quote
Staro 28.10.2017., 23:51   #1192
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,053
Vjerojatno ti radi samo jedna antena, ili ako imas samo jednu, onda ti je bazna stanica u banani. Probaj u gluho doba noci, ako je ista situacija, onda je do antene/routera.
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2017., 00:43   #1193
night5talker
Premium
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Croatia
Postovi: 57
Citiraj:
Autor Prezime Pregled postova
Vjerojatno ti radi samo jedna antena, ili ako imas samo jednu, onda ti je bazna stanica u banani. Probaj u gluho doba noci, ako je ista situacija, onda je do antene/routera.
pa uvijek mi radi bolje DL nego UL, imam mr6400 da probam zamjenit mjesta antenama?
edit - probao i to isto je cca mi je omjer 1DL 2 UL konstantno

Zadnje izmijenjeno od: night5talker. 29.10.2017. u 00:51.
night5talker je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2017., 11:03   #1194
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,053
Onda otkopcaj drugu antenu i vidi jel isto. Ako je, onda je vjerojatno modem u banani...
U tom slucaju probaj ga ozivit standardnim panic procedurama, iskljucivanjem iz struje, reset na tvornicke postavke, novim firmware-om...
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2017., 12:45   #1195
night5talker
Premium
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Croatia
Postovi: 57
Citiraj:
Autor Nikox Pregled postova
Pa švedska nije baš u okolici. ma svako put promijenim server u zg ali ne on baca švedsku.
nasao sam i razlog asto ti se plai svedska... upaljen ti je roming na kartici, ja isto sad kad sam ga upalio izbaci me u svedsku
night5talker je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2017., 12:49   #1196
night5talker
Premium
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Croatia
Postovi: 57
genijalno lik iz tehnicke sluzbe mi kaze prebaci se na 3g mrezu...i dobivam signal 100% i bolju brzinu nego sa 4G mrezom.... ali 20/3 je brzina koju mi moze i telekom priustiti (je da mi puca net ali nije toliko skupo)

jel ima nacin da se pogleda sta je sa stanicom? posto je sad kartica u routeru jel ima neki addon ili nesto di da vidim di mi je bliza stanica ili slicno?
night5talker je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2017., 14:09   #1197
Dundimonio
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2017
Lokacija: Osijek
Postovi: 66
Citiraj:
Autor night5talker Pregled postova
genijalno lik iz tehnicke sluzbe mi kaze prebaci se na 3g mrezu...i dobivam signal 100% i bolju brzinu nego sa 4G mrezom.... ali 20/3 je brzina koju mi moze i telekom priustiti (je da mi puca net ali nije toliko skupo)

jel ima nacin da se pogleda sta je sa stanicom? posto je sad kartica u routeru jel ima neki addon ili nesto di da vidim di mi je bliza stanica ili slicno?
Svi su se nakačili na 4G pa je zagušen, to ti je sa stanicom, a skoro nitko nije na 3G.

Sent from my HTC 10 using Tapatalk
Dundimonio je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2017., 14:19   #1198
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,053
Citiraj:
Autor night5talker Pregled postova
genijalno lik iz tehnicke sluzbe mi kaze prebaci se na 3g mrezu...i dobivam signal 100% i bolju brzinu nego sa 4G mrezom.... ali 20/3 je brzina koju mi moze i telekom priustiti (je da mi puca net ali nije toliko skupo)

jel ima nacin da se pogleda sta je sa stanicom? posto je sad kartica u routeru jel ima neki addon ili nesto di da vidim di mi je bliza stanica ili slicno?
Imas vec sto puta tu u temi objavljenu kartu, pa se potrudi procitat nakoliko postova untrag. Karte koje su dobre i najtocnije su radjene za PC...
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2017., 14:20   #1199
warlock25
Premium
Moj komp
 
warlock25's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 2,327
Gdje kupiti sma konektore sa svim priborom za krimpanje u okolici zga?

2 konektora sma muska,pin,shroud i klijesta za krimpanje mi trebaju
warlock25 je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2017., 14:31   #1200
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,053
Konektore u Tevetron-u

Imaju i krimp kljesta, medjutim dosta su skupa, kao i nerazumno skupi SMA konektori.
Preko ebay-a kupim 10 konektora za cijenu jednog kod nas, da ne pricam kako SMA zenske konektor za 5/6mm koax-e, je kod nas jebenica za pronac.

Inace, meni je lakse i bolje oklop koaxa lemit na konektor, (bez cijevcice) nego krimpat cijevcicu, pa to redovito radim iako imam krimp kljesta.

Pazi kad kupujes konektore da kupis podesne za 5mm, 6mm ili 10mm koax...
Prezime je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na