Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Gaming
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 22.09.2015., 15:29   #1
brodjo
Playmaker
Moj komp
 
brodjo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Osijek/Wien
Postovi: 1,629
Pokemon GO

Vidim nema još teme za ovu igru, a mislim da bi mogla zainteresirati mnoge

Citiraj:
E pa pazite sad – nešto takvo će u 2016. godini ugledati svijetlo dana i zove se Pokemon GO. Riječ je o mobilnoj aplikaciji za iOS i Android uređaje koja nema izravne veze s Google Mapsom, ali ima sličan princip lovljenja Pokemona u stvarnosti… ili barem na temelju lokacije gdje se nalazite. Ovisno o lokaciji i korisnicima iste aplikacije u vašoj blizini, moći ćete otkrivati Pokemone, trgovati njima te se u konačnici boriti s drugim „trenerima“.

https://www.youtube.com/watch?t=152&v=2sj2iQyBTQs

Osim same aplikacije na mobitelu postojat će i narukvica koja signalizira kad si u blizini Pokemona ili drugog trenera.


Tko planira igrati? Što mislite koliko će nam novaca izvući na posebne pokelopte i slične stvari?
__________________

Zadnje izmijenjeno od: brodjo. 22.09.2015. u 15:41. Razlog: edit: modovi jel YT embedanje ne radi ili zašto neće prikazat yt video? :)
brodjo je online   Reply With Quote
Staro 22.09.2015., 15:35   #2
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
Ovo bi moglo zainteresirati mnoge do 12godina. Po meni totalni BS.
__________________
The Rich pays to win. The Poor spends to lose.
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 22.09.2015., 15:53   #3
RascaL
Premium
Moj komp
 
RascaL's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Pula
Postovi: 385
Citiraj:
Autor xulos Pregled postova
Ovo bi moglo zainteresirati mnoge do 12godina. Po meni totalni BS.
Ako uzmemo u obzir da svi tackaju onaj Flappy Bird, Angry Birds i tome slične poluizdrkotine ovo je u potpunosti normalno 20+ publiku.

Što se tiče InApp kupovina, to ne predstavlja neki problem ako uzmemo u obzir da postoje stvari kao LocalIAPStore i GameGem. Pored toga i Flex može biti od koristi, a u konačnci će se najvjerojatnije pojaviti i specifični hackovi kao i za ostale "popularne igre" tog tipa.
RascaL je offline   Reply With Quote
Staro 22.09.2015., 16:46   #4
Laszlo
Premium
Moj komp
 
Laszlo's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 321
Ovo bi mogla bit najjaca igrica ikad na smartphoneima!
Laszlo je offline   Reply With Quote
Staro 22.09.2015., 17:11   #5
Mario92
Omicron Alpha resident
Moj komp
 
Mario92's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Bistra
Postovi: 4,762
Citiraj:
Autor xulos Pregled postova
Ovo bi moglo zainteresirati mnoge do 12godina. Po meni totalni BS.
Slažem se. Ne znam zakaj je uopće takav hype oko nečega što mi je bilo cool u osnovnoj školi.

Čak ću prije razumijeti Flappy Bird i Angry Birds i sve te gluposti nego ovo.
__________________

Ryzen 7 5700G

AsRock B550 Pro4

HyperX Fury DDR4 3000MHz (4 x 16GB)

Kingston A2000 1TB NVMe

Intel 660p 1TB NVMe

Fortron Hexa 400W

Random PC case

Proxmox VE

95% of the world is retarded, I'm glad I am the 10%.
HP Elitebook 840 G7

Intel i5 10310U

Corsair Vengeance 2x16GB 3000MHz

SK Hynix P31 Gold 1TB

14" FHD IPS

Mario92 je offline   Reply With Quote
Staro 23.09.2015., 12:31   #6
tiki66
tiki
Moj komp
 
tiki66's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,525
Ako će biti samo prva generacija pokemona, dakle prvih 150, onda su me zainteresirali
tiki66 je offline   Reply With Quote
Staro 24.09.2015., 01:37   #7
GoGzS
Premium
 
GoGzS's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Novi Zagreb
Postovi: 979
Moglo bi bit fun as fuck... samo da ne bude tipa "legendarni Pokemoni su u Sjevernoj Korei, happy hunting"
GoGzS je offline   Reply With Quote
Staro 24.09.2015., 07:25   #8
Albert Wesker
Premium
Moj komp
 
Albert Wesker's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 525
Citiraj:
Autor GoGzS Pregled postova
Moglo bi bit fun as fuck... samo da ne bude tipa "legendarni Pokemoni su u Sjevernoj Korei, happy hunting"

Zamisli da se Moltres,Zapdos i Articuno nalaze u Siriji.Vec vidim zaludenu masu kako trci u ratnu zonu
__________________
Albert Wesker je offline   Reply With Quote
Staro 24.09.2015., 10:14   #9
brodjo
Playmaker
Moj komp
 
brodjo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Osijek/Wien
Postovi: 1,629
Koliko sam vidio još nitko nezna koliko će trebati putovat kako bi se uhvatilo što više Pokemona. Ali po meni ima igra svakako potencijala, možda potakne ljude da malo krenu putovat, makar i biciklom malo u prirodu
__________________
brodjo je online   Reply With Quote
Staro 24.09.2015., 11:12   #10
Laszlo
Premium
Moj komp
 
Laszlo's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 321
Ja mislim da nece to bit fiksna mjesta gdje se nalazi koji pokemon nego ce ih random izbacivati negdje u blizini dok hodas. Nebi imalo smisla da samo npr u kazahstanu ima neki pokemon.
Vjerojatno ce gdje god se nalazio u svijetu u nekom krugu od par km ih izbacivati
Laszlo je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 24.09.2015., 14:15   #11
xGAME
Premium
Moj komp
 
xGAME's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Chernobyl NPP
Postovi: 4,768
Ideja je super, samo je pitanje izvedbe, da li ce to funkcionirat dobro.
Veselim se, ako ništa drugo da isprobam
xGAME je offline   Reply With Quote
Staro 25.09.2015., 11:40   #12
0siris
Banned
 
Datum registracije: May 2015
Lokacija: Stan
Postovi: 122
0siris je offline   Reply With Quote
Staro 06.07.2016., 15:44   #13
brodjo
Playmaker
Moj komp
 
brodjo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Osijek/Wien
Postovi: 1,629
Evo danas je izašla službena prva verzija igre, još je nema kod nas na Play Storeu jer ide rollout po zemljama, ali naravno može se skinuti apk file i instalirati ručno APK file
__________________
brodjo je online   Reply With Quote
Staro 07.07.2016., 09:24   #14
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,701
Jos se osjeca miris bete ispod celofana (sjecam se Ingressa dok je bio u pocecima) igra se zna povremeno hengati, ali ne nudi mi force close opciju pa je moram ubijati rucno.
Pokemoni iskacu oko tebe al brijem da su to sve neki basic pokemoni (tipa muhe i zohari). Cijeli gameplay s lovljenjem pokemona je malo spor i animacije su duge pa sam se jucer, umjesto 15min, vracao s posla pola sata Mob/ekran mora biti uvijek aktivan ako planiras loviti pokemone jer se random javljaju.
Jos malo lvl5 pa da probamo gym (home portal mi je gym).
Vecina ingress portala su postali pokestopovi, jedino na mjestima gdje je veliki kluster portala reducirali su broj stopova.

Ovo me definitivno nece navuci kao Ingress, em me pokemoni ne zanimaju niti znam ista o tome, ali kao sto kazu sve u zivotu treba probati. Ovo dodje nesto kao Ingress za dicu
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 10.07.2016., 14:58   #15
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,178
pokemone sam igra od yellowa do fire reda :P i navuklo me ovo, jucer sam poceo, al vec vidim mana dosta (bugove još ne računam jer je beta verzija) al jos nisam 5 lvl

1. prelako se vataju pokemoni, bas prelako, imam vec 12 pokmona od kojih u gori navedenim verzijama nebi skoro nikad uvatia, a nisan se iz kuce maka a iman ih

2. nacin levelavanja pokemona sa slakisima i to o.O al nije dobra stara bitka kljuc uspjeha

3. mapa, vidim krug kilometar od sebe, neman pojma di bi uopcee triba ic za nac GYM il slicno
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 10.07.2016., 15:44   #16
Sn4k3
Premium
Moj komp
 
Sn4k3's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zd
Postovi: 4,660
__________________
Sn4k3 je offline   Reply With Quote
Staro 10.07.2016., 16:12   #17
Getriba94
Premium
Moj komp
 
Getriba94's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,036
Ovo ce biti dobra rekreacija prije svega, dva su mi oko zgrade moram kasnije usput vidjet hahha

Sent from my D6603 using Tapatalk
Getriba94 je offline   Reply With Quote
Staro 10.07.2016., 17:57   #18
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,178
a koliko dugo ostaju na lokaciji? meni se cini da poprilicno brzo nestaju, al srica oko mene ima svega, prirodni rrzervat, rijeka, more, otocic, park, sve u krugu od 500 m
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 10.07.2016., 23:37   #19
Viral CSS Tamer
Registered User
Moj komp
 
Viral CSS Tamer's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2016
Lokacija: n/a
Postovi: 24
__________________
Viral CSS Tamer je offline   Reply With Quote
Staro 11.07.2016., 00:14   #20
RascaL
Premium
Moj komp
 
RascaL's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Pula
Postovi: 385
Ako nikom još nije palo na pamet, location spoofer rješava problem traženja pokemona. Izvrtio sam par lokacija tipa Sydney i Las Vegas na iOS verziji i pohvatao štošta bez mrdanja sa mjesta. U suštini kretanje je jedino potrebno radi onih jaja koja se otvaraju nakon 2-5km.
RascaL je offline   Reply With Quote
Staro 11.07.2016., 00:59   #21
Yoggie420
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2016
Lokacija: Osijek
Postovi: 1
Citiraj:
Autor brodjo Pregled postova
Evo danas je izašla službena prva verzija igre, još je nema kod nas na Play Storeu jer ide rollout po zemljama, ali naravno može se skinuti apk file i instalirati ručno APK file
hahahahaha upravo si uzeo dvoranu u mom kvartu i kad sam prepozno nick moro sam napravit acc i prijavit hahahhaha
Yoggie420 je offline   Reply With Quote
Staro 11.07.2016., 15:30   #22
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,701
Citiraj:
Autor RascaL Pregled postova
Ako nikom još nije palo na pamet, location spoofer rješava problem traženja pokemona. Izvrtio sam par lokacija tipa Sydney i Las Vegas na iOS verziji i pohvatao štošta bez mrdanja sa mjesta. U suštini kretanje je jedino potrebno radi onih jaja koja se otvaraju nakon 2-5km.
Ako bude srece, nijantik ce napraviti autobanhammer tako da polakse sa spoofanjem, zivi bili pa vidjeli kad ce ga enableati posto je igra u beti... U ingressu su puno napravili po tom pitanju nakon sto je izasao iz bete pa je i ekipa koja je nekad koristila location spoof (u beti) popusila ban. Usprkos skriptama koje to automatski rjesavaju, i dalje se znaju provuci heroji koji spoofaju -.-
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 11.07.2016., 15:50   #23
brodjo
Playmaker
Moj komp
 
brodjo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Osijek/Wien
Postovi: 1,629
Ma to sa spoofanjem mi je debilno skroz, cilj same igre je da ideš van i tražiš pokemon + vidiš neke spomenike i slično koji su sad Poke stopovi. Stvarno hrpu nekih spomenika nisam ni znao da postoje dok nisam ovo krenio igrat, malo upoznajem povijest grada
__________________
brodjo je online   Reply With Quote
Staro 11.07.2016., 16:18   #24
RascaL
Premium
Moj komp
 
RascaL's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Pula
Postovi: 385
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Ako bude srece, nijantik ce napraviti autobanhammer tako da polakse sa spoofanjem, zivi bili pa vidjeli kad ce ga enableati posto je igra u beti... U ingressu su puno napravili po tom pitanju nakon sto je izasao iz bete pa je i ekipa koja je nekad koristila location spoof (u beti) popusila ban. Usprkos skriptama koje to automatski rjesavaju, i dalje se znaju provuci heroji koji spoofaju -.-
Na adroidu ne radi (barem meni) tako da je moguće da je već nešto implementirano po pitanju toga. Za iOS verziju se općenito misli da ne radi na jb uređajima dok xcon rješava tu blokadu bez previše kompliciranja.

Kakogod igra je u biti dosadna. Samo me potaknula da uzmem DS i podsjetim se koliko su sve te prijašnje verzije bile zabavnije.
RascaL je offline   Reply With Quote
Staro 11.07.2016., 17:09   #25
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,178
Dakle moj kratki review nakon 2 dana:
Hvatanje Pokemona: Sranje, samo bacas poke lopte dok ga ne uvatiš il do ne pobigne, nema tuče nema ničega. I još bi zamjerio šta moš skoro sve pokemone uvatit u krugu od 500 metara, nema onog jebote uvatia sam Magmara, kad je Magmar na svakom kutku.

Borbe: Sranje, samo u dvoranama, ne sa drugim trenerima, samo pritisces na lika da napada, eventualno moš skočit kao "Izbjeć", al glupost nema taktiziranja nikakvog.

Levelanje avatara: Relativno ok, skupljaš pokemone i dobijaš levele, i možeš malo dobit ako dvoranu osvojiš, prihvatljivo

Levelanje pokemona: Najveće sranje, jednostavno nema smisla, potrošiš star dust i candye koji služe za levelanje, da bi naletio na jačeg istog pokemona u divljini i onda trejdaš prošlog na kojeg si potrošio 10 candya, za samo jedan candy.
Pokemoni se ne levelaju kroz bitke!

Healanje pokemona: Sranje, moraš koristit iteme revive i potion, nema poke centara, nema healanja kroz vrime, i nemožeš niti kupiti u shopu potion i revive, dakle kad ti pokemon umre, pošalji ga profesoru i traži novog, nema ga smisla liječiti jer jedan revive/potion nađeš na jednom od 10 pokestopova(iako ga moš reviveat ako mu digneš lvl al bude na 2-3 hp-a)

Interakcija među drugim igračima:Sranje 1/100 skoro ne postoji, nije 0 zato jer možeš ostavit jednog svog pokemona u dvorani pa ti ga prijatelj može napast. Nema trejdanja pokemona ni itema.

Bugove neću komentirati, jasno je naglašeno kako je beta verzija, i previše igrača se spaja(niko iz hrv nebi triba moc niti igrat), tako da su bugovi očekovani

I bez obzira na sve igra je opet nekako malo zabavna, al kad bi se mene pitalo ovo je pre pre pre Alpha preview, ova verzija 0.29 mi daje nadu da ce do 1.0 to bit jako dobra igra, al zasad realno, sranje

Zadnje izmijenjeno od: OuttaControl. 11.07.2016. u 17:16.
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 11.07.2016., 17:14   #26
Matoje
Premium
Moj komp
 
Matoje's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 178
Matoje je offline   Reply With Quote
Staro 11.07.2016., 22:13   #27
robert7
Premium
Moj komp
 
robert7's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,688
Citiraj:
Autor OuttaControl Pregled postova
Dakle moj kratki review nakon 2 dana:
Hvatanje Pokemona: Sranje, samo bacas poke lopte dok ga ne uvatiš il do ne pobigne, nema tuče nema ničega. I još bi zamjerio šta moš skoro sve pokemone uvatit u krugu od 500 metara, nema onog jebote uvatia sam Magmara, kad je Magmar na svakom kutku.

Borbe: Sranje, samo u dvoranama, ne sa drugim trenerima, samo pritisces na lika da napada, eventualno moš skočit kao "Izbjeć", al glupost nema taktiziranja nikakvog.

Levelanje avatara: Relativno ok, skupljaš pokemone i dobijaš levele, i možeš malo dobit ako dvoranu osvojiš, prihvatljivo

Levelanje pokemona: Najveće sranje, jednostavno nema smisla, potrošiš star dust i candye koji služe za levelanje, da bi naletio na jačeg istog pokemona u divljini i onda trejdaš prošlog na kojeg si potrošio 10 candya, za samo jedan candy.
Pokemoni se ne levelaju kroz bitke!

Healanje pokemona: Sranje, moraš koristit iteme revive i potion, nema poke centara, nema healanja kroz vrime, i nemožeš niti kupiti u shopu potion i revive, dakle kad ti pokemon umre, pošalji ga profesoru i traži novog, nema ga smisla liječiti jer jedan revive/potion nađeš na jednom od 10 pokestopova(iako ga moš reviveat ako mu digneš lvl al bude na 2-3 hp-a)

Interakcija među drugim igračima:Sranje 1/100 skoro ne postoji, nije 0 zato jer možeš ostavit jednog svog pokemona u dvorani pa ti ga prijatelj može napast. Nema trejdanja pokemona ni itema.

Bugove neću komentirati, jasno je naglašeno kako je beta verzija, i previše igrača se spaja(niko iz hrv nebi triba moc niti igrat), tako da su bugovi očekovani

I bez obzira na sve igra je opet nekako malo zabavna, al kad bi se mene pitalo ovo je pre pre pre Alpha preview, ova verzija 0.29 mi daje nadu da ce do 1.0 to bit jako dobra igra, al zasad realno, sranje
potpis, mene ne zabavlja toliko lovljenje, daj mi da se borim, ono kak su stare igre bile, semi/rpg i bok
__________________
http://eu.prepsafe.com
robert7 je offline   Reply With Quote
Staro 12.07.2016., 00:39   #28
Sinac
...samo te gledam...
Moj komp
 
Sinac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,746
Eto, novi Tamagochi za mase.
Sinac je offline   Reply With Quote
Staro 12.07.2016., 01:10   #29
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,334
Ne vjerujem da će netko ovo igrati duže od par mjeseci...
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 12.07.2016., 01:14   #30
robert7
Premium
Moj komp
 
robert7's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,688
ovisi u kojem smjeru nastave razvijat, jer ovo sto sad gledam je ludnica na ulicama
__________________
http://eu.prepsafe.com
robert7 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na