Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 22.07.2017., 15:45   #6541
Stipest
Registered User
 
Stipest's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Split
Postovi: 2,016
Citiraj:
Autor Franzek Pregled postova
Za DOCSIS 3.1 i dalje je problem sa modemima koji su na trzistu.
Kazu da testiraju nove modeme pa zivi bili...
Preskupi su još uvijek za masovnu upotrebu. Iako VIP je rekao da kreće, ali vidjet ćemo pod kakvim uvjetima. Čak su i oni napisali da su bili spremini i prije preći , ali da nije bilo komercijalno isplativih routera. Sve mi se ćini da bi se najam routera mogla dodatno plačati ( kao nekad).
Stipest je offline   Reply With Quote
Staro 22.07.2017., 15:45   #6542
Stipest
Registered User
 
Stipest's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Split
Postovi: 2,016
Citiraj:
Autor Mirkopoter Pregled postova
Kako im kvaliteta wifi-a pada sa svakim novim modemom ti najnoviji vjerojatno neće ni imati wifi
Stipest je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 22.07.2017., 16:36   #6543
Franzek
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2014
Lokacija: Zagreb
Postovi: 96
Vjerojatno ce biti isti proizvodjac kao i novi modemi koje dijele za adsl. Mislim da je neka Danska ili Belgijska firma nesto na u...
Franzek je offline   Reply With Quote
Staro 25.07.2017., 08:52   #6544
skalar
Premium
Moj komp
 
skalar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,568
jedini komercijalni router za DOCSIS 3.1 kolko je meni poznato je trenutno novi fritzbox i koštat će kao svetog petra kajgana,
koliko vidim njemački kabel operatere se svi naveliko pripremaju za uvođenje DOCSIS 3.1,i kod nijednog se negovori o konkretnom
routeru nego uvijek o prikladnom routeru ,bit će da s tim routerima ima problema.
skalar je offline   Reply With Quote
Staro 25.07.2017., 17:54   #6545
Ari
Registered User
 
Ari's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: Cro
Postovi: 180
Ušlo je materi, će i šćeri.

Došla mi je telefonski ponuda popusta 50% na 2 godine od bneta, nakon što sam preko prodajnog predstavnika Tcoma dobio sasvim pristojnu ponudu, spominjanih 209 kn, koju sam obogatio proširenim i sportskim HD paketom, pa je naraslo na 239kn....

Ali sada mi je Bnet ponudio za ukupno 144 kn uz osnovni, još prošireni, i sportski HD paket, plus ona max brzina neta od 120. To se ne odbija. 100kn mjesečno manje, a gubim praktički samo Arene Sport u odnosu na Tcom.

Btw. Radi se o duo paketu bneta, net+TV, koji sam i do sada koristio.

Zadnje izmijenjeno od: Ari. 25.07.2017. u 18:00.
Ari je offline   Reply With Quote
Staro 26.07.2017., 13:21   #6546
Cilim
Premium
Moj komp
 
Cilim's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Vec danima me ljuti TV program N1, stalno se slika kocka i zvuk cvrcka, dosta iritantno, jel tako i kod vas.

Zadnje izmijenjeno od: Cilim. 26.07.2017. u 13:34.
Cilim je offline   Reply With Quote
Staro 26.07.2017., 13:59   #6547
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,362
Koji je to program? Na kojem kanalu?
Juice je offline   Reply With Quote
Staro 26.07.2017., 14:15   #6548
Cilim
Premium
Moj komp
 
Cilim's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Osnovni paket 14, ZG
Iste smetnje dogadjaju se i na TV programima:

- Mreža ZG - Cartoon Network - Nickelodeon - TLC - Eurosport 2

Zadnje izmijenjeno od: Cilim. 26.07.2017. u 16:36.
Cilim je offline   Reply With Quote
Staro 26.07.2017., 21:47   #6549
borador
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: zagreb
Postovi: 5
Question

Pozdrav svima... Ovdje sam novi a našao sam vas guglajući: "smetnje u TV signalu tijekom uploada + bnet". Dakle, imam 3D s proširenim paketom, 120/15mb od nedavno. Router je Technocolor a STB Kaon. Sve je u redu s programima dok ništa ne uploadam. Recimo uploadam video na youtube ili šaljem frendu fajlove na dropbox slika na svim kanalima trza (kockice i pruge)


Problem se ne događa kad gledam snimku programa (onih koji mogu), odem na rewind na kratko i sve pet ali live programi trokaju! Spojeno mi je
kao i kod Stipesta s tim da meni srednji kabel iz splitera ide na novi spliter koji se račva na STB i onaj mali router za snimalicu.







Zvao bi ih ali ako neko ima rješenje bolje da mi ne dolaze...
Jel imao tko takav shity problem i kako ga je riješio?

Zadnje izmijenjeno od: borador. 26.07.2017. u 21:59.
borador je offline   Reply With Quote
Staro 26.07.2017., 22:58   #6550
WindEmperor
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2011
Lokacija: CRO
Postovi: 113
@borador moguce da ti je signal slab/sheban. Ajde na http://192.168.0.1/RgConnect.asp i nabaci screenshot signala. Kladim se da te upstream signal zeza.
WindEmperor je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 26.07.2017., 23:06   #6551
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,362
Citiraj:
Autor Cilim Pregled postova
Osnovni paket 14, ZG
Iste smetnje dogadjaju se i na TV programima:

- Mreža ZG - Cartoon Network - Nickelodeon - TLC - Eurosport 2
Ja stalno brijao da je to Z1
Nemam problema s tim programima. Eurosport češće gledam i sve okej, ostale sam danas malo gledao i isto bez smetnji
Juice je offline   Reply With Quote
Staro 26.07.2017., 23:42   #6552
borador
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: zagreb
Postovi: 5
Citiraj:
Autor WindEmperor Pregled postova
@borador moguce da ti je signal slab/sheban. Ajde na http://192.168.0.1/RgConnect.asp i nabaci screenshot signala. Kladim se da te upstream signal zeza.
Evo screenshota:



Zadnje izmijenjeno od: borador. 26.07.2017. u 23:57. Razlog: dodavanje slike
borador je offline   Reply With Quote
Staro 26.07.2017., 23:57   #6553
WindEmperor
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2011
Lokacija: CRO
Postovi: 113
Evo ako pogleda ovaj link http://www.dslreports.com/faq/16085 vidit ces da pise da je *Recommended Upstream signal levels are +35 dBmV to +49 dBmV (DOCSIS 3.0)

Tebi je 50 sto je max limit pa mozda je to problem, i ja sam imao 52 dBmV i imao sam problema sa uploadom. Probaj zvati sluzbu za korisnike ali oni nece imati pojma o cemu pricamo nazalost.
Meni se nekim cudom spustio sam od sebe na 47 dBmV i od tad nemam problema.

Probaj izbaciti jedan spliter(onaj za 2TVa) i vidi jel ti se spusta signal.
WindEmperor je offline   Reply With Quote
Staro 27.07.2017., 00:14   #6554
borador
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: zagreb
Postovi: 5
To je slika od drugog korisnika (stipest) ja ni nemam taj razdjelnik...
Kad maknem svoj jedan izlaz za dugi TV ništa se ne mijenja... Znaći trebao bi nekak smanjit signal level od upstreama?
borador je offline   Reply With Quote
Staro 27.07.2017., 00:24   #6555
WindEmperor
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2011
Lokacija: CRO
Postovi: 113
Da trebao bi nekao smanjiti signal level od upstreama ali stvarno neznam kako jer nisam puno upucen.
Ili zovi sluzbu za korisnike ili probaj staviti novi glavni spliter, moze i u njemu biti problem.

Ja se sjecam davno prije mozda 5 godina susjed mi se stalno zalio na kvalitetu interneta i zvao sluzbu, tehnicar mu dosao i samo promijenio splitter i nikad vise nije imao problema.

Edit: Nemoj me puno hvatati za rijec, mozda tvoj problem nema nikakve veze za upstream signalom, ali od negdje moras poceti troubleshootati. Sretno
WindEmperor je offline   Reply With Quote
Staro 27.07.2017., 00:36   #6556
borador
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: zagreb
Postovi: 5
hvala na trudu... probam pa javim
borador je offline   Reply With Quote
Staro 27.07.2017., 14:14   #6557
Ari
Registered User
 
Ari's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: Cro
Postovi: 180
Brzina preko Wi-Fi mi je 44 Mbps, štp je meni sasvim ok iako da spojim kablom bih dobio barem duplo više. Da li ona promjena na 5Ghz u ruteru utječe i na veću brzinu, ili koristi samo u slučaju da je zagušena 2.4 Ghz mreža sa susjedima ? I znam da ste spomenuli i neku manjkavost tih 5Ghz, valjda samo da ju ne prepoznaju svi mobiteli ?
Ari je offline   Reply With Quote
Staro 27.07.2017., 14:33   #6558
Cilim
Premium
Moj komp
 
Cilim's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Citiraj:
Autor Cilim Pregled postova
Osnovni paket 14, ZG
Iste smetnje dogadjaju se i na TV programima:

- Mreža ZG - Cartoon Network - Nickelodeon - TLC - Eurosport 2
Nije valjda da je cijelo Trnsko na GO, valjda neko sad gleda TV pa moze pogledati jel mu se kockaju i cvrckaju ovi navedeni TV programi.
Cilim je offline   Reply With Quote
Staro 27.07.2017., 15:35   #6559
Stipest
Registered User
 
Stipest's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Split
Postovi: 2,016
Citiraj:
Autor Ari Pregled postova
Brzina preko Wi-Fi mi je 44 Mbps, štp je meni sasvim ok iako da spojim kablom bih dobio barem duplo više. Da li ona promjena na 5Ghz u ruteru utječe i na veću brzinu, ili koristi samo u slučaju da je zagušena 2.4 Ghz mreža sa susjedima ? I znam da ste spomenuli i neku manjkavost tih 5Ghz, valjda samo da ju ne prepoznaju svi mobiteli ?
Utječe itekako. Moguče da češ dobiti i full 120 Mbit/s. Samo prije provjeri da li ti uređaji s kojima se misliš spajati podržavaju 5 Ghz. Problem sa Tehnicolorom da zna povremeno zablokirat na 5 Ghz i onda ga treba resetirati. Probaj, nije neki problem probati, pa ako ti ne odgovara vratiš se na 2,4 Ghz. Inaće tih 44 Mbit/s ti je ok, jer otprilike ne ide preko 50 Mbit/s.
Stipest je offline   Reply With Quote
Staro 27.07.2017., 18:59   #6560
Ari
Registered User
 
Ari's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: Cro
Postovi: 180
Citiraj:
Autor Stipest Pregled postova
Utječe itekako. Moguče da češ dobiti i full 120 Mbit/s. Samo prije provjeri da li ti uređaji s kojima se misliš spajati podržavaju 5 Ghz. Problem sa Tehnicolorom da zna povremeno zablokirat na 5 Ghz i onda ga treba resetirati. Probaj, nije neki problem probati, pa ako ti ne odgovara vratiš se na 2,4 Ghz. Inaće tih 44 Mbit/s ti je ok, jer otprilike ne ide preko 50 Mbit/s.
Zapravo, u ovom slučaju je i bio problem probati. Prebacio sam na 5 Ghz i izbacilo me s interneta, reset rutera nije pomogao, nije mi se dalo tražiti kabel za povezivanje sa ruterom, pa sam zvao službu za korisnike i on mi je vratio na 2.4 Ghz....vjerovatno mi laptop ne podržava 5 Ghz
Ari je offline   Reply With Quote
Staro 27.07.2017., 19:35   #6561
Stipest
Registered User
 
Stipest's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Split
Postovi: 2,016
Trebao si se spojiti mobitelom. Velika većina mobitela podržava 5 Ghz. Ali ako ti laptop ne podržava, onda ti nije ni bitno. Jedino da vidiš koliku bi brzinu dobio. Zato sam i napisao da se treba prije provjeriti da li uređaji podržavaju 5 Ghz.
Stipest je offline   Reply With Quote
Staro 28.07.2017., 00:55   #6562
borador
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: zagreb
Postovi: 5
Citiraj:
Autor WindEmperor Pregled postova
Da trebao bi nekao smanjiti signal level od upstreama ali stvarno neznam kako jer nisam puno upucen.
Ili zovi sluzbu za korisnike ili probaj staviti novi glavni spliter, moze i u njemu biti problem.

Ja se sjecam davno prije mozda 5 godina susjed mi se stalno zalio na kvalitetu interneta i zvao sluzbu, tehnicar mu dosao i samo promijenio splitter i nikad vise nije imao problema.

Edit: Nemoj me puno hvatati za rijec, mozda tvoj problem nema nikakve veze za upstream signalom, ali od negdje moras poceti troubleshootati. Sretno
Napravio sam hard reset na technicoloru (onaj reset gumbić iza) i kad je došao k sebi pokazuje 49.5 dBmV upstrream signal i što je najbolje više slika ne trza na svim kanalima prilikom uploada. Još štekaju CNN, cinestar premier 1 i 2, Travel i još neki ali ovo je veliki pomak!
borador je offline   Reply With Quote
Staro 28.07.2017., 02:19   #6563
webstartm
Sandy!!!
Moj komp
 
webstartm's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,674
Pukao bnet u splitu? Ima minut neradi, ne pomaze reboot routera
webstartm je offline   Reply With Quote
Staro 28.07.2017., 21:53   #6564
Firecracker
Premium
Moj komp
 
Firecracker's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Split
Postovi: 565
sve radi na brdima

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
Firecracker je offline   Reply With Quote
Staro 28.07.2017., 22:40   #6565
Stipest
Registered User
 
Stipest's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Split
Postovi: 2,016
Ma radi cili dan sve normalno u Splitu. On je mislio na noć prije ( iako je meni i onda radilo).
Stipest je offline   Reply With Quote
Staro 29.07.2017., 18:28   #6566
DANCI
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: ZG
Postovi: 732
Društvo molim pomoć, ova trenutačna ponuda Turbo 3D paket provjerio sam dosputnost i vele da mi mogu ponuditi. Tehničar mi je rekao da imam optiku na fasadi.

Što sve ulazi u tih 199kn dali treba još nadoplaćivati kakav najam modema ili toga nema ? Pitam jer moj brat ima bnet, al u zgradi pa plaća najam modema.

Mislio sam još doplatiti za prošireni TV da bude okruglih 248kn. Više od toga nemam puno je to para. A kaj je sa modemom s wifi opciju radi mobitela kaj se to posebno nadoplaćuje i koliko ?
DANCI je offline   Reply With Quote
Staro 29.07.2017., 19:17   #6567
WindEmperor
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2011
Lokacija: CRO
Postovi: 113
Najam modema se neplaća već godinama, reci bratu da nazove i provjeri zasto mu jos naplacuju..
WindEmperor je offline   Reply With Quote
Staro 29.07.2017., 19:20   #6568
Stipest
Registered User
 
Stipest's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Split
Postovi: 2,016
Citiraj:
Autor DANCI Pregled postova
Društvo molim pomoć, ova trenutačna ponuda Turbo 3D paket provjerio sam dosputnost i vele da mi mogu ponuditi. Tehničar mi je rekao da imam optiku na fasadi.

Što sve ulazi u tih 199kn dali treba još nadoplaćivati kakav najam modema ili toga nema ? Pitam jer moj brat ima bnet, al u zgradi pa plaća najam modema.

Mislio sam još doplatiti za prošireni TV da bude okruglih 248kn. Više od toga nemam puno je to para. A kaj je sa modemom s wifi opciju radi mobitela kaj se to posebno nadoplaćuje i koliko ?
Ulazi ti sve u tih 199 kn. Nema najma routera, a isti ima wi-fi u sebi. Ne znam s kim si dogovarao,ali ako si novi kosrisnik zovi ih i traži 50 % na ugovor ili barem taj prošireni besplatno. Za nove korisnike su spremni svašta ponudit. Imaš ovde dosta postova o tome, pa pogledaj malo ( malo poviše je post od Ari)
Stipest je offline   Reply With Quote
Staro 29.07.2017., 19:22   #6569
Stipest
Registered User
 
Stipest's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Split
Postovi: 2,016
Citiraj:
Autor WindEmperor Pregled postova
Najam modema se neplaća već godinama, reci bratu da nazove i provjeri zasto mu jos naplacuju..
Vjerovatno ima prastari ugovor u kojem to još igra.
Stipest je offline   Reply With Quote
Staro 30.07.2017., 15:08   #6570
DANCI
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: ZG
Postovi: 732
Citiraj:
Autor Stipest Pregled postova
Ulazi ti sve u tih 199 kn. Nema najma routera, a isti ima wi-fi u sebi. Ne znam s kim si dogovarao,ali ako si novi kosrisnik zovi ih i traži 50 % na ugovor ili barem taj prošireni besplatno. Za nove korisnike su spremni svašta ponudit. Imaš ovde dosta postova o tome, pa pogledaj malo ( malo poviše je post od Ari)
Aha super budem probao izmusti jos kakav popust ili da na tu cijenu od 199kn uguraju prosireni paket. Ja bi bio kod njih prvi puta korisnik jer su tek prosle godine provukli kabel do moje kuce pa su mi par mj. poslije poslali muljatora na vrata da se prebacim kod njih. Al je bio popust samo to da me skineju s ugovora kod Iskona i cijena bez prosirene TV mi se cini bio 269kn tako nesto. No kako u osnovnoj TV nema nista panetno za gledati onda sam na tu cijenu pridodao prosireni TV i vidio da sam premasio 300kn mjesecnu pretplatu kao da sam na Tcomu !
Nisam to htio pa sam otkantao muljatora jer sam kod Iskona imao dobru pretplatu u trio paketu, oko 180kn tako nesto s osnovnom TV pa s prosirenom imam nekih 230kn skup s telefonom zbog malo razgovora sto mi je cisto ok. Ali sada vise nemogu biti na Iskonu iz cistog razloga jer imam problema s Internetom i TV-om, odnosno stalno puca veza. I u cetiri dana su izasla 3 tehnicara koji su samo slijezali ramenima. Drugim rijecima nemogu nista napraviti. Smanjili du mi brzinu s 8 na 5mbit/s i svejedno puca veza ko blesava. Moram prvo zvat Iskon da vidim dali sam jos na ugovoru, neznam jel mogu prekinuti ugovor bez penala kao nezadovoljan korisnik ???
Kako to ide kad si nezadovoljan korisnik da prekinem ugovor bez penala ???
Zadrzao bi stari tel. broj.
DANCI je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na