Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Kućišta, napajanja i modding > Case Modding
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 24.12.2008., 20:19   #1
Igor_Zg
Premium
Moj komp
 
Igor_Zg's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 883
T: Pomoć oko plana dvojnog vodenog hlađenja PC-a

pozdrav svim znalcima

imam plan i neka pitanja kako da si napravim vodeno

1. vodeni krug bi se sastojao od navedenih komponenti i hladio bi zasad samo CPU a poslije NB i MOSFET-ove:


D-TEK FuZion v2 CPU Block

Magicool Pro III(3 x 120 mm venta stanu)

Noctua NF-P12 120 mm, 3 komada za radijator

EK-Multioption rezervoar 250 rev. 2 => 295 ml

EK Anti Cyclon

u nedoumici sam između dvije pumpe:

Swiftech MCP655 sa regulacijom brzine ili Laing 12V DDC-1T pumpa


topologija: CPU => NB => MOSFET#1 => MOSFET#2 => PUMPA => REZERVOAR => RADIJATOR => CPU

NB & MOSFET#1 & #2 bi vjerojatno poslije ubacio u loop, ili da to odmah ubacim?


ali me zanima čemu služi EK Waterblocks DDC X-TOP pokrov za Laing DDC-1T pumpu?


vidio sam puno vodenih sistema sa time u raznim komb. u plexi itd.
čemu to točno služi? Je li se može bez toga? Pomaže temperaturama/protoku?
npr.



jel ovo koristi kao mali rezervar ili kaj? ova plexi "kutijica" sa "padinom" kod HDD bay-a.



2. vodeni krug bi hladio GPU ili 2 GPUa a sastojao bi se od ovih komponenti:

EKW VGA vodeni blok EK-FC4870 CF(možda X2 ako odem na 4870X2)

Magicool Pro III(3 x 120 mm venta stanu)

Noctua NF-P12 120 mm, 3 komada za radijator

EK-Multioption rezervoar 400 rev. 2 => 500 ml

EK Anti Cyclon

u nedoumici sam između dvije pumpe:

Swiftech MCP655 sa regulacijom brzine ili Laing 12V DDC-1T pumpa

topologija: GPU => GPU => PUMPA => REZERVOAR => RADIJATOR => GPU =>

Zanima me koja pumpa je bolja od navedenih? Laing ili Swiftec?

Zanima me koje priključke trebam koristiti? 1/2" ili koje, može za to pojašnjenje molim Vas. I koja crijeva koristiti? Mislim na promjere.


vidim da se Swiftech može regulirati a i da je jači od Lainga. Jel se može Swiftech regulirati da bude tih a jači od Lainga?


puno pitanja ali zahvalan sam na svim sugestijama i pomoći
kad pojeftini umjesto E8400 ide Q9550, isto će sistem biti kvalitetno clock-an

to bi se radilo na kanti iz SIG-a
Igor_Zg je offline   Reply With Quote
Staro 26.12.2008., 00:59   #2
hullabaloo
there's only Chuck Norris
Moj komp
 
hullabaloo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 185
Citiraj:
Autor Igor_Zg Pregled postova
pozdrav svim znalcima

imam plan i neka pitanja kako da si napravim vodeno

1. vodeni krug bi se sastojao od navedenih komponenti i hladio bi zasad samo CPU a poslije NB i MOSFET-ove:


D-TEK FuZion v2 CPU Block

Magicool Pro III(3 x 120 mm venta stanu)

Noctua NF-P12 120 mm, 3 komada za radijator

EK-Multioption rezervoar 250 rev. 2 => 295 ml

EK Anti Cyclon


topologija: CPU => NB => MOSFET#1 => MOSFET#2 => PUMPA => REZERVOAR => RADIJATOR => CPU

NB & MOSFET#1 & #2 bi vjerojatno poslije ubacio u loop, ili da to odmah ubacim?
Nisam bas neki totalni freak kad je u pitanju vodeno hladjenje, ali odabir dijelova ti je pravi. Nisi jos spomenuo crijeva, ali 1/2" is the way to go.
D-Tek fusion je odlican blok, narocito ako ga mislis koristiti u multiloop (a vidim da namjeravas), jer je jako malo restriktivan. Inace, ili D-Tek (multiloop) ili EK supreme, single, ali naravno da i on ide u multi opciju, iako je malo slabiji po pitanju restrikcije od D-Teka, uz koristenje jace pumpe.
Moje osobno misljenje je da su mosfet blokovi bespotrebni. Interesantno je to sad sve ubacit u vodeno, ali sta ces imat od toga. Ne previse, osim sto ce izgledat ljepse. Ja bih sacuvao novce, a ako bas budes htio, lako je kasnije ubacit njih.

Citiraj:
Autor Igor_Zg Pregled postova
u nedoumici sam između dvije pumpe:

Swiftech MCP655 sa regulacijom brzine ili Laing 12V DDC-1T pumpa
Swiftec je u stvari Laing D5 sa regulacijom brzine.
DDC-1T u kombinaciji sa pokrovom (TOP) je po meni bolja varijanta jer je pumpa tisa, manja, i cini mi se lakse ju je zavuc. A ako ti zatreba veci protok, lako je mozes modat u plus verziju (mali lem), i u kombinaciji sa pokrovom je jaca od D5.

Citiraj:
Autor Igor_Zg Pregled postova
ali me zanima čemu služi EK Waterblocks DDC X-TOP pokrov za Laing DDC-1T pumpu?
To vec spomenuh. Laing pumpa po defaultu je dosta slaba, pa je pokrov, ako smijem rec, obavezan. Razlika u performansama je velika, kako u protoku, tako i u head pressure (koliko visoko pumpa moze gurat vodu - jako bitno za multiloop jer vise blokova=restrikcije protoka= znas vec.

Citiraj:
Autor Igor_Zg Pregled postova
jel ovo koristi kao mali rezervar ili kaj? ova plexi "kutijica" sa "padinom" kod HDD bay-a.
Rezervoar

2. Drugi vodeni loop je naravno sve isto, ali samo sa GPU blokom.
Ja ne bih isao na 2 odvojena loopa. Trosak je, a nece se previse osjetit na performansama.
Sve ono gore sto si spomenuo + Laind DDC-1T (modana u plus verziju - jako jednostavan mod) sa EK pokrovom i 1/2" crijeva ce bit dovoljno. Radje si pokusaj nabavit Thermochill PA120.3 radijator i nema zime (odnosno ima

preporuka:
1. D-TEK FuZion v2 CPU Block (i backplate ak ne dolazi s njim)
2. GPU blok EK (ovisno od graficke)
3. Magicool Pro III (ili jos bolje Thermochill PA120.3 ako ga mozes dobavit)
4. EK-Multioption rezervoar 250 rev. 2 => 295 ml + EK Anti Cyclon
5. Noctua NF-P12 120 mm, 3 komada za radijator. Ja bih uzeo neke druge zbog novaca. Chieftec iz Ve-mila su u stvari Yate loon, samo ne znam na koliko se vrte (sad sam vidio, 1650 RPM, mislim da bi na 5V trebali ic ispod 1000RPM), na 5V bi trebali bit tihi. Nema potrebe stvarno davat 420 kuna za 3 ventilatora. Jos jedna preporuka su Zalman ZM-F3 na 5V. Fenomenalan propuh, ali ne idu ispod 1000 RPM na 5V. Na 5V nisu bucni. Kazu ljudi i za Sharkoone da su tihi, nisam probao pa ne znam. Mogli bi se uzet u obzir i Scythe slipstream M, na 5V super silent, a protok odlican, mada kao case fan ali ne i na coolerima, mada mislim da bi bili dobri na radijatoru posto radijator nije bas sa gustim rebrima pa da smanjuje protok. Ja bi ih volio probat na radijatoru stvarno.
6. Pumpa Laing DDC-1T (modana u plus) sa EK pokrovom
7. 1/2" crijeva + 1/2" uvodnice

pozdrav

Zadnje izmijenjeno od: hullabaloo. 26.12.2008. u 02:02.
hullabaloo je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 27.12.2008., 00:11   #3
Igor_Zg
Premium
Moj komp
 
Igor_Zg's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 883
Citiraj:
Autor hullabaloo Pregled postova
Nisam bas neki totalni freak kad je u pitanju vodeno hladjenje, ali odabir dijelova ti je pravi. Nisi jos spomenuo crijeva, ali 1/2" is the way to go.
D-Tek fusion je odlican blok, narocito ako ga mislis koristiti u multiloop (a vidim da namjeravas), jer je jako malo restriktivan. Inace, ili D-Tek (multiloop) ili EK supreme, single, ali naravno da i on ide u multi opciju, iako je malo slabiji po pitanju restrikcije od D-Teka, uz koristenje jace pumpe.
Moje osobno misljenje je da su mosfet blokovi bespotrebni. Interesantno je to sad sve ubacit u vodeno, ali sta ces imat od toga. Ne previse, osim sto ce izgledat ljepse. Ja bih sacuvao novce, a ako bas budes htio, lako je kasnije ubacit njih.

Da, za start ide samo CPU u loop, a poslije ako ću imati želju ubacit ću i bling tj. MOSFET-i, NB, SB

Pitanje za CPU blok...

Sad kad stavim na Sck.775 ovaj blok hoću li ja moći poslije samo kupiti adapter da si ja to fino stavim na budući Sck.1366 CPU?

Citiraj:
Autor hullabaloo Pregled postova
Swiftec je u stvari Laing D5 sa regulacijom brzine.
DDC-1T u kombinaciji sa pokrovom (TOP) je po meni bolja varijanta jer je pumpa tisa, manja, i cini mi se lakse ju je zavuc. A ako ti zatreba veci protok, lako je mozes modat u plus verziju (mali lem), i u kombinaciji sa pokrovom je jaca od D5.
OK

Malo sam google-ao i našao sam ova 2 pokrova na testu sa DDC-1T pumpom.
http://www.overclock3d.net/reviews.p...ops_shootout/3

U testu se vidi da je XSPC koji je napravljen od pleksija malo bolji od EK pokrova ali je EK rađen od nekog metala, dal mi je bolje odabrat XSPC ili EK, pitam jer se bojim da ne pretegnem plexi pa da mi propiški


Citiraj:
Autor hullabaloo Pregled postova
To vec spomenuh. Laing pumpa po defaultu je dosta slaba, pa je pokrov, ako smijem rec, obavezan. Razlika u performansama je velika, kako u protoku, tako i u head pressure (koliko visoko pumpa moze gurat vodu - jako bitno za multiloop jer vise blokova=restrikcije protoka= znas vec.

ok, sve sam savršeno shvatio, gore sam malo još priupitao neke sitnice


Citiraj:
Autor hullabaloo Pregled postova
2. Drugi vodeni loop je naravno sve isto, ali samo sa GPU blokom.
Ja ne bih isao na 2 odvojena loopa. Trosak je, a nece se previse osjetit na performansama.
Sve ono gore sto si spomenuo + Laind DDC-1T (modana u plus verziju - jako jednostavan mod) sa EK pokrovom i 1/2" crijeva ce bit dovoljno. Radje si pokusaj nabavit Thermochill PA120.3 radijator i nema zime (odnosno ima

hmm...
Ova 4870 se grije prebrutalno, osobno mislim da je ATI ugradio grijače u grafu, jer di god je pipneš dok radi nekaj => prži

misliš da bi sve ovo moglo ići na jedan Thermochill radijator?
hoće pumpa moći sve gurati? Modana ili serijska DDC-1T?

Može li se složiti regulacija pumpe?

Vidim da tu preporučuješ EK pokrov...

kako se točno mod-a pumpa i koje su točno benificije tog mod-a?

Citiraj:
Autor hullabaloo Pregled postova
preporuka:
1. D-TEK FuZion v2 CPU Block (i backplate ak ne dolazi s njim)
2. GPU blok EK (ovisno od graficke)
3. Magicool Pro III (ili jos bolje Thermochill PA120.3 ako ga mozes dobavit)
4. EK-Multioption rezervoar 250 rev. 2 => 295 ml + EK Anti Cyclon
5. Noctua NF-P12 120 mm, 3 komada za radijator. Ja bih uzeo neke druge zbog novaca. Chieftec iz Ve-mila su u stvari Yate loon, samo ne znam na koliko se vrte (sad sam vidio, 1650 RPM, mislim da bi na 5V trebali ic ispod 1000RPM), na 5V bi trebali bit tihi. Nema potrebe stvarno davat 420 kuna za 3 ventilatora. Jos jedna preporuka su Zalman ZM-F3 na 5V. Fenomenalan propuh, ali ne idu ispod 1000 RPM na 5V. Na 5V nisu bucni. Kazu ljudi i za Sharkoone da su tihi, nisam probao pa ne znam. Mogli bi se uzet u obzir i Scythe slipstream M, na 5V super silent, a protok odlican, mada kao case fan ali ne i na coolerima, mada mislim da bi bili dobri na radijatoru posto radijator nije bas sa gustim rebrima pa da smanjuje protok. Ja bi ih volio probat na radijatoru stvarno.
6. Pumpa Laing DDC-1T (modana u plus) sa EK pokrovom
7. 1/2" crijeva + 1/2" uvodnice

pozdrav
uglavnom da rezimiramo sad situaciju za sve komponente, idem vjerojatno na 1 loop, jer dupli loop me košta preko 5000 kn

CPU blok: D-TEK FuZion v2 CPU Block (Planiram ostaviti i TR IFX-14 kao backplate passive cooling)

GPU blok: neki blok od EK ili za 4870 ili 4870X2 ili možda nešto 3., nebitno(ovisi koja će grafa bit u igri)

RADIJATOR: Thermochill PA120.3

PUMPA & POKROV: Laing DDC-1T & EK X-TOP(čini mi se bolje od pleksi izvedbe)

VENTILATOR:

ovi mi izgledaju dobro i imaju regulaciju vrtnje: Nanoxia FX12-1250 120 mm
on mi je npr zgodan, kad će mi comp biti u idle-u onda ventove stavim na neki minimum. A kada idem igrat nešto ili radit nešto ozbiljno, pojačam i to je to
koji bi bio bolji? ima verzija koja radi kao na 1250 rpm i na 2000 rpm.

Ili neki drugi koji bi se dalo regulirat ili koji ima iznimno dobar protok zraka a da se ne čuje, npr. da ga z'modam na 5V?(da, ja hoću ovce i novce)

CRIJEVA & UVODNICE: 1/2'' znaći samo to tražim??


lijepi pozdrav, stvarno ti hvala na dosadašnjoj pomoći, imaš pijaču od mene ako se kad sretnemo
Igor_Zg je offline   Reply With Quote
Staro 27.12.2008., 00:46   #4
hullabaloo
there's only Chuck Norris
Moj komp
 
hullabaloo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 185
Citiraj:
Autor Igor_Zg Pregled postova
Pitanje za CPU blok...

Sad kad stavim na Sck.775 ovaj blok hoću li ja moći poslije samo kupiti adapter da si ja to fino stavim na budući Sck.1366 CPU?
Nisam siguran, to je do proizvodjaca bloka, mada mislim da ne bi bilo previse problema s montazom

Citiraj:
Autor Igor_Zg Pregled postova
Malo sam google-ao i našao sam ova 2 pokrova na testu sa DDC-1T pumpom.
http://www.overclock3d.net/reviews.p...ops_shootout/3

U testu se vidi da je XSPC koji je napravljen od pleksija malo bolji od EK pokrova ali je EK rađen od nekog metala, dal mi je bolje odabrat XSPC ili EK, pitam jer se bojim da ne pretegnem plexi pa da mi propiški
mala je razlika. i jedan i drugi su odlicni. Da postoji sansa da plexi krcne ak se pretjera. zato oprez.

Citiraj:
Autor Igor_Zg Pregled postova
Ova 4870 se grije prebrutalno, osobno mislim da je ATI ugradio grijače u grafu, jer di god je pipneš dok radi nekaj => prži

misliš da bi sve ovo moglo ići na jedan Thermochill radijator?
hoće pumpa moći sve gurati? Modana ili serijska DDC-1T?
Thermochill PA120.3 je zakon. Nema price. Ako ga moes nabavit, cestitam
A za pumpu nece bit problema.
Citiraj:
Autor Igor_Zg Pregled postova
Može li se složiti regulacija pumpe?
Mislim da je moguce jednostavno uz pomoc potenciometra, mada ne vidim potrebu jer je pumpa stvarno tiha. Jos ak je malo izoliras
Citiraj:
Autor Igor_Zg Pregled postova
Vidim da tu preporučuješ EK pokrov...
EK ili XSPC. EK malo sigurniji za radit.
Citiraj:
Autor Igor_Zg Pregled postova
kako se točno mod-a pumpa i koje su točno benificije tog mod-a?
jednostavno.
Beneficije, bolji protok.
http://windycj.pixnet.net/blog/post/6590735

Citiraj:
Autor Igor_Zg Pregled postova
uglavnom da rezimiramo sad situaciju za sve komponente, idem vjerojatno na 1 loop, jer dupli loop me košta preko 5000 kn
Slazem se. Nema potrebe rasipat se s novcima. Ionak je to skup sport, jos bacat novce. Valja ustedit malo.

Citiraj:
Autor Igor_Zg Pregled postova
CPU blok: D-TEK FuZion v2 CPU Block (Planiram ostaviti i TR IFX-14 kao backplate passive cooling)

GPU blok: neki blok od EK ili za 4870 ili 4870X2 ili možda nešto 3., nebitno(ovisi koja će grafa bit u igri)

RADIJATOR: Thermochill PA120.3

PUMPA & POKROV: Laing DDC-1T & EK X-TOP(čini mi se bolje od pleksi izvedbe)
Super. Ovaj radiator ce ti sluzit samo tako. Sve komponente su odlicne.Kad se pozelis dodatnih blokova (citaj NB, SB, MOSFET) sve ce bit bez problema.

Citiraj:
Autor Igor_Zg Pregled postova
VENTILATOR:

ovi mi izgledaju dobro i imaju regulaciju vrtnje: Nanoxia FX12-1250 120 mm
on mi je npr zgodan, kad će mi comp biti u idle-u onda ventove stavim na neki minimum. A kada idem igrat nešto ili radit nešto ozbiljno, pojačam i to je to
koji bi bio bolji? ima verzija koja radi kao na 1250 rpm i na 2000 rpm.

Ili neki drugi koji bi se dalo regulirat ili koji ima iznimno dobar protok zraka a da se ne čuje, npr. da ga z'modam na 5V?(da, ja hoću ovce i novce)
Ja bih uzeo ova 3 Chiefteca i spustio na 5V. Rebrandirani Yate Loon, koga prate samo najbolje rijeci. To su odlicni ventilatori. Na 5V tihi, propuh dobar, bolje ni netreba ni za igranje ni nista drugo. Sacuvaj 200 kuna.
http://www.ve-mil.hr/opis.aspx?prika...=0&Sifra=22757
Mislim da ova nanoxia na 2000RPM nikad ne bi pala ispod 1000RPM, prije 1100-1200RPM. A regulacija vrtnje. Morat ces se stalno zavlacit iza kucista.

Crijeva kupi malo kvalitetnija (al nemoj pretjerivat) jer ova iz Peveca su ipak malo prekruta. 2m do 2,5m ce ti bit sasvim dovoljno.
hullabaloo je offline   Reply With Quote
Staro 27.12.2008., 00:57   #5
Igneos79
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: Zadar
Postovi: 328
Uh ali ste me napalili obojica sad:-) mislio sam dignuti kredu za neki dobar auto, ali izgleda da u uzeti punta ali zato nabrijati kantu:-) jel ima sto bolje od thermochill radijatora? Jel ima smisla staviti joa jedan radijator nakon izlaza sa proca prema grafi
koj? Ima li za kupiti ja
u pumpu, buka nebitna?
Igneos79 je offline   Reply With Quote
Staro 27.12.2008., 01:11   #6
hullabaloo
there's only Chuck Norris
Moj komp
 
hullabaloo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 185
Citiraj:
Autor Igneos79 Pregled postova
Uh ali ste me napalili obojica sad:-) mislio sam dignuti kredu za neki dobar auto, ali izgleda da u uzeti punta ali zato nabrijati kantu:-) jel ima sto bolje od thermochill radijatora? Jel ima smisla staviti joa jedan radijator nakon izlaza sa proca prema grafi
koj? Ima li za kupiti ja
u pumpu, buka nebitna?
Ha, ha. Ahh. Nemoj, budi normalan.
Salim se.
Boljeg od thermochill tripple radijatora nema. Najhvaljeniji, najmanje restriktivan, sve u sperlativima.
Za dodatne radijatore sve ovisi jel to samo za tvoj gust, ili je jako bitno jos 10 MHz, ili ti se trose novci. Ja ne bih, nema potrebe. Pumpu mozes pogledat negdje gdje se prodaje oprema za akvarije. Trazis neku od 1500L/h i molis boga da ti spojnice ne iskoce Salim se. Nema potrebe ako ces imat dva bloka. A i smisao vodenog nisu samo performanse, treba bit i tiho.
hullabaloo je offline   Reply With Quote
Staro 27.12.2008., 01:42   #7
Igor_Zg
Premium
Moj komp
 
Igor_Zg's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 883
Na Thermochill-ovoj stranici se može naručiti roba + ima dostava za hrvatsku pod opcijama pa mislim da ne bi smjelo biti problema...
A isti princip ide i za D-TEK blok

Regulacija Nanoxia-e ne bi bio problem jer bi to nekakao ukomponirao na radijator koji će biti van kučišta

A možda i uzmem ovog chief-a bumo vidli, Nanoxia je bling a Chief je "radnik"

A koja točno crijeva da uzmem i di da ih kupim?

EDIT: u vezi pumpe...

Zanima me, kada bi se pumpa modala sa 10W na 18W, koliko se to otprilike čuje? I na 10W i na 18W kolko su bolje performanse? Vidim da se okretaji dignu sa 3900 na 4500 rpm.
Tišina me zanima ali da i radi kak se spada
Jer ako je tiha pumpa i na 18W, onda odmah napravim mod, jer kad sve složim neću vaditi pumpu, lemit kontakte i opet sve vratit tranu...
Izolirao bi ako bi pomoglo, ali sa čime?
Igor_Zg je offline   Reply With Quote
Staro 27.12.2008., 10:20   #8
Roy
15/JG52
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 724
Citiraj:
Autor hullabaloo Pregled postova
Pumpu mozes pogledat negdje gdje se prodaje oprema za akvarije. Trazis neku od 1500L/h i molis boga da ti spojnice ne iskoce Salim se. Nema potrebe ako ces imat dva bloka. A i smisao vodenog nisu samo performanse, treba bit i tiho.
NewJet pumpe u Pet Shopu su vrlo tihe i mogu se koristiti kao potopne ili prolazne (kod mene je 1700l/h) a glede snage postoji jedan mali trik. Kod mene tok vode je složen da pumpa ne gura pritisak u sistem koji je unutar kučišta već vuće vodu iz GPU i CPU bloka (naćin spajanja kod mene: pumpa vuće iz GPU bloka koji vuće iz CPU bloka koji "svježu" vodu dobiva iz hladnjaka) prema sebi i onda od pumpe ide prema rezervoaru. Prednost ovakvog naćina spajanja je u tome što eliminira mogućnost curenja unutar kućišta jer ako postoji "slabo" mjesto u sistemu onda neće curiti voda van već će vući mjehuriće zraka unutra što se takodjer ne smije zanemariti jer previše zraka na lopaticama pumpe moža syebati istu (najbolje je da istog uopće nema). Temperature su 30-32 idle, 39max (RealTemp, ASUS utility daje malo bolje rezultate )
Roy je offline   Reply With Quote
Staro 27.12.2008., 10:31   #9
hullabaloo
there's only Chuck Norris
Moj komp
 
hullabaloo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 185
Citiraj:
Autor Roy Pregled postova
NewJet pumpe u Pet Shopu su vrlo tihe i mogu se koristiti kao potopne ili prolazne (kod mene je 1700l/h) a glede snage postoji jedan mali trik. Kod mene tok vode je složen da pumpa ne gura pritisak u sistem koji je unutar kučišta već vuće vodu iz GPU i CPU bloka (naćin spajanja kod mene: pumpa vuće iz GPU bloka koji vuće iz CPU bloka koji "svježu" vodu dobiva iz hladnjaka) prema sebi i onda od pumpe ide prema rezervoaru. Prednost ovakvog naćina spajanja je u tome što eliminira mogućnost curenja unutar kućišta jer ako postoji "slabo" mjesto u sistemu onda neće curiti voda van već će vući mjehuriće zraka unutra što se takodjer ne smije zanemariti jer previše zraka na lopaticama pumpe moža syebati istu (najbolje je da istog uopće nema). Temperature su 30-32 idle, 39max (RealTemp, ASUS utility daje malo bolje rezultate )
Kod mene je radijator/CPU blok/rezervoar/pumpa/radijator. Jedina razlika izmedju mog i tvog je mjesto rezervoara. Mislim da kad je sve slozeno kako treba i provjereno, nema bas bojazni oko curenja. A posto ti imas brutalnu pumpu (ne znam koliki lift (visina podizanja tekucine) ima ta pumpa) ali s njom ipak se mora bit malo oprezniji (jaca crijeva i spojevi sa stezaljkama).
Koja je cijena te pumpe? Jel je mozes usporedit s necim sto se tice buke?
thanks.
hullabaloo je offline   Reply With Quote
Staro 27.12.2008., 10:57   #10
hullabaloo
there's only Chuck Norris
Moj komp
 
hullabaloo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 185
Citiraj:
Autor Igor_Zg Pregled postova
Na Thermochill-ovoj stranici se može naručiti roba + ima dostava za hrvatsku pod opcijama pa mislim da ne bi smjelo biti problema...
A isti princip ide i za D-TEK blok

Regulacija Nanoxia-e ne bi bio problem jer bi to nekakao ukomponirao na radijator koji će biti van kučišta

A možda i uzmem ovog chief-a bumo vidli, Nanoxia je bling a Chief je "radnik"

A koja točno crijeva da uzmem i di da ih kupim?
Odlicno za Thermochill.
Nemoj se previse zamarat sa ventilatorima. Ja bih uzeo jeftinije.
Crijeva Tygon. Ne znam gdje ih ima za kupit (kod nas nemam pojma). Samo dosta su skupa. Ja sam mislio otic do gramata da vidim za nova crijeva. Mozda imaju nesto dobro. Javim ak bude.

Citiraj:
Autor Igor_Zg Pregled postova
EDIT: u vezi pumpe...

Zanima me, kada bi se pumpa modala sa 10W na 18W, koliko se to otprilike čuje? I na 10W i na 18W kolko su bolje performanse? Vidim da se okretaji dignu sa 3900 na 4500 rpm.
Tišina me zanima ali da i radi kak se spada
Jer ako je tiha pumpa i na 18W, onda odmah napravim mod, jer kad sve složim neću vaditi pumpu, lemit kontakte i opet sve vratit tranu...
Izolirao bi ako bi pomoglo, ali sa čime?
Pumpa za CPU i GPU blok ce bit dobra i na 10W. A ak ti stvarno bude trebala jaca kasnije ju mozes dic u plus. Zvuk ne znam kakav je, ja svoju drzim na 10W i tiha je.
Izolirat mozes saspuzvom (moze i ona uz maticnu sto dodje), a imas prave u Dobar zvuk ducanu.
hullabaloo je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 27.12.2008., 12:30   #11
rodney
only fool, not a horse
Moj komp
 
rodney's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: near zgb
Postovi: 1,276
mislim da je tygona bilo u hardveraju, al sad sam gledao i nema, pa nebi bilo lose da pitas beshtyu...
rodney je offline   Reply With Quote
Staro 27.12.2008., 13:57   #12
Pepermint
Premium
Moj komp
 
Pepermint's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 587
što se pumpe tiče može se umjesto samo lemljenja 2 kontakta izvući prekidač van pa onda mjenjaš s prekidačem običnu i plus verziju
Pepermint je offline   Reply With Quote
Staro 27.12.2008., 14:04   #13
hullabaloo
there's only Chuck Norris
Moj komp
 
hullabaloo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 185
Citiraj:
Autor Pepermint Pregled postova
što se pumpe tiče može se umjesto samo lemljenja 2 kontakta izvući prekidač van pa onda mjenjaš s prekidačem običnu i plus verziju
To sam isto mislio. Kom treba malo ovak, malo onak
hullabaloo je offline   Reply With Quote
Staro 27.12.2008., 15:35   #14
Roy
15/JG52
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 724
Citiraj:
Autor hullabaloo Pregled postova
Kod mene je radijator/CPU blok/rezervoar/pumpa/radijator. Jedina razlika izmedju mog i tvog je mjesto rezervoara.
Ja koristim Reserator 1 hladnjak/rezervoar sa ventom ispod (svojevremeno nabavio polovno i povoljno) koji je na balkonu zajedno sa pumpom (komp je odmah do prozora, crijeva idu kroz okvir prozora)

Citiraj:
Mislim da kad je sve slozeno kako treba i provjereno, nema bas bojazni oko curenja.A posto ti imas brutalnu pumpu (ne znam koliki lift (visina podizanja tekucine) ima ta pumpa) ali s njom ipak se mora bit malo oprezniji (jaca crijeva i spojevi sa stezaljkama).
Koja je cijena te pumpe? Jel je mozes usporedit s necim sto se tice buke?
thanks.
Je, pumpa je brutalna, h=2.1m, sad kad sam googlao za lift vidim da je koristi i TomRi pa samo mogu potvrditi njegov post glede cijene i tišine. Postoje i jači modeli ali i ovo je overkill tako da ne preporučujem njihovu kupovinu.
Roy je offline   Reply With Quote
Staro 27.12.2008., 19:41   #15
Igneos79
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: Zadar
Postovi: 328
gdje se tocno montira taj radijator? 3 puta po 120mm? Na koje kuciste da to stavim ako to uopce ide na kuciste? Namjeravam kupiti spire swordfin pa ga eventualno moddati...
Igneos79 je offline   Reply With Quote
Staro 27.12.2008., 20:15   #16
hullabaloo
there's only Chuck Norris
Moj komp
 
hullabaloo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 185
Citiraj:
Autor Igneos79 Pregled postova
gdje se tocno montira taj radijator? 3 puta po 120mm? Na koje kuciste da to stavim ako to uopce ide na kuciste? Namjeravam kupiti spire swordfin pa ga eventualno moddati...
Radijator stavljas na vrh kucista ili na zadnju stranu, unutar kucista ak moze stati, sve ovisi kako se organiziras i gdje bi bilo optimalno za protok i da ne smeta. Moras sve osmislit prije nego pocnes rezat, busit i sl.
Meni stoji u vratima od kucista jer je takvo kuciste predivdjeno.
Namjeravas kupit odlicno kuciste stvarno.
hullabaloo je offline   Reply With Quote
Staro 28.12.2008., 00:42   #17
Igneos79
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: Zadar
Postovi: 328
Citiraj:
Autor hullabaloo Pregled postova
Namjeravas kupit odlicno kuciste stvarno.

zezas me ili? Zapeo mi je za oko i ovaj cm 690 ali mi se cini preskup. bumo videli...
Igneos79 je offline   Reply With Quote
Staro 28.12.2008., 12:59   #18
hullabaloo
there's only Chuck Norris
Moj komp
 
hullabaloo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 185
Citiraj:
Autor Igneos79 Pregled postova
zezas me ili? Zapeo mi je za oko i ovaj cm 690 ali mi se cini preskup. bumo videli...
Ne zezam. To kuciste je stvarno super. Vrijedi dosta vise novaca. Neces se pokajati.
Evo pa pogledaj malo:
http://forum.pcekspert.com/showthrea...ighlight=spire
hullabaloo je offline   Reply With Quote
Staro 28.12.2008., 16:43   #19
mhadina
Premium
Moj komp
 
mhadina's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: ZG
Postovi: 429
gdje nabaviti?

Citiraj:
Autor Igor_Zg Pregled postova
pozdrav svim znalcima

imam plan i neka pitanja kako da si napravim vodeno

Bok,

puno bi mi pomoglo ako bi stavio linkove i / ili pojašnjenje kako i gdje i da li ima dostava da se nabave svi ti dijelovi raznih proizvođača.

Ja sam probao vidjeti na http://www.dangerden.com/index.php?o...d=47&Itemid=80
ali nisam baš zadovoljan jer npr. iz Njemačke za pumpu i radijator koji koštaju 50 eura traže 30-ak eura za poštu....

zna li netko gdje je isplativije?

hvala
__________________
  • Vidiš li čovjeka koji se sam sebi mudrim čini? Znaj, i od bezumnika ima više nade nego od njega!
  • San dolazi od mnogo briga, a lud govor od mnogo riječi.
  • Neka su ti mnogi poznanici, ali pouzdanik samo jedan od tisuću.
  • Ne ponizuj se pred budalom i ne budi pristran pred mogućnicima.
  • Ne budi silovit na jeziku a lijen i mlitav na djelu.
mhadina je offline   Reply With Quote
Staro 28.12.2008., 16:48   #20
mymoon
nautic expert
Moj komp
 
mymoon's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Rijeka-Opatija, negdje između
Postovi: 1,383
mymoon je offline   Reply With Quote
Staro 28.12.2008., 17:27   #21
imik
Premium
 
imik's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 611
imik je offline   Reply With Quote
Staro 28.12.2008., 18:32   #22
Igor_Zg
Premium
Moj komp
 
Igor_Zg's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 883
Citiraj:
Autor mhadina Pregled postova
Bok,

puno bi mi pomoglo ako bi stavio linkove i / ili pojašnjenje kako i gdje i da li ima dostava da se nabave svi ti dijelovi raznih proizvođača.

Ja sam probao vidjeti na http://www.dangerden.com/index.php?o...d=47&Itemid=80
ali nisam baš zadovoljan jer npr. iz Njemačke za pumpu i radijator koji koštaju 50 eura traže 30-ak eura za poštu....

zna li netko gdje je isplativije?

hvala
tolika poštarina ti je normalna star...

Na D-TEKovoj stranici ću naručiti vodeni blok i ispada me ~ 570 knhttp:// sa dostavom na kućni prag
http://www.dtekcustoms.com/index.asp...rodID=210&HS=1



Na Thermochill-ovoj stranici me radijator PA120.3, jedan extra halter cooler-a PS120.3 i 3 metra Tygon crijeva košta ~ 930 ili 830 kn
http://www.thermochill.com/pa1203.php
http://www.thermochill.com/ps120.php
http://www.thermochill.com/acatalog/...cessories.html

lp
Igor_Zg je offline   Reply With Quote
Staro 28.12.2008., 19:56   #23
imik
Premium
 
imik's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 611
Ovdje ti je blok jeftiniji i imaju tygon.

http://www.petrastechshop.com/dfuv2uncpuwa.html

Ako sa Thermochilla naručiš nešto više od radijatora kaže ti da se premašio kilažu ili tako nešto i neda ti poštarinu pa ne možeš naručiti.
imik je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2009., 21:29   #24
NJUNJO_HR
Premium
Moj komp
 
NJUNJO_HR's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb (Trešnjevka, kod placa)
Postovi: 673
Raspravljalo se dosta o Laing DDC-1T pumpi.
Slobodno ju uzmi bez imalo razmišljanja ali obavezno sa pokrovom.
Ja sam pokrov prvenstveno uzeo da stavim na njega 1/2" uvodnice i crijevo.
Stavljanjem pokrova na pumpu pumpa je postala tiša. Nisam vršil osobno nikakva mjerenja
da vidim razliku u protoku ali na netu ima testova između različitih pokrova pa potraži.

Kod mene jedna Laing DDC-1T pumpa, nemodana jer mi je preglasna onda, tjera vodu kroz:
3x triple radijatora, ek-supreme, full cover blok za 7900 seriju grafa, NB.
+ odokatvnom metodom minimalno 7m crijeva.

Kaj se tiče naručivanja iz vana mislim da se ne isplati zbog carine i pdv-a kojeg ćeš
platiti. Slobodno uzmi EK blokove za cpu i gpu. Magicool radijator ima isti dizajn
ko i Thermochil tak da jako velike razlike vjerojatno nema. Pumpu Laing + pokrov.
Crijevo u Pet centru. Ovakvo zeleno se meni pokazalo najbolje od jeftinijih crijeva.
Traži 12/16mm veličinu, oko 10kn/m. Prozirno je tu jer mi je sfalilo malo dok sam radil a i nije bilo
trenutno za kupiti u Pet centru zelenog. To prozirno je iz Pevca i ne vredi ni 3kn po metru jer se kroz jedan dan spljošilo lagano.
Naravno nemoj zaboraviti uvodnice

Tak da to ti je ukratko od mene i sretno

__________________
PCE 100+kg demolition squad


LCD 19'' Philips 190P6 | Coolermaster Stacker ATX/BTX (STC-T01) Black | Corsair HX520

ASRock P55 Extreme | Intel i5 760 | G.Skill F3-12800CL7D-4GBECO 2x2GB | XFX 7950 GT 512MB DDR3

Benq DW1670 & Plextor PX-755A | WD Black 1TB (WD1002FAEX), WD Green 2TB (WD20EARS)

Creative SB Audigy Player SB0090 | TP-Link TL-WN651G

Microsoft Wireless Optical Desktop for Bluetooth (Miš i Tipkovnica) | Razer Copperhead (Green) | Genious KB-16e Black



___ <<< Enchantress >>> ___

Parts of watercooling:
Laing DDC-1 water pump
3x Magicool Extreme radiators
EK-Supreme-Acetal for CPU
EK-NF4 rev1.1 for chipset
EK-FC79 for GPU
EK-Multioption reservoir 400 + EK-Multioption RES Bottom Rev.2
& green tubes.

Loop:
rezervoar / pumpa / GPU / rad1 / NB / rad2 / CPU / rad3 / rezervoar

Par slikica iz galerije


H2O galerija

___ <<< ex Morgoth >>> ___

Parts of ex aircooling:
Celeron 420 | ASRock 4CoreDual-SATA2 | XFX 7900 GS 600M
Thermalright Ultra-120 Extreme for CPU lapped
Thermalright HR-05 IFX for chipset lapped
Thermalright HR-03 PLUS for GPU

Par slikica iz galerije


Lapping galerija
NJUNJO_HR je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2009., 00:09   #25
Roy
15/JG52
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 724
Citiraj:
Autor NJUNJO_HR Pregled postova
Tak da to ti je ukratko od mene i sretno

Hm, ne znam zašto ali pogotovo kad gledam prvu i zadnju sliku tvoj komp me lagano podsjeća na originalni Enterprise
Roy je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2009., 02:35   #26
domis
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Hrvatistan
Postovi: 4,159
pripreme za triple gtx280 sli? xD

al fkt...ima koje koristi od tolko radijatora?
domis je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2009., 12:13   #27
mymoon
nautic expert
Moj komp
 
mymoon's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Rijeka-Opatija, negdje između
Postovi: 1,383
(skoro) totalno pasivan komp?
mymoon je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2009., 17:55   #28
NJUNJO_HR
Premium
Moj komp
 
NJUNJO_HR's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb (Trešnjevka, kod placa)
Postovi: 673
Citiraj:
Autor Roy Pregled postova
Hm, ne znam zašto ali pogotovo kad gledam prvu i zadnju sliku tvoj komp me lagano podsjeća na originalni Enterprise
Fala, fala.

Citiraj:
Autor d'beast Pregled postova
pripreme za triple gtx280 sli? xD

al fkt...ima koje koristi od tolko radijatora?
trenutno nemam namjeru nikaj upgrejdati

korist je ta da nemoram stavljati ventilatore na radijatore koji bi mi se vrtjeli
pored glave i bučili.

Citiraj:
Autor mymoon Pregled postova
(skoro) totalno pasivan komp?
da nema jedan ventilator koji pirka na 5V po mosfetima, drugi na 5V na
zadnjoj stranici kučišta i treći u Corsairu bil bi to pasivan komp.
Ovak ima neka lagana cirkulacija zraka a ventilatori su skoro nečujni.
__________________
PCE 100+kg demolition squad


LCD 19'' Philips 190P6 | Coolermaster Stacker ATX/BTX (STC-T01) Black | Corsair HX520

ASRock P55 Extreme | Intel i5 760 | G.Skill F3-12800CL7D-4GBECO 2x2GB | XFX 7950 GT 512MB DDR3

Benq DW1670 & Plextor PX-755A | WD Black 1TB (WD1002FAEX), WD Green 2TB (WD20EARS)

Creative SB Audigy Player SB0090 | TP-Link TL-WN651G

Microsoft Wireless Optical Desktop for Bluetooth (Miš i Tipkovnica) | Razer Copperhead (Green) | Genious KB-16e Black



___ <<< Enchantress >>> ___

Parts of watercooling:
Laing DDC-1 water pump
3x Magicool Extreme radiators
EK-Supreme-Acetal for CPU
EK-NF4 rev1.1 for chipset
EK-FC79 for GPU
EK-Multioption reservoir 400 + EK-Multioption RES Bottom Rev.2
& green tubes.

Loop:
rezervoar / pumpa / GPU / rad1 / NB / rad2 / CPU / rad3 / rezervoar

Par slikica iz galerije


H2O galerija

___ <<< ex Morgoth >>> ___

Parts of ex aircooling:
Celeron 420 | ASRock 4CoreDual-SATA2 | XFX 7900 GS 600M
Thermalright Ultra-120 Extreme for CPU lapped
Thermalright HR-05 IFX for chipset lapped
Thermalright HR-03 PLUS for GPU

Par slikica iz galerije


Lapping galerija
NJUNJO_HR je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na