Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Ostalo
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 24.12.2008., 09:58   #1
m.a.t.e.j
h3@dhunt3r
Moj komp
 
m.a.t.e.j's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 55
Najbolje od najboljeg za Vaše uši

Prvo da svima koji ovo citaju zazelim sve najbolje za blagdane koji su skoro pred vratima i neka Vam svima Vas hardware u nadolazecoj godini radi besprijekorno...

Evo nakon ovog malog prigodnog uvoda prelazim na ono bitno tj. na razlog koji me potaknuo da otvorim ovu temu...

Zbog velike ljubavi i strasti prema dobrom zvuku iz dana u dan trazim sto bolje slusalice za sve prilike u kojima ih trebam staviti na ili u usi pa sam slucajno naletio na ovu stranicu > http://www.ultimateears.com/_ultimateears/index.php < na kojoj su mi paznju privukle do sada za mene nepoznate slusalice, pa ako netko zna nesto vise o njima iz osobnog iskustva ili iz usmene predaje od ljudi s kojima ste u kontaktu molim Vas da ta iskustva napisete ovdje i takodjer ako znate gdje bi ih mogao nabaviti kod nas bio bih Vam vrlo zahvalan na toj informaciji...

Kroz godine isprobao sam razne modele slusalica razlicitih namjena od mnogih danas dostupnih proizvodjaca kao sto su Sony, Philips, Sennheiser, Pioneer, Technics, AKG, Skullcandy i mnoge druge koje sam tu mozda izostavio da ne nabrajam do sutra, pa bi htio ovdje s vama razmijeniti iskustva na obostrano zadovoljstvo...

Dobar zvuk definitivno uljepsava nas svakodnevni zivot, pa mislim da ce ova tema biti dobro mjesto da navedete konkretne razloge zasto nesto po vama valja ili ne valja i olaksate zivot mnogim mladjim generacijama koje su izbombardirane svakodnevnim marketingom "velikih igraca" i osjecaju se zbunjeno i izigrano kad pljunu vece novce i onda se razocaraju kupljenim...

Jedan od razloga zbog kojih sam otvorio ovu temu je i taj sto danas mnogi "mudri" proizvodjaci cesto zapakiraju svoj proizvod tako "lijepo" da je nemoguce isprobati ga prije kupnje...

Znam da sam malo razvezao, ali mislim da nam treba ovakva tema na forumu i da ce nam svima donekle olaksati zivot i pristedjeti koju kunu u ovim teskim vremenima...

To bi za sad bilo to, a vi slobodno ubacite nekakav link ako znate za neke zanimljive slusalice koje mozda nisu toliko "poznate" ljudima, a smatrate da su dovoljno dobre da zasluzuju Vasu iskrenu preporuku...
m.a.t.e.j je offline   Reply With Quote
Staro 24.12.2008., 10:47   #2
pinkskin
Premium
Moj komp
 
pinkskin's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Daruvar
Postovi: 1,738
Onaj tko sluša cajke njemu je dost i radio sa pijace, jer nema svrhe kvalitetan audio sustav.

da bi imao svrhe kvalitetan sustav treba imat i kvalitetnu muziku, a nje svakim danom sve manje i manje. 99% ljudi netreba neki kvalitetan sustav, onaj tko voli glazbu taj treba pravi sustav, a ostalima je dost i ovo što se prodaje do 500 kuna.
__________________

pinkskin je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 24.12.2008., 11:19   #3
m.a.t.e.j
h3@dhunt3r
Moj komp
 
m.a.t.e.j's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 55
Citiraj:
Autor pinkskin Pregled postova
Onaj tko sluša cajke njemu je dost i radio sa pijace, jer nema svrhe kvalitetan audio sustav.

da bi imao svrhe kvalitetan sustav treba imat i kvalitetnu muziku, a nje svakim danom sve manje i manje. 99% ljudi netreba neki kvalitetan sustav, onaj tko voli glazbu taj treba pravi sustav, a ostalima je dost i ovo što se prodaje do 500 kuna.
ima tu nesto, ali nisam mislio na ljude koji slusaju "cajke" iako i oni u vecini slucajeva slusaju i neku drugu vrste glazbe, nego na ljude koji koriste slusalice svakodnevno za "rekreativno slusanje mjuze" po vise sati dok su na putu ili ih koriste na poslu npr. i na one koji tek osjecaju zelju da nabave nesto ozbiljnije da dok slusaju mjuzu bolje dozive zvuk kao takav...

vjeruj mi svi ljudi zele sto bolju stvar za svoje novce, makar to bilo i do 500 kuna...

AKG i Sennheiser, a i Pioneer imaju vrlo dobrih slusalica do 500 kuna koje u usporedbi s npr. Sony MDR-V500DJ slusalicama rasturaju, al' stvar je u tom da ce puno ljudi kupit prije Sony i sl. "razvikane" i lako dostupne brandove, a poslije kad npr. kod susjeda stave na usi jedne Sennheiser slusalice bit ce vrlo tuzni i osjecat se prevareno od strane trgovaca i marketinga... tu mislim prvenstveno na kvalitetu izrade, izbor materijala i opcenito ergonomiju i osjecaj kad ih imas na glavi neko vrijeme... mene je Sony kao firma sto se tice slusalica iskreno razocarao i volim Sony slusalice kao i BBB-si Zdravka Mamica...

m.a.t.e.j je offline   Reply With Quote
Staro 24.12.2008., 11:41   #4
A.J.
Premium
Moj komp
 
A.J.'s Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Rijeka (Umag)
Postovi: 1,197
ja nisam isprobao toliko marki slusalica ko ti, ali sam imao nekoliko philipsa koji nisu vrijedni spomena. imali su tad lijep zvuk za moj pojam, ali su u roku pol godine crkle. otisla bi ili jedna slusalica ili bi se pokvario onaj jack.
Trenutacno posjedujem vec godinu i kusur AKG K324P i prezadovoljan sam s njima. zvuk je odlican.
razmisljam o kupnji velikih slusalica za gledanje filmova i slusanje preko laptopa iz siga. sta mi preporucujes? prednost dajem AKG. jucer sam probao od nekog lika sa faxa Sennheiser HD205 i nisu mi bili nesto. cjena do nekih 100€.
malo sam na brzinu trazio i nasao samo ovo do 100€ AKG K99 i AKG K920AFC.
zna li tko di se prodaje AKG slusalice u ljubljani, istri il rijeci? i jos ako je moguce da se isproba
A.J. je offline   Reply With Quote
Staro 24.12.2008., 12:35   #5
m.a.t.e.j
h3@dhunt3r
Moj komp
 
m.a.t.e.j's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 55
Citiraj:
Autor A.J. Pregled postova
ja nisam isprobao toliko marki slusalica ko ti, ali sam imao nekoliko philipsa koji nisu vrijedni spomena. imali su tad lijep zvuk za moj pojam, ali su u roku pol godine crkle. otisla bi ili jedna slusalica ili bi se pokvario onaj jack.
Trenutacno posjedujem vec godinu i kusur AKG K324P i prezadovoljan sam s njima. zvuk je odlican.
razmisljam o kupnji velikih slusalica za gledanje filmova i slusanje preko laptopa iz siga. sta mi preporucujes? prednost dajem AKG. jucer sam probao od nekog lika sa faxa Sennheiser HD205 i nisu mi bili nesto. cjena do nekih 100€.
malo sam na brzinu trazio i nasao samo ovo do 100€ AKG K99 i AKG K920AFC.
zna li tko di se prodaje AKG slusalice u ljubljani, istri il rijeci? i jos ako je moguce da se isproba

Ja ti inace od slusalica preferiram DJ slusalice, jer su vecinom najizdrzljivije i ove svoje Sennheiser HD 200 Master koristim na kompu dok igram igre i za multimediju (filmovi i ostalo), a na mikseti su spojene Technics RP-DH1200...

Ove Sennheiserice su jako udobne i lagane, a onaj dio sto ti sjeda na usi je pjesma... Preugodne su na glavi, nista ne stiscu usi, a opet imaju dobar grip i solidnu izolaciju zvuka... Pljunuo sam za njih oko 700 kuna prije nekih godinu i sitno, a sad ih mozes naci vec za oko 450 kuna... Kabel (3 metra) mozes istekat i smotat (zamjenjiv je) sto je po meni vrlo zgodna opcija...

Sto se tice ovih AKG slusalica koje si spomenuo, s njima se nisam bas previse "druzio" pa bi bilo bolje da ako si vec tako zagrijan za njih uzmes one na zicu, jer bezicno je cesto gnjavaza, al' ako imas zelju slusat mjuzu dok camis u WC-u onda uzmi njih (pod uvjetom da WC nije predaleko)...

Moj izbor od AKG-a bi bio K 181 DJ, al' opet najbolje probat pa vidjet sta ti pase... AKG imas za kupit u Zagrebu negdje blizu centra, ali ne znam sad tocno koja je ulica u pitanju...
m.a.t.e.j je offline   Reply With Quote
Staro 22.01.2010., 16:20   #6
^^ mia ^^
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: croatia
Postovi: 1
ja bi zeljela kupiti skullcandy slušalice ali neznam isplate li se ...imaju li one stvarno toliko bolji zvuk u odnosu na obicne ?? neznam isplati li se davat oko 400 kn ako nema neke razlike
^^ mia ^^ je offline   Reply With Quote
Staro 22.01.2010., 16:31   #7
Matth€w
Premium
Moj komp
 
Matth€w's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: NaN
Postovi: 3,438
Skullcandy ti je all about looks, onda za ostalo možeš prepostaviti kakvo je. Meni je osbono zvuk prosječan, kvaliteta izrade samih slušalice onak, tak-tak. Zgledaju mi baš onak made in china stajl. Uglavnom, rezime, za tu lovu može puno kvalitetnije i bolje.
Matth€w je offline   Reply With Quote
Staro 22.01.2010., 16:37   #8
borgy
kenova
 
borgy's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: München / Dubrovnik
Postovi: 901
Nisam sve procitao jer nemam trenutno puno vremena ali evo ukratko oprema s kojom sam vrlo zadovoljan

Pioneer DH-A1000 (Nemam pojma zasto je tako jeftin, valjda nitko ne kupuje kod nas pa se rjesavaju, vani je cijena bila poprilicna). Imaju odlicne ocjene na dosta bitnih stranica, prosli su bolje od nekih skupljih i glorificiranih sennheisera.
http://www.optimum-online.hr/detalji..._se-a1000.aspx

M-Audio transit USB zvucna kartica
Ova neugledna kutijica koja izgleda kao nekakav kineski e-bay D/A za 15$ je jedan od najboljih D/A za slušalice koji trenutno postoji.
http://www.provox.hr/audio/proizvod....DProizvoda=244
borgy je offline   Reply With Quote
Staro 22.01.2010., 16:52   #9
Matth€w
Premium
Moj komp
 
Matth€w's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: NaN
Postovi: 3,438
Bolje da si pročitao, jer se samo zadnji post od ^^ mia ^^ se odnosi na sadašnje vrijeme, jer ovo ostalo je staro 2 godine.
Matth€w je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2010., 00:54   #10
Dr.Boom-Kaboom
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12
Može kakva preporuka za in-ear slušalice sa dobrim bassom koje su čvrste i ugodne u uhu za slušanje muzike dok idem u školu. Znači neke koje kako-tako izoliraju buku. Do 200 kn.
Prednost dajem sennheiseru, jer imam njihov model HD 201 i dobro me služe.
Dr.Boom-Kaboom je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na