Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 01.05.2010., 01:51   #1
Imagine
undercover
Moj komp
 
Imagine's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: HT
Postovi: 1,392
Question misteriozno pucanje veze

Imam kabelski internet i nerješivi problem s pucanjem veze.
Pri prelasku s one klasične pišteče telefonske veze na ovu kabelsku, instalirani su mi drajveri za modem te mi pružen USB kabel u ruke i rečeno "kako mi je to sad internet" i da ga gurnem u komp.

To je bilo prije 8 god i ne mogu se pohvalit da sam tijekom tog vremena s nečim proširio svoje znanje u vezi toga.
Ne vidim zašto bi bilo čudno jer danas se masa ljudi vozi po cestama a nemaju blagog pojma kako auta funkcioniraju ispod haube...

Uglavnom, cijenio bi pomoč i sugestije na nekakvoj 'lako probavljivoj razini'

Na početku sam rekao "nerješivi problem" jer problem nije nestao ni nakon što sam 4 puta prijavljivao kvar službi za korisnike.

Prijatelj je okrivio to što mi je internet posebno a ne u 2Dpaketu...iako nisam najbolje shvatio zbog čega to nemam pošto imam i TV...

Do ovog sada ,ne sječam se da sam ikad imao ikakvih problema s pucanjem veze.

Sve je počelo prije otprilike mjesec dana kad je jednu večer pukla veza. Sljedeče jutro se pojavila. Popodne je opet pukla a navečer je gubljenje veze bilo u stilu povuci-potegni.

Služba za korisnike je rekla da vide neke čudne prekide veze te je usljedilo ispitivanje što radi koja lampica na modemu te par savjeta /par resetiranja modema i odspajanja /spajanja svih kabela. Kako to nje napravilo nikakvu razliku u onom što su isprava primjetili ,usljedio je nalog za servisera.

On se pak najavio telefonski s drugačijom pričom / kako oni ne vide nikakve probleme s vezom i da to nije do njih nego do mene i u tom slučaju se se njegov izlazak na teren naplačuje 150 kuna.

Kad je došao usljedilo je objašnjavanje kako je to do mog računala i da je to kvar na mom računalu. I tako moje računalo ovo i ono....sve je krivo moje računalo!
Kako ponekad umjesto kompa spojim laptop to mi je bila jedna od prvih stvari koje sam ovog puta probao ne nije napravilo neku razliku u pucanju veze.
Ne smatram se zatucanim i mogu shvatit da je nešto kod mene otišlo kvragu ali da je otišlo kvragu i na laptopu??

Umjesto odgovora sam dobio komentar kako danas nisu stvari kao prije i da oni znaju da je prije koji dan bilo velikog prometa u trajanju par sati.
WTF?? Oni znaju da sam koristio internet ? LOL
Pošto imam i prošireni paket na TVu trebam li očekivat izvještaj da oni znaju da sam gledao TV?
Uostalom, s čim to sad ima veze?

Back to tema ,serviser vidi da veza šteka ,objasni to time da "kroz usb kabel prolazi struja pa je moje računalo spržilo USB dio na modemu" i to rješi s time da spoji komp s drugim kabelom (sivim s kockastim konektorom) ,priča na mobitel na 'stručnom jeziku' s drugim tehničarom ,malo se muči kako bi namjestio vezu da ne puca i na prvi znak da radi , proglešava da je sve sad u redu ,izvuče potpis i ode.

Naravno ,čim on ode to krene po starom...sljedi prijava kvara korisničkoj službi po 2 put i njihovo uvjeravanje kako je to do mog računala na što ja uzvračam kako se isto događa i kad se spoji drugo računalo umjesto ovog što je spojeno. Uglavnom, tu je opet nalog serviseru.

Ovog puta se drugi serviseri telefonski najavljuju u istom stilu / oni ne vide nikakve probleme s vezom i da to nije do njih nego do mene jer taj modem nije namjenjen za 2 računala. Izači če na teren ali več znaju gdje je problem i u tom slučaju se se njihov dolazak naplačuje 150 kuna.

Pojave se s pričom kako je to do mog računala na što ja opet uzvračam s laptopom. Sljedi predavanje kako to nije namjenjeno za 2 računala več jednog i da mi treba drugačiji modem/rauter ako to želim. I tako kad se nakon 3-4 puta ponavljanja shvati da se laptop spoji UMJESTO računala ,dobijem odgovor kako se svejedno može spojit samo moje računalo na taj modem jer je taj modem uprogramiran za samo moje računalo.
Ja na to gubim živce pa uskače moja bolja polovica kojeg vraga onda oni spajaju svoj laptop
Odgovor izostane jer međusobno krenu s stručnom terminologijom i odu vodi van stana do onih ormariča pa onda i van zgrade....
Vrate se s komentarom kako prijašnji serviser nije napravio svoj posao a ovo je bio njihov problem te mi se neče ništa naplatiti. Provjere stabilnost veze na http://www.speedtest.net/ jer je to kao najbolji pokazatelj stabilnosti. Ako se problemi nastave neka zovem.

Čim oni odu to radi...čak nekim čudom radi i preko USB kabela koji je navodno spržen ....radi tako koji dan i evo nas na staro. Ustvari ne baš na staro jer kad veza pukne , ne treba joj puno da dođe ....no svjedeno ide na živce pošto se to desava pošteni broj puta u danu. Ja pratim par dana to ponašanje , zahebavam se s modemom i restartiranjem ,mjenjanjem kabela , spajam tu i tamo laptop, prijatelj spaja svoj , i uvjek ISTO.

...sljedi prijava korisničkoj službi po 3 put. Oni naravno kako je to do mog računala i da se izlazak servisera naplačuje 150kuna...

Dolazi opet onaj prvi serviser i ovog puta valjda nema što okrivit pa je kriva struja u mom stanu. Jer je modem "visokoosjetljivi komad elektronike i bilo koja varijacija na strujnoj mreži radi problem a vidi se kako ja posjedujem previše elektronike". Rješenje je takvo da je potrebno spojit adapter za napajanje modema na utičnicu na kojoj nema ništa i koja je što bliže razvodnoj kutiji u stanu. Pomalo apsurdno ali pristajem i na to.

Zatim sljedi njegov razgovor s kolegom na stručnom jeziku nakon čega dobijam izvještaj kako če se moj modem stavit na nekakvo posebno pračenje kako bi mi se dokazalo da s vezom nema problema. Ako problema pak bude ,pokazat če mi se da je to do mene.

I tako on ode a ja čekam da svaki čas pukne veza ,kako bi to posebno pračenje modema to zabilježilo i da se napokon vidi u čemu je problem. I tako ja čekam i čekam i čekam...
A veza ne puca i ne puca mater joj j...
Sad kad treba puknut nema šanse da išta pukne...stabilno bez ikakvog problema kao što je bilo i prije cijele ove priče...

Nakon možda tjedan dana najvjerovatnije ukinu to posebno pračenje jer krene sve na staro.
Sve gore i gore.

I tako ja budala šetam adapter po par utičnica u stanu. Probavam i jednu iz podruma s produžnim kabelom po strani zgrade, spajam adapter na modem na UPS, spajam modem na drugi jači adapter s istom voltažom, mjenjam kabele ,resetiram modem...

Kako problem ostaje isti šta god napravio ...sljedi prijava korisničkoj službi po 4 put. Oni naravno nemaju pojma o nikakvom pračenju modema i ne zanima ih recititat moje tablice gdje pišem vremena pucanja jer je kod njih trenutno sve u redu.....tako da opet usljedi nalog serviseru i izvještaj o 150kn.

On ovog puta zove kako bi me izvjestio kako je tu bio problem na njihovoj strani s nekakvim šumom ali da su to otklonili pa nema potrebe da izlazi na teren.

I tako na kraju, nema šanse da veza ne pukne bar 20 puta na dan sama od sebe a kamoli kad se surfa, nema šanse da uplodiram nešto na npr. 'jotube' i nema šanse da provjerim brzinu na http://www.speedtest.net/ da ne pukne ....a problema nema.
__________________
if you build it they will come
Imagine je offline   Reply With Quote
Staro 01.05.2010., 09:29   #2
CoreDownloader
Skidaj se do kraja ;-)
Moj komp
 
CoreDownloader's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Tunguzija
Postovi: 158
hehe, i jel na kraju po starom ili sve sređeno, nisam baš skužio zadnjidio priče...baš me zanima nastavak
__________________
Bez linkova u sigu.
CoreDownloader je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 01.05.2010., 11:01   #3
Imagine
undercover
Moj komp
 
Imagine's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: HT
Postovi: 1,392
Možda sam sam komplicirano sklopio zadnju rečenicu. Htio sam reči da uz svo to pucanje ,NJIMA nema tu nikakvih problema. *
Inače , da je sve u redu onda nebi ovde ni tražio pomoč i sugestije te pisao ovoliku priču što sam sve prošao /probao

Što se ntiče nastavka cijele priče ...
Sljedečeg tjedna zovem SZK po 5 put.

Na neki način, kao da več čujem "da je kod njih sve u redu i u tom slučaju mi je 150 kn serviserov izlazak na teren".


* ako več nema problema nije mi baš najasnije što onda oni sređuju na toj mreži?.....ili se zadnji put serviseru nije dolazilo
__________________
if you build it they will come
Imagine je offline   Reply With Quote
Staro 01.05.2010., 12:24   #4
Mirkopoter
Mirko, a ne Harry
Moj komp
 
Mirkopoter's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,936
I ja imam taj problem i zvao sam ih ** puta i jednom su odlučili nekog poslat i on je kao došao i nešto radio sa nekim uređajem i reko da je sad sve u redu. Naravno nije ništa bilo u redu i dan danas mi znao puknut veza, a preko vikenda neprestano puca.
__________________
Hala Madrid!
Mirkopoter je offline   Reply With Quote
Staro 02.05.2010., 10:02   #5
Imagine
undercover
Moj komp
 
Imagine's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: HT
Postovi: 1,392
Cool

I što ? Ti si se s tim pomirio / to ti je normalno?

Ja jednostavno odbijam prihvatit da se SAD moram na to naviknuti / da to tako MORA šljakat jer nemože drugačije.
Jer očito da može pošto je do ovog moglo nekih 8 godina radit najnormalnije bez ikakvog pucanja!

Mislim ono ...upalio sam komp prije nekih pola sata i do sad je pukla veza 8 puta!!!!


btw, postoji li nekakav način / neka aplikacija da bilježi vrijeme tih pucanja da ja nemoram to zapisivat na papir...a više nemam pojma koji vrag to i pišem...
__________________
if you build it they will come
Imagine je offline   Reply With Quote
Staro 02.05.2010., 19:32   #6
borny
Too much busy
Moj komp
 
borny's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,540
A promjena ISP-a?
__________________

It's nice to be important, but it's more important to be nice!

borny je offline   Reply With Quote
Staro 04.05.2010., 01:40   #7
Imagine
undercover
Moj komp
 
Imagine's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: HT
Postovi: 1,392
Talking

Imaš kakvo manje drastično rješenje?
...ili na drugu stranu , s obzirom na broj pogleda teme , ima li itko nekakav savjet ili komentar ?

Ne shvačam jel prvo moram nabit 3k bespotrebnih postova da bi se kvalificirao dostojnim za dobit savjet te jesam li trebao tražit pomoč s šupljim postom "puca mi interenet" , ili sam trebao tražit pomoč na pdf 'Mreže'?

Kako god bilo ,nastavljam s memoarima.

Zvao danas SZK prijavit kvar i ...
... dok sam pokušavao objasnit čovjeku da tog trena dok s njim pričam ,pokušavam nešto otvorit i da mi puca veza , dobio sam samo da on vidi kako je trenutno kod njih sve u redu s vezom. Zatim su su me čekali uobičajeni savjeti.

Mislim da nebi bilo nikakve razlike u kvaliteti usluge kad bi umjesto SZK bio nekakav automat

Ako je vaš problem "ovo/ono" pritisnite tipku 1....
Ako je vaš problem "ovo/ono" pritisnite tipku 2....
......
Ako je vaš problem "ovo/ono" pritisnite tipku 9....

a koja se god tipka pritisne , čovjeka čeka " restartirajte modem i računala te odspojite i spojite sve kabele i te opet rastartirajte modem i ako ne radi restartirajte ga ponovo ili nam se javite kako bi dobili ISTI savjet.

Slušanje tog savjeta je rješilo problem pucanja veze uz jednu ozbiljnu nuspojavu. Nije više pucalo nego je u potpunosti nestalo interneta!!

Modem je WebStar epc2100 i sebi ima 5 lampica :PC,cable,send/receive te power.
Kako su svjetlile samo "PC i power" bez obzira koliko ga puta restartirao , i bez obzira na koji komp i kojim načinom ga spojio....odmah mi je kroz glavu prošlo kako je modem odlučio napustit ovaj svijet jer mu je očito dosta restartiranja.

Pa je usljedio poziv SZK i ženin komentar kako je s vezom sve u redu.
Da kojim slučajem odspojim modem i zavijarim ga u kontenjer na ulici, vjerovatno bi dobio isti odgovor.
Uglavnom rečeno mi je da je problem prosljeđen tehničkoj službi koja če me poslje kontaktirati....
Naravno ,nije nitko zvao ali se bar nakon nekih 2 sata pokazalo da je modem ipak živ i da može nastavit s uobičajenim pucanjem kako ga puhne.
__________________
if you build it they will come
Imagine je offline   Reply With Quote
Staro 04.05.2010., 17:39   #8
CoreDownloader
Skidaj se do kraja ;-)
Moj komp
 
CoreDownloader's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Tunguzija
Postovi: 158
slijedeći puta kad ti tehničar dođe, nek spoji njegov laptop ili što već, nek stavi da se skida neki file sa rapida ili gdje već, skuhaj mu kavu..popričajte koji sat dva i neka vidi na licu mjesta...ako to već nisi pokušao
__________________
Bez linkova u sigu.
CoreDownloader je offline   Reply With Quote
Staro 04.05.2010., 19:48   #9
The Pill Man
Premium
 
The Pill Man's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Šibenik
Postovi: 325
Ja sam imao sličnu borbu sa vjetrenjačama.

Ukratko, crkne Zyxel, donesem svog (na lokaciji mi bio napet internet 24/7) Thomsona i prijavim kvar.

Nakon 15 dana niko ništa. Ponovo zovem (2 put), kažu testirali, sve radi pa ni ne trebaju dolaziti. Ja pristojno objasnim da sve radi jer sam donio drugi adsl modem, a njihov (pod garancijom) je mrtav i trebaju mi ga zamijenit. Kažu sad shvaćaju i da će mi se neko javit.

Nakon 15 dana niko ništa. Ponovo zovem (3 put), kažu testirali, sve radi pa ni ne trebaju dolaziti. Ja pristojno objasnim da sve radi jer sam donio drugi adsl modem, a njihov (pod garancijom) je mrtav i trebaju mi ga zamijenit. Kažu sad shvaćaju i da će mi se neko javit.

Nakon 15 dana niko ništa. Ponovo zovem (4 put). I ovaj put se pristojno predstavim, kažem kako se razgovor snima, a onda podignem glas (točnije počnem se derati u slušalicu) kažem da xebem xater svim njihovim službama za korisnike i da ću zvati policiju i pred njima kao svjedocima počupati sve rutere, kablove po zgradi (vod za cijeli kvart) i još otići u posjet na najbliži njihov centar sa svom opremom sa svih lokacija u firmi i tamo je istovarit bagerom i pregaziti pred novinarima ako mi se tehničar ne javi za 15 minuta.

Nakon 5 minuta zove me tehničar i uplašenim glasom pita kad može doći na objekt. Ja (potpuno smiren) ponudim čovjeku termin za pola sata, nađemo se, dao mi drugi ruter i onda nesigurno pita, jel tu ima neki nervozan tip, da su mu javili da je korisnik "neugodan"? Kad sam mu mrtav hladan rekao da sam to ja čovjek je ostao zbunjen.

Pouka: u ovoj državi najbolje prolazi ko se najviše dere!!! (pa makar vikao i gluposti)
__________________
Pill Man
The Pill Man je offline   Reply With Quote
Staro 05.05.2010., 01:45   #10
Imagine
undercover
Moj komp
 
Imagine's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: HT
Postovi: 1,392
Cool

Citiraj:
Autor CoreDownloader Pregled postova
slijedeći puta kad ti tehničar dođe, nek spoji njegov laptop ili što već, nek stavi da se skida neki file sa rapida ili gdje već, skuhaj mu kavu..popričajte koji sat dva i neka vidi na licu mjesta...ako to već nisi pokušao
Nisam još to pokušao ALI gledaj sljedeče.

Mislim da je po mom opisu problema u ovom topiku jasno na kojoj razini je moje tehničko znanje i razumjevanje funkcioniranja moje veze na net. Sama ta činjenica ne ostavlja prostora da budem na bilo koji način doživljen neugodnim ili da pametujem. U kojem slučaju bi se od mene možda opravdano tražila 'promjena pristupa' kako bi serviser uložio malo više truda da dođe do problema i njegovog rješenja....

Kad sam jednom prilikom rekao da mi se isto događa na laptopu čekalo me predavanje kako to nije namjenjeno za 2 računala. Kako sam trebao ponavljat 3-4 puta kako se laptop spoji UMJESTO računala priznajem da sam povisio glas i pogotovo izgubio živce nakon što sam dobio odgovor "kako se svejedno može spojit samo moje računalo na taj modem jer je taj modem uprogramiran za samo moje računalo" No tad je nastavila moja draga kojeg vraga oni spajaju onda svoj laptop.

Uglavnom tad mi je rečeno da bi bilo pametno da smanjim ton jer mi nitko neče rješit taj problem osim njih.

Znam da me oboružanost strpljenjem ne vodi daleko ali i znam da me povišeni ton ne vodi doslovno nigdje.

Kažeš da mu skuham kavu ?
Još najbolje da mu načmem pršut , narežem sira i otvorim balantajn ...i da mu moja draga ispeče kifliče s mermeladom

Iako ,kad bi znao da bi mi to rješilo problem s pucanjem , nebi bilo nikakvog problema da "pregrizem jezik" i načmem mu taj pršut ,bez obzira što po dosadašnjem iskustvu smatram kako nisu zaslužili ni fetu suvog kruva za kokoše

Ali gle ,čim oni ulete njih zanima samo modem i ništa drugo. Njima se ne priča i ne zanima ih puno moja prezentacija manifestacije problema jer oni to več imaju na radnom nalogu a s obzirom da je ovo 5 prijava istog kvara zar zaista misliš kako če se pojavit serviser naoružan strpljenjem spreman da popriča/posluša kako bi mi se rješio problem?

Jednostavno čovjek ne može puno napraviti kad mu dolazi tehničar koji je unaprijed odlučio kako problem ni u kojem slučaju nije na njihovoj strani. Kad se najave , ja dobijem izvještaj kako je kod njih sve u redu i da če mi se njihov izlazak na tren naplatiti 150kn ,A NE kako ču to morati platiti 150kn ako se pokaže da problem nije kod njih.
Shvačaš ?

Interesantno , dosada mi nije ništa naplačeno a s obzirom da nikad nije problem u njima ,pitam se kome naplate tih 150kn?

Inače ,danas se to pucanje zaredalo u tolikoj mjeri da bi bolji opis bio "modem se nije mogao spojit" ,pa nije bilo druge nego da opet popričam s SZK.
Moram priznat da sam ovog puta ostao ugodno iznenađen bez obzira što mi na kraju taj razgovor nije pomogao.* Za taj dojam je uvelike zaslužno to što nekim čudom nisam dobio savjet za restart modema iako sam sljedeči par uputa napravio baš to ...a zaslužno je i to što nisam dobio izvještaj kako je kod njih u redu ,te ono o 150kn.


*nakon nekih 50 pucanja sam izgubio volju za ručnim zabiljžavanjem vremena tako da opet molim preporuku neke aplikacije koja može to automatski...ako tako nešto postoji.




@ The Pill Man
Hm, nisam ti ja baš tip osobe za radit nered i dizat galamu...
Hebu me ozbiljnije stvari u životu prema čemu je ovo i sve možebitne eventualne frustracije "mačji kašalj"...
Uglavnom ,može se reči da imam visoki prag tolerancije na "hebavanje" iako ne krijem da mi određene stvari idu na živce....

Ne znam kako to ide s adslom ali ovdje ONI MENE upozore kako se razgovor snima.
Tako da bi sigurno meni došla policija na vrata kad bi išao postavljat ultimatum tipa "napravite mi net ili ču s sjekirom polomit vaše ormariče u krugu od 200metara i polit sve kabele s topljenim sirom da dođu štakori sve izgrist"





Javim kako je prošao posjet servisera....
__________________
if you build it they will come
Imagine je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Oglas

Staro 05.05.2010., 09:33   #11
The Pill Man
Premium
 
The Pill Man's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Šibenik
Postovi: 325
Citiraj:
polit sve kabele s topljenim sirom da dođu štakori sve izgrist
He, he ova je dobra, slijedeći put ću i ovo izvalit.
Dakle, što se tiče
Citiraj:
Hebu me ozbiljnije stvari u životu
to nam je zajedničko (naročito mi ide na živce što sam Zagreb upoznao samo vozajući se do KBC Rebro i sl. ustanova, a naročito prošle godine)
pa me zato još više i ljuti kad me počnu xebat za ovakve gluposti.
Što se vikanja tiče, tu školu sam naučio kod traženja građ. dozvole, gdje sam nakon 2 pune godine mirnog pristupa (zakonski sam bio 100% u pravu) i potrošenih nekoliko tisuća EUR na dokumentaciju a sve bez rezultata (zato jer nisam shvatio mig za mito koje su tražili ) pukao kao cvrčak ,
a nakon što sam počeo galamiti i prijetiti dozvolu sam dobio za doslovno 7 dana!

Poučen ovim, svakom dam 3 šanse i razuman rok, a nakon toga slijedi
__________________
Pill Man
The Pill Man je offline   Reply With Quote
Staro 15.05.2010., 02:28   #12
Imagine
undercover
Moj komp
 
Imagine's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: HT
Postovi: 1,392
Citiraj:
Autor The Pill Man Pregled postova
to nam je zajedničko (naročito mi ide na živce što sam Zagreb upoznao samo vozajući se do KBC Rebro i sl. ustanova, a naročito prošle godine)
Pa nisi tu došao zbog razgledavanja grada pa se samim time nebi trebao zbog toga živcirat
Iako, i meni je isto smetalo pa sam se udaljio s neurologije prvom mogučom prilikom upoznat kulturne znamenitosti grada.
Citiraj:
Autor The Pill Man Pregled postova
pa me zato još više i ljuti kad me počnu xebat za ovakve gluposti.
Da ,bilo bi pošteno da postoji neka ravnoteža stvari po kojoj bi ti sve ostalo u životu išlo glatko ,ali u praksi ništa od toga. Utopija. Što prije to prihvatiš manje češ se živcirat i ljutit
Iako vjerujem da imaš zašto i da ti toga ne manjka kao i meni i nekom trečem. Ja živciranje ,ljutnju i galamu ne mogu sebi priuštit pošto se to okrene protiv mene. Izrazito sam autodestruktivan. Ko Hulk NAOPAKO.

Tako da ti zavidim na tom ispušnom ventilu ,jer kad ja jednom izgubim mjesto za skladištenje najebat ču ja i svi okolo u tom trenu...
Inače, znaš ,nebi imao ništa protiv da galamiš u moje ime.



Back to tema ...da napišem slijed događaja iza mojeg zadnjeg posta.

Nije bilo ništa od obečanog kontakta od strane tehničke službe/servisera. A veza OPET pukla bez namjere da se vrati.
I tako ja pravac telefon /SZK . Nakon ponavljanja istog po tko zna koji put, dođem do informacije kako postoji nalog za servis i zamjenu modema. Čovjeku čudno što me tehničari nisu posjetili odmah prije 2 dana pa rekao vidit što je s tim.
Pola sata poslje zove čujno iznervirani serviser.......samo što mi na telefonskoj slušalici ne izlazi pjena. A moja smirenost kao da doljeva ulje na vatru.

Njemu je nenormalno što se ja opet žalim i što on ima nalog. To če mi se odsad naplačivat 150kuna... jer on mora nekako opravdati šefu izlazak na teren i tako 150kn ovo 150kn ono. Više se ne govori o pucanju veze nego samo o tih usranih 150kn. Jer čisti apsurd što on opet mora kod mene dolazit a sve je u redu s vezom.

Nebi da ja prijavljujem kvar jer volim njegovo društvo a ne zbog kvara. Šta se mene tiče firma je mogla prvog puta poslat nekog tko zna obavit svoj posao a ne njega.

Uglavnom on ima nalog a njemu se ne dolazi pa krene "komunikacija" ako se to tako može nazvat.

Zbog prijašnjeg spominjanja laptopa ide opet kako to nije router nego modem. To služi za jedno računalo a ne 2. Nakon toga ispadne da gnjavim zbog vlastitog neznanja. Neznanja da "TREBAM RESTARTIRAT MODEM" pri nekoj promjeni. Jer oni tu imaju nekakve 2 ajpi adrese....
Zatim opet o struji i mojoj opterečenoj mreži...jer modem je osjetljiv ,traži posebnu utičnicu, itd. A govno bi garant puklo i da provučem direkt kabel na krško.

Nakon toga situacija postane 'zanimljivija' jer ispadne da očito nema druge nego da ja iz dosade i čista mira ištekavam modem iz struje.
Koga ja sad tu j**** s prijavljivanjem kvara ...jer naravno da mi tog trena ne radi net kad je modem ištekan iz struje.
I tako ja pokušavam objasnit kako je uštekan i da na njemu svjetle lampice power & PC. To samo pogoršava situaciju jer mi se naglašava kako oni znaju trenutni status mog modema!!!
Zatim se od mene traži da sljedim upute / sve odspojim pa spojim po zadanom redosljedu. Uz to ovog puta dobijem upozorenje da on sad vidi sve što ja radim s modemom. Ostavi me na vezi jer mora s kolegom...

Bilo bi mi drže da mi je spuštena slušalica jer to kako me časte on i njegov sugovornik je debelo u zoni NEUGODNOSTI, BEZOBRAZNOSTI I UVRJEDLJIVOSTI!!

Iako sam imao nagon na poklapanje slušalice , to bi me udaljilo od rješenja pa odlučih 'pregrist jezik'.
I tako serviser opet na slušalici uznemiren jer ja navodno trenutno držim modem ugašen i IZMIŠLJAM kako svjetli lampica 'power'. Mora doči sam to provjeriti a VEČ ZNA kako je to neka glupost s moje strane ...

Nemoguče je da ja imam 2 ajpi adrese nakon kompletnog restarta... garant ne restartiram modem ,ne valja moja el. instalacija ,ne valja instalacija kabelskog kabela , previše skidam itd...

Pošto nisam ništa skidao od početka tih gluposti s vezom ,nisam mogao prešutit to zadnje.
On u tome vidio priliku kako bi okrivio nešto novo pa toga krenulo predavanje kako su oni vidili da sam baš večer prije zagušio vezu / skidao nešto s torentima pa sam za sve te probleme pucanja i gubitka veze kriv sam sebi.
To me samo nasmijalo jer ne koristim torente što i kažem (Moja tehnika je RS akaunt a njega nisam htio obnavljat bas zbog ovog) Nakon toga mi je rečeno da ja mogu tvrdit što želim ali ja imam 2 ajpi adrese a oni imaju logove koji su dokaz!!!

I kad je več čovjek navalio blefirat ja nisam odolio tražit nek mi se prezentiraju ti dokazi.
Na to mi je rečeno da oni nisu dužni korisnicima pružat na uvid bilo kakve interne informacije!

Razgovor se tad završava. On dolazi provjerit status modema i instalirat novi jer je NJEMU dosta svega ovoga....onda još priča o 150kuna i tako to*
Ja tad tražim informaciju o vremenu dolaska a nju se nikako ne može dobiti..
Valjda je čovjek imao plan banut na vrata i uhvatit me s odspojenim modemom

*
Pošto mu je napisan nalog za izlazak na teren i zamjenu modema nije mi baš najasnije čemu ova cijela priča.


DIO 2
Serviser na vratima.
Na moje iznenađenje ,tip uđe skroz smiren. Prvo pogleda modem. Nakon što se uvjeri se da je sve spojeno i da svjetle samo power&pc ,proglasi modem neispravnim i kaže kako se odsada neču imati razloga za išta žaliti jer če mi sad instalirati ispravni novi modem.
I tako sve pospojeno , namješteno u razgovoru s kolegom, novi modem radi i lampice svijetle....A VEZE NA NET NEMA.

Opet on sve prčka po svim spojevima ,po mom kompu, provjerava serijske brojeve ,provjerava signal s nekim aparatom ,provjeravaju se kabeli u kutiji u zgradi i sve u redu. A VEZE NA NET NEMA.

Izjuri prčkat po njihovom ormariču...

Nakon što se vrati ja ga tražim potvrdu kako je to neki njihov problem od samog početka.
On inzistira na tom da nije do njih. Meni to nema apsolutno nikakvog smisla a on i dalje naglašava kako nije do njih.
Pogleda put modema i u tren ga odspoji pa mi kaže kako ON ZNA da novim modemom neče bit nikakvog problema.
I tako nakon što mi on instalira opet neki drugi modem i nakon što se odmah pojavi veza ,ja se ne mogu stat pitat što je on to radio po ormariču uz komunikaciju s kolegom je jeli sve ovo uopče bilo do modema.

I tako ,namjesti on meni modem ,ja dobijem vezu i moje 2 ajpi adrese i gotova priča.


Što je bio problem i zašto ja imam te 2 adrese...to če valjda ostat nerješeno.
__________________
if you build it they will come
Imagine je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na