Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > AMD Radeon
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 21.11.2004., 01:49   #1
Emissary
ČLAN FKTa
Moj komp
 
Emissary's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Split
Postovi: 2,264
Muke po RV350

Evo baš danas iz zajebancije skinem cooler na grafi iz siga, i ono malo mrdanja, povlačenja, natezanja i tako, sve sa ciljem nanošenja AS5

I skinem, bolje rečeno odlijepim cooler - hm - jel se pasta maže samo po onom malom dijelu koji izgleda ko jezgra Athlona ili? Zar GPU ne bi trebao biti veći??

Dajte riješite mi ovu newbie dilemu jer držim karticu na 30/400 jer me malo trta. Još je i blowhole na maksimumu

P.S. S čime mogu očitat temperaturu GPU-a? Danas nakon malo loopanja 3dmarka 2001 na 420/515 cooler je bio ko tava spremna za prženje jaja
E i koliko bi dobio da stavim plavca na GPU? Mislim glupo mi je davat 30% vrijednosti kartice za silencera.

I još sam primjetio da mi se polagano sama od sebe brišu slova na memi od grafe. Je li to normalno?

Oh man - najduži post u mom životu.
Emissary je offline   Reply With Quote
Staro 21.11.2004., 11:13   #2
Vedran
Premium
 
Vedran's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Kutina
Postovi: 1,208
jezgra je mala, ne znam što si očekivao neku mrcinu? ipak je to 130nm proizvodni ciklus...

temperaturu na rv350 ne možeš očitat jer on nema ugrađenu podršku za to, rv360 ima... jedina opcija ti je pipkat rukom ili pomoću nekog instrumenta...
Vedran je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 21.11.2004., 11:14   #3
vodokotlic
Premium
Moj komp
 
vodokotlic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: ZG - VŽ
Postovi: 375
RV350 GPU je jako mali (cak je bio prozvan i za najmanji GPU 2003. g.) i nema heatspreder kao ostali. znaci pastu stavljas ko i na athlona xp. i jako pazi da ti pasta slucajno ne dodje a one mostice jer ces imat sranja.
mislim da ce plavac u suradnji s blowholeom bit dobra kombinacija.
vodokotlic je offline   Reply With Quote
Staro 21.11.2004., 20:58   #4
Emissary
ČLAN FKTa
Moj komp
 
Emissary's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Split
Postovi: 2,264
Zahvaljujem se na brzim odgovorima, znači plavac + AS5 + blowhole = dobitna kombinacija

E a šta je s ovim slovima na memi? Dokle uopće može potegnit Hynix 4.0 ns? Dosadašnji mi je maksimum 510MHz, pa razmišljam o Coolermasterovim samoljepljivim pasivcima. Hoće li oni, i koliko, pomoći u povećanju takta???

Emissary je offline   Reply With Quote
Staro 22.11.2004., 11:17   #5
Vedran
Premium
 
Vedran's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Kutina
Postovi: 1,208
možda i hoće, ali u svakom slučaju ne puno... 4ns = 500mhz tako da ne očekuješ previše... i ovo s pastom razmazanom preko pasivnih elemenata na gpu-u nisam baš siguran da stoji, ionako velika većina kartica dođe tvornički 'zasrana' s 3x više paste nego što treba... i sa mojom je bilo tako dok je nisam očistio, i još sam par primjeraka sam vidio predozirane pastom... svi r(v)3xx čipovi su bez integriranog h/s koliko ja znam...
Vedran je offline   Reply With Quote
Staro 22.11.2004., 11:44   #6
vodokotlic
Premium
Moj komp
 
vodokotlic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: ZG - VŽ
Postovi: 375
ja, kad sam montirao silencera na grafu, sam slucajno razmazo pastu koja je vec bila gore po jednom ili 2 mostica. i grafa se vise nije htjela upalit:confused:
i onda sam imo cijeli dan posla s ciscenjem te sugave paste,(pod povecalom i 2 lampe, potrosio sam pola litre alkohola....) dok nije napokon proradila.
imam srece kaj nije zgorila
sto se tice pasivaca na memi, upitno je kolko ce koristit, ali posto imas blowhole mozda i hoce....

P.S. uvjek na usluzi kolegi trekeru i javi kak je proslo....
vodokotlic je offline   Reply With Quote
Staro 22.11.2004., 14:53   #7
D u C k
Premium
 
D u C k's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 61
Citiraj:
Originally posted by vodokotlic
ja, kad sam montirao silencera na grafu, sam slucajno razmazo pastu koja je vec bila gore po jednom ili 2 mostica. i grafa se vise nije htjela upalit:confused:
i onda sam imo cijeli dan posla s ciscenjem te sugave paste,(pod povecalom i 2 lampe, potrosio sam pola litre alkohola....) dok nije napokon proradila.
imam srece kaj nije zgorila
sto se tice pasivaca na memi, upitno je kolko ce koristit, ali posto imas blowhole mozda i hoce....

P.S. uvjek na usluzi kolegi trekeru i javi kak je proslo....
Stari aj malo pojasnjenja s cim si cistio, nekom iglom, cackalicom, stapicem... Mozda za svoju 9600 Pro za koju sam mislio da je pokojna izvucem iz mrtvih Dajes mi nade

Mijenjao sam pasivca na GPU isto kao i ti sa zalmanovom (crvena-zelena) i poslje nije htio upalit komp, mislio sam da je riknula...
D u C k je offline   Reply With Quote
Staro 22.11.2004., 14:55   #8
Vedran
Premium
 
Vedran's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Kutina
Postovi: 1,208
Citiraj:
Originally posted by vodokotlic
ja, kad sam montirao silencera na grafu, sam slucajno razmazo pastu koja je vec bila gore po jednom ili 2 mostica. i grafa se vise nije htjela upalit:confused:
i onda sam imo cijeli dan posla s ciscenjem te sugave paste,(pod povecalom i 2 lampe, potrosio sam pola litre alkohola....) dok nije napokon proradila.
nemoj zezat... hmm, ako pasta u sebi ima neke komponente koje su po prirodi vodljive onda moguće da si ih kratko spojio, al za to treba fakat nemat sreće... eh da, alkohol ti je goli kurac za čistit raznorazne termalne komponente/ljepila, aceton rocks...
Vedran je offline   Reply With Quote
Staro 22.11.2004., 20:20   #9
vodokotlic
Premium
Moj komp
 
vodokotlic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: ZG - VŽ
Postovi: 375
na GPU je bila neka srebrna pasta, srecom nije zvaka koja se (pre) lako skidala pa sam ju slucajno razmazo.
prvo sam s wc papirom i puno alkohola opro cjeli gpu i onda se 3 sata mucio i pod povecalom cackalicom (drvenom) cistio ostatke paste iz mostica....
neznam od cega su radjene tiskane plocice o procesorsko pakiranje ali mi aceton nekak preagresivno djeluje za to...
vodokotlic je offline   Reply With Quote
Staro 22.11.2004., 21:29   #10
Trek
Premium
 
Trek's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,306
kolko se ja sjecam na As5 pise da ne provodi struju...
__________________
Biti lud ima prednosti koje razumiju samo ludjaci
FKT meber jednog dana high priest...
Trek je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 22.11.2004., 22:49   #11
Emissary
ČLAN FKTa
Moj komp
 
Emissary's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Split
Postovi: 2,264
Piše "High-Density Polysynthetic Silver Thermal Compound" - ovo silver mi je malo sumnjivo, srebro kolko ja znam provodi struju, inače mi kemija nije jača strana
Emissary je offline   Reply With Quote
Staro 22.11.2004., 22:54   #12
Emissary
ČLAN FKTa
Moj komp
 
Emissary's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Split
Postovi: 2,264
@kolega treker - Vidim da je tebi GPU na 530? Jel možda svaki oće dotle sa silencerom?

@all - Koja je razlika između r350 i rv350? Jedan je za 9600, drugi za 9800 ili?
Emissary je offline   Reply With Quote
Staro 22.11.2004., 23:46   #13
>>>KUKY-vk<<<
Premium
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: VINKOVCI
Postovi: 185
Citiraj:
Originally posted by Emissary
@kolega treker - Vidim da je tebi GPU na 530? Jel možda svaki oće dotle sa silencerom?

@all - Koja je razlika između r350 i rv350? Jedan je za 9600, drugi za 9800 ili?
r350- 9800 pro
rv360- 9600xt
__________________
bla-----
>>>KUKY-vk<<< je offline   Reply With Quote
Staro 22.11.2004., 23:48   #14
vodokotlic
Premium
Moj komp
 
vodokotlic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: ZG - VŽ
Postovi: 375
moj silencer je "spešl vodokotlic edišn". (mozes vidjet kaj sam napravio na case moddingu) ali mi se nekak cini da bi ove kartice vise profitirale od brze memorije..
RV350 je "value" chip, znaci za jeftinije kartice (R9600) dok je punokrvni R350 za R9800
vodokotlic je offline   Reply With Quote
Staro 25.11.2004., 23:28   #15
Emissary
ČLAN FKTa
Moj komp
 
Emissary's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Split
Postovi: 2,264
UPDATE: Imam malih poteškoća sa pronalaženjem plavca u Splitu, ali sam naručio u HG-spotu pasivce za RAM (CoolerMaster - ARC - dakle aluminijski).
Digo VAGP na 1.6 i radi superstabilno na 425/540. Oće bit shita ako recimo dignem preko 1.7??

@vodokotlic - :clap:
Emissary je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2004., 15:37   #16
ćiber_manija
CyberSky
 
ćiber_manija's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2004
Lokacija: Jastrebarsko
Postovi: 1,168
Srebro jako dobro provodi struju!
__________________
The šuma...
ćiber_manija je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na