Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 21.11.2017., 22:27   #2791
MASVA
MIUI HR Translator
Moj komp
 
MASVA's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Krapina
Postovi: 630
Citiraj:
Autor Deyo238 Pregled postova
Bi li otključavanje išlo po ovoj proceduri bez da čekam na službeni unlock zahtjev? Dakle sve napravim po tom linku ili kako si ti rekao? Bilo koji kineski dev pa isto ovako ili službeno unlock čekati?
bootloader ti je otključan ako je na njemu 7-ca žnj verzije
probaj flešati TWRP kroz fastboot
nemaš kaj pogriješiti time, ili bu prošlo ili ne i znaš na čemu si
drugo kaj bi ja napravio kad imaš TWRP
format data
time pregaziš sve kaj je je na mobu, ali baš sve
onda obavezno restart u TWRP
zatim spojiš mob na komp, kopiraš ROM i flash
__________________
MIUI HR Translator
MASVA je offline   Reply With Quote
Staro 21.11.2017., 22:28   #2792
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,526
ja budem malo ko padobranac..

koega kupuje mob novi

pa ga zanima
https://www.geekbuying.com/item/Xiao...ay-381851.html

jel to što valja ?
pogotovo za te pare.. ili ima nešto za malo više .. extra bolje ?
dadoremix je offline   Reply With Quote
Staro 21.11.2017., 22:36   #2793
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,343
Imas ga na mall hr za 900kn
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 21.11.2017., 22:39   #2794
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor dadoremix Pregled postova
ja budem malo ko padobranac..

koega kupuje mob novi

pa ga zanima
https://www.geekbuying.com/item/Xiao...ay-381851.html

jel to što valja ?
pogotovo za te pare.. ili ima nešto za malo više .. extra bolje ?
Neka se rastegne do R4X. Nije puno više. 2GB postaje tanko za sve što nije stock android

Sent from Mobara
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 22.11.2017., 10:11   #2795
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,312
Stigao novi update za A1. Međutim, ono bitnije od toga krije se na kraju članka - Oreo najvjerojatnije stiže krajem slijedećeg mjeseca.
https://www.theandroidsoul.com/xiaom...ecurity-patch/
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je online   Reply With Quote
Staro 22.11.2017., 11:42   #2796
tomo19
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 294
Pozdrav!

Tražim kaljeno staklo za Mi A1, u Neutrinu ih ima za 30kn (zapravo ih trenutno nema ali će ih dobiti), budući da znaju biti puno skuplja da li su ova za 30 kn ok?

Drugo pitanje, imaju ih sa crnim obrubom i skroz prozirna, jel imaju neku estetsku prednost ova sa crnim obrubom, mislim kroz prozirna se opet vidi crna podloga ili ima neke razlike?

Što se samog mobitela tiče prezadovoljan sam s njime ali opet prije A1 sam imao LG Spirit 1/8 Gb pa je u svakom slučaju ovo veliki skok.

Jedino što sam za dva dana korištenja primjetio da mu je mikrofon malo tiši, kad ga stavim na spikerfon ljudi se žale da me ne čuju, onda okrenem mikrofon prema sebi i tad bude sve ok, kod LG-a kako god ostavim mobitel razgovor je normalan.

Još da spomenem malu zamjerku, već spomenutu na ovom forumu, postotak baterije je presitan jedva se vidi pogotovo kad je baterija na oko pola.

Ovo su skoro nebitne zamjerke, mobitel mi je super, nisam neki zahtjevni korisnik ali mislim da je mobitel ok i za puno zahtjevnije korisnike (za cijenu od oko 2000kn).

Unaprijed hvala za ako netko zna odgovore u vezi kaljenog stakla, LP.
tomo19 je offline   Reply With Quote
Staro 22.11.2017., 13:28   #2797
Tex Willer
Premium
Moj komp
 
Tex Willer's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 277
Citiraj:
Autor tomo19 Pregled postova
Pozdrav!

Tražim kaljeno staklo za Mi A1, u Neutrinu ih ima za 30kn (zapravo ih trenutno nema ali će ih dobiti), budući da znaju biti puno skuplja da li su ova za 30 kn ok?

Drugo pitanje, imaju ih sa crnim obrubom i skroz prozirna, jel imaju neku estetsku prednost ova sa crnim obrubom, mislim kroz prozirna se opet vidi crna podloga ili ima neke razlike?
LP.
Ta kaljena stakla su uglavnom ravna, tj nisu zakrivljena kao staklo na ekranu, tako da kad ih zalijepiš budu ili manjih dimenzija nego ekran, ili istih dimenzija pa rubovi ne budu zaljepljeni. Tako da kod ovih sa crnim rubom, taj rub u biti sakrije taj dio koji se ne zalijepi.
__________________
Origin: Dead_Body_cRo
Tex Willer je offline   Reply With Quote
Staro 22.11.2017., 14:37   #2798
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,312
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je online   Reply With Quote
Staro 22.11.2017., 19:42   #2799
Klokan
Premium
Moj komp
 
Klokan's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 118
Molio bih ako moze link za najpovoljnije kupiti xiaomi mi a1. Moze i na pm. Koliko vidim nema ih na geekbuying sa eu skladista. Hvala
__________________
All the ways you wish you could be, that's me. I look like you wanna look, I fuck like you wanna fuck, I am smart, capable, and most importantly, I am free in all the ways that you are not
Klokan je offline   Reply With Quote
Staro 22.11.2017., 19:50   #2800
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,343
Strpi se, možda će im doći, tamo je najjeftinije naručiti i RX4
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 22.11.2017., 20:07   #2801
mitra
Premium
 
mitra's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Rijeka
Postovi: 665
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Mi6 prodan...cekam ovog sada kad ce doci, nadam se pocetak godine
__________________
Uploading...
mitra je online   Reply With Quote
Staro 22.11.2017., 21:29   #2802
tomo19
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 294
Citiraj:
Autor Tex Willer Pregled postova
Ta kaljena stakla su uglavnom ravna, tj nisu zakrivljena kao staklo na ekranu, tako da kad ih zalijepiš budu ili manjih dimenzija nego ekran, ili istih dimenzija pa rubovi ne budu zaljepljeni. Tako da kod ovih sa crnim rubom, taj rub u biti sakrije taj dio koji se ne zalijepi.
Hvala! Kupit ću onda sa crnim rubom kad ih dobiju u Netrinu ili ako ga nađem negdje drugdje.
tomo19 je offline   Reply With Quote
Staro 23.11.2017., 09:22   #2803
Black Dragon
Premium
Moj komp
 
Black Dragon's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Agram
Postovi: 2,973
Citiraj:
Autor mitra Pregled postova
Mi6 prodan...cekam ovog sada kad ce doci, nadam se pocetak godine
Ako si ga gledao u Neutrino, to je onda ovaj na mom stolu

nakon 48 sati, mogu reći slijdeće:
Finger radi besprijekorno, instantno.
Baterija: ubio 50% prilikom useljavanja u telefon sa starog (oko 6 GB plaćenih aplikacija, karata). Baterija sa 30% na 100% za 1:30
B20, malo upitan, radim - živim centar Zagreba, potez Savska - "Hajnclova" po Vukovarskoj, gotovo stalno sam na oba SIMa 3G, idem za vikend u Čakovec pa vidim kako je vani.
Da igrice, apliacije nebum sad pisao da reade fluidno, prema HW koji je u telefonu to se podrazumijeva.
MIUI 8.5.2.0 (NCAMIEG) par puta je bio "stao" i nešto mislio ali samo na početku u useljavanju, sada to nisam zamjetio ...
__________________

Some men aren't looking for anything logical. They can't be bought, bullied, reasoned or negotiated with. Some men just want to watch the world burn.
Black Dragon je offline   Reply With Quote
Staro 23.11.2017., 10:27   #2804
SaleFFS
Varilnik
Moj komp
 
SaleFFS's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,640
Nekoliko dana na Redmi Note četvorki 4/64 i mogu reći da sam zadovoljan sa mobitelom. Gore je zadnji MIUI 9. Kako mi je ovo prvi Xiaomi mobitel zanima me koliko često se izbacuju ili ne izbacuju patchevi?
SaleFFS je offline   Reply With Quote
Staro 23.11.2017., 16:34   #2805
Deyo238
Grazie Michael
Moj komp
 
Deyo238's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Ogulin
Postovi: 360
Da, stavio sam gore EU ROM, baterija se isto ponaša, tj isto se blesira. U međuvremenu sam kontaktirao prethodnog vlasnika kaže i sam kako je u početku trajala dan do dan i pol i sada po 3-4 sata. Tako da ništa ići će gore nova baterija. Je li ova ili ova baterija ok. Znam da ih ima milion za birati između, ali ove dvije su po review-ima ok.
__________________


CPU: Intel Core i7 3930k C2 Sandy Bridge E 3200MHz @ 4500MHz (100x45 @ 1.288V) HT enabled
CLR: Corsair H100x
MBO: ASUS RAMPAGE IV FORMULA
RAM: Crucial DDR3-1600 2x8GB + 2x4GB (24GB) @ 1600MHz - 10-11-10-24-1T @ 1.535V
VGA: KFA2 GeForce GTX1070 8GB EXOC
HDD: ADATA SUV800 256GB ++ WD BLUE WD30EZRZ 3TB ++ WD Blue WD6400AAKS 640GB
PSU: Corsair CS550M 550W 80+ Gold Modular
BOX: Jonsbo W2
LCD: DELL P2417H 24" LED @ 1920x1080
OS1: MICROSOFT Windows 10 Pro N x64



GSM: iPhone 11 black 4/64GB
ROM: latest iOS

Deyo238 je offline   Reply With Quote
Staro 23.11.2017., 17:31   #2806
Qvezbra
Premium
 
Datum registracije: Sep 2015
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 91
Citiraj:
Autor Klokan Pregled postova
Molio bih ako moze link za najpovoljnije kupiti xiaomi mi a1. Moze i na pm. Koliko vidim nema ih na geekbuying sa eu skladista. Hvala
https://www.honorbuy.com/content/30-Black-Friday
Qvezbra je offline   Reply With Quote
Staro 23.11.2017., 18:11   #2807
mitra
Premium
 
mitra's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Rijeka
Postovi: 665
Citiraj:
Autor Black Dragon Pregled postova
Ako si ga gledao u Neutrino, to je onda ovaj na mom stolu

nakon 48 sati, mogu reći slijdeće:
Finger radi besprijekorno, instantno.
Baterija: ubio 50% prilikom useljavanja u telefon sa starog (oko 6 GB plaćenih aplikacija, karata). Baterija sa 30% na 100% za 1:30
B20, malo upitan, radim - živim centar Zagreba, potez Savska - "Hajnclova" po Vukovarskoj, gotovo stalno sam na oba SIMa 3G, idem za vikend u Čakovec pa vidim kako je vani.
Da igrice, apliacije nebum sad pisao da reade fluidno, prema HW koji je u telefonu to se podrazumijeva.
MIUI 8.5.2.0 (NCAMIEG) par puta je bio "stao" i nešto mislio ali samo na početku u useljavanju, sada to nisam zamjetio ...
Malo sam se krivo izjasnio, prodao sam svoj Mi6 prije koji mj i sada cekam kada ce Mi7 doci
__________________
Uploading...
mitra je online   Reply With Quote
Staro 23.11.2017., 19:11   #2808
Klokan
Premium
Moj komp
 
Klokan's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 118
Hvala,Uzeo sa geekbuying, talijansko skladiste i uzeo kupon za 20$ popusta pa me ispao 230$
__________________
All the ways you wish you could be, that's me. I look like you wanna look, I fuck like you wanna fuck, I am smart, capable, and most importantly, I am free in all the ways that you are not
Klokan je offline   Reply With Quote
Staro 23.11.2017., 19:26   #2809
nub
PREMIUM
Moj komp
 
nub's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: zg
Postovi: 2,066
Možeš dat info gdje si uzeo kupon? Može i na pm
nub je offline   Reply With Quote
Staro 23.11.2017., 20:49   #2810
sokre10
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 405
Kolega, koji je kod ako nije tajna?

Poslano sa mog X98 Air 3G koristeći Tapatalk
sokre10 je offline   Reply With Quote
Staro 23.11.2017., 22:44   #2811
bokol
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2012
Lokacija: Varaždin
Postovi: 31
Jel uzeo tko ili imao prilike koristiti Mi Note 3? Čini se kao odličan izbor za cca 2300-2400kn. Nema proc kao Mi6 pa je jeftiniji, ali je zanimljiviji zbog većeg ekrana.
bokol je offline   Reply With Quote
Staro 23.11.2017., 22:57   #2812
Dangor62
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2017
Lokacija: Glina
Postovi: 7
poštovani članovi prvi put sam na ovom forumu, pa imam dosta pitanja , bit ću zahvalan za odgovore:
spremam se za kupnju xiaomi mobitela, po karakteristikama i po cijenama mi po svemu odgovaraju, međutim u postovima kažete da xiaomi nije za upotrebu out of the box nego da ga treba prilagoditi, odnosno staviti razne custom romove, po preferenciji korisnika
nije mi problem instalirati kojekakve romove (tutorijali se nalaze na netu ), ali ne želim gubiti vrijeme s tim pa bih volio da netko konačno objasni :
1.što je to loše na xiaomi miui , u čemu je to bolje ili lošije od npr nekog samia, lga , htca
odnosno što je to toliko važno što ću dobiti custom romom za razliku od serijskog miuia
2. nisu mi jasne razlike u modelima mi, note,itd., pa dodatci u nazivu brojevi i slova a ili x, jasne su mi cijene, tehnički podaci, ali čemu tolika količina ražličitih modela koji se tek neznatno razlikuju, (da li je to ikome na forumu jasno?)
3.prešavši manje više sve postove vidim da jako malo pišete o softveru za kameru, našao sam na netu da pišu o apku GoogleCamera, koji poboljšava rad kamere ???, da li netko zna više o tome, ili su takve aplikacije kao sveta vodica koja nit' pomaže nit' odmaže
Dangor62 je offline   Reply With Quote
Staro 23.11.2017., 23:31   #2813
frulex
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 692
Citiraj:
Autor Dangor62 Pregled postova
kažete da xiaomi nije za upotrebu out of the box nego da ga treba prilagoditi, odnosno staviti razne custom romove, po preferenciji korisnika
nije mi problem instalirati kojekakve romove (tutorijali se nalaze na netu ), ali ne želim gubiti vrijeme s tim pa bih volio da netko konačno objasni :
1.što je to loše na xiaomi miui , u čemu je to bolje ili lošije od npr nekog samia, lga , htca
odnosno što je to toliko važno što ću dobiti custom romom za razliku od serijskog miuia
2. nisu mi jasne razlike u modelima mi, note,itd., pa dodatci u nazivu brojevi i slova a ili x, jasne su mi cijene, tehnički podaci, ali čemu tolika količina ražličitih modela koji se tek neznatno razlikuju, (da li je to ikome na forumu jasno?)
Nije istina da Xiaomi nije za upotrebu out of the box već nije SVAKI Xiaomi za upotrebu out of the box. Ovisi koji ROM dobiješ na modelu koji izaberes, npr. ja sam kupio tvornički zapakiran model sa službenim Global ROM-om koji radi iz kutije bez greške, ažurira se itd. S druge strane, ženin Xiaomi je došao s kuhanim ROM-om koji je OK radio prvih mjesec-dva no onda je počeo imati mušice pa sam ga unlockao i stavio EU ROM koji do danas radi dobro.
MIUI sam po sebi nije ni loš ni dobar već drukčiji (izgledom i funkcijama) te nekome paše, nekome ne, isto kao što nekome paše Touchwiz ili ne.
Što se tiče modela, ugrubo - imaš midrange Redmi seriju te premium Mi seriju, unutar njih su Note modeli s 5.5", Pro najčešće označava verziju s više RAM-a...



Sent from my Mi Max 2 using Tapatalk
frulex je offline   Reply With Quote
Staro 24.11.2017., 06:05   #2814
Qvezbra
Premium
 
Datum registracije: Sep 2015
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 91
Citiraj:
Autor sokre10 Pregled postova
Kolega, koji je kod ako nije tajna?

Poslano sa mog X98 Air 3G koristeći Tapatalk
Pojma nemam, na ovo sam naišao slučajno pa sam stavio link.
Qvezbra je offline   Reply With Quote
Staro 24.11.2017., 06:24   #2815
Dangor62
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2017
Lokacija: Glina
Postovi: 7
kolega frulex znači li to da je izbor ovog moba dobar izbor : Xiaomi Mi Max2 4+64gb lte dual black global ( tj ne moram više po njemu petljati, barem ne za prvo vrijeme). Na forumima, i po recenzijama svi ga hvale ). Iz osobnog iskustva nakon mjesec dana korištenja, imaš kakav savjet ? hvala

Dangor62 je offline   Reply With Quote
Staro 24.11.2017., 07:19   #2816
SaleFFS
Varilnik
Moj komp
 
SaleFFS's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,640
Ako ti piše global onda dolazi sa global stable rom-om koji podržava i hrv jezik. Na njemu ne moraš ništa raditi dodatno osim podesiti ga kao i svaki drugi mobitel nakon prvog paljenja i vozi.
SaleFFS je offline   Reply With Quote
Staro 24.11.2017., 08:49   #2817
frulex
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 692
Citiraj:
Autor Dangor62 Pregled postova
kolega frulex znači li to da je izbor ovog moba dobar izbor : Xiaomi Mi Max2 4+64gb lte dual black global ( tj ne moram više po njemu petljati, barem ne za prvo vrijeme). Na forumima, i po recenzijama svi ga hvale ). Iz osobnog iskustva nakon mjesec dana korištenja, imaš kakav savjet ? hvala

Ja nemam primjedbi nakon skoro 3 mjeseca korištenja, Global Stable radi odlično. Drugi je par rukava što čekam uhvatiti nešto vremena pa da ga otključam i rootam kako bi mogao instalirati Adaway, Xposed ili eventualno isprobati koji drugi ROM.

Sent from my Mi Max 2 using Tapatalk
frulex je offline   Reply With Quote
Staro 24.11.2017., 09:37   #2818
šaomi
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2017
Lokacija: zagreb
Postovi: 6
ljudi pozdrav, kupujem bratu mobitel, 200e je max iznos s dostavom. ako može neki link šta bi tu bilo bestbuy u ovom trenu? dal se plača carina na te cifre? koje dućane treba gledat?

hvala
šaomi je offline   Reply With Quote
Staro 24.11.2017., 09:53   #2819
frulex
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 692
A pogledaj Redmi Note 4/4X s Goldwaya ili Geekbuying EU skladišta, to ti je u tom budžetu...

Sent from my Mi Max 2 using Tapatalk
frulex je offline   Reply With Quote
Staro 24.11.2017., 09:58   #2820
nub
PREMIUM
Moj komp
 
nub's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: zg
Postovi: 2,066
Probaj mi a1 upiknut. Da se nać tu negdje cijena (honorbuy, geekbuying - negdje iz eu skladišta), a naspram ostalih je ipak avion za te pare.
nub je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na