Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Software > Web dizajn, programiranje i ostalo
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 19.05.2005., 12:53   #1
dario-RUS
I Love AMD and nVida
 
dario-RUS's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 410
Koji Programski Jezik!!!

Bok ekipo volio bi da se ovo ne pretvori u raspravu i ono mi smo bolji vi ste u kr... itd.

Ovako kao klinac, ali stvarno klinac na amstradu, za one koji ne znamju to je nešto slično commodore 64 s zelenim monitorom , sam programirao i obožavao sam to, pa sam stjecajem okolnosti prestao se time baviti......mali uvod

Sad bi htio upisati neki tečaj programiranja, kupit par knjiga ...i malo po malo opet se učiti programiranju.
Pa me zanima koji jezik mi se više isplati s obzirom da mi je već sve ishlapilo što sam zano skoro se ničeg ne sječam!

C++, Visual C ili VisualBasic ?????

Molim da mi napišete koji bi bio bolji za moji profil ?????


Unaprijed Zahvalan

__________________
Intel CoreDuo neki Quad I
GIGABYTE GA-P35-DS3L
4x2048 Corsair
Ati nešto
1x 36Gb WD Raptor, 2x750Gb Samsung (raid 0)
dario-RUS je offline   Reply With Quote
Staro 19.05.2005., 14:24   #2
bude
Warcraft III TFT
 
bude's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2004
Lokacija: Zg
Postovi: 861
C#
__________________
A64 Venice
Epox 9npa+ Ultra
Super Talent 2x512 MB
Saphire x700 pro
2x80 GB @ RAID0

bude je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 19.05.2005., 14:46   #3
sNNooPY
Premium
Moj komp
 
sNNooPY's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: ZG
Postovi: 1,860
C/C++
sNNooPY je offline   Reply With Quote
Staro 19.05.2005., 17:28   #4
dario-RUS
I Love AMD and nVida
 
dario-RUS's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 410
Zašto ???

Volio bi kad bi mi napisali nešto u stilu c++ on ti je močniji ili jednostavniji ili ima bolju podršku tj. po čemu je bolji od ovog drugog ili možda neki treči jezik stvarno bih bio jako zahvalan

Trenutno se nalazim na jednom velikom životnom raskrižju, pa vas molim da mi pomognete u skretanju!!!
__________________
Intel CoreDuo neki Quad I
GIGABYTE GA-P35-DS3L
4x2048 Corsair
Ati nešto
1x 36Gb WD Raptor, 2x750Gb Samsung (raid 0)
dario-RUS je offline   Reply With Quote
Staro 19.05.2005., 18:29   #5
bude
Warcraft III TFT
 
bude's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2004
Lokacija: Zg
Postovi: 861
C/C++ u osnovi se koristi za console aplication programiranje. Ako zelis neku windows aplikaciju (sa suceljem) isprogramirat u c++, ajme tebi. Zato moras koristit mfc ili nesto slicno..

C# ti je slican visual basicu jer mozes vrlo jednostavno kreirat graficko sucelje, a jos uvijek je dovoljno mocno za kreiranje ozbiljnijih aplikacija.. Naredbe i smisao programiranja je jako slican javi pa ces vrlo lako savladati i javu ako znas c#.

Sto se tice mocnosti, c++ je mocniji od c# u svakom pogledu.. Samo ces se jako namucit da ga naucis kako treba...

Ali posto si pocetnik, mislim da ces prvo morati naucit osnove c-a pa tek onda odabrati c++ ili c#.

Eto, a ako ti treba koja knjiga koja bi mogla presudit za odabir javi se na PM pa cemo se dogovorit nesto.
__________________
A64 Venice
Epox 9npa+ Ultra
Super Talent 2x512 MB
Saphire x700 pro
2x80 GB @ RAID0

bude je offline   Reply With Quote
Staro 19.05.2005., 18:42   #6
dario-RUS
I Love AMD and nVida
 
dario-RUS's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 410
Citiraj:
Originally posted by bude
C/C++ u osnovi se koristi za console aplication programiranje. Ako zelis neku windows aplikaciju (sa suceljem) isprogramirat u c++, ajme tebi. Zato moras koristit mfc ili nesto slicno..

C# ti je slican visual basicu jer mozes vrlo jednostavno kreirat graficko sucelje, a jos uvijek je dovoljno mocno za kreiranje ozbiljnijih aplikacija.. Naredbe i smisao programiranja je jako slican javi pa ces vrlo lako savladati i javu ako znas c#.

Sto se tice mocnosti, c++ je mocniji od c# u svakom pogledu.. Samo ces se jako namucit da ga naucis kako treba...

Ali posto si pocetnik, mislim da ces prvo morati naucit osnove c-a pa tek onda odabrati c++ ili c#.

Eto, a ako ti treba koja knjiga koja bi mogla presudit za odabir javi se na PM pa cemo se dogovorit nesto.

Hvala kontaktirat cu te sigurno, a posto i ja namjeravam nabaviti hrpu literature, moci cemo napraviti neku razmjenicu posudbi!!!
Daj mi posalji na PM koje naslove imas da ih ja ne kupujem!!!
__________________
Intel CoreDuo neki Quad I
GIGABYTE GA-P35-DS3L
4x2048 Corsair
Ati nešto
1x 36Gb WD Raptor, 2x750Gb Samsung (raid 0)
dario-RUS je offline   Reply With Quote
Staro 12.06.2005., 01:50   #7
borut
Registered User
Moj komp
 
borut's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 35
Ak ti je bliža open source ideologija, ne želiš biti vezan uz Microsoft platformu, počni sa Javom ili Pythonom.

Za oba Jezika imaš free compilere / radna okruženja i brdo kvalitetne (besplatne) literature.

A ak ne onda C# uči za početak.
borut je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na