Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 27.01.2010., 18:19   #1
Tajitaj
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: bla
Postovi: 6
Lightbulb Kompjuter shop

Pozdrav.
Da ne radim prevelike uvode/skratim pricu preci cu odmah na stvar. Imam nesto novca viska i prostor na dobroj lokaciji za trgovinu racunala. Dakle, kako uci u tu granu i da li se isplati? Kolika su mi potrebna ulaganja za pocetak (uz vec navedeno da imam poveci prostor besplatno). Da li otvarati i servis uz to... Ova grana me zanima jer se i sam bavim jednim relativno uskim podrucjem u IT-u te internet i politickim marketingom.
Evo sad par mojih razmisljanja, strucni savjeti bi mi pomogli:
Sirina asortimana itekako ima utjecaja na pridobivanje kupaca... Kako to osigurati bez nekih preglomaznih izdvajanja... Prerizicno mi je sada nakupovati se svega i svacega jer neprodana racunalna oprema nakon par mjeseci vec gubi ozbiljno na cijeni... Mozda da se fokusiram samo na notebookove? Da li je moguce u hr uzeti neku fransizu/partnerstvo te time osigurati da mogu dobiti dijelove nakon sto ih prodam (npr. prodam danas notebook, sutra ga isporucim nakon sto ga dobijem od svog "partner" ducana).
Ujedno se planiram dobrim dijelo orijentirat i na internet prodaju, ali ne odmah na pocetku (mada smatram itekako vaznim imati ponudu/cijenik odmah na internetu).

Uglavnom, bilo kakva pomoc od osoba koje imaju iskustva s ovim oblikom poslovanja/u ovoj grani bi bila itekako pozeljna. Takodjer, poslovni kontakti bi bili vise nego dobrodosli

Pozdrav.
Tajitaj je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2010., 18:32   #2
Doink the Clown
Jack of all, master of none
Moj komp
 
Doink the Clown's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Matulji - Rijeka
Postovi: 6,214
O kojem se gradu/lokaciji konkretno radi?
__________________

C L O W N I N G A R O U N D
Doink the Clown je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 27.01.2010., 18:42   #3
Tajitaj
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: bla
Postovi: 6
Pokusajmo zanemariti to za sada
Tajitaj je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2010., 18:43   #4
thopok
Guest
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Splity
Postovi: 3,003
Citiraj:
Ujedno se planiram dobrim dijelo orijentirat i na internet prodaju
jos jedan
Citiraj:
bilo kakva pomoc od osoba koje imaju iskustva s ovim oblikom poslovanja/u ovoj grani bi bila itekako pozeljna
naravno, pada mi na pamet jedna posebno
thopok je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2010., 18:44   #5
Tajitaj
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: bla
Postovi: 6
Citiraj:
Autor thopok Pregled postova
jos jedan
naravno, pada mi na pamet jedna posebno
Hvala na konstruktivnim prijedlozima...
Tajitaj je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2010., 18:51   #6
Doink the Clown
Jack of all, master of none
Moj komp
 
Doink the Clown's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Matulji - Rijeka
Postovi: 6,214
Citiraj:
Autor Tajitaj Pregled postova
Pozdrav.
Da ne radim prevelike uvode/skratim pricu preci cu odmah na stvar. Imam nesto novca viska i prostor na dobroj lokaciji za trgovinu racunala. Dakle, kako uci u tu granu i da li se isplati? Kolika su mi potrebna ulaganja za pocetak (uz vec navedeno da imam poveci prostor besplatno). Da li otvarati i servis uz to...
A čuj ako imaš na raspolaganju poslovni prostor na frekventnoj lokaciji besplatno (ako sam dobro skužio), kapital, znanje i ako se radi o manjem gradu s još recimo 2 IT shopa uvrh glave onda go for it Naravno, ako se radi o Zagrebu onda ipak ne jer će te ''velike ribe'' pojesti u smislu konkurentnosti, ponude i uhodanosti posla.
__________________

C L O W N I N G A R O U N D
Doink the Clown je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2010., 18:51   #7
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Citiraj:
Autor Tajitaj Pregled postova
Hvala na konstruktivnim prijedlozima...
Očekuj još 2 stranice pljuvanja pa tek onda neke prijedloge... Ovo ti je takav forum.
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2010., 18:53   #8
thopok
Guest
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Splity
Postovi: 3,003
a ne, nikako!

thopok, kao i uvijek, samo pogadja bit problema(tako su i onda svi hrabrili)

Citiraj:
Autor Doink the Clown Pregled postova
A čuj ako imaš na raspolaganju poslovni prostor na frekventnoj lokaciji besplatno (ako sam dobro skužio), kapital, znanje i ako se radi o manjem gradu s još recimo 2 IT shopa uvrh glave onda go for it Naravno, ako se radi o Zagrebu onda ipak ne jer će te ''velike ribe'' pojesti u smislu konkurentnosti, ponude i uhodanosti posla.
dok klaun najbolje zna...
thopok je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2010., 18:55   #9
Tajitaj
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: bla
Postovi: 6
Split... Nema vise Ve-mila, a ni HG Spota (bar do restrukturiranja)... Links je na relativno zabacenoj lokaciji...
Pretezno me zanima neka fransiza i kolika su minimalna ulaganja... raspolazem sa solidnom kolicinom novca, ali ne znam da li je to dosta...
Tajitaj je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2010., 19:00   #10
greg SE
Premium
Moj komp
 
greg SE's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 5,231
a uglavnom radis kao i svi ovi nasi webshopovi, povezes se s sto vise domacih uvoznika. Pokusas ismusti sto veci rabat u pocetku, radis s minimalnom marzom i to je to. Jednostavno koliko i zvuci nazalost, mnoze se ko svinjska gripa.
E sad, ako si covjek pa se javljas na telefon, odgovaras na mail, ne seruckas oko toga da nesto mozes isporuciti kada znas da ne mozes itd.....e u tom slucaju ne moras bas raditi s najmanjom marzom jer si vec u startu bolji od recimo protisa pa mozes racunati na njihove musterije
Ako dogovoris s nekom dostavnom sluzbom malo bolju cijenu dostave (ili jednostavno pokrenes guzicu i na kraju radnog dana sve osobno predas na postu (sto cijenu hpexa srusi gotovo na nivo koji imaju masovni spammeri tipa neckermann)...eee, tada vec mozes racunati i na musterije nekih drugih shopova koji imaju ok uslugu i cijene ali boli ih k sto salju najskupljom dostavom po 55kn koja za tu love ne garantira ni kada ce paket doci ni do koliko sati a bome ni da ce uopce doci unutar 7 dana ako nekim cudom zivis na otoku nekom a njihov kombi je tamo vec ovaj tjedan

i da, servis je dobra stvar. Kud ti donosi musterije (sve su to obicno krepana napajanja, diskove, memorije i slicne budalastine koje vise nemaju garanciju pa im mozes odmah prodati novo) tu ruke uvijek kostaju vise nego sto vrijede. Naravno ako su tvoje, ako ces placati nekome drugom da to radi u startu racunaj na bankrot u iducih 15 dana.
Pogotovo dok si ne sredis deal s nekim firmicama koje ce biti redovne ovce za sisanje, bez njih niti jedna mala trgovina/servis nema mogucnosti prezivljavanja.

I da, moj savjet da odjebes IT i krenes s bijelom tehnikom. Tu je puno lakse tuci pare, marze su vece pa je lakse biti konkurentan ako nisi pohlepan i imas niske troskove. Kasnije kad ti to bude dobar izvor prihoda krenes s onime sto sam napisao gore.
Bez pocetnog kapitala i drugog posla koji ce servisirati prazne hodove mislim da su svi webshopovi unaprijed osudjeni da zavrse putevima beštije i hardveraja.
greg SE je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 27.01.2010., 19:06   #11
Tajitaj
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: bla
Postovi: 6
hm, bijela tehnika? Koliko sam ja citao i vemil i hg spot su se zeznuli izmedju ostalih stvari s bijelom tehnikom... Veca marza, al ujedno i veci transportni/skladistni troskovi... A i kriza na taj sektor vise utjece nego na it...
E da, da naglasim, webshop tek kasnije... Ako ista bude od "pravog" ducana.
Tajitaj je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2010., 19:49   #12
khm
Banned
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Slavonija
Postovi: 1,200
Bolje otvori kafić/birtiju nego se zamarat s kompjuterima, propast ces prije nego otvoris.
Danas svaki klinjo zna servisirat kompjuter, PC dijelovi se mogu nabavit cak i u konzumu jbt, a webshopova ima 2800...
Ne trudi se.
khm je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2010., 20:04   #13
Gx25
RiSeN FrOm tHe BaNNeD
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: cro
Postovi: 662
ja se nalazim u splitu i zbog lose ponude u splitu i napuhanosti cijena isao sam vani kupiti novi komp. Ako ce cijene biti povoljne damo naprid inace ces tesko uspit.
Kad vidim procesor i techware i njihove cjene padne mi mrak na oci
Gx25 je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2010., 20:05   #14
Dizel
3.14zda ®
Moj komp
 
Dizel's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Orahovica
Postovi: 8,311
Takodjer glas za birtiju

Internet caffe je dobra lova u sezoni kad vec zivis na moru, a spojit ces ugodno s beskorisnim
__________________

QuadCore Intel i3-8100
Gigabyte H310 MBO
8GB DDR4 Transcend
Gigabyte GeForce GTX 1060 3GB Windforce
Kingston 240GB SSD
Dell U24 monitor
Sharkoon AM5 Case
Corsair 400W PSU




Pentium G4600
Asus H110
16GB G.Skill Aegis
Kingstom 240GB SSD
Sapphire Pulse RX560
Point Of View 500W Black Diamond
Samsung 225 LCD/TV
Benq DVDRW 18X
Antec NSK4400
Sharkoon "S-Series" 1x120mm + 2x80mm
Logitech mouse & Logitech UltraX Flat keyboard
Logitech Rumblepad II & Cordless Rumblepad II




Lenovo X1 Extreme

QuadCore Intel i5-8300H CPU @ 2.30GHz
8GB DDR4 Samsung
240GB Samsung
NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti Max-Q





HexaCore Intel i5-9400F
MSI B360I Gaming PRO AC ITX MBO
8GB DDR4 Transcend
MSI GeForce GTX 1050 Ti Gaming X 4GB
Patriot Burst 240GB SSD
Dell U24 monitor
Thermaltake Core V1 case
LC Power 650W PSU


Pentium D Presler 940 3.2GHz
Asus P5WD2 Premium
4GB Kingmax DDR2 667MHz
XFX GeForce 8800GTS
Kingmax 240GB SSD
LC Power 550W PSU


Pentium G620
Gigabyte H61
8GB Kingmax DDR3
Radeon HD6670
Kingmax 240GB SSD
MS 550W PSU



Dizel je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2010., 20:09   #15
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Bolje ti je otvorit fast food nego inf. dućan
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2010., 20:20   #16
thopok
Guest
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Splity
Postovi: 3,003
neki cak predlazu igraonicu

Citiraj:
Autor Tajitaj