Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Kućišta, napajanja i modding > Kućišta i napajanja
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 30.09.2003., 00:58   #1
msvrtan
..
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,735
X-UFO Ultimate Aluminum Cube

http://www.xoxide.com/xulalcucu.html

eh da nema sarenih ventova bilo bi bolje....ali ovo je ideja o kojoj sam ja vec dugo razmisljao..puno mjesta..vodeno stane bez problema...nije tesko ili neprakticno za nositi...koliko toliko naravno
msvrtan je offline   Reply With Quote
Staro 30.09.2003., 05:00   #2
marac
Premium
 
marac's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: zg
Postovi: 2,030
Me like it!
marac je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 30.09.2003., 13:29   #3
Paske
Ekspert iz sjene ...
Moj komp
 
Paske's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: New Eden
Postovi: 3,801
Ma love it
Paske je offline   Reply With Quote
Staro 30.09.2003., 19:50   #4
TDK
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: ZG
Postovi: 276
izgleda ko neki pokus sa svim ti zelenim fanovima. kolko ih samo ima...
TDK je offline   Reply With Quote
Staro 30.09.2003., 20:18   #5
matijas
Premium
 
matijas's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Republic Of Maximir
Postovi: 354
Ne mogu objasniti zasto, ali jednostavno mi je odvratno, uzas...
__________________
Imao super komp koji sam poklonio curi, sad radim na sasvim prosjecnom laptopu i bas mi je OK
matijas je offline   Reply With Quote
Staro 30.09.2003., 22:03   #6
msvrtan
..
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,735
Citiraj:
Originally posted by matijas
Ne mogu objasniti zasto, ali jednostavno mi je odvratno, uzas...
ventovi sux..i ima previse rupa..ali meni se svidja ideja...i tezina
msvrtan je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2003., 12:42   #7
Paske
Ekspert iz sjene ...
Moj komp
 
Paske's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: New Eden
Postovi: 3,801
Ventove stavi kakove hočeš - crbe PAPST i gotovo - stvar riješena
Paske je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2003., 17:55   #8
tihomir
Premium
 
tihomir's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2002
Lokacija: ?
Postovi: 2,274
Citiraj:
Originally posted by matijas
Ne mogu objasniti zasto, ali jednostavno mi je odvratno, uzas...
preširoko,i prerupavo...
tihomir je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2003., 19:17   #9
Jozha
Banned
Moj komp
 
Jozha's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Sesvete/Soblinec
Postovi: 772
Ja mogu sam reć: ostvarenje snova! Upravo ono o čemu sam pričal neki dan. Ali postoji ali: 319$! :confused:
Jozha je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2003., 19:35   #10
msvrtan
..
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,735
pa 319 buksa je oko 2000kn...onda pogledas kolko kostaju xaseri pa ti se ovo ucini banana jeftino...

istina nije jeftino i da ga neko dofura kod nas nebih ga uzeo jer uz i malu marzu,transport i pdv bi cijena bila oko 3000kn

ali jos uvijek razmisljam to napraviti...samo sto nemam blage gdje nabaviti sve sto mi treba
msvrtan je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 01.10.2003., 19:44   #11
Jozha
Banned
Moj komp
 
Jozha's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Sesvete/Soblinec
Postovi: 772
Materijal nije problem. Problem je obrada. Jer aluminij je problematičan kod rezanja i piganja. Jer nemreš ti ispigat cjelu stranu sa čekićem i komadom željeza nego moraš sve to spigat u komadu da izgleda nečemu. Znači treba ti preša.
Jozha je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2003., 20:04   #12
msvrtan
..
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,735
Citiraj:
Originally posted by Jozha
Materijal nije problem. Problem je obrada. Jer aluminij je problematičan kod rezanja i piganja. Jer nemreš ti ispigat cjelu stranu sa čekićem i komadom željeza nego moraš sve to spigat u komadu da izgleda nečemu. Znači treba ti preša.
ma nebih isao na varijantu gladenja rubova i sl...mogu rubovi izgledati ko na volvu iz 80-tih...

ili stavim neku gumicu ili neki vrag po rubu...tek toliko...

a di bi uopce mogao traziti aluminij?ili lim?

mene vise muci izrada pci izlaza i sl te izrada kostura nego li samvanjski pokrov
msvrtan je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2003., 12:38   #13
Jozha
Banned
Moj komp
 
Jozha's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Sesvete/Soblinec
Postovi: 772
Ajd ja bum se baš raspital di i za kolko para se može nabavit lim.Baš i mene zanima.
A kaj se tiće podnožja za ploču i stražnjih utora, brijem da bi trebalo to maznut sa nekog drugog kučišta. Jer teško da se ručno mogu pogodit sve distance. Oni sve to prešaju iz jednog komada tak da je sve gotovo u pola sekunde.
Jozha je offline   Reply With Quote
Staro 12.10.2003., 11:10   #14
Lugi
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 252
to msvrtan

Aluploče nemoj kupovati po skladištima jer su velikih dimenzija i nespretne za transport.Ja sam za svoje homemade alu kućište (vidi pod case modding-homemade) fino otišel na otpad sekundarnih sirovina(Eko metal,kod križanja Slavonske avenije i Ćulinećke ceste),malo prekopal po alu pločama raznih dimenzija i debljina,lik mi je to uredno zvagal,uzel malu lovu i to je to.Doma si sve izbrusiš, poliraš ili posprejaš sa alu-sprejem(25kn).
Lugi je offline   Reply With Quote
Staro 12.10.2003., 13:17   #15
SlavoS
Premium
 
Datum registracije: May 2003
Lokacija: Samobor
Postovi: 1,115
Citiraj:
Originally posted by Jozha
Ajd ja bum se baš raspital di i za kolko para se može nabavit lim.Baš i mene zanima.
A kaj se tiće podnožja za ploču i stražnjih utora, brijem da bi trebalo to maznut sa nekog drugog kučišta. Jer teško da se ručno mogu pogodit sve distance. Oni sve to prešaju iz jednog komada tak da je sve gotovo u pola sekunde.
tocno tako, najbolje je kupiti jeftikanera i pocupat kaj valja, a ostatak dogradit.
__________________
SS
SlavoS je offline   Reply With Quote
Staro 13.10.2003., 12:35   #16
dpajur
PC Ekspert
 
dpajur's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2000
Lokacija: Luksemburg
Postovi: 694
o manitu, koje odvratno kuciste! 10 ventilatora!!!

to se ziher samo vozi po kuci kad ga ukljucis u struju, a vjerojatno i zuji ko avion. nije ni cudo da su ga prozvali ufo!
__________________

Intel Xeon X5550
Asus Rampage II Extreme
6GB Corsair Dominator GT
PowerColor Radeon PCS+ 5870
Samsung PM800 256GB SSD
Samsung F3 EcoDrive 2TB
Seasonic X750
Silverstone TJ-07
Dell U2311H

Cooling:
Thermochill 140.3
Fractal Design 140x3
EK Supreme HF
EK 5870FC v2
Laing DDC 3.25 + EK DDC Top v2
EK Multioption 250
mCubed T-Balancer XL
Build Log
dpajur je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2003., 15:16   #17
Jozha
Banned
Moj komp
 
Jozha's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Sesvete/Soblinec
Postovi: 772
Nakon pomne ana-lize došel sam do sljedećih zaključaka:
Sama kanta je napravljena od dva kompleta pleha od kojih svaki čini po tri stranice,znači slažu se kao kad preklopite ruku preko ruke,s time da je komad koji čini prednju,donju i zadnju stranu podvučen pod komad koji čini ljevu,desnu i gornju stranu i zaobljen radi upusta na koji se šerafe vijci. Ladice za 5,25" i 3,5" uređaje su napravljeni kao zasebne komponente i isto se šerafe preko upusta.Izgleda da je i to napravljeno od jednog komada lima koji je pigan na 4 mjesta.Tu je jedino zajeb kako točno pogodit rupe po vertikali i horizontali za svaki utor a drugi zajeb je kako spojit to sa obodom koji se vidi sa prednje strane kučišta a da ne reže prste i da izgleda zaobljeno. Podnožje za matičnu je klizno i vuče se preko šina sa gornje i donje strane.Samo mi nije jasno na koji su način šine učvršćene na kučištu da ne dolazi do piganja stranice. Sami nosač je napravljen iz dva komada:leđa koja su očito prešana u komadu i podnožje koje je samo komad pleha sa rupama.
Materijal sam pronašel kod RBSuper-a i cjena je za aluminijsku ploču od 1X2m debljine 4mm oko 500uraca PDV inkluziv.Tip može izrezat ploče po dimenziji ali ne i rupe(trebalo bi probat sa par gemišta podmazat al mislim da bi to radilo kajn problem).Narafski tu bi trebalo imat dremel....
Trenutno sam u projekciji kartonske verzije iste radi hvatanja osnovnih mjerki.Narafski da moram malo modificirat cjelu stvar po svom ćeifu.Ubacil bi 2 napajanja i probal namjestit 12cm ventove iznad hardova radi manje buke.Narafski tu bi bila cjela baterija prekidača i gluposti,čak možda i UPS unutar kučišta ali to zasad imam samo kao opciju.
Jozha je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2003., 17:49   #18
SlavoS
Premium
 
Datum registracije: May 2003
Lokacija: Samobor
Postovi: 1,115
nije li 4mm previse, ja sam radio slicne stvari i normala mi je bila 1mm, a nosivi elementi 2mm.
BTW cijena se racuna po kilogramu, pa za jednu od 4mm dobijes (cca) jednu os 2mm i dvije od 1mm.
__________________
SS
SlavoS je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2003., 18:02   #19
Jozha
Banned
Moj komp
 
Jozha's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Sesvete/Soblinec
Postovi: 772
Razmišljao sam o tanjem materijalu ali je problem kaj je velicina stranice 50cm i sa tanjim materijalom gubim na čvrstoći a neda mi se prvo radit konstrukcija od cjevi ili profila.Makar imam i opciju za to.Samo mi je majstor za varenje aluminija malo izvan ruke a ovako sve rješavam sa pop nitancima i šerafima.
Jozha je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2003., 18:17   #20
msvrtan
..
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,735
Citiraj:
Originally posted by Jozha
Razmišljao sam o tanjem materijalu ali je problem kaj je velicina stranice 50cm i sa tanjim materijalom gubim na čvrstoći a neda mi se prvo radit konstrukcija od cjevi ili profila.Makar imam i opciju za to.Samo mi je majstor za varenje aluminija malo izvan ruke a ovako sve rješavam sa pop nitancima i šerafima.
pa sta imas namjeru se vjesati na bocnu stranicu?

nisam bas expert ali to mi se cini predebelo...mislim da je meni tip na autu stavljao 1mm lim...(krpao davno neke rupe) pa je tvrdio kako je i taj lim overkill ali da hoce biti ziher..
msvrtan je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2003., 17:29   #21
Jozha
Banned
Moj komp
 
Jozha's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Sesvete/Soblinec
Postovi: 772
Zaboravljate da su dimenzije stranica 50cm pa kad na to nekaj objesiš mora se savinut jer se ne drži nigdje po sredini.Otrpilike kao da napraviš bazen koji visi u zraku.Zgledalo bi ko napuhnuti mjehur.Dajte da ja nekaj skemijam pa se javim kad snimim kak bu to gotovo izgledalo u završnom stadiju.
Jozha je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2003., 17:35   #22
msvrtan
..
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,735
eh ja bi ti pomogao ali da ne zivis di zivis..

moja ideja sa dva kucista neide posto nigdje da nadjem dva identicna midi kucista..mislim rabljena posto mi je glupo utuci gro para u nova...
msvrtan je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2003., 13:53   #23
Rivi
Ovo ispod nisam ja! :)
Moj komp
 
Rivi's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Split
Postovi: 1,692
Isuse. Rekli bi mi Dalmoši, kakva kašeta (kutija, najčešće za krumpir, ali nije nužno). :lol
__________________
Potpisujem!
Rivi je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na