Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 20.04.2024., 20:03   #1801
axo
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2017
Lokacija: Pula
Postovi: 1,367
Koliko treba vremena na unlimited tarifi da se nastavi internet nakon poslane poruke za brzinu? Govorimo o potrošenom paketu od 60gb.
axo je offline   Reply With Quote
Staro 23.04.2024., 09:36   #1802
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,318
Prebacio se na unlimited telemach pretplatu. Brzina na S23 Ultra uređaju je oko 300/30, dok mi je na a1 bil 850/70. 5G im je (na više mjesta mjereno) dosta lošiji u odnosu na a1, ali mi bar daju neke pogodnosti za razliku od a1, tako da iskreno briga me za net, ako će sve ostalo valjat i bit ok. Kolega ima isti uređaj kao i ja i na t-comu je ista brzina kao i na a1 ili jako blizu istoj. Telemach ima daleko najlošiji 5G od svih operatera očito.

Zadnje izmijenjeno od: Thermaltake. 23.04.2024. u 10:14.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 23.04.2024., 11:23   #1803
Tirkiz
Poludrago kamenje
 
Tirkiz's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2023
Lokacija: Ogulin
Postovi: 197
Citiraj:
Autor Thermaltake Pregled postova
Prebacio se na unlimited telemach pretplatu. Brzina na S23 Ultra uređaju je oko 300/30, dok mi je na a1 bil 850/70. 5G im je (na više mjesta mjereno) dosta lošiji u odnosu na a1, ali mi bar daju neke pogodnosti za razliku od a1, tako da iskreno briga me za net, ako će sve ostalo valjat i bit ok. Kolega ima isti uređaj kao i ja i na t-comu je ista brzina kao i na a1 ili jako blizu istoj. Telemach ima daleko najlošiji 5G od svih operatera očito.
Jesi provjeravao jel se spajaš na 5G na N78 (3600 MHz) ili na N28 (700 MHz)?
Možda ti se spajao na N28 di je u agregaciji sa ostalim 4G bandovima nategnuo 300 Mbps...
Tirkiz je offline   Reply With Quote
Staro 23.04.2024., 12:54   #1804
Tualatin
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2023
Lokacija: Zagreb
Postovi: 150
Citiraj:
Autor Thermaltake Pregled postova
Prebacio se na unlimited telemach pretplatu. Brzina na S23 Ultra uređaju je oko 300/30, dok mi je na a1 bil 850/70. 5G im je (na više mjesta mjereno) dosta lošiji u odnosu na a1, ali mi bar daju neke pogodnosti za razliku od a1, tako da iskreno briga me za net, ako će sve ostalo valjat i bit ok. Kolega ima isti uređaj kao i ja i na t-comu je ista brzina kao i na a1 ili jako blizu istoj. Telemach ima daleko najlošiji 5G od svih operatera očito.
Nisu toliko lošiji već imaš ograničenu brzinu na 300/100. Ja imam jednu unlimited tarfiu koja nije dirana još iz doba tele2 revolucije i brzina preko dana je u prosjeku oko 800/120 po noći ide i do 1gb. I to na Honoru 90 lite. Druga je start poslovna tarifa istu brzinu mjerim sa OP 11 kao i ti 300/30 ili nekad upload dođe do 100. Lokacije Siget-Središće.
Tualatin je offline   Reply With Quote
Staro 23.04.2024., 14:49   #1805
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,318
A iz kojeg razloga je ograničena, ne bi li u unlimited trebao imat najveću moguću brzinu ? Ja sam testirao i u sigetu i u Trnskom i u Podbrežju ista brzina uvijek.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 23.04.2024., 20:24   #1806
Tualatin
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2023
Lokacija: Zagreb
Postovi: 150
Pa brzina se nigdje ne spominje u paketima. Pa pretpostavljam da su je ograničili zbog zagušenja tj. pokućnog interneta. Nekad nije bilo ni ograničenja na bonovima ... ja sam na istom mjestu sa brojem na bonovima mjerio 1gb.
Tualatin je offline   Reply With Quote
Staro 23.04.2024., 22:06   #1807
Marko :)
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2016
Lokacija: Unknown
Postovi: 634
Citiraj:
Autor Thermaltake Pregled postova
A iz kojeg razloga je ograničena, ne bi li u unlimited trebao imat najveću moguću brzinu ? Ja sam testirao i u sigetu i u Trnskom i u Podbrežju ista brzina uvijek.
Ako ti je brzina svugdje ista, onda znači da imaš nekakav limit brzine. Možda novi korisnici imaju limitiranu brzinu neko vrijeme? Nemam pojma.

I ne bih nužno rekao da je mreža loša jer ima nešto manju brzinu. Meni je bitnija pokrivenost od same brzine, a to što je internet 300 Mb/s umjesto 10 Gb/s, meni ne igra baš nikakvu ulogu. Jer realno tih 800 Mb/s što si imao na A1 nisi mogao iskoristiti u pokretu.

Prednost Telemacha je što ima 5G pokrivenost u cijeloj Hrvatskoj, dok A1 i HT imaju samo u gradovima. Čekaj malo, budi korisnik nekih 6 mjeseci, pa vidi jel sve ok.

Citiraj:
Autor Tualatin Pregled postova
Pa brzina se nigdje ne spominje u paketima. Pa pretpostavljam da su je ograničili zbog zagušenja tj. pokućnog interneta. Nekad nije bilo ni ograničenja na bonovima ... ja sam na istom mjestu sa brojem na bonovima mjerio 1gb.
Moguće. Možda stvarno novi korisnici imaju privremeno neki limit brzine, pa se makne nakon što budu duže vrijeme korisnici mreže. To bi moglo biti čisto radi zloupotrebe, da ne bi netko odmah pohrlio i stavio karticu u router ili samo dijelio hotspot i skidao internet.
Marko :) je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na