Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 12.02.2023., 18:39   #11491
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,796
Svog Note9 sam ipak povukao sa trznice, poslao na promjenu baterije i eno ga ceka neke bolje dane. Jos testiram bateriju.

Posao kao posao od strane iService-a uradjen odlicno i dosta brzo s obzirom da su cekali bateriju. Preko telefona su mi rekli da stare baterije ne bi smjeli slati/vracati zbog nekih regulativa oko zbrinjavanja otpada i sl, ali da ce mi je ubaciti ako bas inzistiram. I tako je i bilo, sve stiglo, sve cakum pakum. Drzim fige da ova origigi baterija pozivi par godina i onda ga mozda prodam jer u bescijenje ga ne dam.

Btw iako sam promjenio tabor i otisao u Google vode, cesto mi fali taj Samsung i njegovi softverski fičri. Da, tko bi reko
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 12.02.2023., 18:43   #11492
GreenLife
Čika Zeljeni
Moj komp
 
GreenLife's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: München
Postovi: 410
Citiraj:
Autor Neo-ST Pregled postova
Pre dugo. Dotad će i S24U izać

Mogao sam uzet crni ali ipak - ja sam Green, mora bit zeleni
A taman mi do tad stigne dbrand zaštita i skinovi

Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Svog Note9 sam ipak povukao sa trznice, poslao na promjenu baterije i eno ga ceka neke bolje dane. Jos testiram bateriju.

Posao kao posao od strane iService-a uradjen odlicno i dosta brzo s obzirom da su cekali bateriju. Preko telefona su mi rekli da stare baterije ne bi smjeli slati/vracati zbog nekih regulativa oko zbrinjavanja otpada i sl, ali da ce mi je ubaciti ako bas inzistiram. I tako je i bilo, sve stiglo, sve cakum pakum. Drzim fige da ova origigi baterija pozivi par godina i onda ga mozda prodam jer u bescijenje ga ne dam.

Btw iako sam promjenio tabor i otisao u Google vode, cesto mi fali taj Samsung i njegovi softverski fičri. Da, tko bi reko
Previše si vezan za njega, teško ga se odreći.
I ja svoj Note budem kasnije poslao na zamjenu baterije i ekrana, sumnjam da ću ga se tako lako riješit.
A na pen sam se navukao i ne mogu sad više bez njega, pogotovo mi dobro dođe na poslu.
__________________
GreenLife je offline   Reply With Quote
Staro 12.02.2023., 18:59   #11493
Dacher
Banned
 
Datum registracije: Dec 2022
Lokacija: Zagreb
Postovi: 244
Citiraj:
Autor joolka Pregled postova
Ima li itko slican problem da tijekom poziva se skine s 5g mreze i prebaci se na h+, nakon završetka razgovora opet bude 5g najnormalnije, mob je zfold 3, mreza je telemach
To je normalno za mreze koje nemaju volte ili vo5g.
Dacher je offline   Reply With Quote
Staro 12.02.2023., 19:36   #11494
krimos
Premium
Moj komp
 
krimos's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 278
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Svog Note9 sam ipak povukao sa trznice, poslao na promjenu baterije i eno ga ceka neke bolje dane. Jos testiram bateriju.

Posao kao posao od strane iService-a uradjen odlicno i dosta brzo s obzirom da su cekali bateriju. Preko telefona su mi rekli da stare baterije ne bi smjeli slati/vracati zbog nekih regulativa oko zbrinjavanja otpada i sl, ali da ce mi je ubaciti ako bas inzistiram. I tako je i bilo, sve stiglo, sve cakum pakum. Drzim fige da ova origigi baterija pozivi par godina i onda ga mozda prodam jer u bescijenje ga ne dam.

Btw iako sam promjenio tabor i otisao u Google vode, cesto mi fali taj Samsung i njegovi softverski fičri. Da, tko bi reko
I mij note 9 živi drugi život kod mog starog. Kaže najjači telefon koji je imao i slažem se sa njim.
__________________
beauty is only a lightswitch away
krimos je offline   Reply With Quote
Staro 12.02.2023., 20:25   #11495
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,796
Word! Odlican je, 4 godine sam ga koristio i taj mob meni nema nijednu manu. Promijenio sam ga jedino i samo zbog kamere zbog dolaska prinove - slab je u fotkanju dice i pokretnih meta u zatvorenim prostorima.

Sreca da se nisam navuko na spen pa se jos da preci na nesto drugo

A pixel u ovih mj dana, osim sto radi super fotke, razocarao me na par strana. Pogotovo sugavi fp senzor, jednostavno ne radi ako iole koristis palce u zivotu (pranje sudja, rad s rukama i sl). Malo ga pohabas i fp vise ne dela
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 13.02.2023., 01:28   #11496
GreenLife
Čika Zeljeni
Moj komp
 
GreenLife's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: München
Postovi: 410
Taj underscreen FP je problem i kod Note 10+, nedavno sam opet morao nanovo memorirat palac, jednostavno više nije htio otključavat.
S onim zasebnim kapacitivnim na S8 nikad nisam imao problema.

Sad ćemo vidjet je li se štogod promijenilo po pitanju toga

Btw. @xlr trebali bi usporedit kamere kad dođem, baš me zanima kolika je i ima li uopće razlike između Pixela i Ultre (koliko se na netu priča)
__________________
GreenLife je offline   Reply With Quote
Staro 13.02.2023., 07:25   #11497
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,796
Pravi test bi bio aktivni bebac pod umjetnom rasvjetom Brijem da fotke po danu nece biti tolika razlika. P7 malo vise nafrlji kontrasta i ima malo manje HDR-a naspram Note9... Budemo vidjeli!
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 13.02.2023., 07:29   #11498
GreenLife
Čika Zeljeni
Moj komp
 
GreenLife's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: München
Postovi: 410
Imam kod brata jednog takvog pa ću testirat (da ne "iznajmljujem" tvog )
Jedino me malo brine shutter lag. Al vidjet ću...možda s updateom softvera dođe fix.
__________________
GreenLife je offline   Reply With Quote
Staro 13.02.2023., 10:27   #11499
Silvestrus
Registered User
 
Silvestrus's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2012
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 154
Stigao OneUI 5.1 na S22 Ultru jutros.
Silvestrus je offline   Reply With Quote
Staro 13.02.2023., 11:44   #11500
Zero Cool ZG
Premium
 
Datum registracije: Aug 2021
Lokacija: ZG
Postovi: 226
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Word! Odlican je, 4 godine sam ga koristio i taj mob meni nema nijednu manu. Promijenio sam ga jedino i samo zbog kamere zbog dolaska prinove - slab je u fotkanju dice i pokretnih meta u zatvorenim prostorima.

Sreca da se nisam navuko na spen pa se jos da preci na nesto drugo

A pixel u ovih mj dana, osim sto radi super fotke, razocarao me na par strana. Pogotovo sugavi fp senzor, jednostavno ne radi ako iole koristis palce u zivotu (pranje sudja, rad s rukama i sl). Malo ga pohabas i fp vise ne dela

U cemu te razocarao pixel?
Ozbiljno razmisljam da sa iP13 pređem na P7.
Zivcira me iP, nisam se uspio naviknuti na njega kroz godinu dana.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Zero Cool ZG je offline   Reply With Quote
Staro 13.02.2023., 12:00   #11501
Dottore
Extrema Thule
Moj komp
 
Dottore's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: 「 ✖ ✖ ✖ 」
Postovi: 7,316
Citiraj:
Autor GreenLife Pregled postova
Taj underscreen FP je problem i kod Note 10+, nedavno sam opet morao nanovo memorirat palac, jednostavno više nije htio otključavat.
S onim zasebnim kapacitivnim na S8 nikad nisam imao problema.

Sad ćemo vidjet je li se štogod promijenilo po pitanju toga

Btw. @xlr trebali bi usporedit kamere kad dođem, baš me zanima kolika je i ima li uopće razlike između Pixela i Ultre (koliko se na netu priča)
Nema razlike. Pixel dalje caruje u fotografiji, ali gubi bitku u zoomu pokraj Ultre.

Pretpostavljam da će Samsung još doraditi u algoritmu jer ne vidim promjene sa S22 na S23. Ponekad fali oštrina i detalji.
__________________


Lenovo ThinkPad T14 Gen 1


CPU: Intel Core i7-10510U
RAM: 16GB soldered + 16GB Samsung DDR4-2666
SSD: Kioxia/Toshiba XG6 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel UHD Graphics
LCD: 14" Matte IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech MX Master 3S
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + WD SN570 2 TB

Connected To A1 optical 1 Gbit



Lenovo ThinkPad T14s Gen 1

CPU: AMD Ryzen 7 PRO 4750U
RAM: 16GB soldered LPDDR4
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: AMD Radeon
LCD: 14" IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech VX Nano
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + Samsung 980 1TB



Lenovo X1 Carbon 7th Gen

CPU: Intel Core i7-8665U
RAM: 16GB soldered LPDDR3
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel HD 620
LCD: 14" IPS @ 2560x1440
OS: Windows 11 Pro 23H2



Dottore je offline   Reply With Quote
Staro 13.02.2023., 12:43   #11502
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,796
@Zero Cool:
Hardverski me razocarao fp senzor, preglasne tipke (dosta su kliktave) i osrednji vibromotor.

Softverski me "razocarao" s nekim ogranicenjima koja sam na Samsungu imao out of the box, ali taj dio vise spada u Google Android vs OneUI raspravu. Ocito me OneUI razmazio.
Fali mi automatski unlock kada upisem PIN (moram kliknuti enter za potvrdu). Fali mi Face ID kao opcija kod logiranja u mbanking, password manager i sl jer je fp senzor jedina opcija i nije mi pouzdan. Fali mi bixby routines (wow, I said it!) za automatizaciju nekih stvari koje ne mogu postici Taskerom (recimo gasenje blue light filtera u odredjenim appovima). Fali mi dobar sidelauncher za brzi pristup appovima (jos trazim app koji bi to dobro odradio). Fali mi stabilan Nova launcher na Androidu 13 koji ima bagova u kombinaciji s koristenjem Taskera i autorotacije, a to ne znam koliko ima veze s Pixelom. Fali mi customiziranje lockscreen ikona, a to cujem da uskoro stize pa cemo vidjeti. Ekran voli forsirati visi autobrajtnes kada to nije zbilja potrebno, pa par puta na dan rucno spustam osvjetljenje. Mozda autobrajtnes uci moje navike, al onda ih uci vec skoro mjesec dana. Sammy je isto naucio navike, pa na njemu nisam toliko cackao taj slider.

Imam filing da Google dosta toga "uzme" pa kasnije teatralno vrati (ili uopce ne vrati), a Samsung kroz svoju modifikaciju Androida zbilja dosta toga nudi.

Baterija u idleu mi je kod Pixela pinkicu losija. Note9 je papao oko 1%/h, a P7 papa 1,5-1,8%/h. To mi je malo bezveze jer mi mob zna dosta vremena na dan provesti u idleu (imam oko 3-4h sot-a na dan). S druge strane, efikasniji je kod aktivnog koristenja, manje cucla pa dan zavrsavam s 40-50% baterije sto mi je top.

Vezano za debloat, moram priznati da mi je bilo masu lakse debloatati Samsunga. Kod ovog Pixela je masu toga vezano uz Google usluge i nisam uspio ni 10 servisa maknuti. Moram malo istraziti postoji li objasnjenje tih svih servisa na Pixelu te dal se tu da sta vise obrisati.

Kad podvucem crtu sretan sam jer nisam naletio na neke deal breaker bugove sto je kod Pixela ocito moguce (sudeci po komentarima s neta). Nije mi zao sto sam presao na njega makar sam neke navike oko koristenja moba promjenio. Kamera mi svaki put izmami osmjeh na lice, necu lagat. So far so good... Cijena je isto bila top, to cu odmah reci, jer sam na amazonu za 700 eura uzeo mob, punjac, maskicu, stakla i pixel buds pro sluske. Toliko je kod nas tada kostao samo mob. Danas kod nas za 700 dobijes mob i punjac, vidim pada mu cijena.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 13.02.2023., 12:53   #11503
The AC
Premium
Moj komp
 
The AC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Karlovac
Postovi: 1,119
Baš me zainteresirao S23 Ultra i onda vidim da za traženi pricetag ne dobiješ niti jednu izvedenicu aptx-a.
The AC je offline   Reply With Quote
Staro 13.02.2023., 13:21   #11504
Sn4k3
Premium
Moj komp
 
Sn4k3's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zd
Postovi: 4,681
Stigao OneUI 5.1 za S22 seriju...
Skoro 2Gb
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Screenshot_20230213_131955_Software update.png‎
Views:	127
Size:	232.1 kB
ID:	26039   Click image for larger version

Name:	Screenshot_20230213_132000_Software update.png‎
Views:	98
Size:	194.8 kB
ID:	26040  
__________________
Sn4k3 je offline   Reply With Quote
Staro 13.02.2023., 13:42   #11505
GreenLife
Čika Zeljeni
Moj komp
 
GreenLife's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: München
Postovi: 410
Citiraj:
Autor The AC Pregled postova
Baš me zainteresirao S23 Ultra i onda vidim da za traženi pricetag ne dobiješ niti jednu izvedenicu aptx-a.
Može pitanje - zašto trebaš aptX?
__________________
GreenLife je offline