Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 24.06.2002., 22:29   #1
soda
Premium
 
soda's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Vukovar
Postovi: 438
RAM i rusenje...

Imam konfiguraciju nize navedenu, s tim da sa prije par dana dodao jos 128Mb RAM-a (s 128 na 256). E sad, kupovao sam jedan modul od 128 i kada sam ga ubacio u racunalo, sve se super podiglo i radilo nekih sat-dva i nakon toga windowsi jednostavno zalede.
Ajde dobro, kazem ja, moduli se ne slazu, sredim ja to... Odem sutra u prodavnicu i zamolim covjeka da mi da par od memorije koje sam kupio, a ja njemu moju staru. Ubacim ja ponovo dva ista stapa, kad ono ista stvar.
Vec pocinjem biti nervozan..
Odem ti ja ponovo u prodavnicu i opet zamolim prodavaca (svaka mu cast...) da uzme ta dva stapa od 128Mb i da mi da 256 u komadu, ali od druge firme. Tako i bude...
ALI. OPET NE RADI KAKO TREBA. RUSI SE OBAVEZNO!!!!:mad:

Ako ima netko kakvu ideju... BIOS, OS, DIMM-ovi... bilo sta samo neka javi.

E da OS sam kompletno reinstalirao, eto da budem siguran.
soda je offline   Reply With Quote
Staro 24.06.2002., 23:50   #2
gpremec
matroxfanatic
 
gpremec's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb, na zapadu
Postovi: 2,444
Koja je ploca? Koja je memorija?
Jesi li probao resetirati BIOS (hardwareski)?
Dali ti se komp resetira ili ostane u plavom ekranu kada se srusi? Ili se svaki put smrzne? Mozda mu je hladno. hehe
Ako ostane u plavom ekranu, sto kaze, sto je prouzrocilo?
gpremec je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 25.06.2002., 11:16   #3
soda
Premium
 
soda's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Vukovar
Postovi: 438
Ploca je Lucky Star k7vat revizija 3.0. Sto se tice BIOS-a nisam ga praznio jumperima, jer misli da opcija "load default setings" radi istu stvar... ili ne?

Nikad ne ode u plavi ekran ili se sam resetira (to sam onemogucio), uvijek samo zaledi.

Sto se tice temperature dobro sam ga ugrijao da se ne smrzva , CPU na full opterecenju oko 63C, a okolina oko 33C.

Ako jos neki podatak treba samo javi!
soda je offline   Reply With Quote
Staro 25.06.2002., 11:27   #4
dpajur
PC Ekspert
 
dpajur's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2000
Lokacija: Luksemburg
Postovi: 694
pogledaj si kakva ti je voltaza od 3.3v linije. zna se desit da kak pikas vise rama u stroj da ti voltaza padne jer se vise struje vuce po toj liniji. ak je to problem, probaj vidit dal mozes prek biosa dic voltazu memoriji, ili podesit direkt u napajanju. ja sam imo slican problem pri prelasku sa 256 na 512mb rama.

mozes probat i vratit durona na 750mhz i vidjet da li ce ti se zaledit, i da li ce se 3.3v linija podic.
__________________

Intel Xeon X5550
Asus Rampage II Extreme
6GB Corsair Dominator GT
PowerColor Radeon PCS+ 5870
Samsung PM800 256GB SSD
Samsung F3 EcoDrive 2TB
Seasonic X750
Silverstone TJ-07
Dell U2311H

Cooling:
Thermochill 140.3
Fractal Design 140x3
EK Supreme HF
EK 5870FC v2
Laing DDC 3.25 + EK DDC Top v2
EK Multioption 250
mCubed T-Balancer XL
Build Log
dpajur je offline   Reply With Quote
Staro 25.06.2002., 13:05   #5
soda
Premium
 
soda's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Vukovar
Postovi: 438
Citiraj:
Originally posted by dpajur
pogledaj si kakva ti je voltaza od 3.3v linije. zna se desit da kak pikas vise rama u stroj da ti voltaza padne jer se vise struje vuce po toj liniji. ak je to problem, probaj vidit dal mozes prek biosa dic voltazu memoriji, ili podesit direkt u napajanju. ja sam imo slican problem pri prelasku sa 256 na 512mb rama.

mozes probat i vratit durona na 750mhz i vidjet da li ce ti se zaledit, i da li ce se 3.3v linija podic.
Ako je vjerovati MBM 5 voltaza 3.3V je 3.33V (mizerno odstupanje).
Sto se tice vracanja durona na 750 , probao sam, ista stvar.
soda je offline   Reply With Quote
Staro 25.06.2002., 14:26   #6
gpremec
matroxfanatic
 
gpremec's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb, na zapadu
Postovi: 2,444
Citiraj:
Originally posted by soda
Sto se tice BIOS-a nisam ga praznio jumperima, jer misli da opcija "load default setings" radi istu stvar... ili ne?
Ne. Hardwareski ga resetiraj, pa onda vidi jel ce se smrzavati. Smarzavanje racunala, hm... Koje napajanje imas?
gpremec je offline   Reply With Quote
Staro 25.06.2002., 14:45   #7
soda
Premium
 
soda's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Vukovar
Postovi: 438
Citiraj:
Originally posted by gpremec
Ne. Hardwareski ga resetiraj, pa onda vidi jel ce se smrzavati. Smarzavanje racunala, hm... Koje napajanje imas?
Evo probao sam ga hardverski resetovat, pa budemo vidjeli...

Napajanje je obicno neko no-name...

Znam sada da ces reci da je to zbog napajanja, ali mislim da je svako dovoljno jako (imam 230W) da pokrene durona 750, 1 disk, DVD, maticnu i 256Mb memorije i graficku. Stvarno nemam puno potrosnje, sto se tice racunala, pa mislim da to nije razlog.
soda je offline   Reply With Quote
Staro 25.06.2002., 14:47   #8
soda
Premium
 
soda's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Vukovar
Postovi: 438
E da, ajde mi molim te reci u cemu je razlika soft reseta i hardverskog? (stvarno ne znam).
soda je offline   Reply With Quote
Staro 25.06.2002., 15:01   #9
gpremec
matroxfanatic
 
gpremec's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb, na zapadu
Postovi: 2,444
Citiraj:
Originally posted by soda
Napajanje je obicno neko no-name...

Znam sada da ces reci da je to zbog napajanja, ali mislim da je svako dovoljno jako (imam 230W) da pokrene durona 750, 1 disk, DVD, maticnu i 256Mb memorije i graficku. Stvarno nemam puno potrosnje, sto se tice racunala, pa mislim da to nije razlog.
Postoji 230W napajanje i 230W napajanje.

Evo da ti dam primjer: trenutno imam doma dva 300W ATX 2.03 napajanja. Macase i Enermax. Macase slovi za jako dobro i poprilicno mocno napajanje (svakako osjetno mocnije od 300W JNCa koje sam do prije pola godine koristio). A ipak, na samom Macase napajanju je ona snaga koja se gleda (kombinacija 5V i 12V, mislim, ne znam napamet tu kombinaciju) 145W, dok je na (gledajuci po snazi) ekvivalentnom Enermaxu ta brojka 170W. Da ne kazem da slabija napajanja to nemaju niti napisano. Doduse, da nesto takvoga i pise na JNCu ili Everpoweru, ne bih im vjerovao.

Ako mene pitas, 230W i nije dovoljno jako za novije procesore, a tu spadaju i Duroni.
gpremec je offline   Reply With Quote
Staro 25.06.2002., 15:02   #10
gpremec
matroxfanatic
 
gpremec's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb, na zapadu
Postovi: 2,444
Citiraj:
Originally posted by soda
E da, ajde mi molim te reci u cemu je razlika soft reseta i hardverskog? (stvarno ne znam).
Softwareski reset ipak pamti odredjene stvari (proc, memoriju, graficku, tko zna sto, ponekada ovisi o ploci samoj).
gpremec je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 25.06.2002., 16:28   #11
soda
Premium
 
soda's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Vukovar
Postovi: 438
Evo probao sam hard reset, i pogadjate, srusilo se opet.

Gorane, razumjem ja razlike u napajanjim (studiram elektrotehniku), ali da je do prije par dana sve radilo ko urica i onda zamjenjen modul 128 na 256Mb i rusi se svaki dan. To ne mogu razumjeti.

Izgleda da mi je suđeno pritiskati reset svaki dan
soda je offline   Reply With Quote
Staro 25.06.2002., 21:44   #12
gpremec
matroxfanatic
 
gpremec's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb, na zapadu
Postovi: 2,444
Citiraj:
Originally posted by soda
... razumjem ja razlike u napajanjim (studiram elektrotehniku) ...
I nije ti bas neki argument (bez uvrede), jer slusati na faksu o nekoj temi i baviti se time u stvarnom zivotu bas i nema dodirnih tocaka, na nasim sveucilistima pogotovo.

Dali si u ikojem trenutku vratio onih originalnih 128MB i vidio dali se s njima rusilo?

Nego, taj Lucky Star, nisam se nikada susreo s njima, jel ima netko na forumu ko se susretao s njima?

Nego, nisi nikada rekao koja je memorija bila nekada (dok je stabilno radilo) i sada (firma, chipovi i te stvari).
gpremec je offline   Reply With Quote
Staro 25.06.2002., 23:36   #13
soda
Premium
 
soda's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Vukovar
Postovi: 438
Citiraj:
Originally posted by gpremec
I nije ti bas neki argument (bez uvrede), jer slusati na faksu o nekoj temi i baviti se time u stvarnom zivotu bas i nema dodirnih tocaka, na nasim sveucilistima pogotovo.

Dali si u ikojem trenutku vratio onih originalnih 128MB i vidio dali se s njima rusilo?

Nego, taj Lucky Star, nisam se nikada susreo s njima, jel ima netko na forumu ko se susretao s njima?

Nego, nisi nikada rekao koja je memorija bila nekada (dok je stabilno radilo) i sada (firma, chipovi i te stvari).
Nisam uvrijeđen, najvjerojatnije o toj temi znas vise od mene, ali osnove sigurno i ja znam, vjeruj.

Sto se tice vracanja orginalnih 128Mb rama, to je neizvodljivo, jer sam taj ram dao za jedan (koji je sada u racunalu) modul od 256 (+nadoplata).

O memoriji stvarno ne znam puno...niti o onoj koja je bila, niti ona koja je sad unutra. Nista na modulu ne pise osim 256MB PC133.

E da, stvarno ne znam sta si mislio kada si tako sa podsmjehom spomenuo hrvatske faksove. Ja mislim da se stvarno mora znati znanje ako hoces poloziti ispit i da nema puno rupa (stvarno temeljno ucimo).
soda je offline   Reply With Quote
Staro 26.06.2002., 08:48   #14
razlo
Somewhere around Barstow
 
razlo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 316
ne znam hoće li ovo pomoći ali evo dio iz nekakvog Athlon/Duron FAQ-a ...

Q: Hmgr, sistem mi se rusi svako malo.. sto da radim?

A: Pored uobicajenih stvari koje treba provjeriti([27]ispravnost
memorije, dobro hlad/enje procesora, flashan zadnji BIOS za plocu i
upotreba zadnjih VIA4in1 drivera) tu je i napajanje koje bi prema AMD
preporuci trebalo biti 300W(u praksi se i 250W pokazalo sasvim
dovoljno). Drugi uzrok moze biti SB Live za koji je potrebno ukljuciti
[28]"memory hole" u BIOSu. Ako je sistem nestabilan samo kad se
ukljuci podrska za AGP4X(u praksi ne postoji veca razlika izmedju 2x i
4x), onda je u BIOSu potrebno promijeniti AGP driving value.
razlo je offline   Reply With Quote
Staro 26.06.2002., 10:12   #15
gpremec
matroxfanatic
 
gpremec's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb, na zapadu
Postovi: 2,444
Citiraj:
Originally posted by soda
Nisam uvrijeđen, najvjerojatnije o toj temi znas vise od mene, ali osnove sigurno i ja znam, vjeruj.
...
E da, stvarno ne znam sta si mislio kada si tako sa podsmjehom spomenuo hrvatske faksove. Ja mislim da se stvarno mora znati znanje ako hoces poloziti ispit i da nema puno rupa (stvarno temeljno ucimo).
Slusao sam Osnove elektrotehnike godinu dana i jedino sto je imalo smisla tokom tih godinu dana je bio magnetizam, koji smo radili zadnjih mjesec dana. Nema svrhe teorija ako nema veze s praksom (a cesto nema).

Sto se tice polaganja ispita i faksova opcenito, i dalje ti tvrdim da kod nas faksovi nemaju blage veze sa stvarnoshchu. Ti ces neku teoriju nastrebati i "shvatiti" za potrebe polaganja ispita, ali ako dodjes raditi negdje i trebas nesto stvarno napraviti, nikakav faks ti nece pomoci. Naravno, ako dobijes posao na kojem se teoretizira sto na sat, bilo koji faks je dovoljan. Ako se pored studija ne bavis necim stvarnim zbog svojih interesa...

Jedna od najvecih fora od nasih faksova mi je ekonomski. S jedne strane, ta znanost jos nije dosla niti do stupnja upotrebe pelena (imas samo desetak ekonomskih strucnjaka ucijelom svijetu koji koliko-toliko shvacaju ekonomske probleme i imaju ideje o realnim i ucinkovitim rijesenjima, da ne kazem da pola njih nije nikada studiralo ekonomske znanosti), dok s druge strane sve vise i vise ljudi ide na ekonomski faks i zavrsava ga, slusajuci (uglavnom) totalno debilna predavanja (procitao sam knjigu jednog njihovog profesora koja je osnova jednog jednosemestralnog ispita i predavanja, i mogu reci da taj krepil stvarno nema pojma o ekonomiji, strahota jedna), gdje zapravo niti profesori ne znaju o cemu pricaju, vec se bave neki debilnim teoretiziranjima koja nemaju veze s mozgom. Da ne kazem da je vrhunac rada svih nasih ekonomskih strucnjaka rad u PowerPointu, drugim rijecima, prodaja magle. PowrPoint su lijepe slicice koje pod raznim efektima dolaze na ekran i odlaze s njega. Uaaaaaooooooo
gpremec je offline   Reply With Quote
Staro 26.06.2002., 10:28   #16
gpremec
matroxfanatic
 
gpremec's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb, na zapadu
Postovi: 2,444
Ajd da se vratimo na temu.

Sto se tice memorije, procitaj sto pise na samim chipovima: MT, Samsung, Infineon, Winbound, PQI, nesto sasvim drugo...
gpremec je offline   Reply With Quote
Staro 26.06.2002., 11:12   #17
Frane
PC Ekspert
 
Frane's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Split, Zadar, Zagreb
Postovi: 207
Ako ne pise na cipovima, sto je vjerovatno neka pomocu sandre pogleda koja je marka.
Sto se tice rusenje ili nadogradnja BIOSa ili novi RAM jer se neke ploce i memorije jednostavno ne podnose pa ces tako morati zamijeniti modul , to je jedino rjesenje, znam iz prve ruke
__________________
|Neko jako racunalo|
Frane je offline   Reply With Quote
Staro 26.06.2002., 11:57   #18
gpremec
matroxfanatic
 
gpremec's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb, na zapadu
Postovi: 2,444
Citiraj:
Originally posted by soda
Ploca je Lucky Star k7vat revizija 3.0.
Cuj, mozda ne bi bilo lose da si zamijenis plocu. Evo, Zlo na trznici nudi dvije. Znam da su obe ispravne i da rade kako treba, a mislim da nisu skupe. Makar se dogovori s njim da prvo probas dali s jedno d njih sve radi kako treba, pa onda platis.

Razmisli.
gpremec je offline   Reply With Quote
Staro 26.06.2002., 12:37   #19
soda
Premium
 
soda's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Vukovar
Postovi: 438
Na chipovima pise MT. Nadam se da su to dobre vijesti

Sto se tice kupovine nove ploce, sumljam da ce se to dogoditi jer sam se u posljednje vrijeme totalno ispucao s novcima...

Da zamjenim modul, ne znam vise ni sam. Toliko puta sam bio kod prodavca u vezi ovoga da sam sam sebi dosadio. Prvo sam kupio 128Mb rama, rusi se. Nakon toga opet nazad u trgovinu da mi zamjeni starih 128Mb za jedan isti modul koji mi je prodao, rusi se. Poslije toga, otisao do njega da uzmem jedan modul od 256Mb i da vratim 2 od 128Mb, rusi se. Opet, ja do njega da mi da modul od 256 od drugog proizvođača, ruši se. Stvarno ne znam...

E da nesto sam primjetio. Ne znam da li je to slučajnost ali mi se većinom ruši dok sam na internetu. U igrama, mislim da mi se nije niti jednom srusio (koliko ja pamtim).

I jos jedno pitanje, koliko je stvarno razlika između AGP x2 i AGP x4, pod uslovom da imam MX200?
soda je offline   Reply With Quote
Staro 26.06.2002., 13:52   #20
Frane
PC Ekspert
 
Frane's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Split, Zadar, Zagreb
Postovi: 207
Citiraj:
Originally posted by soda
Na chipovima pise MT. Nadam se da su to dobre vijesti

Sto se tice kupovine nove ploce, sumljam da ce se to dogoditi jer sam se u posljednje vrijeme totalno ispucao s novcima...

Da zamjenim modul, ne znam vise ni sam. Toliko puta sam bio kod prodavca u vezi ovoga da sam sam sebi dosadio. Prvo sam kupio 128Mb rama, rusi se. Nakon toga opet nazad u trgovinu da mi zamjeni starih 128Mb za jedan isti modul koji mi je prodao, rusi se. Poslije toga, otisao do njega da uzmem jedan modul od 256Mb i da vratim 2 od 128Mb, rusi se. Opet, ja do njega da mi da modul od 256 od drugog proizvođača, ruši se. Stvarno ne znam...

E da nesto sam primjetio. Ne znam da li je to slučajnost ali mi se većinom ruši dok sam na internetu. U igrama, mislim da mi se nije niti jednom srusio (koliko ja pamtim).

I jos jedno pitanje, koliko je stvarno razlika između AGP x2 i AGP x4, pod uslovom da imam MX200?
Samo MT pise? Ako je to onda mislim da je Micron visokokvalitetni RAM kojeg tvoja nisko kvalitetna ploca ne podrzaje
Instaliraj SANDRU i tocno vidi kakav ti je modul.

AGP 4x je duplo brzi od 2x ( bar pospecifikacijama) imas razlike u naponu, agp2x mogu samo u 2x i rade na 3.3V, AGP4x mogu i u 2x i 4x i rade na1.5V i mislim da je to to.
Ako sam di falija neka me lege isprave.
__________________
|Neko jako racunalo|
Frane je offline   Reply With Quote
Staro 26.06.2002., 15:02   #21
soda
Premium
 
soda's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Vukovar
Postovi: 438
Citiraj:
Originally posted by Frane


Samo MT pise? Ako je to onda mislim da je Micron visokokvalitetni RAM kojeg tvoja nisko kvalitetna ploca ne podrzaje
Instaliraj SANDRU i tocno vidi kakav ti je modul.
Izgleda da ce biti tako, posto mi je tip u prodavnici rekao da oni nemaju kvalitetnijeg rama od ovoga sto mi je dao.
soda je offline   Reply With Quote
Staro 26.06.2002., 21:24   #22
gpremec
matroxfanatic
 
gpremec's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb, na zapadu
Postovi: 2,444
Citiraj:
Originally posted by soda
Na chipovima pise MT. Nadam se da su to dobre vijesti

Sto se tice kupovine nove ploce, sumljam da ce se to dogoditi jer sam se u posljednje vrijeme totalno ispucao s novcima...

Da zamjenim modul, ne znam vise ni sam. Toliko puta sam bio kod prodavca u vezi ovoga da sam sam sebi dosadio. Prvo sam kupio 128Mb rama, rusi se. Nakon toga opet nazad u trgovinu da mi zamjeni starih 128Mb za jedan isti modul koji mi je prodao, rusi se. Poslije toga, otisao do njega da uzmem jedan modul od 256Mb i da vratim 2 od 128Mb, rusi se. Opet, ja do njega da mi da modul od 256 od drugog proizvođača, ruši se. Stvarno ne znam...

E da nesto sam primjetio. Ne znam da li je to slučajnost ali mi se većinom ruši dok sam na internetu. U igrama, mislim da mi se nije niti jednom srusio (koliko ja pamtim).
MT je Micron. Za SDRAM cist kvalitetan. Imam ga i radi mi stabilno na tri ploce. sandra ti mozda kaze da su u pitanju Xserox chipovi. Topao savjet, utopi svoju plocu za par sto kuna preko oglasnika i kupi od nasega Zla Abiticu ili Asusicu.

Da ti mozda ne radi sranja modem (mozda uopce nije problem RAM)? Koji modem imas? Kakav? Externi, USB, PCI, ISA, soft, hard? Mozda bi reinstalacija Windowsa bila dovoljna za rijesavanje problema? (Ovo zadnje totalno lupam, vise onako, bez veze, ali nikada ne znas.)
gpremec je offline   Reply With Quote
Staro 27.06.2002., 09:16   #23
evilstoy
>>>
 
evilstoy's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Enterprise bridge
Postovi: 285
Infineon

Kad se vec ovdje prica o memorijama da i ja nesto kazem kaj mislim o doticnoj
Imam 1 modul PC133 od 256 koji moze raditi na CAS2 na 133 i 2 modula PC133 od 128 koji ne mogu raditi na CAS2 na 133. Tako kaze onaj neki neznamsadkakosezove program za testiranje memorije. Ne mislim vise nikad kupiti Infineon :mad:
__________________
Ubuntu 8.10
cpu Intel Q6600 @3GHz (333x9) w/Scythe MINE Rev.B - 29C idle
mbo Gigabyte P35-DS3 ram 8GB Kingston DDR2 667MHz
gpu Asus EN9600GT hdd 2xWD3200AAKS - RAID1
case Chieftec BX-03B-B-B psu Fortron BS 400W
evilstoy je offline   Reply With Quote
Staro 27.06.2002., 09:38   #24
gpremec
matroxfanatic
 
gpremec's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb, na zapadu
Postovi: 2,444
Re: Infineon

Citiraj:
Originally posted by evilstoy
Kad se vec ovdje prica o memorijama da i ja nesto kazem kaj mislim o doticnoj
Imam 1 modul PC133 od 256 koji moze raditi na CAS2 na 133 i 2 modula PC133 od 128 koji ne mogu raditi na CAS2 na 133. Tako kaze onaj neki neznamsadkakosezove program za testiranje memorije. Ne mislim vise nikad kupiti Infineon :mad:
BUAAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHA

Nemres bilivit. Pa nisu ti sve memorije CAS2. Imam memorije doma koje su ciste CAS3, i imam memorije koje su CAS2/3 (CAS2 na 100MHz i CAS3 na 133MHz). Od ovih drugih imam jednu Infineon koja ipak sama za seba radi kao CAS2 na 133 (iako je CAS3 na 133) sasvim normalno i bez problema.
gpremec je offline   Reply With Quote
Staro 27.06.2002., 10:50   #25
evilstoy
>>>
 
evilstoy's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Enterprise bridge
Postovi: 285
Lucky you...lijepo je to kad covjeku sve ide od ruke.
Mozda da se kandidiras za predsjednika na iducim izborima
__________________
Ubuntu 8.10
cpu Intel Q6600 @3GHz (333x9) w/Scythe MINE Rev.B - 29C idle
mbo Gigabyte P35-DS3 ram 8GB Kingston DDR2 667MHz
gpu Asus EN9600GT hdd 2xWD3200AAKS - RAID1
case Chieftec BX-03B-B-B psu Fortron BS 400W
evilstoy je offline   Reply With Quote
Staro 27.06.2002., 11:25   #26
gpremec
matroxfanatic
 
gpremec's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb, na zapadu
Postovi: 2,444
Citiraj:
Originally posted by evilstoy
Lucky you...lijepo je to kad covjeku sve ide od ruke.
Mozda da se kandidiras za predsjednika na iducim izborima
Ma samo treba pazii sto kupujes. Sto se SDRAMa tice, Infineon je jedan od najboljih proizvodjaca. Naravno, i on je imao serije sporijih chipova, pa i takve memorije.

A sto se tice kandidature, nisam ti ja za politiku.
gpremec je offline   Reply With Quote
Staro 27.06.2002., 13:18   #27
dr.z
Premium
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 106
Bez uvrede ali u mojim krajevima tu ploču zovu lucky shit.
Smatraj se lucky što to je i tolko radila, 99.9˙ % sam siguran da ti ploča sere.
dr.z je offline   Reply With Quote
Staro 27.06.2002., 13:40   #28
Trash
Premium
 
Trash's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 786
Re: Re: Infineon

Citiraj:
Originally posted by gpremec
Nemres bilivit. Pa nisu ti sve memorije CAS2. Imam memorije doma koje su ciste CAS3, i imam memorije koje su CAS2/3 (CAS2 na 100MHz i CAS3 na 133MHz). Od ovih drugih imam jednu Infineon koja ipak sama za seba radi kao CAS2 na 133 (iako je CAS3 na 133) sasvim normalno i bez problema.
Ta Infineon memorija je doslovno nenadjebiva. Kupio sam jedan modul od 256Mb koja po deklaraciji moze biti CAS2 na 100MHz i CAS3 na 133MHz. Uredno radi sa 4-way interleavingom, CAS2 na 133MHz i svim ostalim perverzijama
A onda sam dodao jedan KingMAX koji je isto deklariran i on nema niti teoretske sanse da proradi kao CAS2 na 133MHz..
__________________
Trash je offline   Reply With Quote
Staro 27.06.2002., 13:45   #29
dpajur
PC Ekspert
 
dpajur's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2000
Lokacija: Luksemburg
Postovi: 694
Re: Infineon

Citiraj:
Originally posted by evilstoy
Kad se vec ovdje prica o memorijama da i ja nesto kazem kaj mislim o doticnoj
Imam 1 modul PC133 od 256 koji moze raditi na CAS2 na 133 i 2 modula PC133 od 128 koji ne mogu raditi na CAS2 na 133. Tako kaze onaj neki neznamsadkakosezove program za testiranje memorije. Ne mislim vise nikad kupiti Infineon :mad:
infineon ti je inace jedan od najboljih proizvodjaca memorije...
imam u stroju jedan 256mb pc 133 modul infineonove memorije specifikacije 3-3-3, radi uredno na 143 Mhz 2-2-2. nije sve u SPD-u
__________________

Intel Xeon X5550
Asus Rampage II Extreme
6GB Corsair Dominator GT
PowerColor Radeon PCS+ 5870
Samsung PM800 256GB SSD
Samsung F3 EcoDrive 2TB
Seasonic X750
Silverstone TJ-07
Dell U2311H

Cooling:
Thermochill 140.3
Fractal Design 140x3
EK Supreme HF
EK 5870FC v2
Laing DDC 3.25 + EK DDC Top v2
EK Multioption 250
mCubed T-Balancer XL
Build Log
dpajur je offline   Reply With Quote
Staro 27.06.2002., 21:00   #30
soda
Premium
 
soda's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Vukovar
Postovi: 438
Riješeno!!!!

Pa ja ne znam tko je ovdje lud!

Evo ponovo sam reinstalirao windowse (reinstalirao sam ih i prije 2 dana) i jedinu razliku koju sam napravio je instaliranje novih drivera za graficku.

Evo sve radi super, radi već 7 sati konstantno i ni da štucne.


Ljudi hvala puno na trudu i na postovima, puno ste mi pomogli!

Pozdrav
soda je offline   Reply With Quote
Oglas
 
Oglas
Oglasni prostor

Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na