Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 04.03.2016., 06:32   #121
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Citiraj:
Autor morph Pregled postova
Hrvatska i tak nije u sengenu, još. Tak da
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 04.03.2016., 07:59   #122
morph
*
 
morph's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: zg
Postovi: 1,530
Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Hrvatska i tak nije u sengenu, još. Tak da
Leti iz DE.
morph je offline   Reply With Quote
Staro 04.03.2016., 20:31   #123
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Ako ima vezani let onda je bitno.
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 18.05.2017., 09:06   #124
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Dal se selio tko u Irsku skoro?

Ono što me zanima je koliko para mi treba da riješim sve inicijalne troškove (papiri, put, stanarina za minimum mjeseci, troškovi do prve plaće)?
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 18.05.2017., 09:17   #125
b1tterman
Takozvani influenser
Moj komp
 
b1tterman's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Dublin
Postovi: 648
Ja se selim u Englesku tokom idućeg mjeseca, poslovi su već tu, samo se bojim da se dugo čeka purple registration certificate, odnosno radna dozvola za hrvate.. :|
b1tterman je offline   Reply With Quote
Staro 18.05.2017., 22:18   #126
PointDexter
Premium
Moj komp
 
PointDexter's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Éire
Postovi: 1,808
Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Dal se selio tko u Irsku skoro?

Ono što me zanima je koliko para mi treba da riješim sve inicijalne troškove (papiri, put, stanarina za minimum mjeseci, troškovi do prve plaće)?
1K u dzepu nakon sto sletis. Barem toliko ce ti trebati ako nadjes posao kroz 2-3 tjedna. Stanarine trenutno divljaju,... velika potraznja a mala ponuda smjestaja
__________________
alien-smilies-0046.gif von smiliesuche.de
PointDexter je offline   Reply With Quote
Staro 19.05.2017., 08:13   #127
ivan77
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor b1tterman Pregled postova
Ja se selim u Englesku tokom idućeg mjeseca, poslovi su već tu, samo se bojim da se dugo čeka purple registration certificate, odnosno radna dozvola za hrvate.. :|
U zadnje vrijeme, nasim ljudima plave i zute karte dolaze kroz otprilike 3 mj.
Tako da ne brini za sponzoriranu, nece dugo. Izgleda da su povecali broj ljudi ili nesto,
jer sad relativno brzo dolaze te dozvole.
  Reply With Quote
Staro 18.07.2019., 15:10   #128
Master_Hrc
Premium
Moj komp
 
Master_Hrc's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb/Bec
Postovi: 1,113
Dižem ovaj topic iz mrtvih jer savršeno odgovara mojim potrebama
Naime u zadnje vrijeme sve intenzivnije i učestalije razmišljam o odlasku van raditi. Razlozi nisu ekonomski već zato jer mi je dosta svega, jednostavno ne vidim ovdje nikakvu budućnost. Zanima me konkretno, kako ste došli do firmi koje traže ljude. Da li preko rekrutera, weba (slanje CV direktno), neke agencije, googla ili nesto četvrto. U ovom trenutku imam solidan posao pa bih pokušao izbjeci linkedin koji isto ima dosta potencijala, čisto iz razloga jer mi nije hića i htio bih to realizirati to u sljedećih godinu dana.
Trenutno sam dev ali razmisljam da se maknem od toga, ali da ipak ostanem u IT branši. Nije problem niti da vani počnem od nule kao junior dev ako je to prva stepenica dok ne naucim jezik i slično.
Znači ako može info iz prve ruke od ekipa koja je probala, nevezano da li je ta potraga završila uspješno/neuspješno.
Thx :cheers
Master_Hrc je offline   Reply With Quote
Staro 18.07.2019., 15:27   #129
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Ma nemoj van ići, fali u RH kvalitetnih ljudi.

Ako si dev, bez brige možeš živjeti k'o lord u RH.

Zašto van ići? Ok, bez posla si, razumijem. No, ovakva branša + siguran posao, zešto pobogu?

Radije promjeni firmu, možda je u tome problem.

Enivej, većina koji znam su ili imali poznanike ili Linkedin ili Eures. Eures ti je dobar, EU burza posla.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 18.07.2019., 15:36   #130
Master_Hrc
Premium
Moj komp
 
Master_Hrc's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb/Bec
Postovi: 1,113
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
...
Enivej, većina koji znam su ili imali poznanike ili Linkedin ili Eures. Eures ti je dobar, EU burza posla.
Thx na konkretnom odgovoru.
Što se tiče odlaska nebih sada o tome da ne odemo u off topic ali jednostavno mi se cini da vise nemam tu sto raditi. Promijenio sam vec 3 firme i imam feeling da je to sve isto pakovanje
Master_Hrc je offline   Reply With Quote
Staro 18.07.2019., 15:40   #131
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Ajde, ti znaš najbolje što je dobro za tebe.

Sretno u svakom slučaju.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 18.07.2019., 15:40   #132
Master_Hrc
Premium
Moj komp
 
Master_Hrc's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb/Bec
Postovi: 1,113
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Ajde, ti znaš najbolje što je dobro za tebe.

Sretno u svakom slučaju.
Master_Hrc je offline   Reply With Quote
Staro 18.07.2019., 16:00   #133
mann
Premium
 
mann's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,151
Citiraj:
Autor Master_Hrc Pregled postova
Dižem ovaj topic iz mrtvih jer savršeno odgovara mojim potrebama
Naime u zadnje vrijeme sve intenzivnije i učestalije razmišljam o odlasku van raditi. Razlozi nisu ekonomski već zato jer mi je dosta svega, jednostavno ne vidim ovdje nikakvu budućnost. Zanima me konkretno, kako ste došli do firmi koje traže ljude. Da li preko rekrutera, weba (slanje CV direktno), neke agencije, googla ili nesto četvrto. U ovom trenutku imam solidan posao pa bih pokušao izbjeci linkedin koji isto ima dosta potencijala, čisto iz razloga jer mi nije hića i htio bih to realizirati to u sljedećih godinu dana.
Trenutno sam dev ali razmisljam da se maknem od toga, ali da ipak ostanem u IT branši. Nije problem niti da vani počnem od nule kao junior dev ako je to prva stepenica dok ne naucim jezik i slično.
Znači ako može info iz prve ruke od ekipa koja je probala, nevezano da li je ta potraga završila uspješno/neuspješno.
Thx :cheers
Super mi je to kako recimo mi infrastruktura / management bi promjenili i krenuli u developere, developeri bi prema nama. Poanta je da je vecina zasicena a malo je mogucnosti setanja medju strukom. Sjecam se da mi je svojevremeno receno da u Kanadi covijek promjeni u prosjeku tri branse. Hahahahha. Barem im nije dosadno. Treba te tri branse pohvatati u jednom zivotu.
mann je offline   Reply With Quote
Staro 18.07.2019., 16:02   #134
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Citiraj:
Autor Master_Hrc Pregled postova
Thx na konkretnom odgovoru.
Što se tiče odlaska nebih sada o tome da ne odemo u off topic ali jednostavno mi se cini da vise nemam tu sto raditi. Promijenio sam vec 3 firme i imam feeling da je to sve isto pakovanje



zivis solo u svom stanu, rentas, s roditeljima, imas auto, imas svog namjestaja, tehnike, itd?



u koju zemlju hoces ici?



Hrvatska je predivna zemlja za zivot ako imas pristojna primanja, ne zaboravi to. Da ne govorim socijalni zivot koliko je kvalitetniji.
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 18.07.2019., 16:08   #135
Master_Hrc
Premium
Moj komp
 
Master_Hrc's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb/Bec
Postovi: 1,113
Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
zivis solo u svom stanu, rentas, s roditeljima, imas auto, imas svog namjestaja, tehnike, itd?

u koju zemlju hoces ici?

Hrvatska je predivna zemlja za zivot ako imas pristojna primanja, ne zaboravi to. Da ne govorim socijalni zivot koliko je kvalitetniji.
Zivim sa skvo u svom stanu, imamo auto, imam i bebolina od skoro 2 godine (njih bih takionak povuko cim to krene), imam sve od namjestaja, 5.1 Denona pa do PS3, PS4

Definitvno sam za EU, nekako naginjem AU i DE.
IMO u Hrvatskoj je super ako imas love, doktora i pravnika frenda i najbolje od svega ako ih netrebas ali jednostavno mi se vise bljuje od ljudi, mentaliteta, politike, jednostavno
mi mindset vise ne odgovara i spreman sam za neke promjene.
Nebih sada da razglabamo o tome da ne odemo u offtopic.
Master_Hrc je offline   Reply With Quote
Staro 18.07.2019., 16:47   #136
tomek@vz
Premium
Moj komp
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,348
Citiraj:
Autor Master_Hrc Pregled postova
Zivim sa skvo u svom stanu, imamo auto, imam i bebolina od skoro 2 godine (njih bih takionak povuko cim to krene), imam sve od namjestaja, 5.1 Denona pa do PS3, PS4

Definitvno sam za EU, nekako naginjem AU i DE.
IMO u Hrvatskoj je super ako imas love, doktora i pravnika frenda i najbolje od svega ako ih netrebas ali jednostavno mi se vise bljuje od ljudi, mentaliteta, politike, jednostavno
mi mindset vise ne odgovara i spreman sam za neke promjene.
Nebih sada da razglabamo o tome da ne odemo u offtopic.
Za AU nemogu pričat jer nikad nisam bio tamo. Ali DE - mogu. Prošao sam Ludwigshafen, Dizeldorf, Hannover, Ratingen, Berlin. Stacioniran sam u Minhenu već cca godinu dana i radim kao DevOps Inženjer. Ukratko - Njemci znaju samo za rad, rad i rad, dobijes sve fino plaćeno. Ako ti poštuješ Njemce i njihovu kulturu i znaš jezik - prihvaćaju te ko svog. Ima onih čudnih ali u tu grupu više spadaju naši ljudi (područje bivše Yuge). Smijem radit naravno samo 8 sati (sto je normalno naravno i poželjno) , prekovremeni se ne plaćaju, nema božićnice i sličnih sitnica na koje smo tu navikli (opet - i to je ok, ne smeta me). Problem je stan. I to usrano velik problem. Ili ih nema ili su skupi (računaj jednosobni cca 600-700 Eura mj. + režije cca 100 Eura). I ne - zaboravi da ćeš sa ženom i djetetom biti u jednosobnom stanu - trebaš barem 2,5 sobni stan. Zakonski. Cijene? Minimalno 1500 Eura mjesečno. Ako uspiješ nać nekoga tko će primit obitelj sa malim djetetom - ja to pokušavam vec godinu dana (klinac je sad 3 godine star). Da složiš to u kontekst - radim u firmi koja iznajmljuje svoje IT radnike drugim firmama - početna plaća 3000 Eura Brutto (35k godišnje - računaj 1890 Eura Netto sa poreznom klasom 3 (birokracija je problem za sebe, HR je mila majka prema ovom ovdje)). S obzirom na cijenu života - 3000 Eura u DE ti je ko 1000 Eura doma. U Njemačkoj je IT najjači u 2 grada: Minhen (općenito Bavarska) i Hamburg. Dali mi je žao što sam gore? I da i ne. Iskustvo koje sam skupio tu nebih tak brzo. No razdvojen život je banana. Iskreno - ako bih doma mogao imat placu cca 6-7k kuna i radit ovaj posao i da mi žena moze nać posao - nebih pomišljao selit se van. Što se tiče negative koje si naveo - ovdje ima toga također. Ne toliko izraženo možda ali - ima.
tomek@vz je offline   Reply With Quote