Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 21.02.2014., 22:14   #661
triki555
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: VŽ
Postovi: 322
Što se tiče blinkanja lampice meni blinka za sve osim za propušteni poziv.jel se može to podesit gdje?
triki555 je offline   Reply With Quote
Staro 21.02.2014., 22:20   #662
rodriguez
....
Moj komp
 
rodriguez's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 1,988
rodriguez je offline   Reply With Quote
Staro 21.02.2014., 22:33   #663
triki555
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: VŽ
Postovi: 322
triki555 je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2014., 00:59   #664
Srdan
Premium
Moj komp
 
Srdan's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Karlovac
Postovi: 1,209
Meni sve fino radi, čak sam i s kamerom zadovoljan pošto niti ne očekujem ništa posebno od mobitela, a i svjetlosnu godinu je od one na Lenovu A660.
Za vikend još proučiti kako staviti CWM i rootati ga da mogu dignuti Cerberus i to je to
__________________
Jel' ima šta ženskih starih
što vole strance da
nas vozaju u autu
i kupuju skupe lance

Srdan je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2014., 01:49   #665
bg_4_l
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: zagreb
Postovi: 541
Citiraj:
Autor Srdan Pregled postova
Meni sve fino radi, čak sam i s kamerom zadovoljan pošto niti ne očekujem ništa posebno od mobitela, a i svjetlosnu godinu je od one na Lenovu A660.
Za vikend još proučiti kako staviti CWM i rootati ga da mogu dignuti Cerberus i to je to
Svima koji imaju želju rootati, staviti custom recovery, rom itd. Treba se unlockati bootloader čime se gubi garancija. Pa je moj prijedlog svima da daju jedno tjedan-dva stock romu uvjere se da sam uređaj radi kako treba pa onda obave unlock. Razlog tom prijedlogu je što je bilo nekoliko slučajeva da su mobiteli brzo crkli(u roku prvih tjedan dva).
bg_4_l je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2014., 10:17   #666
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Kad mob crkne, kako se može utvrditi da je bootloader otključan bio. Pod crkne mislim da se više ne može upaliti?
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2014., 20:46   #667
bg_4_l
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: zagreb
Postovi: 541
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Kad mob crkne, kako se može utvrditi da je bootloader otključan bio. Pod crkne mislim da se više ne može upaliti?
Moraš tražiti unlock bootloadera kodom s neke motoroline stranice, pretpostavljam da tom prilikom moraš dati neki podatak specifičan za uređaj(IMEI, serijski broj w/e). I onda kad dođeš na reklamaciju oni dakako imaju tu informaciju zabilježenu(ne znam detalje jer nisam još napravio unlock međutim po pisanju i upozorenjima na xda bi zaključio da je tako nešto). HTC ima sličnu ali bolju foru, a to je da isto tražiš unlock code ali onda ne gubiš cjelokupnu garanciju nego samo garanciju na software. Ispada da je HTC najmanji scumbag od svih .
bg_4_l je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2014., 21:33   #668
ukiy
Premium
Moj komp
 
ukiy's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: ST
Postovi: 395
Citiraj:
Autor bg_4_l Pregled postova
Moraš tražiti unlock bootloadera kodom s neke motoroline stranice, pretpostavljam da tom prilikom moraš dati neki podatak specifičan za uređaj(IMEI, serijski broj w/e). I onda kad dođeš na reklamaciju oni dakako imaju tu informaciju zabilježenu(ne znam detalje jer nisam još napravio unlock međutim po pisanju i upozorenjima na xda bi zaključio da je tako nešto). HTC ima sličnu ali bolju foru, a to je da isto tražiš unlock code ali onda ne gubiš cjelokupnu garanciju nego samo garanciju na software. Ispada da je HTC najmanji scumbag od svih .
Upravo to, kad se otkljucava bootloader treba na njihovoj stranici unjeti device id koji se dobije kroz fastboot, pretpostavljam da je vezan uz IMEI ili serijski broj, i onda se mailom dobije unlock code.
Bootloader se moze relock-at ali je onda opet u nekom trecem statusnom kodu, tako da se ne moze proci lišo. Osigurali su se, ma**cu im...
ukiy je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2014., 23:31   #669
Srdan
Premium
Moj komp
 
Srdan's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Karlovac
Postovi: 1,209
Sada još ostaje pitanje da li ih Mobictiy šalje u ovlašteni servis ili sami pokušavaju popraviti. Ako je ovo drugo, nema problema.
Ali hvala na upozorenju, pričekam par tjedana pa onda to napravim, valjda ga neću posijati negdje do tada
__________________
Jel' ima šta ženskih starih
što vole strance da
nas vozaju u autu
i kupuju skupe lance

Srdan je offline   Reply With Quote
Staro 23.02.2014., 01:18   #670
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor ukiy Pregled postova
Upravo to, kad se otkljucava bootloader treba na njihovoj stranici unjeti device id koji se dobije kroz fastboot, pretpostavljam da je vezan uz IMEI ili serijski broj, i onda se mailom dobije unlock code.
Bootloader se moze relock-at ali je onda opet u nekom trecem statusnom kodu, tako da se ne moze proci lišo. Osigurali su se, ma**cu im...
Dakle, oni ti daju kod da si napraviš bootloader unlock i imaju to u evidenciji. I onda mobitel crkne iz sasma drugog razloga koji sam tim nema veze, npr rikne matična, oni ti kažu "sori mister eldriđ, drnkali ste po butloaderu pa vam ga sad evo te drnkajte i dalje".

Divna politika, nema šta
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 23.02.2014., 02:22   #671
ukiy
Premium
Moj komp
 
ukiy's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: ST
Postovi: 395
Ne nuzno... Prema nekima cak i ako si unlocka bootloader ili roota garancija (jamstvo) bi trebala i dalje biti valjana, bar ako se pita EU.
Citiraj:
Does rooting your device (e.g. an Android phone) and replacing its operating system with something else void your statutory warranty, if you are a consumer?

In short: No. Just the fact that you modified or changed the software of your device, is not a sufficient reason to void your statutory warranty. As long as you have bought the device as a consumer in the European Union.
Vise na tu temu mozes pogledat ovdje.
Ali mislim da se u praksi rijetko koji davatelj jamstva drzi navedene direktive.
ukiy je offline   Reply With Quote
Staro 24.02.2014., 17:30   #672
bg_4_l
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: zagreb
Postovi: 541
Dodatak gornjim napisima i upozorenjima o bootloaderu. Naravno onaj koji upozorava druge obično prvi podlegne unutarnjem nagonu da flasha neki drugi ROM . Uglavnom dogodilo mi se da sam flashao TWRP (verzija koja završava na 1) koja ima problem sa touchem. Zbog tog nefunkcionalnog toucha sam slučajno pokrenuo enkripciju mobitela što je rezultiralo time da imam onaj famozni Encryption unsuccesful bug kad flasham neki drugi rom(CM je bio u pitanju). Problem sam riješio flashanjem stocka natrag te nakon toga reinstalacijom recoverya i kasnije CM. Pa povodom toga onima koji se odluče nešto flashati upozorenje da paze da stave TWRP koji završava na .2 ili više ako se u međuvremenu pojavi novi. Također onaj Moto all in one tool sa xda dolazi s tim starim shebanim recoveryem pa to flashajte ručno. Za ostalo je okej.

Što se tiče custom romova, ne vidim neki ogromni performance boost nad stockom ali ima neke opcije čiji izostanak me živcira na stocku pa ostajem pri ovom. Doduše postoje već 2 custom kernela koji stvarno boostaju performance, a CM ima i mogućnost overclocka(1.6 stabilno je ono što većina ljudi dobije, uz naravno nešto kraće trajanje baterije). Ko voli nek izvoli.
bg_4_l je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2014., 23:25   #673
rodriguez
....
Moj komp
 
rodriguez's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 1,988
Ekipa koja ima UK Moto G moze skinuti najnoviji softwerski patch. Koji rjesava probleme sa zvucnikom.
__________________
Thinkpad T430 running Manjaro
rodriguez je offline   Reply With Quote
Staro 26.02.2014., 01:23   #674
Gondar
Registered User
 
Datum registracije: May 2011
Lokacija: Croatia
Postovi: 86
Citiraj:
Autor rodriguez Pregled postova
Ekipa koja ima UK Moto G moze skinuti najnoviji softwerski patch. Koji rjesava probleme sa zvucnikom.
Evo i ja sam ažuriro i savjetovo bi sve da naprave tvornički reset da imaju svježi android s tim novim updateom.
Gondar je offline   Reply With Quote
Staro 26.02.2014., 14:50   #675
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
stigoa update za US verziju. Moja moto g radi kao sat, apsolutno ni jedan problem nemam s njom. A reci da je mobitel fail samo zato jer je jedan crko je debilana.
__________________
The Rich pays to win. The Poor spends to lose.
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Staro 26.02.2014., 15:47   #676
triki555
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: VŽ
Postovi: 322
Citiraj:
Autor Gondar Pregled postova
Evo i ja sam ažuriro i savjetovo bi sve da naprave tvornički reset da imaju svježi android s tim novim updateom.

Kako napraviti tvornički reset? pretpostavljam da gubim onda sve podatke i aplikacije?
triki555 je offline   Reply With Quote
Staro 26.02.2014., 17:23   #677
Gondar
Registered User
 
Datum registracije: May 2011
Lokacija: Croatia
Postovi: 86
Citiraj:
Autor triki555 Pregled postova
Kako napraviti tvornički reset? pretpostavljam da gubim onda sve podatke i aplikacije?
To reset your device:

1. Touch Image https://motorola-global-portal.custh.../spdrjpn13.png

2. Touch Settings

3. Touch Backup & reset

4. Touch Factory Data Reset

5. Touch Reset Phone

a u vezi podataka ako imaš google račun aktiviran i sve si sinkronizirao onda kad resetiraš mobitel samo opet dodaš google račun i on će ti vratit sve.
Gondar je offline   Reply With Quote
Staro 26.02.2014., 17:24   #678
bg_4_l
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: zagreb
Postovi: 541
Citiraj:
Autor triki555 Pregled postova
Kako napraviti tvornički reset? pretpostavljam da gubim onda sve podatke i aplikacije?
Jedan način je u Settings->Back & reset pa na Factory data reset. Može se i u recoveryu kao što je netko već spomenuo.
bg_4_l je offline   Reply With Quote
Staro 26.02.2014., 17:40   #679
ECHO
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: CROATIA-Vukovar
Postovi: 2,354
I moja G-ica radi bez greške i upravo i sam nadogradio ponuđeni updejt jedino nisam radio tvornićki reset jer mi se neda ponovno instalirati cca 30 aplikacija jbg. i ovako dobro radi, a najgore je onda sa aplikacijama od banke mToken/mBanking a to mi je muka odlaziti u banku.
ECHO je offline   Reply With Quote
Staro 27.02.2014., 11:39   #680
Srdan
Premium
Moj komp
 
Srdan's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Karlovac
Postovi: 1,209
Panika me hvata, mobitel se ne puni.
Ostavio ga sinoć s 30% uštekanog na komp i kada sam krenuo na posao skužio sam da je baterija više manje na istom postotku.
Na poslu ga ukopčao na drugi komp i na ikoni baterije je nacrtana munja, ali na homescreenu piše connect your charger i postotak lagano pada.

Edit: ide preko punjača, huh
__________________
Jel' ima šta ženskih starih
što vole strance da
nas vozaju u autu
i kupuju skupe lance


Zadnje izmijenjeno od: Srdan. 27.02.2014. u 12:27.
Srdan je offline   Reply With Quote
Staro 27.02.2014., 13:54   #681
vrodic
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 26
Ja imam Moto G 8GB kupjenu u Amazon.co.uk, koristim ju na Tomato uglavnom u Zagrebu i imao sam dosta problema sa gubljenjem GSM/3G mobilnog signala, i usred razgovora i bez micanja sa mjesta (recimo na trgu). Verzija Androida je bila 4.4.2.

Prije par dana je stigao update, i čini se bolje, ali sam ipak izgubio par puta signal negdje oko Maksimira.

Inače s ostalim sam zadovoljan, nadam se da će ova nova verzija ipak raditi bolje što se tiče stabilnosti GSM signala.
vrodic je offline   Reply With Quote
Staro 27.02.2014., 19:51   #682
Gondar
Registered User
 
Datum registracije: May 2011
Lokacija: Croatia
Postovi: 86
Citiraj:
Autor vrodic Pregled postova
Ja imam Moto G 8GB kupjenu u Amazon.co.uk, koristim ju na Tomato uglavnom u Zagrebu i imao sam dosta problema sa gubljenjem GSM/3G mobilnog signala, i usred razgovora i bez micanja sa mjesta (recimo na trgu). Verzija Androida je bila 4.4.2.

Prije par dana je stigao update, i čini se bolje, ali sam ipak izgubio par puta signal negdje oko Maksimira.

Inače s ostalim sam zadovoljan, nadam se da će ova nova verzija ipak raditi bolje što se tiče stabilnosti GSM signala.
Najnovija verzija popravlja baš te probleme koje si naveo i ako si ga ažurirao preporučio bi ti da napraviš reset pa da imaš čisti Android s tom verzijom jer neki problemi znaju ostati, ista stvar je i s operativnim sistemima na računalu uvijek se preporučuje clean instalacija naspram upgrade.
Gondar je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2014., 22:02   #683
vrodic
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 26
Citiraj:
Autor Gondar Pregled postova
Najnovija verzija popravlja baš te probleme koje si naveo i ako si ga ažurirao preporučio bi ti da napraviš reset pa da imaš čisti Android s tom verzijom jer neki problemi znaju ostati, ista stvar je i s operativnim sistemima na računalu uvijek se preporučuje clean instalacija naspram upgrade.
Znam da popravlja te probleme. Ne sviđa mi se ideja reseta svega samo da bi se očistio eventualno neki GSM cell cache ili štoveć. Radije bih da znam točno što treba očistiti i zašto nego da moram prolaziti kroz reinstalacije svega i svačega.

Kako god bilo, danas se čini ok što se tiče GSM prijema.
vrodic je offline   Reply With Quote
Staro 01.03.2014., 09:11   #684
the_ghost
lar~
Moj komp
 
the_ghost's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,539
Ne znam koliko taj factory reset uopce ima smisla, ne vidim da moj nakon dva updatea ima ikakvih problema s icim.
the_ghost je offline   Reply With Quote
Staro 01.03.2014., 15:41   #685
2 die 4
Premium
Moj komp
 
2 die 4's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,113
Evo lagani osvrt nakon updatea koji mi realno nije trebao, ali me gnjavio sa stalnim nuđenjem pa sam ga se rješio (ima 9Mb ako se ne varam).
Napravio sam update prekjučer i nisam nakon toga radio FacRes. jer mislim da realno to nije ni potrebno.
I tako ja napunim nakon toga mob do 100%, ujutro krenem na posao i kad sam došao doma, imam kaj vidjeti (nakon nekih 12h od punjenja), baterija na 24%. Tu sam se već zabrinuo, i za još cca 4h baterija je došla do 6% (u međuvremenu se uključio powersave) i tada sam poludio, išao sam još malo prčkati po njemu i provjeravati dali je šta upaljeno a netreba biti i nisam našao ništa.
Potrošnja je bila (neznam točno ali otprilike)
Talk time 29% (nekih 60min)
Screen on 20% (nekih 85min)
Android system 10%
Android OS 3%
...

Uglavnom sve kaj i inaće radi.
Mislio sam da je do BT konekcije, jer sve razgovore taj dan sam obavio preko BT slušalice.

I tako, ugasim ja mob i upalim ponovo (ne reset, nego baš gašenje) fino noćas punio cijelu noć i evo rezultata od danas.



__________________


RedGreenBlue
2 die 4 je offline   Reply With Quote
Staro 01.03.2014., 18:50   #686
Ivo_Strojnica
PRO
Moj komp
 
Ivo_Strojnica's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,185
meni je takodjer povecana potrosnja nakon updatea, no nije ni priblizno toliko drasticna, nedi 5% vise
__________________
"Who is your daddy and what does he do?"
Ivo_Strojnica je offline   Reply With Quote
Staro 01.03.2014., 19:52   #687
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,363
Instaliraj BetterBatteryStats i vidi što jede bateriju
Juice je offline   Reply With Quote
Staro 01.03.2014., 20:39   #688
2 die 4
Premium
Moj komp
 
2 die 4's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,113
Mislim da me niste skužili.
Baterija na 73% nakon 11:30h korištenja je meni SUPER!
Tak da GG moto g
__________________


RedGreenBlue
2 die 4 je offline   Reply With Quote
Staro 01.03.2014., 20:51   #689
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
pa daj, imas 47min screen time-a, svaki ce ti mob toliko izdrzati na taj nacin.
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 01.03.2014., 20:57   #690
2 die 4
Premium
Moj komp
 
2 die 4's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,113
I 44min talk time preko BT slušalice!
BT jede poprilično bateriju kad je u pogonu ako se ne varam.
Ne kažem da je to perfektno, ali meni je itekako zadovoljavajuće i kako sam već napisao "SUPER"
Nek tako nastavi i dobro, ionako ga punim svaki dan. Tako da...

Edit: Sad sam skužio da mi od update-a radi notification light za sve pa uključujući i pozive.
BTW nemam instalirano ništa od onih glupih aplikacija za to.
Opet, GG MOTO G
__________________


RedGreenBlue

Zadnje izmijenjeno od: 2 die 4. 02.03.2014. u 12:31.
2 die 4 je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na