Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Pisači i skeneri
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 03.08.2016., 00:04   #1
DANCI
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: ZG
Postovi: 732
Koji printer u boji od 400kn

Molim preporuku koji printer u boji, a da pritom boje nisu bolesno skupe. Mogu kupovat boje i preko ebay-a ili neke druge web stranice iz inozemstva nije to uopće problem.

Printer treba samo printat u boji netrebaju mu nikakvi dodaci (ne multifunkcionalni), samo nek kvalitetno printa i da nije Epson ! Dva puta sam se opekao s Epsonom i treći puta ne želim. Zadnji Epson bx305 ne želi pisati plavu (cyan) boju, nemogu ga nikako natjerati, najbolje što mogu dobiti jeste isprekidane crtice. Svašta sam radio prema preporukama s youtube i s raznih web stranica, plus naravno promjenio tonere od različitih proizvođača i ništa.

Bitno da kvalitetno printa u boji, npr. Epson BX305 je imao ok kvalitetu ispisa, no njegovo pisanje pa nepisanje u boji mi ide već debelo na živce jer se radi o važnim dokumentima i fotografijama. Mjesečno se ispisuje do 200 stranica tako da nije za profi upotrebu.
DANCI je offline   Reply With Quote
Staro 03.08.2016., 00:22   #2
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,200
Inače tipičan problem sa inkjet-ovima je taj što ukoliko se neka boja ne koristi, boja se osuši na glavi i onda je uglavnom beskoristan, a glava košta više nego printer.

Zato sam ja nakon HP-a(cca 500 kn), 3 Cannona(700, 600, 300 kn) i Lexmarka(cca 400kn) kupio sebi laserski(doduse crno bijeli 700 kn) koji i nakon po godine pauze printa ko veliki.

Skuplje je, al te eventualno ispadne jeftinije i ja ti iskreno, kao tip koji se isto prije zalagao za jeftine inkjetove, preporucam razmisli o uzimanju lasera(ili profi inkjeta) i budi miran bar 10 godina, printa jedan list misecno, pritna 1000 listova misecno

Samo izračunaj koliko si potrošio, i očekuj da ćeš potrošit još, da sam ja odma kupio pravi printer za sve pare što sam u inkjetove uložio... govorim ti ko opečen na puno brandova, nebitno koji je, crknit će osim ako ne uzmeš neki profesionalni inkjet ili laser

Ne nagovaram te ali ti kažem da razmisliš o laseru, je veća investicija, al ja nakon dvi god i savjeta drugih kažem da se isplati

Zadnje izmijenjeno od: OuttaControl. 03.08.2016. u 00:38.
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 03.08.2016., 08:41   #3
Forace
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: Petrinja
Postovi: 1,604
Do 400 kn nema ništa pametno, ako hoćeš poštni printer gledaj pixme oko 1000 kn ima i samo printer, a ima i multifunkcijskih. Nisu još profi ali bi trebali biti dovoljni za tvoju upotrebu.

Ja sam dugi niz godina imao pixmu 4300, i sad mg 7550 ..... mislim da su oba bila preko 1000 kn ...sve ispod je preslabo, bar po meni.
Forace je offline   Reply With Quote
Staro 03.08.2016., 12:14   #4
DANCI
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: ZG
Postovi: 732
Ok jel se da naci kakav laserski printer u boji od oko 1000kn, brzina ispisa je nevazna, moze printat svega 1 stranicu u minuti. I da je sposoban isprintat nekakvu fotografiju na A4 papiru i printat na fotografskom papiru velicine 10x15cm ?
Printer mora bit sposoban printat u boji, radi se o nekakvim dokumentima koji su u boji gdje se moraju vidjeti detalji, a oni se jedino vide u boji, dok se u crno bijeloj nevide. Idealan primjer je ispis cestica zemljisnih knjiga gdje je skoro sve zeleno zbog zelenila i onda kad probam printat u crnoj bijeloj boji nista se nevidi, vec se tek vidi kad je printano u boji.
Sadasnji printer mi printa u crno bijeloj boji bez brige, al mi je ta kombinacija beskorisna, pa moram uzet drugi printer koji printa u boji.
DANCI je offline   Reply With Quote
Staro 03.08.2016., 16:09   #5
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,200
Ovo sam čuo da hvale za novce, samo provjeri cijene boja i to(izračunaj koliko je isplatljivo broj cijena/broj otisaka)

http://www.najboljiprinter.hr


Citiraj:
Autor tor Pregled postova
imao ja u firmi dva SPC220N i moram priznati da su su pokazali izvrsnima. Punio sam zamjenske tonere u delta-printu, prilično zahvalan za održavanje, kvaliteta izrade skroz ok, nismo nimalo pazili na kilometražu i redovne servise no unatoč tome izdržali su prilično dugo i dobro Ako je ovaj 240 na tragu toga - mrak, a ako pogledaš lovu stvarno nema konkurenciju.
Original toneri oko 600kn, ovi zamjenski oko 300, plus otpadni spremnik oko 150kn, koji doduše možeš i sam isprazniti, ako ti se baš praši
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 03.08.2016., 18:30   #6
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,983
Nemam pojma kak ispadaju fotke na laseru u boji, al inkjet, CANON Pixma iP7250. Košta blizu 600 kn al zamjenske boje su dost jeftine. I sve pixme koje sam imao su radile odlične fotke. Naravno, zavisi i od papira.
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 03.08.2016., 19:15   #7
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,542
Citiraj:
Autor OuttaControl Pregled postova
Ovo sam čuo da hvale za novce, samo provjeri cijene boja i to(izračunaj koliko je isplatljivo broj cijena/broj otisaka)
Kao sto kaze stara poslovica - koliko platis, toliko dobijes. Kod mene je od kad je taj post koji si citirao, jos radi, promijenio sam jedno 3-4 komada tonera, definitivno je otisak preskup i slike mozes zaboraviti (pogotovo s ovim Delta Print zamjenskim tonerima).



Ali kao sto rekoh, za parsto stranica u boji mjesecno, aman taman. Za sve ostalo, tu su Lexmarx T654 i HP LJ 400 M401. Covjek pocne cijeniti ogroman PPM, Gigabit Ethernet i hrpu RAM-a (1280 MB na Lexmarku) na prineru kako postaje stariji... Jos kad sam uzeo HP Scanjet Enterprise 7000 (ADF duplex i ~50 PPM), flatbed skener je u ropotarnicu povijesti i koristi se kada bas nikako ne smijes rasklamati dokument.
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 03.08.2016., 20:45   #8
Mario92
Omicron Alpha resident
Moj komp
 
Mario92's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Bistra
Postovi: 4,771
@Bubba

Pih, sve se nema a printaju se stranice u boji

EDIT: Špara se na JuanDrajvu a printaju se stranice u boji
__________________

Ryzen 7 5700G

AsRock B550 Pro4

HyperX Fury DDR4 3000MHz (4 x 16GB)

Kingston A2000 1TB NVMe

Intel 660p 1TB NVMe

Fortron Hexa 400W

Random PC case

Proxmox VE

95% of the world is retarded, I'm glad I am the 10%.
HP Elitebook 840 G7

Intel i5 10310U

Corsair Vengeance 2x16GB 3000MHz

SK Hynix P31 Gold 1TB

14" FHD IPS

Mario92 je offline   Reply With Quote
Staro 03.08.2016., 23:20   #9
Forace
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: Petrinja
Postovi: 1,604
@OP pogledaj si optiprint - možda ti se isplate. Ni brige ni pameti tvoj je samo papir, imaju i mikronajmove (znači manje od ovoga na netu) kontaktiraj pa vidi jel ti se to rješenje možda isplati, pogotovo ako je za kakvu firmu.
Forace je offline   Reply With Quote
Staro 05.08.2016., 13:53   #10
DANCI
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: ZG
Postovi: 732
Decki hvala na brojnim savjetima, problem je slijedeci ja ovaj mjesec ispisem 200 stranica i onda je mir nekih mjesec dana, eventualno pisem u crnoj i tako odu glave za boje v rit. A ovaj laseski printer Richo ima bezobrazno skupe tonere i to toliko da se po meni neisplate kupovat boje vec svaki puta kupovat novi printer. Ipak mu je cijena 900kn, a originalne boje su po 500-600kn i trebaju ti 4 komada, sto znaci da dva tonera premase vrijednost cijelog printera, jos bi prozvakao da imas 4 tonera po cijeni novog printera. Uostalom jos je netko rekao da laserski printer neprinta bas bog zna kako lijepo.
Na kraju sam morao skupit lovu i kupit opet inkjet printer, samo ovoga puta glava nije u printeru nego u kucistu boje, tako da mi se fucka za glavu jer bacim boju skup s glavom i kupim drugu boju i opet imam novu glavu, a printer ostane ziv i funkcionalan. Radi se o multifunkcionalnom printeru HP DeskJet 4675, za nekih 800kn. Idu dvije boje jedna crna i druga tri-color. A original boje nisu preskupe, svega 80kn po komadu, tih 160kn cu uvijek moci izdvojiti iz dzepa i kupiti kad se sjetim odnosno pojavi se potreba, a ne kak za laserski 300-600kn po boji jer to nemrem skupit tu lovu bilo kad. Inace razumijem da kod laserskog imam veci broj ispisa po cijeni samo badava kad su boje preskupe.
Vise nisam za zamjenske boje jer sam s njima uvijek imao problema, recimo Orinik nije nikako radio na Epsonu bx305 vec radi samo s Maxnavijom, tocnije neprihvaca. A kad stavis zamjensku boju onda ona nije po kvaliteti na razini originalne boje prilikom ispisa fotografije i slika, i onda opet nemas nista.

Ovaj multifinkcionalni Epson bx305 printa zasad samo u crnoj boji kak se spada jer ona plava/cyan neradi kako treba dok preostale dvije boje zuta i crvena rade. Ja bi njega stavio u oglasnik mozda hoce ko takvoga da mu printa samo u crnoj bijeloj boji za bagatelu jer ima printanje, kopiranje, skeniranje i fax tako da nije bas bez veze. Crna boja je bagatela, kosta 15kn s cipom od Maxnavije.
DANCI je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 05.08.2016., 18:20   #11
Brucoš
Banned
 
Datum registracije: Nov 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 64
Citiraj:
Autor DANCI Pregled postova
Decki hvala na brojnim savjetima, problem je slijedeci ja ovaj mjesec ispisem 200 stranica i onda je mir nekih mjesec dana, eventualno pisem u crnoj i tako odu glave za boje v rit. A ovaj laseski printer Richo ima bezobrazno skupe tonere i to toliko da se po meni neisplate kupovat boje vec svaki puta kupovat novi printer. Ipak mu je cijena 900kn, a originalne boje su po 500-600kn i trebaju ti 4 komada, sto znaci da dva tonera premase vrijednost cijelog printera, jos bi prozvakao da imas 4 tonera po cijeni novog printera. Uostalom jos je netko rekao da laserski printer neprinta bas bog zna kako lijepo.
Na kraju sam morao skupit lovu i kupit opet inkjet printer, samo ovoga puta glava nije u printeru nego u kucistu boje, tako da mi se fucka za glavu jer bacim boju skup s glavom i kupim drugu boju i opet imam novu glavu, a printer ostane ziv i funkcionalan. Radi se o multifunkcionalnom printeru HP DeskJet 4675, za nekih 800kn. Idu dvije boje jedna crna i druga tri-color. A original boje nisu preskupe, svega 80kn po komadu, tih 160kn cu uvijek moci izdvojiti iz dzepa i kupiti kad se sjetim odnosno pojavi se potreba, a ne kak za laserski 300-600kn po boji jer to nemrem skupit tu lovu bilo kad. Inace razumijem da kod laserskog imam veci broj ispisa po cijeni samo badava kad su boje preskupe.
Vise nisam za zamjenske boje jer sam s njima uvijek imao problema, recimo Orinik nije nikako radio na Epsonu bx305 vec radi samo s Maxnavijom, tocnije neprihvaca. A kad stavis zamjensku boju onda ona nije po kvaliteti na razini originalne boje prilikom ispisa fotografije i slika, i onda opet nemas nista.

Ovaj multifinkcionalni Epson bx305 printa zasad samo u crnoj boji kak se spada jer ona plava/cyan neradi kako treba dok preostale dvije boje zuta i crvena rade. Ja bi njega stavio u oglasnik mozda hoce ko takvoga da mu printa samo u crnoj bijeloj boji za bagatelu jer ima printanje, kopiranje, skeniranje i fax tako da nije bas bez veze. Crna boja je bagatela, kosta 15kn s cipom od Maxnavije.
To se zove principijelnost

Tražiš printer za 400 kn A onda daš 800 kn i zadovoljan si. Duplo više si zadovljan. Znači jedan kolor otisak == 4 kn
I čovijek zadovoljan.

Zadnje izmijenjeno od: Brucoš. 05.08.2016. u 18:26.
Brucoš je offline   Reply With Quote
Staro 05.08.2016., 19:18   #12
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,542
Citiraj:
Autor Brucoš Pregled postova
Tražiš printer za 400 kn A onda daš 800 kn i zadovoljan si. Duplo više si zadovljan. Znači jedan kolor otisak == 4 kn
I čovijek zadovoljan.
Prije nego ponudis svoju kramu, hajde nam daj izracun kojime si dosao do te brojke, majke ti?
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 05.08.2016., 20:07   #13
Chuby
Premium
Moj komp
 
Chuby's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,274
@ Bubba
Tko je tu glavni forumski matematicar?
Chuby je offline   Reply With Quote
Staro 05.08.2016., 21:24   #14
Forace
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: Petrinja
Postovi: 1,604
@DANCI zato se ja držim lijepo Canon eno imam i sx425 mislim od epsona i ista priča za zamjenskima ali Canon fino guta zamjenske bez problema ....
Forace je offline   Reply With Quote
Staro 06.08.2016., 00:09   #15
DANCI
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: ZG
Postovi: 732
Citiraj:
Autor Brucoš Pregled postova
To se zove principijelnost

Tražiš printer za 400 kn A onda daš 800 kn i zadovoljan si. Duplo više si zadovljan. Znači jedan kolor otisak == 4 kn
I čovijek zadovoljan.
Ti iz adriatixa šuti, prodao si mi mačka u vreći za 300kn s onim punjivim patronama i bojama koje nisu nikad proradile kod pisanja. Printer prihvati pa neprihvati pa ajde resetiraj i tako u krug. Tek kad sam to pobacao van i stavio sve 4 boje od Maxnavije tada je printer počeo pisat. Kad sam te zvao za savijet rekao si mora raditi mora raditi samo stavi opciju čišćenje glave više puta, naravno da nije proradilo ni nakon 7 puta čišćenja. I još k tome tvoja matematika je ista kao i kod političara niš koristi, zašto ? Zato što ni ti nebi prodao printer za badav. Uprincipu neračuna se cijena printera već cijena boje, printer jednom platiš i imaš ga, zatim cijena printera uglavnom varira od 200-20 000kn.

Zato se računa cijena otiska na papiru. Crna originalna boja košta 80kn i mogu isprintat 360 stranica, što znači da me otisak po papiru izađe 0.22kn, odnosno 22lipe. A boja dođe isto nekih oko 80kn i imam za 200 stranica ili u prijevodu 0.4kn ili 40lipa. Pričam za originalne boje, a ne o zamjenskim bojama kakve ti nudiš koje su niš koristi skup sa onim punjivim patronama koje si mi prodao !


Citiraj:
Autor Forace Pregled postova
@DANCI zato se ja držim lijepo Canon eno imam i sx425 mislim od epsona i ista priča za zamjenskima ali Canon fino guta zamjenske bez problema ....
Ma već je rekao forumaš OuttaControl da su se i kod Canona zapekle glave tako da je to isti k kao i kod Epson-a jer glave imaju na printeru umjesto na patroni. A kad se glava na patroni zapeku onda nije važno, bacim patronu i kupim novu.
DANCI je offline   Reply With Quote
Staro 06.08.2016., 04:17   #16
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,200
Citiraj:
Autor DANCI Pregled postova
Ma već je rekao forumaš OuttaControl da su se i kod Canona zapekle glave tako da je to isti k kao i kod Epson-a jer glave imaju na printeru umjesto na patroni. A kad se glava na patroni zapeku onda nije važno, bacim patronu i kupim novu.
Tako je bio slučaj sa mojima(pixma ip1500 ip4700, i još neki stari, još nije bilo pixme onda ),
ne znam ima li canon te gdje je glava u cartu, iskreno nisam se nikad susreo sa takvim inkjetom, i zanimljivo mi je to, možda bih i ja to uzeo da znam da postoji.

Doduše na jednom od ova 3 canona sam imao i problem Waste Ink Tank Full, koji je bio isto tako skuplji za popravit nego kupiti novi printer


OT: googlam ja adriatix, brate mili najgora stranica neke firme koju sam vidio u životu, oči me bole
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 06.08.2016., 08:20   #17
Brucoš
Banned
 
Datum registracije: Nov 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 64
Citiraj:
Autor DANCI Pregled postova
Ti iz adriatixa šuti, prodao si mi mačka u vreći za 300kn s onim punjivim patronama i bojama koje nisu nikad proradile kod pisanja. Printer prihvati pa neprihvati pa ajde resetiraj i tako u krug. Tek kad sam to pobacao van i stavio sve 4 boje od Maxnavije tada je printer počeo pisat. Kad sam te zvao za savijet rekao si mora raditi mora raditi samo stavi opciju čišćenje glave više puta, naravno da nije proradilo ni nakon 7 puta čišćenja. I još k tome tvoja matematika je ista kao i kod političara niš koristi, zašto ? Zato što ni ti nebi prodao printer za badav. Uprincipu neračuna se cijena printera već cijena boje, printer jednom platiš i imaš ga, zatim cijena printera uglavnom varira od 200-20 000kn.

Zato se računa cijena otiska na papiru. Crna originalna boja košta 80kn i mogu isprintat 360 stranica, što znači da me otisak po papiru izađe 0.22kn, odnosno 22lipe. A boja dođe isto nekih oko 80kn i imam za 200 stranica ili u prijevodu 0.4kn ili 40lipa. Pričam za originalne boje, a ne o zamjenskim bojama kakve ti nudiš koje su niš koristi skup sa onim punjivim patronama koje si mi prodao !




Ma već je rekao forumaš OuttaControl da su se i kod Canona zapekle glave tako da je to isti k kao i kod Epson-a jer glave imaju na printeru umjesto na patroni. A kad se glava na patroni zapeku onda nije važno, bacim patronu i kupim novu.
To nije bio problem u printeru već u trajnim kazetama. Naime Epson je postavio zaštitu na chipove.

I sad u to vrijme ta zaštita se nije mogla riješiti drukčije nego se je morala emulirati tako da svaka kazeta mora imati bateriju za emulaciju. I naravno svaka ta baterija ima svoj rok trajanja. Bilo na zamjenskim ili trajnim kazetama. I ovo što opisujete je problem potrošenih baterija koje su potrošni materijal. I zbog tih baterija hrpa zamjenskih kazeta koje sami spominjete završila je na smeću. Dok kod trajnih kazeta te generacije bilo je moguće zamjeniti samo istrošenu bateriju.

Današnje bilo trajne kazete ili zamjenske za Epson BX 305 nemaju više bateriju. Tako da nema toga problema. Ali to ne znači da sa novim najnovijim modelima opet neće isplivati neka nova skrivena mina koju nećete doznati sve dok ne kupite neki novi najnoviji model printera.

I naravno za taj problem će biti potrebno neko vrijeme da se riješi. I tako se vrtimo u krug.

A što se tiće onog HP za 800 kn ste dobili 10 ml crne tinte i 5 ml kolor tinte,

A onog Epsona nisu sredile trajne kazete već tinta u zamjenskim kazetama iz prostog razloga jer kapacitet trajnih kazeta je 10 ml. A zamjenskih 3.5 ml. I sad ukoliko ne pazite pogotova sada ljeti pa prije godišnjeg ne zamjenite i stavite u printer nove full pune zamjenske kazete onda po ovim vručinama jednostavno minimalna količina zaostale tinte koja se nalazi u spužvicama zamjenskih kazeta postane pre gusta i na kraju kristalizira se u kanalima.

Dok ukoliko koristite trajne kazete i redovito ih dopunjavate nikad u kazeti ne ostane manje od 6 ml tinte i u naj gorim vremenskim uvjetima takva tinta ne gubi bitno na gustinii. Te ne dolazi do kristalizacije tinte u mlaznicama.

Znači iz svega se može vidjeti da je bila riječ o korisničkom problemu. Neupučenosti aljkavosti ili slabih živaca.

Odnosno da je za neke korisnike zamjena kazeta zajedno sa glavom ipak najpametniji odabir. Ali čisto iz pozicije mentaliteta korisnika a ne zbog same tehnologije.

I kad je tako onda korisnik ima i da plati za svoj mentalitet >>> principijelost<<< primjerenu cijenu.

Ali isto tako dobro je znati u čemu je razlika i koliko ta razlika košta.
Znači zamjenske trajne kazete sa 400 ml tinte vas dođu 300 kn + PDV A za te iste novce kad koristite nove kazete sa novim glavama dobite cca 2* 5 + 2 * 10 ml

Pazite !!!
Inače potrošnja tinte u ml po otisku je jednaka

Zadnje izmijenjeno od: Brucoš. 06.08.2016. u 08:29.
Brucoš je offline   Reply With Quote
Staro 06.08.2016., 10:37   #18
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,542
Citiraj:
Autor Brucoš Pregled postova
Ali isto tako dobro je znati u čemu je razlika i koliko ta razlika košta.
Znači zamjenske trajne kazete sa 400 ml tinte vas dođu 300 kn + PDV A za te iste novce kad koristite nove kazete sa novim glavama dobite cca 2* 5 + 2 * 10 ml
Dakle, za 300kn ima tvoju bofl tintu koja obicno ne radi ili sve zasere, dok za tih istih 300kn moze jednostavno printati i uzivati.

BTW, jos nam nisi objasnio gornju racunicu od 4kn po otisku? Ako ti je osnovnoskolska matematika kao i printer skillovi, mozda ni ne moras...
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 06.08.2016., 11:49   #19
Brucoš
Banned
 
Datum registracije: Nov 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 64
Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova
Dakle, za 300kn ima tvoju bofl tintu koja obicno ne radi ili sve zasere, dok za tih istih 300kn moze jednostavno printati i uzivati.

BTW, jos nam nisi objasnio gornju racunicu od 4kn po otisku? Ako ti je osnovnoskolska matematika kao i printer skillovi, mozda ni ne moras...
Kvaliteta neke tinte s nije subjektivna kategorije. Ili stvar nekog osobnog amoziteta. Taštine ili nekog drugog koriničkog viđenja. Ili zamjena teza radi dobivanja željenog rezultata dojama ili trenutnog potiskivanje i kompenziranje neke druge frustracije u današnjem životu i poslovnom okuženju.

Znači treba napraviti objektivnu a ne subjektivnu analizu.

A to se radi na takav način da se uzme neki printer. Napravi se probni otisak tako da znamo da je printer 100%.

Zatim uzmemo ne nove virgin već korištene trajne kazete !!! Koje su barem 3-4 mjesca bile u upotrebi i za koje znamo da na testnom uređaju uredno rade.

Zašto tako? Zato jer na novin virngin trajnim kazetama postoji jedna membrana koja kompenzira varijaciju atmorsferskih promjena. I sad ukoliku u neku ( pazite ne sve) stavite neku tintu postoji mogućnost da nova virgin kazeta ne kompenzira atmosferski tlak. Koji se koliko znamo mijenja sa vremenskim prilikama. I naš frustrirani sugovornik, koji riješava svoje frustracije tako da baca kroz prozor prvo ono što mu dođe pod ruku, podarit će navedenim etiketima navedenu tintu. A tintu smo recimo malo prije izvukli iz orginalnih Epsonovih kazeta.

Sa takvim sugovornikom svaka diskusija je suvišna.

Nakon toga stvaimo ove kazete u printer i napravimo probne otiske.

I sada za provjeru stavimo testirani uređaj i testiranu tinu na policu.

Te za 6-8 mjeseci pogledamo kakav je rezultat. Ukoliko se pokaže da nakon 2 -3 čišćenja nema nikavih problema onda to znači da navedena tinta sigurna i da su sve primjedbe čista subjektivna interpretacija potaknuta nekim drugim uzrocima.

A uzroci mogu biti različiti.

Ako isključimo psihološke faktore onda da navedemo samo jedan.

Prikom stajanja u sistemu za čišćenje mlaznica došlo je do nakupine prašine i više funkcija čišćenja mlaznica ne funkcionira. Može korisnik čistiti mlaznice koliko hočeš ali rezultata nema. I takav uređaj kod frustriranog kokrisnika ide kroz zatvoreni prozor.

I naravno na za to treba nekoga okrinviti. Tada je vlastita frustracija manja i korisnik se osjeća ljepše.
Brucoš je offline   Reply With Quote
Staro 06.08.2016., 12:01   #20
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,631


Ček, Adriatix opet?
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 06.08.2016., 12:08   #21
Brucoš
Banned
 
Datum registracije: Nov 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 64
Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova

BTW, jos nam nisi objasnio gornju racunicu od 4kn po otisku? Ako ti je osnovnoskolska matematika kao i printer skillovi, mozda ni ne moras...

Čovije reče da je kupio printer jer mu hitno treba da otisne 200 otisaka. Kasnije će ga staviti na policu. Čitaj što čovijek piše.

Odnosno kasnije će ga baciti u kantu za smeće kad vidi koliko je stvrno otisaka dobio za 800 kn.

Naime mogao je otići na obližnje reciklažno skladište i sigurno bi tamo pronašao jedan isti takav 100% ispravan printer u koji vrlo vjerojatno pašu iste one kazete koje je dobio za ovih 800 kn. Jer je netko prije njega prošao istu ovu opisanu školu.

Znači ukoliko vam odgovara opcija da sa novom kazetom dobijete i novu glavu onda obavezno navratite u reciklažno dvorište.

Umjesto 800 kn dat ćete maksimalno 5 kn nekome za osmjeh a nove kazete kupuje po oficijelnim cijenama.

Jedina razlik će biti u tome da na kutiji ne piše ista numerička oznaka kao kod onog od 800 kn
Brucoš je offline   Reply With Quote
Staro 06.08.2016., 12:11   #22
DANCI
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: ZG
Postovi: 732
Citiraj:
Autor OuttaControl Pregled postova
Tako je bio slučaj sa mojima(pixma ip1500 ip4700, i još neki stari, još nije bilo pixme onda ),
ne znam ima li canon te gdje je glava u cartu, iskreno nisam se nikad susreo sa takvim inkjetom, i zanimljivo mi je to, možda bih i ja to uzeo da znam da postoji.

Doduše na jednom od ova 3 canona sam imao i problem Waste Ink Tank Full, koji je bio isto tako skuplji za popravit nego kupiti novi printer


OT: googlam ja adriatix, brate mili najgora stranica neke firme koju sam vidio u životu, oči me bole
Nisam niti ja znao za to no rekao je jedan forumaš Eladio na temi koji multifunkcionalni printer da ovaj hp ima glave na tintama, to je bio printer HP Deskjet Ink Advantage 2135 AiO, p/s/c, F5S29C - 428kn i da boje nisu skupe svega oko 80kn. Tada sam guglao o tom prineru i uvjerio se u to, nakon toga printer mi se nije baš previše dopao, ali je ušao u uži krug izbora. Mana, nema onu opciju kopirku tj. da staviš hrpu papira pa da on sam uvlači i printa, umjesto da stalno stavljam i vadim van papir po papir. Tada sam guglao još o HP printerima i onda sam našao ovaj model HP DeskJet Ink Advantage 4675 All-in-One Printer koji ima ama baš sve što i stari printer uključujući i faks koji sam povremeno koristio, plus ima i taj wifi koji mi nije nešto važan jer mogu i bez njega. A originalne boje za povremenog korisnika nisu skupe, koštaju svega oko 80kn, i trebaju mi samo dvije tinte tako da neprelazi vrijednost niti pola novog printera.

http://forum.pcekspert.com/showpost....&postcount=353

OT: Istina, i mene bole oči svaki puta kada pogledam njegovu web stranicu. I nerazumijem kako do današnjeg dana kad sam zadnji puta bio kod njega nekih prije 4 godine nije složio tekstove jer je i dalje očajno napisan tekst s prepuno pravopisnih grešaka.


@Brucoš
Tu spiku i smeće prodavaj nekom drugom, ja se stime više neću bavit. Dosta me koštao promašeni eksperiment od preko 300kn !


Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova
Dakle, za 300kn ima tvoju bofl tintu koja obicno ne radi ili sve zasere, dok za tih istih 300kn moze jednostavno printati i uzivati.

BTW, jos nam nisi objasnio gornju racunicu od 4kn po otisku? Ako ti je osnovnoskolska matematika kao i printer skillovi, mozda ni ne moras...
Sada za tih 300kn imam dva seta originalnih boja skup s glavama, plus znam da bude printao i to na maksimalnoj kvaliteti koju može printer printati. A ne kak kod zamjenskih boja s kojima zna bit hrpu problema plus otisak je nažalost vidljivo lošije kvalitete. Sve sam ja to prošao tako da nepričam napamet.
DANCI je offline   Reply With Quote
Staro 06.08.2016., 12:22   #23
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,542
Citiraj:
Autor Brucoš Pregled postova
Kvaliteta neke tinte s nije subjektivna kategorije. Ili stvar nekog osobnog amoziteta. Taštine ili nekog drugog koriničkog viđenja.

/snip bla ser kenj truć bljuć prd

I naravno na za to treba nekoga okrinviti. Tada je vlastita frustracija manja i korisnik se osjeća ljepše.
Ti si svjestan da postoji zivot ispravnih i iskoristivih printera izvan tvoje male tvornice strave za koju ni od koga nikada u zivotu nisam cuo niti neutralan komentar, iskljucivo pokudu? Eto, cak si i mene zajebao sa svojim sarlatanstvom i zavjerama, dakle, nije rekla-kazala. Sreca tvoja da prevaris ljude za samo parsto kuna, pa te valjda nitko nije jos ozbiljno procjedio kroz sake...

Citiraj:
Autor Brucoš Pregled postova
Čovije reče da je kupio printer jer mu hitno treba da otisne 200 otisaka. Kasnije će ga staviti na policu. Čitaj što čovijek piše.
Citiraj:
Autor Još jedan prevareni Adriatixov 'korisnik'
Decki hvala na brojnim savjetima, problem je slijedeci ja ovaj mjesec ispisem 200 stranica i onda je mir nekih mjesec dana, eventualno pisem u crnoj i tako odu glave za boje v rit.
Psihicke smetnje su ti evidentne, ali ono... Stvarno nije tesko procitati napisano, jelda?

Citiraj:
Autor OuttaControl Pregled postova
OT: googlam ja adriatix, brate mili najgora stranica neke firme koju sam vidio u životu, oči me bole
Mlad si pa grijesis dusu ali ti je oprosteno. Adriatix je drugi, prvi ce uvijek biti, jedan, jedini i neponovljivi - Pavel Djuga!
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 06.08.2016., 13:46   #24
Munjara
Beerman
 
Munjara's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Sisak- grad hrvatskih po/b(i)jeda
Postovi: 1,525
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova


Ček, Adriatix opet?
par mjeseci ranije sam to komentirao u jednom od threadova ovdje, ali obzirom da je koristio tablete, da i nema nešto savjeta u pdfu pa je svaki dobrodošao nisam prijavljivao - niti je itko od modova reagirao.
Munjara je offline   Reply With Quote
Staro 06.08.2016., 14:00   #25
Brucoš
Banned
 
Datum registracije: Nov 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 64
Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova
Ti si svjestan da postoji zivot ispravnih i iskoristivih printera izvan tvoje male tvornice strave za koju ni od koga nikada u zivotu nisam cuo niti neutralan komentar, iskljucivo pokudu? Eto, cak si i mene zajebao sa svojim sarlatanstvom i zavjerama, dakle, nije rekla-kazala. Sreca tvoja da prevaris ljude za samo parsto kuna, pa te valjda nitko nije jos ozbiljno procjedio kroz sake...

Psihicke smetnje su ti evidentne, ali ono... Stvarno nije tesko procitati napisano, jelda?

Mlad si pa grijesis dusu ali ti je oprosteno. Adriatix je drugi, prvi ce uvijek biti, jedan, jedini i neponovljivi - Pavel Djuga!
Ja vidim ovdje samo potrebu za bulingom. Od koje se netko balem trenutno osjća bolje a u suštini nije riješio nikakav problem koji ga mući u podsvjesti.

No budimo konkretni

Čovjek uzeo za 800 kn nekakv HP ima sve živo. I kaže da je zadovoljan. I nitko se ne javlja da ima 6 mjeseci isti takav printer i da je zadovoljan.

To su ovdje jedino poznate činjenice. Sve ostalo su nečije osobne frustracije i potreba da olakšaju nekakav pritiska.

Ali da budemo konkretni.

Trenutno na stolu već 4 mjeseca testiram Epson SX600 FW. Upaljen je dan i noć. Nikad se ne gasi. U njemu su trajne kazete + Colibri tinta za punjenje. Šatampaju se na njemu kolor fakture. I sve ostalo u koloru. Potrošio je u tom razdoblju nekih 3 * crna + 1* CYM. Apsolutno nikakvih problem. Printer je prava zvjer. Ima sve ono što i onaj HP i ADF i WFi i fax i scan. Ima nekih 128 * 4 mlaznica za razliku od sličnih Epson L seije koji imaju 180 + 3* 59 a košta cca 2000 kn i fizički je zamalo 50% lakši od ovog Epsona.

Prije je na stolu za svakodnevno testitanje bio jedan drugi Epson PX 730 + CISS + Colibri tinta u CISS. U godinu dana potrošio 2* 100 Black + 5* 100 CYMLCLM. Apsolutno nikakvih problema. I već 6 mjeseci radi i dalje uredno kod jednog drugog korisnika.

To su činjenice. A vašim insinuacijama, sigurno nikome nećete pomoći već jedino trenutno potiskujete neku drugu frustraciju.

Ili ukoliko nije tako dajte na stol konkretno koji vi printer koristite i koja je vaša kalkukacija i Koliko je dugo u funkciji.
Brucoš je offline   Reply With Quote
Staro 06.08.2016., 14:02   #26
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,200
@DANCI Nista onda to uzmi, javi kako je prvi dojam, i nakon nekog vremena, baš me zanima, i baš me iznenadilo to sa tim cartovima sa glavama i još da su tako povoljne, čini mi se kao win win situacija, a nisam stvarno nikad čuo za to.

Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova
Mlad si pa grijesis dusu ali ti je oprosteno. Adriatix je drugi, prvi ce uvijek biti, jedan, jedini i neponovljivi - Pavel Djuga!
hmmm, ne znam, čak bi se usudio reći, da je dizajnerski adriatix gori
Gori odabir boje: Adriatix
Gora pozadina: Adriatix
Lošiji kontrast : Adriatix
Gora tipografija: Adriatix
Lošiji layout: Adriatix
Gori sadržaj: Pavel i njegova Hitna pc služba
Lošije poznavanje osnovnih html elemenata(title, charset, favicon): Adriatix
Gore slike: Neriješeno
Gori logo: Neriješeno
Gori URL-ovi: Adriatix
Eye pain effect!: Adriatix

I Bubba duguješ mi naočale! Tribamo napravit natjecanje, najgori hr webovi
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 06.08.2016., 14:47   #27
DANCI
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: ZG
Postovi: 732
Citiraj:
Autor OuttaControl Pregled postova
@DANCI Nista onda to uzmi, javi kako je prvi dojam, i nakon nekog vremena, baš me zanima, i baš me iznenadilo to sa tim cartovima sa glavama i još da su tako povoljne, čini mi se kao win win situacija, a nisam stvarno nikad čuo za to.
Vec je printer doma od cetvrtka tocnije od 16h. Hitno sam trebao printer, i zasad sve radi kako treba sto se tice pisanja u boji. Ako se sjetim budem javio, treba proc bar 6mj. od kupnje da se sve vidi kako printer radi i jel ima kakvih problema. Samo velim ima i ta jeftinija varijanta za 400kn ko netreba tu opciju kopirka da se odmah moze staviti hrpu papira, i taj faks.
DANCI je offline   Reply With Quote
Staro 06.08.2016., 14:57   #28
Forace
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: Petrinja
Postovi: 1,604
Ne znam, ali zanima me kako će se pokazat te kazete od 80 kn .... davnih dana sam utvrdio da mi je bolje imat single ink i posebno glavu.

Inače kod te tehnologije zna se zasušit boja, pa crna, pa djelomično jedna pa ne znaš jel potrošio jednu boju ili nije ili kad printaš nešto što ima više pojedine boje ....mah ...

Glede čišćenja s vremena na vrijeme znao sam na 4300 očistit cijelu glavu alkoholom i destiliranom vodom ali rijetko, a nešta se naprintala.

EDIT: bojim se da ćeš doć i prije 6 mjeseci, al nadajmo se da nećeš.
Forace je offline   Reply With Quote
Staro 06.08.2016., 17:50   #29
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,542
Citiraj:
Autor Brucoš Pregled postova
Ja vidim ovdje samo potrebu za bulingom.
Joj Brankec, kaj stvarno moramo bez nekog prevelikog truda vuci predpotopne postove gdje su ti ljudi po newsima jos onomad prijetili da ce ti nabijati printere u glavu, da ne idem dalje jer ovdje vjerojatno ima i djece pa cu ih postediti slika matricnih printera u tvojim šupljinama.

Nema sto - spreha ti je dobra, navukao si i mene prije 10ak godina pa si mi rekordno potrgao nikad prezaljenu Pixmu 4000, ali ono... Not cool.

Citiraj:
Autor OuttaControl Pregled postova
hmmm, ne znam, čak bi se usudio reći, da je dizajnerski adriatix gori
Mladicu, mladicu...

http://web.archive.org/web/200710300...-pc-sluzba.hr/

Buduci si mi simpatican, otkrit cu ti Easter egg - odi na dno stranice i napravi Select All. Nema na cemu.
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 06.08.2016., 18:14   #30
Brucoš
Banned
 
Datum registracije: Nov 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 64
Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova
Joj Brankec, kaj stvarno moramo bez nekog prevelikog truda vuci predpotopne postove gdje su ti ljudi po newsima jos onomad prijetili da ce ti nabijati printere u glavu, da ne idem dalje jer ovdje vjerojatno ima i djece pa cu ih postediti slika matricnih printera u tvojim šupljinama.

Nema sto - spreha ti je dobra, navukao si i mene prije 10ak godina pa si mi rekordno potrgao nikad prezaljenu Pixmu 4000, ali ono... Not cool.

Mladicu, mladicu...

http://web.archive.org/web/200710300...-pc-sluzba.hr/

Buduci si mi simpatican, otkrit cu ti Easter egg - odi na dno stranice i napravi Select All. Nema na cemu.
Svakom rečenicom samo potvrđujete koji je vaš problem.

Proučite si malo ovaj manual možda vam se ukaže kakvo svjetlo u budučnosti

http://www.timtaylor.net/tech/iP4000...e%20Manual.pdf

str == 1-3 Product life.

1-3. Product Life
(1) Printer
Specified print volume (I) or the years of use (II), whichever comes first.
(I) Print volume
(II) Years of use
PIXMA iP4000: 5 years of use
(2) Print head
Print volume:
PIXMA iP4000
18,000 pages
Black 1,500 character pattern 7,200 pages
Color A4, 7.5% duty per color pattern 5,400 pages
A4, photo, borderless printing 300 pages
4 x 6, photo, borderless printing 3,600 pages
Postcard, photo, borderless printing 1,500 pages
PIXMA iP4000
18,000 pages
Black 1,500 character pattern 7,200 pages
Color A4, 7.5% duty per color pattern 5,400 pages
A4, photo, borderless printing 300 pages
4 x 6, photo, borderless printing 3,600 pages
Postcard, photo, borderless printing 1,500 pages

Ali čisto sumljam da vam i ovo može pomoći

Zadnje izmijenjeno od: Brucoš. 06.08.2016. u 21:58.
Brucoš je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na