Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 06.07.2010., 14:21   #121
T0mB1ll
420
Moj komp
 
T0mB1ll's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Le Molve
Postovi: 1,571
al onda opet dolazimo na pitanje, di počet radit da skupiš radno iskustvo??

pa meo bi stubište, nosio kave, šta god treba u nekoj firmi, samo da imam godinu-dvije staža.. al eto, svi bi samo na gotovo.. a to je jako teško, skoro nemoguće..
T0mB1ll je offline   Reply With Quote
Staro 06.07.2010., 15:17   #122
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor T0mB1ll Pregled postova
al onda opet dolazimo na pitanje, di počet radit da skupiš radno iskustvo??
Bilo gdje, bilo kako. Stanje na tržištu rada u IT-u nije blistavo, s druge strane postoji poplava certifikata kao što su CCNA, MCxx i slično koji su praktički prestali biti prednost pred drugim kandidatima.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 07.07.2010., 08:26   #123
zgmmax
(-(-(-(--)-)-)-)
Moj komp
 
zgmmax's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,617
Citiraj:
Autor T0mB1ll Pregled postova
al onda opet dolazimo na pitanje, di počet radit da skupiš radno iskustvo??

pa meo bi stubište, nosio kave, šta god treba u nekoj firmi, samo da imam godinu-dvije staža.. al eto, svi bi samo na gotovo.. a to je jako teško, skoro nemoguće..
Iskustvo ti je kaj u fusu popravljas kompove susjedu, slazes ADSL i MAXtv. To isto mozes rec da radis na razgovoru za posao (znam iz prve ruke )

Sta kaze Iggy, kod nas je stanje u ITu katastrofa. Sam baci pogled na oglase za posao, ja sam naletio na jedan di traze sistem admina, a opis posla mu je bio da odrzava bazu, azurira web stranicu, odrzava mrezu, server, radi na dizajnu web stranica i sl. To je bio neka mala turisticka agencija, a oni su trazili jednu osobu da radi 2 posla, a bila bi placena pol place sam.

Kod nas jos direktori i ini ljudi ne znaju tocno kakvog zaposlenika trebaju i onda pisu nebuloze u oglasima za posao.

Jbga ja sam isto pred diplomom i krenuo sam gledat oglase i nije bas bajno, svuda traze programere, a ja sam vise hardweras tak da cu se namucit dok ne nadjem bilo kakav posao.

Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Bilo gdje, bilo kako. Stanje na tržištu rada u IT-u nije blistavo, s druge strane postoji poplava certifikata kao što su CCNA, MCxx i slično koji su praktički prestali biti prednost pred drugim kandidatima.
A kolko njih ima polozen certifikat? vecina takvih zavrsi sam tecaj i onda odustanu. Vise nikakav certifikat nije prednost, prednost je tvoje znanje koje skupis radeci, a ak jos i radis sa CISCO opremom onda ti je certifikat skoro pa u djepu
zgmmax je offline   Reply With Quote
Staro 07.07.2010., 10:58   #124
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor zgmmax Pregled postova
A kolko njih ima polozen certifikat? vecina takvih zavrsi sam tecaj i onda odustanu. Vise nikakav certifikat nije prednost, prednost je tvoje znanje koje skupis radeci, a ak jos i radis sa CISCO opremom onda ti je certifikat skoro pa u djepu
Neki certifikati jesu prednost, problem je u tome što se svi orijentiraju prema dvije - tri grupe istih (Cisco, MS, možda linux, što bi još bilo u trendu ne pada mi sad na pamet) i nastane "poplava" ljudi s papirima koji u razgovorima za posao "pucaju" k'o kokice.
Dođe čovjek, ima certifikata više od mene (s par mjeseci iskustva), a nakon par pitanja (i to ne nekih posebnih) shvatiš da mu ne bi dao da vodi evidenciju ulaza i izlaza iz firme, kamoli da ga pustiš na teren.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 07.07.2010., 12:03   #125
Demon Hunter
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: zg
Postovi: 998
Iskustvo > certifikati, to je svima jasno

No ipak, nije loše nama koji dolazimo friško nakon faksa uz diplomu imati recimo CCNA i MCITP. Pa makar ti certifikati predstavljaji uvod u određeno područje tehnologije, a ne dokaz poznavanja iste.
Demon Hunter je offline   Reply With Quote
Staro 07.07.2010., 12:10   #126
zgmmax
(-(-(-(--)-)-)-)
Moj komp
 
zgmmax's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,617
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Neki certifikati jesu prednost, problem je u tome što se svi orijentiraju prema dvije - tri grupe istih (Cisco, MS, možda linux, što bi još bilo u trendu ne pada mi sad na pamet) i nastane "poplava" ljudi s papirima koji u razgovorima za posao "pucaju" k'o kokice.
Dođe čovjek, ima certifikata više od mene (s par mjeseci iskustva), a nakon par pitanja (i to ne nekih posebnih) shvatiš da mu ne bi dao da vodi evidenciju ulaza i izlaza iz firme, kamoli da ga pustiš na teren.
O tome misle ljudi koji to upisu, a da ih to niti ne zanima, al glavno da se on moze k*rcit da on ima CCNA po kvartu, a nema pojma kak se konfigurira router.

Zato i postoje razgovori za posao

Da se vratimo na temu.

CCNA se mora imati ako se zeli ici na CCNP, CCSP ili CCVP. Naravno ak se ide na vise se podrazumijeva da se ima nekoga radnoga iskustva di se moglo primjeniti znanje od CCNA certifikata, a tu se ponovo vracamo na temu o tome di se zaposlit.

Onaj ko ima CCNA i zna svoj posao ce posao i naci brzo jer takvih radnika ima malo, a onaj koji ima CCNA i ne zna posao ce naci teze posao.

Sve se to vidi na razgovoru za posao ko zna, a ko ne zna.
zgmmax je offline   Reply With Quote
Staro 07.07.2010., 12:32   #127
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
meni je ccna (bez položenog certifikata) pomogao u prvom poslu jer me zaposlio kolega iz klupe kod sebe u firmi
syss je offline   Reply With Quote
Staro 07.07.2010., 12:52   #128
benny_blanco
another brick in the wall
Moj komp
 
benny_blanco's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: osk
Postovi: 191
ma nema nista bez faxa, u slavoniji kad dodjes na razgovor poslodavac pita odmah kako to da nisi zavrsio fakultet!?

a i ako se i zaposlite negdje u tom sektoru bez faxa nemojte ocekivat da ce vam se placa u skorije vrjeme povecati! sve se gleda kroz zavrseni fakultet/strucnu spremu i ostalo, imam par primjera al nije svrsishodno da ih sad nabrajam, bitna je poanta!
u svakom slucaju cisco certifikati dobro dodju uz polozen fax!
benny_blanco je offline   Reply With Quote
Staro 23.11.2010., 14:22   #129
ZombieWhore
Banned
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 47
CISCO Akademija - pitanje

ovako, sljedeće školske godine ću pohađati CISCO Akademiju u svojoj srednjoj Elektrotehničkoj školi konavoska 2 i zanima me jel ja mogu te vježbe tamo slikat i sve zapisivat da napravim neki tutorial za CISCO, znam da bi ljudima pomoglo pogotovo onome koji se misli time baviti...

pa eto ako se neka dobra duša nađe neka mi se javi
poz.

Zadnje izmijenjeno od: ZombieWhore. 23.11.2010. u 17:40.
ZombieWhore je offline   Reply With Quote
Staro 24.11.2010., 19:49   #130
ONeill
Premium
 
ONeill's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 335
Mogao bi, zašto ne. Ali već sad ima tolika hrpa cisco materijala, tako da kog zanimaju mreže, već ih ima kod sebe.

Meni osobno su najbolji video materijali (za CCNA) s CBT Nuggets stranice od autora Jeremy Cioara.
ONeill je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 03.12.2010., 11:44   #131
Master_Hrc
Premium
Moj komp
 
Master_Hrc's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb/Bec
Postovi: 1,113
ja isto sad planiram upisati cisco u edunetu.
Definitvno su najpovoljniji.....5k ako se placa u kesu...algebra je preko 9k
pa me zanima ako neko ima iskustva sa njima?
Navodno imaju najbolje predavace.....
Master_Hrc je online   Reply With Quote
Staro 03.12.2010., 12:34   #132
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a