Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > PC Ekspert > Članci
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 14.02.2009., 10:39   #31
kill
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2003
Lokacija: Rijeka
Postovi: 533
Citiraj:
Autor žile Pregled postova
Prije bi rekao kako su žitarice sa kineskim mlijekom u prahu unutra nego ozbilja i kvalitetan kuler.
pa to kinezi naruče 5 tona bakrenih cijevčica, saviju, malo ispoliraju, poleme na blok i finove i vozi miško
kill je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2009., 12:46   #32
Pippincro
Premium
Moj komp
 
Pippincro's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Čakovec
Postovi: 616
imao i scythe musashi i par S1 komada i po mojem se scythe nemoze mjeriti s S1. Jedina prednost mu je sto je nizi (stane u veci broj kucista) i malo pogodniji za crossfire (mada se moze crossfire sloziti i s 2x S1 coolera i turbo modulom - cak i s 120cm ventom na svakom, ali bude dosta knap),

Scythe ima samo 2 heatpipea (s1 4 komada) i tu se vidi razlika u performansama kad se cooleri smanje na najmani broj okretaja (dakle S1 puno bolje radi na pasivi i pri niskim okretajima ventova). Ventovi na scythe musashiju nisu nista posebno, a relativno se cuju na najvisim okretajima.
Najgore u cijeloj prici nisu ni jezici ni ventilatori, vec uzasan nacin montaze na gpu. Tko ce kupiti ili je kupio scythe znat ce ovdje o cemu pricam - znaci oni mali sarafici koji dodju s njim su ultra tanki i cesto tanji od samih rupa na pcbu i onda dok se to sve prisarafi cooler lijepo malo "pliva" gore-dolje po grafi.

Posto je S1 ipak sad 200 kn (a nekad bio 150), onda je ova akcija fer za musashi jer se ipak dobe 2 venta koja se daju utisavat i baza je super-odlicno napravljena.
Pippincro je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 14.02.2009., 13:44   #33
danc00
Why so serious
Moj komp
 
danc00's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Krapinske Toplice / Zagreb
Postovi: 3,415
Citiraj:
Autor Pippincro Pregled postova
imao i scythe musashi i par S1 komada i po mojem se scythe nemoze mjeriti s S1. Jedina prednost mu je sto je nizi (stane u veci broj kucista) i malo pogodniji za crossfire (mada se moze crossfire sloziti i s 2x S1 coolera i turbo modulom - cak i s 120cm ventom na svakom, ali bude dosta knap),

Scythe ima samo 2 heatpipea (s1 4 komada) i tu se vidi razlika u performansama kad se cooleri smanje na najmani broj okretaja (dakle S1 puno bolje radi na pasivi i pri niskim okretajima ventova). Ventovi na scythe musashiju nisu nista posebno, a relativno se cuju na najvisim okretajima.
Najgore u cijeloj prici nisu ni jezici ni ventilatori, vec uzasan nacin montaze na gpu. Tko ce kupiti ili je kupio scythe znat ce ovdje o cemu pricam - znaci oni mali sarafici koji dodju s njim su ultra tanki i cesto tanji od samih rupa na pcbu i onda dok se to sve prisarafi cooler lijepo malo "pliva" gore-dolje po grafi.

Posto je S1 ipak sad 200 kn (a nekad bio 150), onda je ova akcija fer za musashi jer se ipak dobe 2 venta koja se daju utisavat i baza je super-odlicno napravljena.
Kak misliš "pliva gor-dole" pa to bi značilo da se odvaja od GPU-a?

Znači S1 je još uvijek jači od MUSASHIA, reci mi kako se čuje kad su okretaji na musashiju na pola znači ne na min niti na max, recimo sredina, jel se onda čuje, i kakve onda daje rezultate!? Neznam čemu onda takva cijena ako ga S1 od 150kn popapa!
danc00 je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2009., 13:44   #34
Oblak
Premium
Moj komp
 
Oblak's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 190
Citiraj:
Autor Pippincro Pregled postova
imao i scythe musashi i par S1 komada i po mojem se scythe nemoze mjeriti s S1. Jedina prednost mu je sto je nizi (stane u veci broj kucista) i malo pogodniji za crossfire (mada se moze crossfire sloziti i s 2x S1 coolera i turbo modulom - cak i s 120cm ventom na svakom, ali bude dosta knap),

Scythe ima samo 2 heatpipea (s1 4 komada) i tu se vidi razlika u performansama kad se cooleri smanje na najmani broj okretaja (dakle S1 puno bolje radi na pasivi i pri niskim okretajima ventova). Ventovi na scythe musashiju nisu nista posebno, a relativno se cuju na najvisim okretajima.
Najgore u cijeloj prici nisu ni jezici ni ventilatori, vec uzasan nacin montaze na gpu. Tko ce kupiti ili je kupio scythe znat ce ovdje o cemu pricam - znaci oni mali sarafici koji dodju s njim su ultra tanki i cesto tanji od samih rupa na pcbu i onda dok se to sve prisarafi cooler lijepo malo "pliva" gore-dolje po grafi.
...
To the bone... Da ti odmah splasne entuzijazam kupnje... Al neka, tak treba, znao sam da negdje lezi grm, ili zec... Whatever...
Oblak je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2009., 16:32   #35
Pippincro
Premium
Moj komp
 
Pippincro's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Čakovec
Postovi: 616
Citiraj:
Autor danc00 Pregled postova
Kak misliš "pliva gor-dole" pa to bi značilo da se odvaja od GPU-a?

Znači S1 je još uvijek jači od MUSASHIA, reci mi kako se čuje kad su okretaji na musashiju na pola znači ne na min niti na max, recimo sredina, jel se onda čuje, i kakve onda daje rezultate!? Neznam čemu onda takva cijena ako ga S1 od 150kn popapa!

Pa u cijeni placas ime scythe i placas ventove od musashia koji su inace dosta skupi (plus je sto dobijes puno vishe pasivaca nego kod S1).

Accelero S1 nazalost nije 150 kn, vec 200 i to samo cooler. Dakle u pricu ulaze josh i ventovi. Medjutim, za indenticne rezultate koje scythe daje, kod S1 se mogu priustiti ventovi s manje okretaja (tisi). Da se razumijemo - ovi kod musashia su ekstremno tihi na najnizim okretajima, na srednjim nece nadglasavati ostale ventove u sistemu, ali na najvecim se vec malo cuju.

Isto tako, nije bash da S1 "popapa" scythe, ali bolji cooler jeste S1 samo ima taj nedostatak da je vishi od scythe-a i kad mu se stavi 1/2 venta, onda i malo vishe prostora zauzima.
S druge strane scythe je dosta dug u duzinu (recimo kod rebel9 kucista i slicnih bude malo knap jer ulazi u onaj prostor za diskove), a za ovo "plivanje" ima pregrst postova na netu - sluzbeni forum . Temperature su oke i nije da cooler pada dolje, ali se sklize medju sirinama od rupa.

Tako da ako netko vec ima i samo jedan 120cm vent puno bolji mu je odabir accelero S1 jer ce dobiti bolje rezultate.
Pippincro je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2009., 18:01   #36
mujica
črna jetra
Moj komp
 
mujica's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 451
evo netko je trazio slike, pa da stavim.

kupil sam ga prije jedno dva mjeseca na linksovoj aukciji, kolko se sjecam isto sam platil oko 250kn.

kako je zmontiran na hd4870, nemam ga namjeru skidat da slikam bazu ali je ful ravna i špigl-finiš s njim se dobije bracket s potenciometrima i hrpa malih pasivaca...

kada je montiran viši je od kartice malo manje od 1 cm, tak da ci CF mostic trebao sjest, al mi se stvarno neda sad kopat po kutijama da ga nadjem i probam. drugi tjedan cu najvjerojatnije dobit jos jednu karticu na par dana pa javim ak slucajno neide


e da i kako mi je jucer riknuo usisavac, ignorirajte prasinu









inace ventove drzim na minimalcu, isto kao i sve u kucistu i nista se ne cuje, temperature su pri normalnom radu, znaci idle u zatvorenom kucistu i u stolu, oko 55 celzijusevaca. vec bez bocne stranice padne za 5-6 stupnjeva, ovisno kakvo je vrijeme u sobi
na maks brzini se malo cuje prolaz zraka kroz kuler, a ne ventovi, ali ni to se bas ne cuje ak je zatvoreno kuciste... a na maks je jedino kad se igram nekaj, tak da me to uopce ne brine

temperatura bude i niza ak nafrljim ventove na kucistu, al kak nevolim buku, stvarno me ne brine kaj je malo toplije, a opet je 30 stupnjeva hladnije nego s orginalom

uglavnom preporod nakon turbo mlaznog avionskog stock coolera



edit

e da jedini kakach je kaj je kuler dulji od kartice, pa prektije konektore za napajanje, pa je malo teze odspojit grafulju... ali opet, tak i tak ju ne vadim
__________________
Avoid hangovers: stay drunk.
mujica je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2009., 02:45   #37
danc00
Why so serious
Moj komp
 
danc00's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Krapinske Toplice / Zagreb
Postovi: 3,415
Citiraj:
Autor Oblak Pregled postova
Haha, ne, rezervirao sam ga na akciji. Al mogu ga ujutro uzet i do navecer isprobat

Btw, temp su mi ok sa stockom, ali je buka venta nesnosna, onako, high pitched ton za popi... (i to na low)
I jeli stigao musashi? Niš ne pišeš dojmove....
danc00 je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2009., 11:46   #38
Oblak
Premium
Moj komp
 
Oblak's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 190
U ponedjeljak idem po njega kad budem isao na posao. Tako da dojmove javljam popodne.
Nisi mi reko da ti treba hitno u subotu, pa se nisam potrudio da odem po njega
Oblak je offline   Reply With Quote
Staro 16.02.2009., 08:49   #39
Momir
Premium
Moj komp
 
Momir's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,009
Ja to cudo vec dosta dugo imam na svojoj HD4850, montirao ga, drzim ga na minimumu i neznam za njega, meni dosta
Momir je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2009., 00:15   #40
Oblak
Premium
Moj komp
 
Oblak's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 190
Ahhhh... The peace is restored in the case
Iako postoje neke stvari koje mi se nisu svidjele. Sutra cu postat slike valjd, danas ima posla preko glave
Oblak je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 17.02.2009., 23:33   #41
Oblak
Premium
Moj komp
 
Oblak's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 190
Kratki review: Scythe Musashi

Da ne ostanu samo obecanja, pocastit cu Vas s par slika, nije nest posebno ali da imate uvid.
(tj. sad vec sumnjam u to, jer nisam dobro opteretio grafu.
Dakle grafa je iz siga, razlog promjene hladnjaka je nesnosna buka originalnog, iako dobro hladi



Za ne povjerovati je koliko mi je snage trebalo da maknem original hladnjak s kartice. Pasta se doslovno pretvorila u kamen, i njezino uklanjanje je potrajalo.



Druga muka skidanja originalnog kulera je, kao sto vidite, fino smjestena naljepnica koja vam donosi jamstvo. No malo podbadanja finim sarafcigerom i ostala je na metalu (za slucaj vracanja kulera).



"Paket kineskih đinđa": izgled kutije djeluje zaista jeftino, no kada je uzmete u ruke osjeti se da je teska, masivna, puna, cvrst karton, dakle ambalaza je kvalitetna.



Gainward 4850 nakon ciscenja. Uvijek je lijepo vidjeti krasan finiš GPU-a, prije nego ga zamuljate pastom i nabijete cudoviste na njega.



Kutija nakon otvaranja.



Sadrzaj kutije izvadjen, sve je lijepo upakirano.



Kada se sve izvadi: dobijete hrpu aluminijskih jezica, vjerujem da ih ima dosta za svaku karticu danas.



S druge strane



Postavljeni jezici, primjecuje se da sam ih stavljao na sto treba i na sto netreba, kad ih vec toliko ima steta bi bilo da stoje



Fan kontroler. Mala napomena, ja sam morao vaditi knobove da bi ga mogao progurati kroz otvor na straznjoj strani kucista. Lagano se vade (samo se iscupaju), ali pripazite kad ih vracate na orijentaciju crtice. Naime mozete ga okrenuti i napoako, nije steta, ali ne izgleda savrseno



Finiš baze je impozantan. Ima malih tockica (slicnih ostecenjima), ali ne na mjestu samog GPU-a.



Ovdje vidite razlog zasto kuler "pliva" po kartici. Sarafi su tanki pa imaju "lufta" u svim smjerovima. Kad zasarafite hladnjak i stegnete ga, mozete ga pomicati milimetar u svim smjerovima. Djeluje kao da ce vam se nesto odvojiti i ne ulijeva osjecaj sigurnosti, iako se jako dobro drzi za grafu.



Postavljen hladnjak...



...i s druge strane.



Graficka u kucistu. Musashi povecava tezinu kartice vrlo primjetno, tako da se njezin kraj koji nije ucvrscen malo "objesi". Razmisljao sam povezati je necim da ne bude sva tezina na PCIE slotu i onom sarafcicu.



Ovdje se vidi jos jedan problem. Naime hladnjak sam stavio bez bakrene plocice koja dolazi uz njega (jer pise da je samo za one kartice kojima je GPU nizi od onog zastitnog kvadrata oko nje). No tada je hladnjak blizi svim komponentama, pa tako i samom 6-pinskom konektoru. Ja sam ga samo stavio i sad vidim da cu morati malo odvojiti hladnjak ako zelim iscupati tak konektor. Razmisljao sam sve rastaviti i staviti bakrenu plocicu, no nista je ne bi drzalo na mjestu, pa bi mogla "isplivati" van.

Temperature cu ispitati veceras pa cu ih naknadno staviti.


Pozdrav~

Zadnje izmijenjeno od: Oblak. 17.02.2009. u 23:47.
Oblak je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2009., 08:33   #42
mujica
črna jetra
Moj komp
 
mujica's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 451
Citiraj:
Autor Oblak Pregled postova

Ovdje se vidi jos jedan problem. Naime hladnjak sam stavio bez bakrene plocice koja dolazi uz njega (jer pise da je samo za one kartice kojima je GPU nizi od onog zastitnog kvadrata oko nje). No tada je hladnjak blizi svim komponentama, pa tako i samom 6-pinskom konektoru. Ja sam ga samo stavio i sad vidim da cu morati malo odvojiti hladnjak ako zelim iscupati tak konektor. Razmisljao sam sve rastaviti i staviti bakrenu plocicu, no nista je ne bi drzalo na mjestu, pa bi mogla "isplivati" van.

Temperature cu ispitati veceras pa cu ih naknadno staviti.



stavi plocicu, nebu nikam pobegla, namazi gpu, stvi plocicu, namazi plocicu i stavi hladnjak.
nebude ti nis "isplivalo" okrenes hladnjak naopak, i onda na njega stavis karticu i ne dizes za dok ne pritegnes serafice.

ja imam 4870 i odmah sam stavil plocicu, reko neda mi se dva puta, a i ak netreba jedino zlo koje bi se moglo dogodit je da moram malo manje stegnut serafice...
__________________
Avoid hangovers: stay drunk.
mujica je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2009., 23:12   #43
Oblak
Premium
Moj komp
 
Oblak's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 190
Pa tako sam i sad stavljao, jednostavnije je nego stavljat kuler na grafu (puno je tezi). A plocicu cu stavit ipak, no sad mi se ne da to opet rastavljat a i treba mi komp stalno

Fino hladi ovo cudo... I sto je najbitnije, ne cuje se
Oblak je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2009., 23:27   #44
danc00
Why so serious
Moj komp
 
danc00's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Krapinske Toplice / Zagreb
Postovi: 3,415
Ajd baci neke temperature, prije i sad! Ja na žalost sam moral odustat , sad čekam neki rabljeni s1...
danc00 je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2009., 23:31   #45
žile
Banned
 
žile's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 3,074
Ja tu pločicu ne bih stavljao.Bolje sigurno neće hladit s njome.
žile je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2009., 11:06   #46
Oblak
Premium
Moj komp
 
Oblak's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 190
Eto vis, sad zbilja ne znam za tu plocicu. Ali ima i jedna dobra strana onog 6 pinskog sto nalijeze na kuler, taman sluzi kao distancer

Btw, cime da je palim? 3D markom? Kojim? Nisam to dugo radio, pa...
Oblak je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2009., 11:27   #47
danc00
Why so serious
Moj komp
 
danc00's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Krapinske Toplice / Zagreb
Postovi: 3,415
Najbolje bi bilo da malo KRIZU upališ, ili dirt ili GRID, sad neznam dal imaš kaj od toga , ako ne dobar će bit i 3DMark 06, pa da vidimo kolko doista hladi....
danc00 je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2009., 11:49   #48
žile
Banned
 
žile's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 3,074
Upali tridečmark game test,namjesti nek ti ga loopa jedno pola sata-sat,pa javi.
žile je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2009., 12:16   #49
Oblak
Premium
Moj komp
 
Oblak's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 190
Evo skidam. Kad dodjem s posla cu ga nabit
Oblak je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2009., 12:26   #50
domis
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Hrvatistan
Postovi: 4,157
uf...ruzna je ta ostrica

imho, bolje mi izgleda kupit S1 + chief u vemilu, taman negdje 250kn, a i s vremenom se moze na pasivu stavit (pod tim mislim dok se slozi protok zraka kak spada )
domis je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2009., 13:01   #51
žile
Banned
 
žile's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 3,074
Nema tu uopće dvojbe.Musashi imaju samo zanesenjaci,a S1 ima svaki drugi član na forumu.S1 je sigurno bolji kuler,a kada je u priči i standardna cijena od 320kn,omfg
žile je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2009., 13:32   #52
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Citiraj:
Autor žile Pregled postova
Nema tu uopće dvojbe.Musashi imaju samo zanesenjaci,a S1 ima svaki drugi član na forumu.S1 je sigurno bolji kuler,a kada je u priči i standardna cijena od 320kn,omfg
Lol, zanesenjaci

Bez brige, Musashi je odličan hladnjak. Istina, možda nije best buy, ali je jako dobar hladnjak. Ja sam ga stavljao na neku 4850 i ako se dobro sjećam, temperature jezgre su u idlu bile oko 35°C. Load pojma nemam, al sigurno nije bio puno veći. Nažalost, čak se nisam niti susreo sa manom što ju Oblak navodi, da kartica pliva zbog tankih šarafa. Kod mene je sve bilo čvrsto.
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 20.02.2009., 00:26   #53
Oblak
Premium
Moj komp
 
Oblak's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 190
Evo mjerio sam čmarkom... Napajanje je vrlo vruci zrak pocelo ispuhivat iz kucista
Prema GPU-Z-u:
GPU temperature: 40
GPU temp (DISPIO): 40,5
GPU temp (MEMIO): 47
GPU temp (SHADERCORE): 44
(Iz log fajla nakon sat vremena loopanja onog canyon flighta).

Sto se tice cijene, da je po default cijeni, vjerojatno ga nikad nebi kupio, nego bi ubo Accelero twin turbo. Nitko se ne zapita kako bi znali da li je nesto dobro da nitko ne proba. Da su svi pokupovali S1, ne bi bas imali previse referenci s kojima bi ga mogli usporedit
Oblak je offline   Reply With Quote
Staro 20.02.2009., 09:06   #54
Pippincro
Premium
Moj komp
 
Pippincro's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Čakovec
Postovi: 616
Citiraj:
Autor Oblak Pregled postova
Evo mjerio sam čmarkom... Napajanje je vrlo vruci zrak pocelo ispuhivat iz kucista
Prema GPU-Z-u:
GPU temperature: 40
GPU temp (DISPIO): 40,5
GPU temp (MEMIO): 47
GPU temp (SHADERCORE): 44
(Iz log fajla nakon sat vremena loopanja onog canyon flighta).

Sto se tice cijene, da je po default cijeni, vjerojatno ga nikad nebi kupio, nego bi ubo Accelero twin turbo. Nitko se ne zapita kako bi znali da li je nesto dobro da nitko ne proba. Da su svi pokupovali S1, ne bi bas imali previse referenci s kojima bi ga mogli usporedit
Ja bi ti za test preporucio OCCT i tamo gpu bench (slicno furmarku). Lupis pola sata i da vidis temp
Isto tako, ova tvoja grafa nema ocitanje vrm temperatura? Vjerojatno nije referentni dizajn i taj dio su skresali izbacivsi volterra vrm chipove. Obicno su te temp. najproblematicnije s aftermarket rjesenjima hladjenja.

@Vuco - neznam bash tko je rekao da je scythe losh cooler - fora je samo u tome da je S1 ipak bolji u rezultatima kad se na njega montira 1/2 venta. Isto tako, scythe musashi je prvi gpu cooler od scythea i radi toga ima neke djecje bolesti (kao to "plivanje" na odredjenjim grafama, ovisno o rupama, zatim ona plocica odozada koja moze ostetiti straznji dio pcb-a kad dodje do cesceg micanja coolera, zatim duzina koja ometa spajanje i odspajanje pcie konektora za napajanje na grafu i sl.) - uostalom to su i sami proizvodjaci priznali na onom linku koji je gore dan, s napomenom da ce to ispraviti u buducnosti.
Pippincro je offline   Reply With Quote
Staro 21.02.2009., 17:22   #55
dubravkol
Premium
Moj komp
 
dubravkol's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 582
Temperatura na MSI 8800GT OC mi ni nakon 2 sata igranja COD4 ili NFS Undercovera nije prešla 50 stupnjeva. Po meni je Musashi prilično dobra kupnja i prilično dobar hladnjak. Imao sam doma na par sati i Accelero S1 i definitivno mi se više sviđa Scythe bez obzira na ukupne rezultate. Ventilatori su mi mrvicu pojačani, nisu baš skroz na min ali nisu bučni i ne ističu se u odnosu na cijeli komp.
Onu bakrenu pločicu ja nisam postavio, i da nažalost prisutno je malo ljuljanje hladnjaka ali to je tako sitno da je skoro zanemarivo.
dubravkol je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2009., 13:51   #56
Oblak
Premium
Moj komp
 
Oblak's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 190
Stavio sam bakrenu plocicu, izvrtio OCCT pola sata, temperature:
GPU temperature: 47
GPU temp (DISPIO): 47
GPU temp (MEMIO): 55
GPU temp (SHADERCORE): 52

Zanimljivo.
Oblak je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2009., 22:14   #57
Speedbreaker
Premium
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 545
Citiraj:
Autor Oblak Pregled postova
Stavio sam bakrenu plocicu, izvrtio OCCT pola sata, temperature:
GPU temperature: 47
GPU temp (DISPIO): 47
GPU temp (MEMIO): 55
GPU temp (SHADERCORE): 52

Zanimljivo.
skidaj ju.
Speedbreaker je offline   Reply With Quote
Staro 23.02.2009., 09:26   #58
Pippincro
Premium
Moj komp
 
Pippincro's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Čakovec
Postovi: 616
Citiraj:
Autor Speedbreaker Pregled postova
skidaj ju.

netreba ju skidati , jer OCCT test puno jace optereti i zagrije grafu od 3dmark06.
Rezultati su super, ali ti svi senzori ocitavaju temperaturu skorom s istog mjesta - s senzora postavljenih ispod ihs-a samog gpu-a. Kod tih grafa te temp. i nisu preveliki problem, jer se ti dijelovi griju jedva nesto jace od hd3xxx serije (problem je stock hladnjak koji se vrti na ultra malo okretaja i pompa o zagrijavanju kad su izasle) - glavni problem su temperature vrm-ova koje idu i preko 100c s aftermarket coolerima (to bude problem po ljeti).
Temperature vrm-ova se lako daju ocitati s hd4870-tica, ali kod vecine hd4850 su ti dijelovi "skresani" pa se ni ne vide, ali dosta je dodirnuti grafu odozada i negdje na samom pcbu prilikom loada pa se vidi o kojim se temp. tu radi.

Da ne trubim ponovo o tim "problemima" - scythe sasvim solidno obavlja svoj posao kako se i vidi iz rezultata i ima sve preporuke kad se radi crossfire (tu je mali problem s S1, ali se da i to sloziti - vise o tome ima na topicu od 4xxx seriji grafa na ati podforumu).
Pippincro je offline   Reply With Quote
Staro 23.02.2009., 10:26   #59
Oblak
Premium
Moj komp
 
Oblak's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 190
Ma da je do plocice, onda bi ostale temp bile slicne. Ali budem probao ponovno isti 3d mark test nabacit za direktnu usproedbu. Samo mi je zao sto to sve nisam probao dok sam imao stock kuler gore.
Oblak je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2009., 00:37   #60
Oblak
Premium
Moj komp
 
Oblak's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 190
Isprike na kasnjenju s rezultatima.
Evo temperature su u prosjeku 2 stupnja celzijevih vise kad je bakrena plocica gore... Provjereno, ali cini mi se na malo visoj sobnoj temperaturi.
Oblak je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na