Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 18.05.2009., 19:49   #91
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,544
Citiraj:
Autor msvrtan Pregled postova
i jel mi mozes objasniti kako radi bistabil?
Mogu ja? No dobro... xstabili su valjda osnovno gradivo na bilo kojem racunalno/elektro-tehnickom obrazovnom usmjerenju.

Citiraj:
Autor m4dm4n Pregled postova
Onda se od svih vas očekuje da pojasnite pojam energije te kretanje elektrona, oboje su fundament za bilo koje znanje ovoga o čemu pričate.
Ajde ne pyzdi. To nitko nije rekao, niti to itko ocekuje.

Do problema se dolazi, primjerice, ovdje ili nesto novije ovdje - u prvom slucaju imas Vasionamajstora i Ja-Sam-Mica-Iz-Kafica (nezgodan sam kad klokujem, kad klokujem dva-tri kompića...) koji su The Klokeri, a nemaju dve ciste o fundamentalnoj gradji racunala i operativnog sustava; s druge strane, imas momka koji popravlja diskove, nas je Miki pravi dasa, on diskaću daje gasa, no best shit of the month mu definitivno ide za elementarno nepoznavanje materije s kojom se, oh eh, zestoko bavi. A znas koliko ih bi se moglo iskopati...

Hoces dalje? 99% ljudi na forumu je etalonski uvjereno da jedan bajt uvijek i neizmjenjivo ima 8 bitova, da postoji razlika izmedju IDE i SATA/SCSI/ diska (osnovno nepoznavanje terminologije), da postoje "sublatencije" (taj mi je tak' supać u zadnje vrijeme) i jos bezbroj low-level trivijalija koje netko tko se kurci ouverkloukom i SuperUnknownPi rezultatom jednostavno mora znati.

Kako bi reagirao da pricas sa "strucnjakom za automobile" (dogmatizirajmo ga tako za potrebe nase price) koji bi ti komentirao tvoj novi Trabant u stilu to nije auto, to je limuzina, sve limuzine imaju 6 ventila a kotaci su kockasti. To je otprilike razina gore navedenog lapdranja.

Citiraj:
Današnje stanje u računalnim znanostima je toliko opširno, te je sve više okrenuto prema aplikativnoj razini, a sve manje prema fizičkoj razini.
"Znanje" je, kao sto je rekao covjek prije mene, je ostalo isto, samo se kompleksnost medjupovezivosti povecala. Danasnji SSEx ALU je isti drek kao i onaj iz Paunoviceve Digitalne, sem sto je umocen u pipeline i malo dodelan.

IOW, znas li nacrtati i objasniti zbrajalo s prijenosom, bez obzira sto je "stanje u računalnim znanostima je toliko opširno" (BTW, kako "stanje" moze biti "opsirno"?), nista se pametno nije promijenilo od obicnog 74283, pa tako ni tvoj Pentać ili Fenom.

Citiraj:
Samoprozvanim računalcima ostavite njihovo neznanje njima na dušu, a sebe razvijajte prema vašoj ideji.
Na sramotu...
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 18.05.2009., 19:54   #92
msvrtan
..
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,735
Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova
Mogu ja? No dobro... xstabili su valjda osnovno gradivo na bilo kojem racunalno/elektro-tehnickom obrazovnom usmjerenju.
navali .. ali ocekujem objasnjenje bistabila na razini kao sto znanje bistabila ima veze sa znanjem prva 2 OSI layera
msvrtan je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 18.05.2009., 21:05   #93
m4dm4n
Does youer dewg byte?
Moj komp
 
m4dm4n's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,916
Citiraj:
Autor Bubba
Mogu ja? No dobro... xstabili su valjda osnovno gradivo na bilo kojem racunalno/elektro-tehnickom obrazovnom usmjerenju.
Sa svime se slažem šta si napisao.
Ali ono što želim reći jest da automehaničar ne mora znati auto u dušu, onda mora znati zamijeniti dio i zamijetiti određeni kvar, odnosno logikom doći do rješenja. On ne mora znati svaki model auta, ne mora znati od čega se sastojao prvi auto. On ga mora znati popraviti na operativnoj razini, i točka. I on je automehaničar. Za sve kompleksnije (daleko od toga da već ovo nije kompleksno) poslove, postoje druge discipline u autoindustriji. I sjetite se samo kakav je osjećaj kad njubek koji veze nema sa popravljanjem auta prvi put zamijeni svjećicu. Naravno da je oduševljen i da se ide pohvaliti na forum odmah .
Ukratko, kaj se mene tiče ljudi na forumu neka pričaju što žele i neka misle o sebi kako puno znaju, ja sam sa svojim (ne)znanjem zadovoljan i imam cilj. Ovi kaj sv. Petar defragmentira diskove i kaže da nije dobro sa diskom ovo ili ono raditi, zaboli me.
Isto tako ne očekujem da svi oko mene znaju onoliko koliko i ja znam, ali definitivno dobro dođe kad netko pored mene zna više i voljan je bez pljuvanja podijeliti to znanje.
__________________
" Have you tried turning it off and on again ? Are you sure it is plugged in ? "
m4dm4n je offline   Reply With Quote
Staro 18.05.2009., 21:07   #94
m4dm4n
Does youer dewg byte?
Moj komp
 
m4dm4n's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,916
Citiraj:
Autor greenfly Pregled postova
Točno i netočno , radi se na njihovim proizvodima,ali uči se mreža opčenito.
Da li ti administriraš mrežu sa BMW-om ili VW-om, svejedno je.. Prilagodiš se.
Šta da ti čovjek kaže ?
Od osnova mreža ćeš čuti isto gdje bi i drugdje čuo vrlo šturo bez ikakvih detalja i pojašnjavanja ZAŠTO i KAKO nešto tako radi. A kada čuješ to, onda možemo pričati o osnovama i fundamentima. Poslušaj nekoga tko zna što priča, ako želiš reference,javi se na pm.
__________________
" Have you tried turning it off and on again ? Are you sure it is plugged in ? "
m4dm4n je offline   Reply With Quote
Staro 18.05.2009., 21:28   #95
greenfly
Od nonine sestre kunjado
Moj komp
 
greenfly's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: (Vinjro)
Postovi: 1,130
@Bubba

koji si ti lik... umro od smijeha od tvog zadnjeg posta..

@m4dm4n

Malo smo se udaljili od teme, mislio sam reći da te u ciscu(CCNA) uče od osnova , TCP/IP i OSI modeli, njihovi layeri,protokoli...itd ,pa do konfiguracije routera switch-eva u detalje ... Mislim da kad shvatiš(naučiš) kako je to sve napravljeno,povezano, kako se to naštimava od običnog adresiranja,subnetiranja QoS-a, do kompliciranijih konfiguracija većih mreža..itd, manje je bitno na kojem ćeš uređaju (koje firme) raditi, stvar je prilagodbe....
__________________
greenfly je offline   Reply With Quote
Staro 18.05.2009., 21:40   #96
m4dm4n
Does youer dewg byte?
Moj komp
 
m4dm4n's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,916
Citiraj:
Autor greenfly Pregled postova
@Bubba

koji si ti lik... umro od smijeha od tvog zadnjeg posta..

@m4dm4n

Malo smo se udaljili od teme, mislio sam reći da te u ciscu(CCNA) uče od osnova , TCP/IP i OSI modeli, njihovi layeri,protokoli...itd ,pa do konfiguracije routera switch-eva u detalje ... Mislim da kad shvatiš(naučiš) kako je to sve napravljeno,povezano, kako se to naštimava od običnog adresiranja,subnetiranja QoS-a, do kompliciranijih konfiguracija većih mreža..itd, manje je bitno na kojem ćeš uređaju (koje firme) raditi, stvar je prilagodbe....
Istina, ali ja ti opet kažem da to sve nisu osnove i fundamenti, to je kratki sažetak.

Ovo je fundament :
http://www.faqs.org/rfcs/rfc1925.html
__________________
" Have you tried turning it off and on again ? Are you sure it is plugged in ? "
m4dm4n je offline   Reply With Quote
Staro 18.05.2009., 22:04   #97
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,544
Citiraj:
Autor msvrtan Pregled postova
navali .. ali ocekujem objasnjenje bistabila na razini kao sto znanje bistabila ima veze sa znanjem prva 2 OSI layera
Imas neke traume iz djetinjstva vezane za bistabile? Nije bad, i mene jos dan danas nekada zna proganjati 74154; znao sam kako izgleda interno za demux, ali da sam znao da moze biti i dekoder... Iju!

No oklen si iscupao njihovu povezanost s OSI layerima?

Bilo kako bilo, valjda u svakom slucaju imaju veze s prvim layerom, ako ti to nije jasno, onda bi trebao preispitati svoje poznavanje materije...

Citiraj:
Autor m4dm4n Pregled postova
Ali ono što želim reći jest da automehaničar ne mora znati auto u dušu, onda mora znati zamijeniti dio i zamijetiti određeni kvar, odnosno logikom doći do rješenja.
Igrom slucaja, mehanika, i to auto mehanika, ima kud i kamo manji dijapazon djelovanja od ICT-a.

OTOH, mehanicar koji ne zna pobrojati 5 gefufni i 3 cinculatora koja mozda eksplicite i ne koristi (di je onaj bistabil tip od gore?) je *sramota*.

E, u tome je point. Nitko ne osudjuje nicije (ne)znanje, ali bas je popularizacija foruma inih tehnologija dovela do hiperprodukcije znalaca i ICT erudita.
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 18.05.2009., 23:33   #98
AdmiralST
Kapetan od beloladja
Moj komp
 
AdmiralST's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Split
Postovi: 217
kvragu i bistabil i astabil i monostabil sva tri mi je pun kua :-)
__________________
Certifikat je samo potvrda da si možda u stanju razumjeti razgovor između dva stručnjaka

Kad nepravda postane zakon, otpor postaje dužnost.
AdmiralST je offline   Reply With Quote
Staro 19.05.2009., 01:15   #99
msvrtan
..
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,735
Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova
Imas neke traume iz djetinjstva vezane za bistabile? Nije bad, i mene jos dan danas nekada zna proganjati 74154; znao sam kako izgleda interno za demux, ali da sam znao da moze biti i dekoder... Iju!

No oklen si iscupao njihovu povezanost s OSI layerima?

Bilo kako bilo, valjda u svakom slucaju imaju veze s prvim layerom, ako ti to nije jasno, onda bi trebao preispitati svoje poznavanje materije...
ajde bubba kad vec ides nesto komentirati probaj i procitati prvo..
msvrtan je offline   Reply With Quote