Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 10.01.2008., 16:28   #1
kaiwan
Guest
 
Postovi: n/a
(riješeno) Audio slušalice u XP

Pozdrav!

Kupio sam novo racunalo, sa abitovom maticnom. Koliko sam shvatio konfiguracija mog racunala trebala bi biti vidljiva ovdje.

Na prednjem dijelu imam poseban utor za slusalice, sto mi u linuxu radi, no u XP-u kada ustekam slusalice u taj utor ne radi, vec moram istekat zvuicnik i u utor od zvucnika ukopcat slusalice i onda radi. Driveri za audio i maticnu su instalirani sa prateceg cda. Sto da napravim da mi u XP proradi utor za slusalice?
  Reply With Quote
Staro 10.01.2008., 16:50   #2
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,274
Ne vidi se o kojoj je ploči radi. Pretpostaviti ću da je neka s775 sa Realtek audio čipom. Nekidan sam imao sličan problem sa svojom pločom i onda sam u Realtekom programu za audio (ikona zvučnika kod sata u trayu) maknuo jednu kvačicu i proradilo je. Odi u taj audio manager i na kartici 'Audio I/O' klikni na simbol mehaničarskog ključa te u novom prozoru kamni kvačicu sa stavke 'Disable front panel jack detection'.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 10.01.2008., 16:53   #3
kaiwan
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Ne vidi se o kojoj je ploči radi. Pretpostaviti ću da je neka s775 sa Realtek audio čipom. Nekidan sam imao sličan problem sa svojom pločom i onda sam u Realtekom programu za audio (ikona zvučnika kod sata u trayu) maknuo jednu kvačicu i proradilo je. Odi u taj audio manager i na kartici 'Audio I/O' klikni na simbol mehaničarskog ključa te u novom prozoru kamni kvačicu sa stavke 'Disable front panel jack detection'.
da to je to, sada radi!
ni meni nece prepoznak koja mi je ploca kada odem na system info ... ne znam zasto ...

Thanks
  Reply With Quote
Staro 10.01.2008., 18:23   #4
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,381
Evo da objasnim, radi se o prebacivanju audio front panela iz HD u AC97 mod što se može napraviti uključivanjem kvačice Disable Front Panel Jack Detection u postavkama analogne veze (Analog Connector Settings) na Audio I/O kartici.

__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2008., 13:05   #5
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
ovo je i mene scimalo kad sam mijenjao ploču, uopće mi nije jasno zašto su to stavili.

nakon što sam opet promijenio ploču, koja sad ima ADI zvučnu, i kod nje sve normalno funkcionira iz prve.
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2008., 16:14   #6
jollyb
4K FTW
Moj komp
 
jollyb's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Minken
Postovi: 1,044
malo se ubacujem u topik
ja imam
problem kod matične asrock alive nf6g-vsta. zvuk je uvijek na nuli. povučem slider na sredinu, i pustim ga, on se sam odmah vrati na nulu. i tako u windows opciji podešavanja zvuka. prilikom prčkanja po tv kartici je proradilo i zvuk se mogao normalno regulirati, nakon restarta opet zvuk ide na nulu.
stavio sam dvd, pokrenuo ga u nekom playeru (ne sjećam se kojem) i zvuk je opet radio normalno
nakon restarta ista priča.
u winampu je zvuk uvijek na nuli
skidam nove drivere za zvuk, ali osim toga bi mi dobro došao kakav savjet
jollyb je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na