Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 10.03.2018., 22:08   #5941
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,311
Zvao sam prije par dana VIP i žalio se da više nemam simetričnu vezu koju sam prije imao tj. da kad stavim neki download i skida ga nabrže ako stavim upload sruši mi download brzinu na 1.4Mb-1.7MB/s i čim prekinem upload se vrati na nekih 10ak MB što mi prije ove migracije nikad nije radio. Prvo me tehničar stavio malo na čekanje pa je provjerio i kaže da imate pravo citiram šta je rekao prije je stvarno simetrično radilo 100/100 sad više od kad je VIP to preuzeo iz nekih sigurnosnih razloga su limitirali to i više se neće moći koristiti simetrično 100/100, a oke je lik kaže da je on inače bivši amisov tehničar i da stvarno može potvrdit da je to prije funkcionirali, a sad više ne funkcionira i da na žalost on niti bilo tko drugi tu ne može ništa niti poslat na neku prijavu da to poprave ni ništa tako je eto točno rekao. Također mi nisu uvažili žaldbu za umanjenje računa na sjebani wifi koji je bio do 1.2 do kad nisu flešali novi firmware, jadnici na kvadrat ono šta reć jebu nas samo tako.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2018., 14:06   #5942
sakomako
Registered User
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: nigdje
Postovi: 599
Postoji velika šansa da kada istekne ugovor kroz godinu i nešto dana da ukinu ove pakete. Mislim de će im nakon toga optička mreža stajat neiskorištena barem što se mene tiče, a nešto ne vidim puno zainteresiranih u mjoj zgradi koji će prijeć na korištenje iste.

Jer već sada u sklopu ovog što plaćamo i onog što je ponuđeno u paketu postoje znatne razlike.

Primjer je Mobia TV i TV za van. Broj uređaja na Mobia TV je bio maksimalno 5, a na TV za van je 2.

A ovo sa simetrijom internetske veze je nešto novo. Inače VIP nudi simetričnu vezu na optici ali uz naknadu od 1000 kuna.

Jer kao što rekoh 100/100 je znatno više nego 150/15! Jer i sam zbroj upload i downloda je veći kod 100/100=200 a kod 150/15=165! Kratko, jasno i logično. A simetrična veza je sigurno kvalitetnija.
sakomako je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2018., 14:17   #5943
Cilim
Premium
Moj komp
 
Cilim's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Citiraj:
Autor sakomako Pregled postova
Postoji velika šansa da kada istekne ugovor kroz godinu i nešto dana da ukinu ove pakete. Mislim de će im nakon toga optička mreža stajat neiskorištena barem što se mene tiče, a nešto ne vidim puno zainteresiranih u mjoj zgradi koji će prijeć na korištenje iste.

Jer već sada u sklopu ovog što plaćamo i onog što je ponuđeno u paketu postoje znatne razlike.

Primjer je Mobia TV i TV za van. Broj uređaja na Mobia TV je bio maksimalno 5, a na TV za van je 2.

A ovo sa simetrijom internetske veze je nešto novo. Inače VIP nudi simetričnu vezu na optici ali uz naknadu od 1000 kuna.

Jer kao što rekoh 100/100 je znatno više nego 150/15! Jer i sam zbroj upload i downloda je veći kod 100/100=200 a kod 150/15=165! Kratko, jasno i logično. A simetrična veza je sigurno kvalitetnija.
Meni je ugovor upravo izasao prije par dana, znaci po tebi mogu ocekivati da mi ukinu uslugu, ne kuzim zasto, dok koristim i placam njima dobro.
Kod mene u zgradi od cca 50 stanova na optici samo nas 6 i to vec 4 godine, nista se nije promjenilo, ostali su na B.net-u ili su sa B.net-a polako presli na nekog drugog provajdera.
Cilim je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2018., 21:06   #5944
sakomako
Registered User
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: nigdje
Postovi: 599
Citiraj:
Autor Cilim Pregled postova
Meni je ugovor upravo izasao prije par dana, znaci po tebi mogu ocekivati da mi ukinu uslugu, ne kuzim zasto, dok koristim i placam njima dobro.
Kod mene u zgradi od cca 50 stanova na optici samo nas 6 i to vec 4 godine, nista se nije promjenilo, ostali su na B.net-u ili su sa B.net-a polako presli na nekog drugog provajdera.

Kod mene je sličan slučaj u zgradi. Ugovor mi traje još nešto malo više od godine dana. Mogu i kasnije nastaviti koristiti istu uslugu, no bilo kakva promjena poništava ovaj paket.

Ali nakon isteka ugovora ako netko od vodstva tvrtke odluči ukinuti ove pakete, mogu im se samo zahvaliti na suradnji.

Defiiitivno su ovo izvrsni paketi i Amis je bio i više nego fer kod sastavljanja ovih paketa.

Ono što je zanimljivo da je jedan mali Amis mogao nuditi na svojoj optici ovako bogate pakete, a veliki VIP ne može, jer mu je generalna politika maksimalizirati profit pošto poto, korinici su im zadnja briga, to vidim svaki dan i osjećam u odnosu do nas kao korisnika.

Ovakvi paketi koje imamo nikako se ne uklapaju u politiku VIP-a, a kamoli da bi na ove pakete još mogli i doplatiti za povećanje brzine.
sakomako je offline   Reply With Quote
Staro 15.03.2018., 19:14   #5945
Keano16
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Croatia
Postovi: 780
... koliko dugo se u praksi ceka prijenos broja s drugog operatera, instalacije optike, routera ... ?
Keano16 je offline   Reply With Quote
Staro 19.03.2018., 14:22   #5946
Keano16
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Croatia
Postovi: 780
Ne znam je li dobro mjesto za upitati... obzirom da se radi i o optici i o fiksnoj telefoniji.

Radi se o tome da su se iz VIP-a najavili da ce doci napraviti instalaciju 21.03.2018., no prijenos broja je tek 23.03.2018. Rekli su da cu ova 2 dana imati privremeni telefonski broj dok se moj ne prebaci.

Nazalost nisam se sjetio pitati sto se dogadja s internetom... hocu li ova 2 dana moci koristiti optiku od HT-a koja je aktivna do 23.03.2018.? Ima netko iskustava?
Keano16 je offline   Reply With Quote
Staro 21.03.2018., 21:33   #5947
Cilim
Premium
Moj komp
 
Cilim's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Pitanje za bivse Amisovce, na stranici http://www.amis.hr/, sam od prije par dana imao VIP-ovu web stranicu, sad vec par dana ne digne mi nista, samo pise:

The connection was reset

The connection to the server was reset while the page was loading.

The site could be temporarily unavailable or too busy. Try again in a few moments.
If you are unable to load any pages, check your computer’s network connection.
If your computer or network is protected by a firewall or proxy, make sure that Firefox is permitted to access the Web.

I dalje se nista ne desava, kaj ju je VIP totalno ukinuo ?
Cilim je offline   Reply With Quote
Staro 25.03.2018., 13:20   #5948
Bono
Uptime 99.99%
Moj komp
 
Bono's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb Croatia
Postovi: 2,472
Citiraj:
Autor Cilim Pregled postova
Pitanje za bivse Amisovce, na stranici http://www.amis.hr/, sam od prije par dana imao VIP-ovu web stranicu, sad vec par dana ne digne mi nista, samo pise:

The connection was reset

The connection to the server was reset while the page was loading.

The site could be temporarily unavailable or too busy. Try again in a few moments.
If you are unable to load any pages, check your computer’s network connection.
If your computer or network is protected by a firewall or proxy, make sure that Firefox is permitted to access the Web.

I dalje se nista ne desava, kaj ju je VIP totalno ukinuo ?
Da ubili su prije mjesec i nesto skroz Amis.
__________________
“Those who surrender freedom for security will not have, nor do they deserve, either one.”
Bono je offline   Reply With Quote
Staro 21.04.2018., 18:34   #5949
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,311
Može li mi netko od bivših amis FTTH korisnika koji imaju 100/100 isprobat da li im radi simetrija jer meni ne radi od kako ih je VIP preuzeo.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 22.04.2018., 21:56   #5950
telefunken
Premium
 
telefunken's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 610
Kak se to isprobava?
__________________
Pošten trgovac
Trgovine: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Zadnje izmijenjeno od: telefunken. 23.04.2018. u 12:22.
telefunken je offline   Reply With Quote
Staro 22.04.2018., 23:25   #5951
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,311
Skidaš na nekom najbržem serveru i uploudaš istovremeno i vidiš da li ti daje 10+ MB/s ili ti kao i meni dok uploudaš down padne na 2MB/s pa čim kenseliraš ili se dovrši upload, download opet skoči na 10+ MB/s.

A kako isprobat, ja ti recimo sa nvidia servera skidam drivere za grafičku obično tamo potegne kolko ide skužio sam i uploudam na wetransferu tamo potegne up do kraja isto pa ako vidiš da ti nije jednaka približno brzina znači nije simetrična veza.

Sakupljam iskustva drugih korisnika pa onda ću fino pisat HAKOMu da nas nisu obavijestili za to da nam veza više neće biti simetrična jer za vrijeme amisa sam imao simetričnu vezu iliti kako je pisalo zajamčenu 50/50, a ko je nadoplatio kao ja imao je 100/100. I prije mi je najnormalnije radilo to da sam mogao uploudat i download na max. brzini istovremeno. Čim je VIP preuzeo su limitirali server tako da nemožeš uplodat i download na max brzini.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 23.04.2018., 12:23   #5952
telefunken
Premium
 
telefunken's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 610
budem probao kad se vratim s posla
__________________
Pošten trgovac
Trgovine: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
telefunken je offline   Reply With Quote
Staro 23.04.2018., 12:24   #5953
Keano16
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Croatia
Postovi: 780
Zanimljivo pitanje... zar nema neki BW test koji radi paralelno UL/DL test?
Keano16 je offline   Reply With Quote
Staro 23.04.2018., 14:59   #5954
Cilim
Premium
Moj komp
 
Cilim's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Citiraj:
Autor Thermaltake Pregled postova
Skidaš na nekom najbržem serveru i uploudaš istovremeno i vidiš da li ti daje 10+ MB/s ili ti kao i meni dok uploudaš down padne na 2MB/s pa čim kenseliraš ili se dovrši upload, download opet skoči na 10+ MB/s.

A kako isprobat, ja ti recimo sa nvidia servera skidam drivere za grafičku obično tamo potegne kolko ide skužio sam i uploudam na wetransferu tamo potegne up do kraja isto pa ako vidiš da ti nije jednaka približno brzina znači nije simetrična veza.

Sakupljam iskustva drugih korisnika pa onda ću fino pisat HAKOMu da nas nisu obavijestili za to da nam veza više neće biti simetrična jer za vrijeme amisa sam imao simetričnu vezu iliti kako je pisalo zajamčenu 50/50, a ko je nadoplatio kao ja imao je 100/100. I prije mi je najnormalnije radilo to da sam mogao uploudat i download na max. brzini istovremeno. Čim je VIP preuzeo su limitirali server tako da nemožeš uplodat i download na max brzini.
Meni se cini da bas to i nije neki odgovarajuci test za istovremeni UL/DL, za test sam pripremio sazeo jedan rar file od 2 GB.
Pokrenuo sam skidanje drivera za graficku sa stranica AMD, file od 462 MB i istovremeno na "We transfer-u" pokrenuo upload tih 2 GB, drivere je skidao brzinom od 7 do 9 mb/s i za to vrijeme je uploadao taj file od 2 GB cca 20 minuta.
Dali je test ok i dali ti iz njega mozes izvuci pozitivan zakljucak, neznam.

Cilim je offline   Reply With Quote
Staro 23.04.2018., 18:00   #5955
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,311
Citiraj:
Autor Cilim Pregled postova
Meni se cini da bas to i nije neki odgovarajuci test za istovremeni UL/DL, za test sam pripremio sazeo jedan rar file od 2 GB.
Pokrenuo sam skidanje drivera za graficku sa stranica AMD, file od 462 MB i istovremeno na "We transfer-u" pokrenuo upload tih 2 GB, drivere je skidao brzinom od 7 do 9 mb/s i za to vrijeme je uploadao taj file od 2 GB cca 20 minuta.
Dali je test ok i dali ti iz njega mozes izvuci pozitivan zakljucak, neznam.

Ne znam kako funkcioniraju AMD serveri, ali nvidijini uvijek zakucaju do kraja down gdje god sam skidao.

Kad skidaš upali aida64 program stavka Network i pod Windows Network imaš Bytes Send i Received, tamo vidi kakvo je stanje dok se oboje odrađuje istovremeno, ako je down smanjen probaj kenselirat upload pa vidi da li se download povećao.
Da imam neki privatni server bi skidao na njemu i uploudao to bi bio ustvari najbolji test, ali sad ovako radim pošto mi na taj način zakuca na najbržu brzinu oboje.

Zadnje izmijenjeno od: Thermaltake. 23.04.2018. u 18:14.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 24.04.2018., 14:52   #5956
ibme74
Premium
 
ibme74's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2013
Lokacija: Planet Zemlja
Postovi: 1,412
Pozdrav, imam pitanje. Uzeo sam Net + Tel paket od VIP-a, brzina od 10mbps-20mbps i flat telefon. Usluga aktivirana i maksimalna brzina je 8mbps dok je upload "pišljivih" 50kb/s. Na moj upit oko postojeće brzine su rekli da sam spojen na paricu preko koje ne mogu dobiti veću brzinu, na upit dali me mogu prespojiti na bržu sam dobio odogovor kako internet dobivam preko infrastrukture drugog operatera (čitaj T-Com) i da zato ne mogu na to utjecati (što je po meni živa idiotarija jer mene kao krajnjeg korisnika ne zanima preko koga dobivam net, jer ako mi ti kao moj operater nudis taj paket i tu brzinu na mom području onda je moraš moći i isporučiti).
Inače u istoj ulici ljudi koji su na T-Com-u, H1 telekomu i Iskonu (koji su svi pod T-Comom) imaju i veću brzinu pd 20mbps što znači da se ta brzina može imati. Mene zanima dali ja što mogu poduzeti po tom pitanju? Kome se obratiti jer VIP očito neće ništa poduzeti a na t-comov upit još prije prelaska na ovu brzinu sam dobio odgovor tipa "pređite kod nas pa ćemo vidjeti što možemo napraviti po pitanju veće brzine".
ibme74 je offline   Reply With Quote
Staro 24.04.2018., 16:12   #5957
goran047
Premium
Moj komp
 
goran047's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2016
Lokacija: zg
Postovi: 135
Identicna stvar i kod mene, na amisu islo i preko 15 a u vipu dogovoreno do 20 pa pustaju samo 8 i mogu se je.at jer im ne mogu nista osim cekat istek ugovora
Koliko placas paket?
goran047 je offline   Reply With Quote
Staro 24.04.2018., 16:32   #5958
ibme74
Premium
 
ibme74's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2013
Lokacija: Planet Zemlja
Postovi: 1,412
ma uzeo sam ovaj paket preko postojeće linije

https://image.ibb.co/hrEKrx/Screenshot_1.jpg

katastrofa, još bi nekako download brzinu i "prožvakao" mada nisam presretan ni njome, ali upload od 50kb/s ti je da se lupiš ciglom u glavu, video od 1.5Gb uplodam cijeli dan s tim da je net neupotrebljiv dok uploadaš.

Zadnje izmijenjeno od: ibme74. 24.04.2018. u 16:39.
ibme74 je offline   Reply With Quote
Staro 10.06.2018., 18:59   #5959
dzeneral
Valar morghulis
Moj komp
 
dzeneral's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 280
Unhappy Ovrha od Vipa (Amisa)

-->
Sorry na duljem postu, ali čisto da se vidi kronologija događaja..


U ljeto 2015. potpisao sam dvogodišnji ugovor s Amisom na lokaciji A. Tamo negdje u svibnju 2017. zovem službu za korisnike zbog preseljenja priključka na lokaciju B na koju će se preseliti krajem svibnja 2017. U službi za korisnike mi kažu da je preseljenje priključka cca 400-500 kn, što mi je bilo neprihvatljivo te mi oni ponude sklapanje novog 2-godišnjeg ugovora s Bnetom i instalciju Bneta na novoj lokaciji, s obzirom da su oba operatera Bnet i Amis u vlasništvu Vipa. Također, naglašavaju da neće biti nikakvih penala bez obzira što ću prekinuti ugovor s Amisom iako nije prošlo 2 godine jer potpisujem s Bnetom. Također dogovoram da stari router od Amisa preuzmu na novoj adresi. Usluga Bneta mi je instalirana cca 1.6.2017. na adresi B.
Ne znam koliko je prošlo dana/tjedana/mjeseci, zove čovjek iz Amisa da upravo nije mogao preuzeti router na adresi A. Ja kažem naravno, kad sam dogovorio preuzimanje routera na adresi B i zamolim ga ako može doći preuzeti na adresu B s obzirom da je udaljenost od A do B cca 2 km što je nekih 6-7 min vožnje. Gospodin je odgovorio da on ne može doći, ali će doći preuzeti netko drugi. Vrijeme je prolazilo, nitko nije dolazio, ali je došao račun na 450,00 kn.
S obzirom da sam sve račune uredno plaćao, pretpostavio sam da se radilo o dugu za router pa sam opet zvao službu za korisnike. Oni su potvrdili moje sumnje i objasnio sam da je čovjek došao na adresu koja nije dogovorena sa službom za korisnike, te tražim od njih info kako mogu vratiti router te ponudim da ga osobno donesem (kako sam napravio kad sam odjavljivao Iskon prije nego sam prešao na Amis). Na to dobivam informaciju da ne mogu osobno donijeti već isključivo poštom na adresu MMM Agram servisa. To mi je bilo čudno, ali spakirao sam router i ostalo što je došlo uz njega i poslao s povratnicom na dobivenu adresu. Povratnicu sam dobio u 10/2017 da je pošiljka preuzeta.
Prije 5 dana, poštar mi donese prijedlog za ovrhu na 450 kn + 337 kn od Vipa
Naravno, podnijet ću žalbu, priložit kopiju povratnice..
Je li imao netko sličnih negativnih iskustava ili neki prijedlog što još napravit? Zvat Vip/Agram, vidjet gdje se taj router izgubio kod njih?



TIA

__________________
"The objective of war is not to die for your country, but to make the other bastard die for his."
dzeneral je offline   Reply With Quote
Staro 15.06.2018., 15:08   #5960
sakomako
Registered User
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: nigdje
Postovi: 599
Kvaliteta TV signala

Prije mjesec dana nabavio sam sobnu antenu, dakle gledam FTA kanala sa naših odašiljača u Zagrebu.


Ono što sam primjetio da je slika preko sobne antene daleko kvalitetnija nego preko STB uređaja.


To se sada naročito vidi kada se gleda HRT2 HD, jer je slika na sobnoj anteni oštrija nego na STB uređaju. Blago rečeno sramota za VIP i kvalitetu slike koju emitiraju na STB uređaju iako sam na optici (bivši Amis).
sakomako je offline   Reply With Quote
Staro 21.06.2018., 22:17   #5961
Kirkpatrick
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 87
HRT 2 HD mi jako trza i smrzava. Mislio sam da ima neki internet promet drugdje, ali ne, nitko ništa ne skida, nema baš prometa, te na speedtestu mi još više od 5 Mbit/s ostalo (dok je HRT 2 HD uključen). Baš na Amisu nije bilo takvih problema na HD programima (VIP mi ih je sve i izbacio )

Usput, da, slično kao kod sakomaka gore, slika na Strongu, preko kojeg pratim EVO Tv te zemaljsku, ima bolju sliku HRT2HD-a nego na Amis/Vip-u.



Još tri mjeseca...
Kirkpatrick je offline   Reply With Quote
Staro 21.06.2018., 23:24   #5962
calypso
Premium
Moj komp
 
calypso's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: Zagreb/Rijeka
Postovi: 1,517
Ja odlazim is trenutnog stana gdje imam Amis 100/100 optiku na lokaciju gdje nemam optiku preko Amisa/VIPa...

Uglavnom, danas sam zatrazio prebacivanje usluge na drugu lokaciju uz ugovor na 24 mj za VIP 2D paket... Brzina je kazu 50-70 Mbps DL i 7-10 Mbps UL sto mi je smijurija s obzirom da vec par godina imam Amis optiku 50/50 i 100/100...

Cijena Amis - 129kn mjesecno za 100/100 optiku
Cijena VIPnet - 219kn mjesecno za 70/10 kabel i TV

Nisam presretan, ali prezivjet cu...
__________________

Lenovo ThinkPad P15v Gen3 AMD
AMD Ryzen 7 PRO 6850H, 4.7GHz 8-core
32GB DDR5-4800 (2x16GB), quad-channel
NVMe1 - 512GB Micron 3400, PCI-E 4.0 x4
NVMe2 - 512GB Samsung PM981, PCI-E 3.0 x4
AMD Rembrandt integrirana grafika (Radeon)
nVidia Quadro T1200 diskretna grafika
15.6" 600nits 4K LCD
Lenovo 170W PSU
Lenovo 40AY docking station + 90W PSU


2x EIZO EV2336WFS3-BK
23" 1920x1080 IPS


Lenovo T14s Gen1 AMD
AMD Ryzen 7 PRO 4750U, 1.7GHz 8-core
16GB DDR4
512GB NVMe x4 (Micron)
AMD Radeon Vega
14" FullHD IPS



Thinkpad - Nikad ne umiru, samo postanu obsolete... (c)FujiLim
calypso je offline   Reply With Quote
Staro 24.06.2018., 16:08   #5963
Litra
Premium
Moj komp
 
Litra's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zagreb, Dubrava
Postovi: 501
Pozdrav ljudi, jučer od nekih 18-19 h ne mogu se spojiti na Teamspeak server. Zvao sam VIP i kažu da je sve u redu, resetiro ruter nekoliko puta pomoću tipke i što sam ga isključio iz struje na nekoliko minuta. Postavio googlov DNS opet ništa, forwardiro portove opet isto. Na ni jednom od 3 kompa TS ne radi ali kada upalim vpn TS radi bez problema. Ima li itko nekakvu ideju?
Litra je offline   Reply With Quote
Staro 24.06.2018., 16:16   #5964
sharkri
Premium
Moj komp
 
sharkri's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 674
Citiraj:
Autor Litra Pregled postova
Pozdrav ljudi, jučer od nekih 18-19 h ne mogu se spojiti na Teamspeak server. Zvao sam VIP i kažu da je sve u redu, resetiro ruter nekoliko puta pomoću tipke i što sam ga isključio iz struje na nekoliko minuta. Postavio googlov DNS opet ništa, forwardiro portove opet isto. Na ni jednom od 3 kompa TS ne radi ali kada upalim vpn TS radi bez problema. Ima li itko nekakvu ideju?
Banan IP
__________________
Sig-5 redova normalne veličine max
sharkri je offline   Reply With Quote
Staro 24.06.2018., 16:23   #5965
Litra
Premium
Moj komp
 
Litra's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zagreb, Dubrava
Postovi: 501
Citiraj:
Autor sharkri Pregled postova
Banan IP
Problem je što ne radi ni jedan server.
Litra je offline   Reply With Quote
Staro 24.06.2018., 17:04   #5966
calypso
Premium
Moj komp
 
calypso's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: Zagreb/Rijeka
Postovi: 1,517
Citiraj:
Autor Litra Pregled postova
Pozdrav ljudi, jučer od nekih 18-19 h ne mogu se spojiti na Teamspeak server. Zvao sam VIP i kažu da je sve u redu, resetiro ruter nekoliko puta pomoću tipke i što sam ga isključio iz struje na nekoliko minuta. Postavio googlov DNS opet ništa, forwardiro portove opet isto. Na ni jednom od 3 kompa TS ne radi ali kada upalim vpn TS radi bez problema. Ima li itko nekakvu ideju?
Da nisu blokirali IPjeve iz cijele drzave? Ili segment? Kontaktiraj Teamspeak support i javi da ne radi...
__________________

Lenovo ThinkPad P15v Gen3 AMD
AMD Ryzen 7 PRO 6850H, 4.7GHz 8-core
32GB DDR5-4800 (2x16GB), quad-channel
NVMe1 - 512GB Micron 3400, PCI-E 4.0 x4
NVMe2 - 512GB Samsung PM981, PCI-E 3.0 x4
AMD Rembrandt integrirana grafika (Radeon)
nVidia Quadro T1200 diskretna grafika
15.6" 600nits 4K LCD
Lenovo 170W PSU
Lenovo 40AY docking station + 90W PSU


2x EIZO EV2336WFS3-BK
23" 1920x1080 IPS


Lenovo T14s Gen1 AMD
AMD Ryzen 7 PRO 4750U, 1.7GHz 8-core
16GB DDR4
512GB NVMe x4 (Micron)
AMD Radeon Vega
14" FullHD IPS



Thinkpad - Nikad ne umiru, samo postanu obsolete... (c)FujiLim
calypso je offline   Reply With Quote
Staro 24.06.2018., 17:29   #5967
Kirkpatrick
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 87
A ja imam cijeli dan problema s Redditom, neće i neće se učitati.

Ovo je poruka nakon nekog vremena:

This site can’t be reached
www.reddit.com took too long to respond.

I na jednom drugom forumu (stranom) ljudi nemaju problema, pa izgleda da nije s redditove strane problem.
Kirkpatrick je offline   Reply With Quote
Staro 24.06.2018., 17:41   #5968
Litra
Premium
Moj komp
 
Litra's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zagreb, Dubrava
Postovi: 501
Po ovome izgleda da je do VIP-a jer se ekipa s kojom igram bez problema spaja na TS.
Meni reddit učitava bez problema...
Litra je offline   Reply With Quote
Staro 24.06.2018., 18:00   #5969
Kirkpatrick
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 87
Hvala, probat ću poslije resetirati modem.

EDIT: Isključio i uključio modem/router, ali nije pomoglo. Sve ostalo što sam probao radi, ali reddit nikako, niti na Chrome-u, Firefoxu ili na mobitelu.

Zadnje izmijenjeno od: Kirkpatrick. 24.06.2018. u 18:12.
Kirkpatrick je offline   Reply With Quote
Staro 24.06.2018., 18:20   #5970
sharkri
Premium
Moj komp
 
sharkri's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 674
Isprobao obadvije stranice redit i teamspeak rade normalno, doduše ja sam na tele 2, ali moguće je da je banan ip rang od VIP-a
__________________
Sig-5 redova normalne veličine max
sharkri je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na