Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 22.09.2023., 19:17   #69391
dzajko
Premium
Moj komp
 
dzajko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Ehhhh
Postovi: 460
Citiraj:
Autor GreenLife Pregled postova
Kod nas smiješ 155 (provjereno kod presretača ) .

Slovenija ima malo manje tolerancije pa ako želiš biti siguran - vozi max. 5km/h iznad ograničenja (ja uredno idem 10 ili 15, ali to je već iskustvo i sreća )
Austrija - max. 15km/h iznad ograničenja
Da znam za kod nas, 155 realnih, ali to je po brzinomjeru 160... ma citam u austriji su drugacije tolerancije za presretača, stacioniranu kameru i patrolu s kamerom kolikosam skužio..
dzajko je offline   Reply With Quote
Staro 22.09.2023., 20:29   #69392
calypso
Premium
Moj komp
 
calypso's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: Zagreb/Rijeka
Postovi: 1,522
Citiraj:
Autor tomek@vz Pregled postova
Volvo je odavno prepakirani "premium" kinez. Nije nuzno lose jer kinezi na svoje trziste plasiraju katkad cuda. Al sta je tu je. Kaj se eko i ekonomske evolucije automobila tice > mislim da od EV ne treba odustat, ta se treba dalje razvijat jer smatram da dugorocno je rijesenje ekoloskog problema.
Oprosti, ali o kakvim ekoloskim problemima mi pricamo danas? Si ikada stajao pored auspuha od TAM kamioncica iz 70ih? Ako nisi (iako sam uvjeren da jesi), onda ne mozes znati sto su pravi ekoloski problem... Danas sa ekologijom problema kakvih smo nekada imali vise nemamo, kisele kise su stvar proslosti, smog u gradu nije ni 10% onoga sto je bio 80ih, pogotovo u vecim gradovima gdje se nije moglo disati... Konkretno, u Rijeci smo 80ih i 90ih imali jako prljav zrak uzrokovan koksarom u Bakru, termoelektranom u Plominu, termoelektranom u Urinju, doslovno hrpa problema gornjeg disnog sustava kod mnogo ljudi... Sada je u Rijeci zrak cist da nemre bit cisci...

Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Po tim trakama ionako najčešće voze taxisti. Čisto sumnjam da je ijedan od njih ikada dobio kaznu za to.
Taxi spada u javni prijevoz i smije voziti po zutim trakama za javni prijevoz u sto spadaju i tramvaji i gradski autobusi... Tako da, nekako sam uvjeren da nikada niti nece taxisti dobiti kaznu za voznju po zutim trakama...
__________________

Lenovo ThinkPad P15v Gen3 AMD
AMD Ryzen 7 PRO 6850H, 4.7GHz 8-core
32GB DDR5-4800 (2x16GB), quad-channel
NVMe1 - 512GB Micron 3400, PCI-E 4.0 x4
NVMe2 - 512GB Samsung PM981, PCI-E 3.0 x4
AMD Rembrandt integrirana grafika (Radeon)
nVidia Quadro T1200 diskretna grafika
15.6" 600nits 4K LCD
Lenovo 170W PSU
Lenovo 40AY docking station + 90W PSU


2x EIZO EV2336WFS3-BK
23" 1920x1080 IPS


Lenovo T14s Gen1 AMD
AMD Ryzen 7 PRO 4750U, 1.7GHz 8-core
16GB DDR4
512GB NVMe x4 (Micron)
AMD Radeon Vega
14" FullHD IPS



Thinkpad - Nikad ne umiru, samo postanu obsolete... (c)FujiLim
calypso je offline   Reply With Quote
Staro 22.09.2023., 20:49   #69393
Inovator
Premium
Moj komp
 
Inovator's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 464
Sljedeci tjedan gorivo preko 12KN....
Inovator je offline   Reply With Quote
Staro 22.09.2023., 21:25   #69394
Exomaniac
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 746
Citiraj:
Autor papčić Pregled postova
Imaš na Savskoj trake za tramvaj, pa ih poštuje ravno nitko
Pa to je odlično, samo postaviš kamere, čak i na primjer u sami tramvaj i bus koje će samo blicati rege. Pa na križanjima čak i postoje kamere tako da treba samo to upogoniti i za tu namjenu.

Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Negdje sam pročitao da u zadnjih 20-30g., u ZG nje izgrađen ni 1m nove pruge za tramvaje, a i sami znate koliko je grad narasao za to vrijeme.
Poboljšanjem javnog prijevoza, riješilo bi se dosta gužvi u centru. Već da naprave tramvajske trase po Zagrebačkoj aveniji, riješili bi se hrpe autiju. Bez obzira na bus koji sada vozi.
Evo, sad su izabrali firmu koja piše projektnu dokumentaciju za dionicu po Heinzelovoj (mislim da je rok kraj godine), od Zvonimirove do okretišta tamo dolje na Savišću, a na Sarajevskoj je ovaj mjesec srušena jedna kuća koja je smetala i još traje izvlaštenje jedne ili dvije kuće. Jutarnji je objavio da će HAC idući mjesec raspisati natječaje za A7, prema Dubrovniku i nadvožnjak preko Ranžirnog kolodvora, onda će i Grad paralelno krenuti u gradnju Avenije Sarajevska pa će se izgraditi novi ulaz u grad s autoceste da se rastereti Buzin i omogući lakši put do VG, plus tramvajska pruga za Zapruđe, Travno, Dugave i Jakuševec.

Tako da bi u 2024. trebala krenuti izgradnja tih 13km novih pruga. Ono što ZET ima u planu nakon toga je Vukovarska-Dubrava i po ulici Svetice, pretpostavljam samo spojnica između Maksimirske i Zvonimirove, do Vukovarske ne bi imalo smisla jer bi duplalo Heinzelovu koja je blizu.

Zadnje izmijenjeno od: Exomaniac. 22.09.2023. u 21:48.
Exomaniac je offline   Reply With Quote
Staro 22.09.2023., 21:53   #69395
strgani
Premium
 
strgani's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb-Križevci
Postovi: 554
Citiraj:
Autor Exomaniac Pregled postova
Pa to je odlično, samo postaviš kamere, čak i na primjer u sami tramvaj i bus koje će samo blicati rege. Pa na križanjima čak i postoje kamere tako da treba samo to upogoniti i za tu namjenu.



Evo, sad su izabrali firmu koja piše projektnu dokumentaciju za dionicu po Heinzelovoj (mislim da je rok kraj godine), od Zvonimirove do okretišta tamo dolje na Savišću, a na Sarajevskoj je ovaj mjesec srušena jedna kuća koja je smetala i još traje izvlaštenje jedne ili dvije kuće. Jutarnji je objavio da će HAC idući mjesec raspisati natječaje za A7, prema Dubrovniku i nadvožnjak preko Ranžirnog kolodvora, onda će i Grad paralelno krenuti u gradnju Avenije Sarajevska pa će se izgraditi novi ulaz u grad s autoceste da se rastereti Buzin i omogući lakši put do VG, plus tramvajska pruga za Zapruđe, Travno, Dugave i Jakuševec.

Tako da bi u 2024. trebala krenuti izgradnja tih 13km novih pruga. Ono što ZET ima u planu nakon toga je Vukovarska-Dubrava i po ulici Svetice, pretpostavljam samo spojnica između Maksimirske i Zvonimirove, do Vukovarske ne bi imalo smisla jer bi duplalo Heinzelovu koja je blizu.
Pola tih priča slušamo zadnjih desetljeća, da
strgani je offline   Reply With Quote
Staro 22.09.2023., 22:03   #69396
Exomaniac
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 746
Prije su bile samo priče, sad su čak i natječaji

Šalu na stranu, ja bi trebao profitirati od tih projekata pa sam obično i skeptičan , ali evo, sad je i u Jakuševcu pokrenuta gradnja osnovne škole od 100 milijuna kuna za 700 djece, radovi idu vrlo brzim tempom i stvarno znam da procesi izvlaštenja idu na sudovima, nije samo načelna izjava, tako da ovaj put dajem benefit of doubt da će stvari krenuti s mjesta.


On topic, vidio sam uživo onaj ID.Buzz kombi, meni uživo izgleda fantastično, još bolje nego na slikama. Baš ima finu vibru oko sebe neku, lagano se vozikaš po obali, SUP na krovu, vjetar kroz šajbu i vozi miško

Zadnje izmijenjeno od: Exomaniac. 22.09.2023. u 22:08.
Exomaniac je offline   Reply With Quote
Staro 22.09.2023., 23:09   #69397
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 4,938
Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Čak doživim da me bmw pusti ispred ili neka Q7, ali žensko, nema šanse.
To ti je zato jer vozis skodu 🤣🤣🤣🤣😅
Cuky je offline   Reply With Quote
Staro 23.09.2023., 01:30   #69398
GreenLife
Čika Zeljeni
Moj komp
 
GreenLife's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: München
Postovi: 410
Citiraj:
Autor dzajko Pregled postova
Da znam za kod nas, 155 realnih, ali to je po brzinomjeru 160... ma citam u austriji su drugacije tolerancije za presretača, stacioniranu kameru i patrolu s kamerom kolikosam skužio..
Ako želiš biti baš siguran, u Austriji se drži 10km/h preko i to je to .

Ja npr. ispred stacionarne kamere idem uvijek 15 preko, u tunelima je ograničenje 100, ja sam na 120 (govorim o brzinomjeru u autu, ne gps) .
Vozio sam na dosta dionica i po 180-200 (noć, malo prometa na cesti).

Uglavnom, eto moj savjet - SLO 5kmh , A - 10kmh
__________________
GreenLife je offline   Reply With Quote
Staro 23.09.2023., 12:00   #69399
Colop
Premium
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Split
Postovi: 960
S time da su austrijske kazne ako si 5-10 km iznad ograničenja i slikaj te par puta manje nego hrv.

Poslano sa mog REA-NX9 koristeći Tapatalk
Colop je offline   Reply With Quote
Staro 23.09.2023., 12:39   #69400
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,323
Od utorka dizel i benzin će koštati isto - 1,62€ (benz +0,03, dizel +0,07€).
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 23.09.2023., 18:52   #69401
sinisa1989
Bazinga
Moj komp
 
sinisa1989's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Križevci
Postovi: 3,877
U Kž danas fina kolona za plavi dizel.
__________________
The best place to hide a dead body
is page 2 of Google search results.
sinisa1989 je offline   Reply With Quote
Staro 23.09.2023., 19:50   #69402
zgmmax
(-(-(-(--)-)-)-)
Moj komp
 
zgmmax's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,617
Da se vratimo na Alfe ponovo.

Prije 20g sam od frenda vozio 155 2.0 TS
Sjećam se da je auto bio jako direktan i da je kuplung hvatao skoro odmah.
Baš ga je bilo gušt voziti.

A stari mu je imao Dedru 2.0 i gledali su da nabave Dedru Turbo HF al nakraju ju nisu nabavili.
Mislim da je to bio brutalan auto u to vrijeme

Zadnje izmijenjeno od: zgmmax. 23.09.2023. u 23:57.
zgmmax je offline   Reply With Quote
Staro 23.09.2023., 19:54   #69403
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,101
Citiraj:
Autor Colop Pregled postova
S time da su austrijske kazne ako si 5-10 km iznad ograničenja i slikaj te par puta manje nego hrv.

Poslano sa mog REA-NX9 koristeći Tapatalk
Si siguran u to?
Kod nas recimo nema kazne za prekoračenje do 10km/h van naselja, a 30 eu u naselju, s time da izmjerena brzina je 21km/h iznad ograničenja, a a za to vani su veće kazne
__________________
Lowrider
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 23.09.2023., 19:58   #69404
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,101
Citiraj:
Autor zgmmax Pregled postova
Da se vratimo na Alfe ponovo.

Prije 20g sam od frenda vozio 155 2.0 TS
Sjećam se da je auto bio jako direktan i da je kuplung hvatao skoro odmah.
Baš ga je bilo gušt voziti.

Atari mu je imao Dedru 2.0 i gledali su da nabave Dedru Turbo HF al nakraju ju nisu nabavili.
Mislim da je to bio brutalan auto u to vrijeme
A Dedra je imala i odlične digitalne vure.

__________________
Lowrider
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 23.09.2023., 20:20   #69405
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Citiraj:
Autor Cuky Pregled postova
To ti je zato jer vozis skodu 🤣🤣🤣🤣😅
Ima smisla
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 23.09.2023., 20:29   #69406
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,104
Citiraj:
Autor zgmmax Pregled postova
Da se vratimo na Alfe ponovo. Prije 20g sam od frenda vozio 155 2.0 TS Sjećam se da je auto bio jako direktan i da je kuplung hvatao skoro odmah. Baš ga je bilo gušt voziti.
156 je zbog iznimne ljepote kad se pojavila, toliko se dobro prodavala, da je UK Autocar tada napisao - 156 je auto zbog kojeg ce i vozac Ferrarija okrenuti glavu. A ne samo to, otocani koji iz vlastitih (tada) imena su vladili mast zbog i najmanje manjkavosti, odjednom su u testovima 156-ice, nalazili razumijevanje za sve sto nije bilo dobro

Ne znam jesam li spomenuo ranije. Stazic iz autokluba i njegov kolega su nabavili iz istog izbora 156-ice. Mislim da su bile bas 2.0. dok jos nije imao Bosch elektroniku, jednom radilo bez greske, drugome svako malo provjera na servisu, zbog gresaka koje je izbacivao, za svaku bedastocu.

Ali drveni volan je tako lijep bio, cistoca kakvu danas mozes sanjati.


.
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 23.09.2023., 23:29   #69407
X-Plosiv
Premium
Moj komp
 
X-Plosiv's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Pula
Postovi: 1,803
Za Austriju definitivno WAZE i car play ili zalijepite mobitel za šoferšajbu, jer koliko ima kamera na određenim dijelovima, to je za popizditi...
X-Plosiv je offline   Reply With Quote
Staro 24.09.2023., 02:37   #69408
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 4,938
Za austriju tom tom amigo. I nemas brige
Cuky je offline   Reply With Quote
Staro 24.09.2023., 05:40   #69409
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,426
Za Austriju po ograničenju, a pogotovo gdje su radovi. Hodočastio sam u Beč malete na tjednoj bazi skoro pet godina.