Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 29.11.2004., 18:01   #1
D u C k
Premium
 
D u C k's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 61
Unhappy Cudan problem s hardom

Donjeo mi frend neki stari komp koji mu je stajao na tavanu pa godina kao da ga sredi i pokloni braticu Neka 486/33 Mhz.
Upalim da vidim i pocne javljat kao BOOT FAILURE... nis idem napravit particije/formatirat al problem je iduci. Njemu hard prepozna kao 120 MB a on je 4-5 GB i to mi nije jasno kad u biosu ukucam njegove postavke CYL, HEAD, SECTOR... javi kao 4 Gb al kad ga upalim opet isto. Stavim ga u svoj komp, prepozna ga kao 4 Gb al pokazuje 120 MB i tako ga vide windowsi> Jedino partition magic pokaze njegovi pravu velicinu i kad ga u PM sredim, napravim particiju opet nista. Pokuso sam ga prepoloviti jer znam da 486-ica ne moze vidjeti tolki hard al nema sanse. Sad ne znam dal je njemu taj hard neko prepolovio nekim programom il sta. Uglavnom kad ocu format ne vidi ni jednu particiju a isto tako ne mogu ni napraviti
D u C k je offline   Reply With Quote
Staro 29.11.2004., 18:44   #2
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,944
Jesi provjerio jumpere na HDD-u? Neki hardovi imaju neke jumpere za određivanje veličine i sl.
A što kaže PM u kojem su formatu particije na njemu? Jesi probao iz PM pobrisati sve njih i formatirati?
Probaj s Fdiskom iz čistog DOS-a to srediti, nekad jedino to igra.
Evo pa se igraj
tor je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na