Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 23.07.2016., 22:52   #1
softwaremaniac
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2015
Lokacija: Doma
Postovi: 134
(riješeno) No video input

Pozdrav,
zadnjih nekoliko tjedana mi se randomly pojavljuje No video input u loadu na 4k ili 1440p i pomaže samo reboot, a katkada se i tijekom tog reboota slika ne pokaže sve do desktopa. Dakle logo od mb se ne vidi. Do drivera nije, jer sam probao na 3 OS-a i ista stvar. Monitor spojen DP-om i radi na 4K/60 Hz. Na servisu mijenjali RAM i GPU, ali njima sve radi, tako da ne znam do čega je. Jedino su rekli da ih je RAM zezao i da su ga zamijenili, ali oni nidu uspjeli reproducirati moju grešku. (no video input i black screen). Savjeti su dobrodošli. Idući tjedan ću ga podignuti sa servisa pa opet pokušati. BIOS flashan na zadnju verziju, SSD-ov firmwire updatean, svi driveri i winsi updateani na zadnju verziju. HW testove prolazi bez greške. PSU testiran i u redu je, bar tako kažu. Moja konfa u full loadu troši 500W. Bilo je i BSOD-ova, međutim niti njih nisu uspjeli reproducirati. Znam ih analizirati, pa sam pogledao, Winlogon failure je naveden kao uzrok. Do monitora i kabela nije, jer sam ih provjerio. Pomagajte.

Konfa:
MB: ASROCK Fatal1ty P67 Main Board
CPU: INTEL Core i7-2700K 3.5GHz
RAM: 4 x 4GB DDR3 1600 MHz (Sada 2x8 GB 1600 MHz)
HDD: WD Caviar Black 1TB SATA III 7200rpm HDD
HDD: WD Caviar Black 6TB SATA III 7200rpm HDD
SSD: Samsung 840 Evo 250GB
GPU: Gigabyte GTX 980 Ti G1 Gaming
PSU: Corsair GS 700W (4 i pol godine staro)
Case: Silverstone KL04B Case
OS: 10 Pro x64
softwaremaniac je offline   Reply With Quote
Staro 03.08.2016., 19:03   #2
softwaremaniac
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2015
Lokacija: Doma
Postovi: 134
Netko?
softwaremaniac je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 03.08.2016., 20:28   #3
Igneos Eructid
običan user
Moj komp
 
Igneos Eructid's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Phuket, Thailand
Postovi: 844
Ako u servisu nisu imali problema, onda nije do napajanja nego do neceg sto ti imas doma, a u servisu nemaju. Jesi li probao zamijeniti kabel kojim spajas monitor na grafu? Je li bio savijan? Koliko ti je opterecena uticnica na koju spajas komp?
Igneos Eructid je offline   Reply With Quote
Staro 05.08.2016., 20:23   #4
softwaremaniac
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2015
Lokacija: Doma
Postovi: 134
Probao isti kabel na drugom kompu radi k'o mina, probao drugi kabel na tom PC-u, ruši se. Isti monitor korišten u oba slučaja. Testirana je utičnica multimetrom i sve okej po riječima servisera koji je to provjeravao i inženjera elektrotehnike koji je to provjerio isto s njim. Ne znam koji mu je vrag. Na toj utičnici ništa nije mijenjano godinama i sve radi pod jednakim opterećenjem već barem 4 godine.
softwaremaniac je offline   Reply With Quote
Staro 05.08.2016., 21:33   #5
Igneos Eructid
običan user
Moj komp
 
Igneos Eructid's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Phuket, Thailand
Postovi: 844
A u tom slucaju je nesto mozda napravilo video hook, ali nije optimizirano za 4k, pa radi sranja. Nekakav remote admin tool ili neki malware ili neki streaming app. Jesi li instalirao sebi neki program kad ti je to pocelo? Imas li restore point?
Igneos Eructid je offline   Reply With Quote
Staro 05.08.2016., 23:41   #6
softwaremaniac
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2015
Lokacija: Doma
Postovi: 134
Citiraj:
Autor Igneos Eructid Pregled postova
A u tom slucaju je nesto mozda napravilo video hook, ali nije optimizirano za 4k, pa radi sranja. Nekakav remote admin tool ili neki malware ili neki streaming app. Jesi li instalirao sebi neki program kad ti je to pocelo? Imas li restore point?
Nije, jer se događa u svakoj igri na svakome OS-u kojim pokušam, a dotada je godinu dana koliko imam monitor radilo savršeno, a nije bilo nikakvog updatea ili patcha da bih posumnjao u nešto. Počelo prije dva mjeseca. PC već mjesec dana u servisu. Malware nije, jer bolesno pazim. Streaming App nije, jer ne koristim ta sranja, a i kažem, problem je ostao nakon tri formatiranja SSD-a i siguran sam da me HW zajebava, a ne soft.
softwaremaniac je offline   Reply With Quote
Staro 06.08.2016., 10:36   #7
Igneos Eructid
običan user
Moj komp
 
Igneos Eructid's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Phuket, Thailand
Postovi: 844
A to nas onda ostavlja na monitoru, makar bih ja prije posumnjao da si se nekome zamjerio ili da imas pristekano na komp nes sto u servisu nemaju...

Zadnje izmijenjeno od: Igneos Eructid. 06.08.2016. u 10:46.
Igneos Eructid je offline   Reply With Quote
Staro 06.08.2016., 12:23   #8
softwaremaniac
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2015
Lokacija: Doma
Postovi: 134
Citiraj:
Autor Igneos Eructid Pregled postova
A to nas onda ostavlja na monitoru, makar bih ja prije posumnjao da si se nekome zamjerio ili da imas pristekano na komp nes sto u servisu nemaju...
Monitor nije, napisao sam gore da je isproban na drugom PC-u i da radi bez greške, na temelju čega zaključujem da je problem u mojem PC-u. Jedino što ja imam spojeno a oni nemaju su 5.1 zvučnici, a ruši se i bez njih i s njima.
Nisam se nikome zamjerio, haha.
softwaremaniac je offline   Reply With Quote
Staro 06.08.2016., 14:47   #9
Igneos Eructid
običan user
Moj komp
 
Igneos Eructid's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Phuket, Thailand
Postovi: 844
Gle, ako su ti se sranja pocela dogadjat od prije par tjedana, nesto se tada dogodilo...ili si nesto skinuo i pokupio nes zlocudno, ili si spojio neki komad hardvera...
Igneos Eructid je offline   Reply With Quote
Staro 06.08.2016., 14:52   #10
softwaremaniac
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2015
Lokacija: Doma
Postovi: 134
Citiraj:
Autor Igneos Eructid Pregled postova
Gle, ako su ti se sranja pocela dogadjat od prije par tjedana, nesto se tada dogodilo...ili si nesto skinuo i pokupio nes zlocudno, ili si spojio neki komad hardvera...
Slažem se, to je i meni logično, ali nisam dirao HW. Zadnji upgrade sam radio u travnju i to sam stavio zvučnu karticu, ona radi bez greške. da sam nešto skinuo, to je opet softver i mislim da bi to otišlo formatiranjem, jer da je virus skužio bih ga. Bavim se IT-em inače pa znam simptome i znam koliko ludo može biti, ali za ovo sam siguran da me neki hw jebe, a vidjet ću u pon/uto kad me opet budu zvali sa servisa da čujem o čemu se radi... Javim ishod svakako.
softwaremaniac je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 12.08.2016., 00:15   #11
bamuja
ex zmaster76
Moj komp
 
bamuja's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: pula
Postovi: 322
Bio je slican problem, ako se dobro sjecam tip je promjenio uticnicu u kojoj je sve bilo ustekano i radilo je dalje bez problema. Probaj s time. Mozda je uticnica ok sto se tice mjerenja al moguce da zahebava pod opterecenjem kompa.
bamuja je offline   Reply With Quote
Staro 29.09.2016., 23:38   #12
softwaremaniac
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2015
Lokacija: Doma
Postovi: 134
Da, da, utičnica je zajebavala cijelo vrijeme. Kad smo to promijenili, sve proradilo.
softwaremaniac je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na