Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Prijenosnici
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 27.06.2006., 23:03   #1
Overvide
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 537
Question Novi lap za cca 9k kn u Zg ili 1k € u Italiji

Možda u skorije vrijeme (7. ili 8. mjesec) kupujem laptop.
Namjena bi bila uglavnom za office, net, pokoji film, Autocad (ovi bi bilo dosta važno zbog mame - posao), a bilo bi zgodno kada bi još mogao i pokoju igru pokrenuti...
Šta se tiće novaca situacija je ovakva: ako bih kupovao u Zagrebu onda bih na raspolaganju imao oko 9000kn (plus-minus 200kn).
No budući da ću ići na more u Poreč (7 i/ili 8 mj.), onda mi je dosta blizu Italija (Trst, Palmanova, Muggia...). U tom slučaju imam 1000 eura. No problem je što znam samo za onaj Media World u Trstu(?). Ako netko zna još koji dobar shop neka slobodno napiše.

Eh sada koji laptop uzeti za 9k kn u Zagrebu ili u Italiji za 1k €? I da, već sam vidio onaj Acer 9502 u temi " Preporuka za lap (cca 10 000 kn)" no možda ima neki bolji izbor (nešto sa Core Duo-om?).

Hvala!
Overvide je offline   Reply With Quote
Staro 28.06.2006., 05:49   #2
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,319
Skoči na link za MediaWorld u "Preporuka..." Sigurno ćeš naći i neki Core Duo. Pitanje je da li ti se isplati uzeti takav obzirom na to što ćeš s njime raditi.
Media World je prilično dobra prodavaona i ima solidne cijene i ne znam koliko ti ima smisla još tražiti okolo jer ćeš teško naći jeftinije.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 28.06.2006., 11:02   #3
iveumag
zippo61_junior
 
iveumag's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Umag
Postovi: 1,296
Posjeti i Umag pa da se nađemo negdje
iveumag je offline   Reply With Quote
Staro 29.06.2006., 00:45   #4
Overvide
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 537
@vranoga1: Uff, po specifikacijama mi ovaj Asus stvarno dobro zgleda. U vezi veličine ciljao sam na 15.4". No problem je što se vjerojatno uzima preko firme pa...



Malo sam gledao po web-shopovima i ovak su mi se učinili zgodni ovi modeli:
Dell Inspiron 6400, Acer Aspire 5601AWLMi, Acer Aspire 5024 WLMi i Acer Aspire 1692WLMi.

Kod Della bih još uzeo 512MB radne memorije i onda mi se to čini kao najbolja solucija. Šta mislite?
Samo me muči pitanje oko X1400. Piše da ima 256MB memorije, no zanima me je li ona djeljiva(HM) ili je vlastita?
Overvide je offline   Reply With Quote
Staro 30.06.2006., 08:03   #5
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,319
Koliko sam vidio iz tvojih linkova, X1400 ima vlastitu memoriju. Međutim, Acer 5601A ima dijeljenu (hint: Hyper Memory).
Asus od vranoga je stvarno mrcina. ****te kako laptopima padaju cijene. Prije par godina bi takvu mrcinu platio bar 15.000 kn.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 30.06.2006., 08:48   #6
Quake2
Guest
 
Quake2's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: pž
Postovi: 1,289
@vranoga:Je li bi se taj laptop mogao uzeti na rate ili ne?
Quake2 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na