Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 22.11.2023., 08:04   #1711
nick praskaton
Asshole
Moj komp
 
nick praskaton's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: RH
Postovi: 2,347
Citiraj:
Autor Hamm Pregled postova
Zapeo sam malo s odabirom pečnice u ikei. Nemrem se odlučiti koju uzeti, a da je normalna vulgaris pečnica bez pare, priolize i ostalih gluparija koje nikad neću ni koristiti.

Instalacija je 4,5mm2 na osiguraču od 16 A (ploča ima svoj osigurač, a pečnica svoj).

Jel ima netko isksutva s ovim pečnicama?

https://www.ikea.com/hr/hr/p/mattrad...elik-00368767/
https://www.ikea.com/hr/hr/p/braendb...crna-60557656/
https://www.ikea.com/hr/hr/p/anraett...elik-60411720/



Radio sam neke usporedbe sve je to tu negdje po pitanju volumena tj 71-12 L, potrošnja varira unutar 0,16 kWh od A+ do A. Max temp je svima 250, a cijena nije baš nešto bitna pošto ne kupujem pečnicu svaki mjesec.

dati preko 500€ za pećnicu a da nema pirolizu je gluparija...šteta je ne imati, mi je kod kuce upalimo jednom godišnje, pobrišem pepeo i to je to, pećnica blistava. Uz to pećnice s pirolizom mogu postići veću radnu temp.
nick praskaton je offline   Reply With Quote
Staro 22.11.2023., 08:11   #1712
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,426
Koliko često koristite pečnicu? Perete je nakon svakog korištenja? Ili je ostavite tak kak je pa jednom godišnje piroliza i ok je? Pitanje je bez fige u džepu fakat nisam doma s priolizom, a čitao sam da je bilo slučajeva krepavanja pečnica usred pirolize pa i pucanja stakla na pečnicama (od vrata).
Hamm je offline   Reply With Quote
Staro 22.11.2023., 08:19   #1713
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Piroliza se koristi do par puta godišnje. Ne valjda prečesto, em struja em je to napor za pećnicu, em mi se neda svaki put vaditi vodilice. S tim da recimo stakla moram ručno oprati, tu valjda ne uspije postići dovoljnu temp, pa onda kad pirolizu odradi, skinem vrata, izvadim stakla i operem ručno.

Ja koristim možda dvaput godišnje, odnosno kad zaserem dobrano s nečim pećnicu.
Ako te piroliza ne zanima kao ni para, uzmi najjeftiniju i bok. Za 500€ dobiješ electrolux s parom i pirolizom. Doduše, paru nismo nikada koristili, ali sve se nešto nabrijavam da bi kruh počeo peći
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 22.11.2023., 08:25   #1714
adaksinjo
Premium
Moj komp
 
adaksinjo's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Virje
Postovi: 574
1. je kod nas 385€, gore je 312€: https://www.ikea.com/hu/hu/p/mattrad...ntes-00368767/

2. je kod nas 544€, gore je 498€: https://www.ikea.com/hu/hu/p/braendb...kete-60557656/

3. je kod nas 531€, gore je 420€, ne znam kojom logikom, al eto ti linkovi pa se uvjeri sam: https://www.ikea.com/hu/hu/p/anraett...ntes-60411720/

sjedni u auto, zagrij zimske šlape do Budimpešte, za razliku od 120€ cijeni ti stane put (za tih ~700km je gorivo ~70€, njihova vinjeta je 10€, naša cetarina 6€), a za preostalih 24€ popiješ kavu i pojedeš burek i do kraja života misliš na mene kad otvaraš pećnicu

na kraju i nije neka ušteda, al pregledaj malo njihov web, sigurno ti treba još nešto pa će se odlazak gore više isplatiti ili netko od žderonja nađe nešto pa se pretvoriš u gls Hamma i naplatiš prijevoz

https://www.ikea.com/hr/hr/p/anraett...elik-60411720/

iz svakog linka s naše ikee samo kopiraj ove brojeve na kraju linka (60411720) u njihovu tražilicu i to je to, išao sam gore 3x (jednom kombijem po cijelu kuhinju i 2x autom) i ukupno uštedio sitno preko 1500e...

sve reklamacije i problemi s jamstvom se uredno rješavaju preko naše ikee tako da tu nema brige.

Zadnje izmijenjeno od: adaksinjo. 22.11.2023. u 08:30.
adaksinjo je offline   Reply With Quote
Staro 22.11.2023., 08:54   #1715
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,426
Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Piroliza se koristi do par puta godišnje. Ne valjda prečesto, em struja em je to napor za pećnicu, em mi se neda svaki put vaditi vodilice. S tim da recimo stakla moram ručno oprati, tu valjda ne uspije postići dovoljnu temp, pa onda kad pirolizu odradi, skinem vrata, izvadim stakla i operem ručno.

Ja koristim možda dvaput godišnje, odnosno kad zaserem dobrano s nečim pećnicu.
Ako te piroliza ne zanima kao ni para, uzmi najjeftiniju i bok. Za 500€ dobiješ electrolux s parom i pirolizom. Doduše, paru nismo nikada koristili, ali sve se nešto nabrijavam da bi kruh počeo peći
Pečnicu bi uzeo od njih da odmah montiraju kad već slažu kuhnju. Da gotovan sam dosta mi je radova cijelo ljeto, a i malo me frka ako zeznem rezanje ploče...em je skupa em se dugo čeka.

Iskreno niti nemam pojma kaj dobijem na kuhanje s parom? Moram to očito malo googlati. Vjerojatno treba staviti neku posudu s vodom unutra...fml.


Citiraj:
Autor adaksinjo Pregled postova
1. je kod nas 385€, gore je 312€: https://www.ikea.com/hu/hu/p/mattrad...ntes-00368767/

2. je kod nas 544€, gore je 498€: https://www.ikea.com/hu/hu/p/braendb...kete-60557656/

3. je kod nas 531€, gore je 420€, ne znam kojom logikom, al eto ti linkovi pa se uvjeri sam: https://www.ikea.com/hu/hu/p/anraett...ntes-60411720/

sjedni u auto, zagrij zimske šlape do Budimpešte, za razliku od 120€ cijeni ti stane put (za tih ~700km je gorivo ~70€, njihova vinjeta je 10€, naša cetarina 6€), a za preostalih 24€ popiješ kavu i pojedeš burek i do kraja života misliš na mene kad otvaraš pećnicu

na kraju i nije neka ušteda, al pregledaj malo njihov web, sigurno ti treba još nešto pa će se odlazak gore više isplatiti ili netko od žderonja nađe nešto pa se pretvoriš u gls Hamma i naplatiš prijevoz

https://www.ikea.com/hr/hr/p/anraett...elik-60411720/

iz svakog linka s naše ikee samo kopiraj ove brojeve na kraju linka (60411720) u njihovu tražilicu i to je to, išao sam gore 3x (jednom kombijem po cijelu kuhinju i 2x autom) i ukupno uštedio sitno preko 1500e...

sve reklamacije i problemi s jamstvom se uredno rješavaju preko naše ikee tako da tu nema brige.
Ovo je koristan info. Eventualno rentati kombi i otići gore jer trebamo još stvari mimo uređaja.
Hamm je offline   Reply With Quote
Staro 22.11.2023., 08:55   #1716
tskarda
Premium
Moj komp
 
tskarda's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Umag
Postovi: 1,099
Ja imam ove dvije. Prvu u prijašnjem stanu, a ovu donju u novom stanu.

Rade. Imam neki osjećaj da ova donja brže zagrije, treba joj možda 5 min da digne temp na 200 C.

Koristimo je jednom tjedno cca (hvala Baki i Noni) uglavnom za kruh, rižu, krumpir, piletinu, pizzu, komad mesa, lazanje, koji kolač i slično. Nismo baš neki kuhari i nismo zahtjevni korisnici.

Na gornjoj smo mjenjali grijač nakon 4 godine, probijao je pa bi se sama upalila, to je bilo pak spooky. Gledaš TV i vidiš svjetlo od pećnice da se upali i počne grijati. Sreća da ne gledamo horore skoro nikad.

U kući imamo Whirpool koju je brat birao i stvarno se vidi razlika, drugačije zagrijava, ne zapljusne vrući zrak kad je otvoriš i ima posude za vodu, programe i slično.

https://www.kralj.hr/pecnica-whirlpo...18658/product/
tskarda je offline   Reply With Quote
Staro 22.11.2023., 09:08   #1717
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,426
To je poprilično opasna situacija. o.O

Velim uzimao bi njihove uređaje zbog instalacije. Samo zato. Inače bi whirpool, samsung ili bosch.
Hamm je offline   Reply With Quote
Staro 22.11.2023., 16:35   #1718
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,395
I kakva je servisna podrška za te uređaje iz Ikee? Hoću li moći kupiti grijač, ventilator, šarke,... nakon 10 godina ili moram po novi uređaj?
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 22.11.2023., 23:14   #1719
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
Citiraj:
Autor domy_os Pregled postova
I kakva je servisna podrška za te uređaje iz Ikee? Hoću li moći kupiti grijač, ventilator, šarke,... nakon 10 godina ili moram po novi uređaj?
Većinom se nađe
To je sve od većih proizvođača kaj rade stvari za njih
Ja kupio prošle godine za IGNIS (Whirlpool) grijač za uobičajenih 20 eura
Pećnica stara 10 godina

ebayde
Amazon
__________________

Phenom X4 9850 BE&OCZ Gladiator MAX/DFI 790FXB-M2RSH/2x1GB SuperTaljent CL4/Sapphire 5850&AVerTV Hybrid Speedy/WD 320GB/Bare 120GB/500GB/Zamzung F3 1TB/Zamzung SE-S184/Corsair TX650W/Zamzung 205BW/TerraTec SiXPack 5.1+/Klipsch ProMedia 2.1

Amiga 1200 HD/DELL externi floppy :-)/Commodore 1084S

Zadnje izmijenjeno od: Jelc. 23.11.2023. u 08:55.
Jelc je offline   Reply With Quote
Staro 23.11.2023., 05:28   #1720
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,426
Citiraj:
Autor domy_os Pregled postova
I kakva je servisna podrška za te uređaje iz Ikee? Hoću li moći kupiti grijač, ventilator, šarke,... nakon 10 godina ili moram po novi uređaj?
Mislim da ti whirpool radi za ikeJU. Trebalo bi se naći uredno.
Hamm je offline   Reply With Quote
Staro 23.11.2023., 08:23   #1721
suba
Vozi katru :))
Moj komp
 
Datum registracije: May 2003
Lokacija: Rijeka
Postovi: 161
Citiraj:
Autor Hamm Pregled postova
Pečnicu bi uzeo od njih da odmah montiraju kad već slažu kuhnju. Da gotovan sam dosta mi je radova cijelo ljeto, a i malo me frka ako zeznem rezanje ploče...em je skupa em se dugo čeka.
Ne moraš ti rezati ploču, ja sam uzeo kuhinju od ikee sa ugradnjom, a aparate sam posebno kupio, daš mu dimenzije ploče za kuhanje i on reže. Ploču i pećnicu nije bio problem ugradit, ono što sam trebao možda više paziti je ugradbena perilica za suđe, gorenje koju sam uzeo nije imala klizne šarke, pa je bilo malo problema sa namještanjem (ne ide do radne ploče, morao sam ju malo spustiti da se vrata mogu zatvoriti)
suba je offline   Reply With Quote
Staro 23.11.2023., 08:41   #1722
webstartm
Sandy!!!
Moj komp
 
webstartm's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,674
Takodjer kupio aparate posebno i montirao u Ikeinu kuhinju. Jedino je bia problem sa perilicom za posudje, tribalo je malo prekrojiti prostor gdje ulazi.
Svi ostali su plug&play...
Ikea ima preskupe aparate, jednostavno se ne isplati.
webstartm je offline   Reply With Quote
Staro 23.11.2023., 09:52   #1723
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,426
Da gledam za te pare za pečnicu mogu dobiti AEG ili Bosch. Ploču sam već uzeo electrolux jer sam htio kombinaciju indukcija + plin.
Hamm je offline   Reply With Quote