Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 04.11.2022., 16:35   #661
GoGzS
Premium
 
GoGzS's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Novi Zagreb
Postovi: 979
Na onom huge roadtripu koji sam opalio ove godine po Europi, prvi stop mi je bio Brno i mislim da stvarno nije problem doc u komadu do tamo sa autom, a stvarno fora grad za vidit na putu do Praga. Pa ako je nekome problem duga voznja, razbite put sa nocenjem ili Becu ili Brnu...
GoGzS je offline   Reply With Quote
Staro 04.11.2022., 21:05   #662
hash
Premium
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: zg
Postovi: 1,431
Koja je situacija s roamingom u UK?

EDIT:

Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Kao da si u EU, tj. normalno sve koristiš.
Thanks!

Zadnje izmijenjeno od: hash. 04.11.2022. u 22:19.
hash je offline   Reply With Quote
Staro 04.11.2022., 21:06   #663
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Kao da si u EU, tj. normalno sve koristiš.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 04.11.2022., 21:29   #664
Roberto
Premium
Moj komp
 
Roberto's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,536
Citiraj:
Autor GT3 Pregled postova
bio sam prije par tjedana u Lisabonu i imas direktan let iz Zagreba, ne znam kada si ti isao,

Pobogu, kako!?
Odrvtio sad google flights od studenog do lipnja iduce godibe, nema direktnog leta iz zg.

Bilo je prije sezonski ali ja ove godine ni jedan direktni nisam vidio ni u sezoni.

Ni na stranici zracne luke nema Lisabona na popisu letova.
__________________
i5 2500k / asrock p67se / 4x4gb DDR3/ samsung evo 250gb ssd / 2 tb wd hdd / Gigabyte windforce GTX 950 / super flower 650w / CM 690
Roberto je offline   Reply With Quote
Staro 04.11.2022., 21:32   #665
thuNdeR
Premium
 
thuNdeR's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: na sombra
Postovi: 1,044
Tap portugal ima (ili je imao).
thuNdeR je offline   Reply With Quote
Staro 05.11.2022., 11:54   #666
panoramix
driver
Moj komp
 
panoramix's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,080
Samo da dodam još par mjesta koje u češkoj svakako treba posjetiti ako imate vremena i auto. Vozio sam dosta turističkih tura i ovo je moja preporuka :

Hluboká nad Vltavou, lijep dvorac s oranžerijom

Český Krumlov, srednjovjekovni grad uz Vltavu, kao u Harry Potteru

Rožmberk nad Vltavou

Češke Budejovice, što reći... i lijep glavni trg na kojem se uživa uz kriglu piva

Orlík nad Vltavou, lijep dvorac i mogućnost vožnje brodom po ujezerenoj Vltavi, na pola puta između Praga i Čeških Budjejovica.

U Pragu povedite svoje bolje polovice na The Křižík Fountain, https://prague.org/krizik-fountain/

Naravno, kako ne spomenuti Karlovy Vary, opušteno i pomalo dekadentno otkad su Rusi otišli, ali lijepo.

Proguglajte i pođite, nećete požaliti.
__________________
SPECTRUM ZX 48 K, Grundig Cassette player, RIZ Color TV - 16 kanala UHF, sobna antena Čajavec SA-3 s lampicom,
software : River Raid & Jet set Willie

Zadnje izmijenjeno od: panoramix. 05.11.2022. u 12:00.
panoramix je offline   Reply With Quote
Staro 05.11.2022., 11:57   #667
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Citiraj:
Autor Roberto Pregled postova
Pobogu, kako!?
Odrvtio sad google flights od studenog do lipnja iduce godibe, nema direktnog leta iz zg.

Bilo je prije sezonski ali ja ove godine ni jedan direktni nisam vidio ni u sezoni.

Ni na stranici zracne luke nema Lisabona na popisu letova.
Kak ne bi bilo, ima.

Npr.

https://hr.mytrip.com/rf/result?sele..._9E%3Az_ognca9
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 05.11.2022., 12:08   #668
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,364
Link kaže da nema tog leta.

Također ne nalazim direktni let.
Frend je ovaj tjedan letio u Lisabon na konferenciju i isto nije imao direktni let nego je presjedao Frankfurt tamo, Munchen nazad

Skyscanner isto ne nalazi za cijeli mjesec
Juice je offline   Reply With Quote
Staro 05.11.2022., 12:12   #669
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Stavi march 2023.

Evo, ovdje npr.
https://www.skyscanner.net/transport...electediday=29
samo stavi "direct flights only".
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 05.11.2022., 12:16   #670
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,364
A hebo ga led, di je to. Ja se bazirao samo na sad mjesec-dva
Ugl, znači samo u sezoni ima
Juice je offline   Reply With Quote
Staro 05.11.2022., 12:19   #671
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Citiraj:
Autor Juice Pregled postova
A hebo ga led, di je to. Ja se bazirao samo na sad mjesec-dva
Ugl, znači samo u sezoni ima
Ma jasno, kaže čovjek da je izvrtio do lipnja 2023. pa nije našao.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 05.11.2022., 13:33   #672
ALiEN17
Premium
Moj komp
 
ALiEN17's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Histria
Postovi: 1,138
pokušati ću nekako organizirati zbog školskih zimskih praznika da odemo autom 28.12. za prag i vratimo se nazad 3.1. cijeli dan 28.12. se putuje i isto tako 3.1., znači imamo 5 dana cijelih za gubljenje po pragu i moguće vožnje autom naokolo

di da tražimo nekakav jeftini smještaj? u centru/dalje od centra? ja bi preko airbnba i bookinga već sada rezervirao, nekakav app sa svojim parkingom i kuhinjom... moguće da će ići 4 odrasle osobe i 1 dijete

kakav je tamo javni prijevoz?
netko je gore bio napisao da se ne isplati autom i da ima avio karta za 500 kn, ali ja to za vrijeme blagdana ne mogu naći, i ako ima onda je avion iz genove/padove itd. a to je jednak put kao doći autom do praga

ima snijega po putu?

šta kažete na ideju?
__________________
ševa!
ALiEN17 je offline   Reply With Quote
Staro 05.11.2022., 13:58   #673
microsoft66
Premium
Moj komp
 
microsoft66's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: VK
Postovi: 1,186
https://putovanja.nomago.hr/sve-o-pu...naci-smjestaj/

Izbaci si to jeftino iz putovanja po EU...nema vise nigdje jeftino, prag je turisticki grad.

Nemas sta razmisljat samo bukiraj i vozi, prag je grad boli glava.meni top u u europi uz edinburgh
microsoft66 je offline   Reply With Quote
Staro 05.11.2022., 14:35   #674
ALiEN17
Premium
Moj komp
 
ALiEN17's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Histria
Postovi: 1,138
tnx autom se prolazi slovenijom, austrijom i češkom - na stranicama hak-a vidim da za sve tri zemlje su potrebne vinjete, gledam dobro? za sloveniju i austriju vidim da postoje online evinjete za kupiti, a za češku ne?


p.s. ovo šta se tiče "jeftinih europskih destinacija" - gledao sam danas video na insta o albaniji, luxury app po 15 evr dan, žderačina po 2-3 evr, bla bla... pošaljem frendu koji je bio tamo link, kaže "možeš misliti da je tako jeftino tamo", nisam bio pa ne znam... u bugarskoj je recimo bilo sve poprilično jeftino, a opet je EU, ali... tamo zapravo nisam ni vidio ništa specijalno (kao npr. u istanbulu), osim da u životu može još i lošije, tamo vlada živa depra samo mi je pala pomisao na pamet "čovječe, ako ovako izgleda sofia/glavni grad, pa kako moraju izgledati ostali gradovi?"


šta se tiče putovanja vlakom, mi smo bili dva dana u sofiji, onda na željeznički, uzeli sofia expressi ili kako već, putovali 14 h overnight vlakom za halkali... i moj zaključak je radije da ću potrošiti malo više novaca i imati komoditet, nego se mrcvariti vlakom, putovati sa jednim ruksakom na leđima itd. itd.
__________________
ševa!
ALiEN17 je offline   Reply With Quote
Staro 05.11.2022., 15:17   #675
Roberto
Premium
Moj komp
 
Roberto's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,536
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Stavi march 2023.

Evo, ovdje npr.
https://www.skyscanner.net/transport...electediday=29
samo stavi "direct flights only".

Nu vidje ga, uistinu ima!
Ali trazio sam na proljece putem google flightsa i na TAPovim stranicama, nije bilo direktnog leta za vidjet.


Thanks





Citiraj:
Autor ALiEN17 Pregled postova
pokušati ću nekako organizirati zbog školskih zimskih praznika da odemo autom 28.12. za prag i vratimo se nazad 3.1. cijeli dan 28.12. se putuje i isto tako 3.1., znači imamo 5 dana cijelih za gubljenje po pragu i moguće vožnje autom naokolo

di da tražimo nekakav jeftini smještaj? u centru/dalje od centra? ja bi preko airbnba i bookinga već sada rezervirao, nekakav app sa svojim parkingom i kuhinjom... moguće da će ići 4 odrasle osobe i 1 dijete

kakav je tamo javni prijevoz?
netko je gore bio napisao da se ne isplati autom i da ima avio karta za 500 kn, ali ja to za vrijeme blagdana ne mogu naći, i ako ima onda je avion iz genove/padove itd. a to je jednak put kao doći autom do praga

ima snijega po putu?

šta kažete na ideju?

Budem potrazio na airbnb (bome sam ga i deinstalirao s moba) gdje sam ja bio pred par godina smjesten, bio je ok smjestaj, s dva parkinga u dvoristu sto smo i ciljano trazili jer smo isli s dva auta), i kuhinja je bila mada ju nismo koristili


Javni prijevoz tramvajima je na dobrom dijelu grada i ok je, mi smo ga dosta koristili.


Snijeg oko nove godine mozes 100% ocekivati u austriji, vrlo vjerojanto i u sloveniji,


A sad ako nece padat bas taj tren dok vozis nije neki bad.
__________________
i5 2500k / asrock p67se / 4x4gb DDR3/ samsung evo 250gb ssd / 2 tb wd hdd / Gigabyte windforce GTX 950 / super flower 650w / CM 690
Roberto je offline   Reply With Quote
Staro 05.11.2022., 17:02   #676
panoramix
driver
Moj komp
 
panoramix's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,080