Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > PC Ekspert > Novosti
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 26.07.2007., 13:04   #31
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,395
Baš sam htio napomenuti, za Vistu postoji hrpetina tema, odite tamo pisati dojmove, ovo je samo za Windows Vienna odnosno 7...
domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 26.07.2007., 14:42   #32
PcKinG
Čiča s tamića
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: Prezid
Postovi: 326
win xp + dx9 rulz kod mene (nebi se žalio da ima i dx10, al 9 niš ne fali) bar još 2-3 godine, a onda bumo vidli kak šljaka vienna, mislim da je još malo prerano za nagađanja ak bu sranje il kvalitetan windows....
__________________
moj komp no2:
Intel Pentium 4 Prescott 2.8GHz @ 3.4GHz, 1GB RAM 400 MHz @ 450 MHz, ASUS P4S800, Club 3D 7600GS AGP @ 470/450, 80GB WDC , 400W MS Industrial
moj komp3:
Intel Pentium 3 800MHz, 20GB HP HDD, 256 MB SDRAM, 200W CODEGEN PS, NvIdia TNT RIVA 32, MBO:MS-6309 LITE
PcKinG je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 27.07.2007., 03:00   #33
tutix
Premium
Moj komp
 
tutix's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,060
Citiraj:
Autor domy_os Pregled postova
Baš sam htio napomenuti, za Vistu postoji hrpetina tema, odite tamo pisati dojmove, ovo je samo za Windows Vienna odnosno 7...
A kaj da pišemo o sedmici kad još ni u Microsoftu ne znaju kaj će s njom

Evo članak (prvi koji ispadne na Googlu) link: sa Office 12 na 14 (13 donosi nesreću, još ako je u petak), eto odkud 7, numerologija. Al postoji i 7 glavnih grijeha
tutix je offline   Reply With Quote
Staro 27.07.2007., 03:49   #34
gorluk
Čovjek
Moj komp
 
gorluk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,156
Citiraj:
Autor vlincx Pregled postova
(budimo realni kad kupiš maca i kad dođe novi osx moraš kupit novi mac da bi iskoristio sve funkcije)
To nije točno. I stariji Macovi mogu koristiti sve funkcije novijih OS X-a (naravno, tu je cijelo prebacivanje na Intel, te se podrazumijevaju posljedice toga). Svi Intel Macovi će moći najnormalnije vrtjeti Leopard.

Što se pak tiče teme novi operativni sistem / novo računalo - ionako veće revizije OS-ova izlaze u prosjeku svakih 3 do 5 godina, a točno toliki je i prosjek promjene računala, prema tome...

Uostalom Vista ne traži "novi komp", na živce mi ide hype oko toga. Da, određene funkcije će se loše vrtjeti na određenim konfiguracijama, ali sistem je takav da se sve te funkcije mogu pogasiti (nije da moraš imati uključen Aero i sl.). Mislim, bilo bi potpuno glupo da proizvođači operativnih sistema NE KORISTE prednosti / mogućnosti koje daje jači hardver (istina je da je cijeli Windows kod jedan veliki kaos i bloat, te kako su se sve Vistine funkcije mogle napraviti puno efikasnije i manje gladne resursa, no to je već druga priča...).
gorluk je offline   Reply With Quote
Staro 27.07.2007., 12:13   #35
vlincx
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 290
Nemoj mi se bahati sa time prema tome.. Svaki OS izlazi možda 3-do 5 godina ali nisam nikad bio takav da komp ne mjenjam svake godine. Znaš šta mogu ja xp vrtit i na pentiumu 233 ali to ubija cijeli pojam novog osa. A šta se tiče maca baš da će svi inteli moć najnormalnije koristit sve funkcije baš i nije točna pogotovo šta vjerujem de će mo brzo (2-3)godine preć na blueray ili hd-dvd tako da neznam di češ ga ugurat u minimac imac ili bilo koji drugi laptop. A što se tiče da je kod viste kaos i bloat sve je to meni jasno al ako ti to možeš napravit bolje napravi vjerujem da bi Gates rado zaposlio jednog programere tvoje klase da mu cijeli os dovede u red
__________________
Čuda od računala
vlincx je offline   Reply With Quote
Staro 27.07.2007., 13:50   #36
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Citiraj:
Autor vlincx Pregled postova
Sad da neulazim u dubinu Linuxa i osx mislim da za svaku značajniju promjenu treba upisivat šifru, ako se varam ispravite me.
Evo ispravljam te. Prijaviš se kao root i napraviš ako treba 1251 izmjenu bez da te itko išta pita

Edit: btw, u firmi smo dobili par slabih (integrirana grafika, celeron procesori) notebooka sa predinstaliranom Vistom...koja pušioooona što se tiče brzine
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 27.07.2007., 13:57   #37
gorluk
Čovjek
Moj komp
 
gorluk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,156
Citiraj:
Autor vlincx Pregled postova
Nemoj mi se bahati sa time prema tome..
Dečko, što je tebi? Napisao si nešto što nije baš točno i ja sam to ispravio, ne znam gdje ti vidiš bahaćenje? Ili se na tvoje postove ne smije odgovarati i ne smije te se kvotati? Mislim reci mi, da znam za ubuduće...

Što se pak tiče blue raya / hd-dvd-a - ako baš hoćeš, moći ćeš kupiti eksterni player / recorder, štogod. Mislim, govorili smo o snazi određene konfiguracije da odvrti sve funkcije OS-a, a ne o implementaciji novih hardver tehnologija...to je kao da kažeš da je OS u ku**u zato što nova verzija implementira mogućnost korištenja multi touch screena, a stara računala to nemaju, pa je to sve u ku**u.

I ajde se smiri malo, jedini koji se ovdje bahati si ti. Nauči se normalno diskutirati.

Zadnje izmijenjeno od: gorluk. 27.07.2007. u 15:09.
gorluk je offline   Reply With Quote
Staro 27.07.2007., 15:54   #38
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,944
vlincx; nemoj u tom smjeru. Bez nepotrebnih izraza koji nemaju svrhe...
tor je offline   Reply With Quote
Staro 29.07.2007., 01:34   #39
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,395
Za 2014. se već planiraju Windowsi 8 s kodnim imenom Mistic...
domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 29.07.2007., 10:13   #40
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,326
Citiraj:
Autor domy_os Pregled postova
Za 2014. se već planiraju Windowsi 8 s kodnim imenom Mistic...
Svake vindoze su misterija za sebe
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 31.07.2007., 11:51   #41
Michel
Premium
Moj komp
 
Michel's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 1,279
Oprostite mi nisam pročitao sve postove jer sam ipak nešto htio naglasiti.
Windowsi moraju dalje to je jedina logična stvar i u marketinškom i , u
programerskom smislu. Ja imam vistu otkad je izašla i updatam je regularno....
i mogu reć da je pouzdano najsigurniji windows ikad..... I bez po beda sam npr. isključio win defender (koji istina i nema prevelike koristi)....
To što je netko rekao da Uac pita svako malo se isključi samo tako.
Pa nemojte zaboravit kako je xp bio najveće sranje ikad kad je izašao..... bugovit do bosne (jajca ) a zahtjevan ko čudo (za one kompove onda fkors) Ista situacija je s vistom kad se radi o zahtjevnosti , ali sigurnost je vrhunska. Uz samo njezin firewall , koji sam namjerno za test stavio , i spywareblaster , spybot i par takvih , niti jedan jedini problem otkad sam je stavio, jer je u samoj jezgri popravljena. A u biti i performanse su fenomenalne ako uzmete sljedeće u obzir.
Namijenjena je kompovim , sa 2,3,8 jezgri itd , 2,4,8,16 gb rama ....... itd.
Reday boost , superfetch..... Dakle vidi se da je napravljena za budučnost kao što je xp onda bio. Samo što xp niti ima (PRAVI dx10 koji neće ni imat zbog virtualizacijske memorije, bit će zaobiđeno....) niti iskorištava više jezgri na pametan način......može davat najviše 2 gb rama jednoj aplikaciji ,
nema govora o ubrzanju stvari sa readyboostom i superfetchom......
Ima vista svojih aduta.. koji će se pokazat na jačim kompovima, koje xp ne bi mogo iskorištavat u dovoljnoj mjeri. A to da će 7 izać za 3 godine je
E i da se netko nebi uhvatio onoga što sam spomenuo onolike programe za sigurnost , važno je reć da Eu komisija nije dozvolila da ms stavi svoje takve........valjda monopola radi Ali u ovoliko vremena koliko je prošlo s vistom ona radi stalno istom brzinom čak se malo ubrza s vremenom , dok xp pukne po šavovoma nakon duljeg vremena , jer dok vista ima virtualnu mapu za smeće koja se briše, xp sve "guta" i ostaje u njemu....dok ne krepa.
Michel je offline   Reply With Quote