Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 15.11.2008., 21:21   #1
kalande
N.K.D.Z.
 
kalande's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 37
Exclamation Problem sa monitorom i dvi kablom

Pomagajte
Imam problem sa monitorom kad ga spojim sa dvi kablom.
Kad sam upalio komp monitor je prikazivao sliku sve do trenutka kad treba ući u windowse. Tada se umjesto windowsa zacrni ekran i pojavi poruka "entering sleep mode". Kasnije se ta poruka promjeni u "no input video".
Probao sam sa vga kablom i sve je radilo. Pretpostavio sam da je problem u dvi kablu pa sam kupio novi ali se događa ista stvar. Zatim pokrećem windowse u safe mode-u i brisem drivere. Restartiram komp i ovaj put normalno ulazi u windowse. Instaliram neke novije drivere, restartiram komp ali se opet pojavljuje ista poruka.
Nakon toga sam uzeo monitor i dvi kabel i spojio ga sa drugim kompom ali ista stvar.

Monitor: Philips 200WS
Komp:
C2D 4300
ATI Radeon x1950 Pro
Gigabyte P35-s3
2x1gb Kingmax
Seasonic 380W
Windows XP
__________________

... zagrebačko stanje uma dolazi sa ulica, ubojice dječjeg lica dolaze iz jaslica ...

Zadnje izmijenjeno od: kalande. 20.11.2008. u 12:52.
kalande je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2008., 21:39   #2
Uber Gosu
FORD Fix Or Repair Daily
Moj komp
 
Uber Gosu's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 868
Jedino sto ti mogu rec da sam i ja imao vrlo slicnih sranja i da je isto Ati kartica bila u igri. nelogicni bugovi sa DVI kabelom i Ati karticama plus losi driveri i CCC od atija su danas svakodnevica.
Samo da jos kazem da kad sam izvadio karticu van a drivere nisam dirao kao i sve ostalo(kabel, monitor, komp...) i upiknuo 8800GTS unutra sve je radilo vrhunski od prve, znaci da je ocito Ati sjebo stvar sa karticama.
Uber Gosu je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 15.11.2008., 22:43   #3
kalande
N.K.D.Z.
 
kalande's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 37
Prije je monitor normalno radio sa dvi kablom na tom kompu a sad neće, a isti su driveri instalirani kao i kaj su prije bili.
Na ovom drugom kompu mi je isto neka ati-eva, 9600 mislim.
__________________

... zagrebačko stanje uma dolazi sa ulica, ubojice dječjeg lica dolaze iz jaslica ...
kalande je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2008., 10:42   #4
marko_zg
Premium
Moj komp
 
marko_zg's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 243
takvih ja problema imam sa nvidiom svaki puta kada instaliram drivere ali ja to napravim ovak. instaliram drivere i kaze da mora restartat komp a ja ga ne restartam nego ga ugasim, zatim pocupam sve iz kompa, ostavim samo kabel od napajanja i kabel od monitora ustekan, zatim ga upalim i digne win normalno ne gasi vise ekran i onda ustekam sve to natrag i od onda nadalje sve fino radi, to moram raditi svaki put kada metnem nove drivere jer nekaj ocito ne stima sa driverima za vistu. to sam inace procitao na nvidia forumu, pa probaj i ti sa atijem tako mozda upali, pozz
marko_zg je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2008., 22:29   #5
kalande
N.K.D.Z.
 
kalande's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 37
@marko, probao sam i ne pomaže :P
__________________

... zagrebačko stanje uma dolazi sa ulica, ubojice dječjeg lica dolaze iz jaslica ...
kalande je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2008., 17:33   #6
greg SE
Premium
Moj komp
 
greg SE's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 5,231
Upali komp bez spojenog monitora (i tv izlaza!) i cekaj da boota win do kraja. Zatim spoji dvi, trebao bi cuti onaj zvuk da je spojen novi hardver i dobiti sliku nakon par trenutaka.
Ako ne upali spoji monitor sa oba kabla i u driverima pogledaj jel mozes ikako forsirati "drugi" display
greg SE je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2008., 23:18   #7
kalande
N.K.D.Z.
 
kalande's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 37
Ovo da ukopčam kad uđem u windowse ne pomaže.
Kad ga spojim sa oba kabela uđe u windowse spojen preko vga kabla. Probao sam tamo u display opcija nekako prebaciti na ovaj drugi (dvi) ali ga uvijek vrati na prvi.
U monitorovom menu-u ima opcija za birati vga/dvi i kad stavim na dvi automatski se vrati na vga.

Instalirao sam i vistu preko xp-a (neznam zašto ), probao sam i sa omeginim driverima al isto sranje.

Kaj mi još samo ostaje format c i nove windowse staviti?
__________________

... zagrebačko stanje uma dolazi sa ulica, ubojice dječjeg lica dolaze iz jaslica ...
kalande je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na