Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 20.08.2010., 11:14   #1
sodom
Premium
Moj komp
 
sodom's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 593
(riješeno) A clock interrupt was not received on a secondary processor...

Pozdrav,

nedavno sam složio novu konfiguraciju i odmah su me dočekali problemi, konstantna rušenja Windowsa pa ovaj problem koji sam na kratko rješio:

http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=195516

nakon toga odlučio sam kompletno zamjeniti Windowse i napravio novu instalaciju 64 bitne verzije sedmice enterprise edition. tako je radilo dva dana, bez rušenja i baš kada sam pomislio da je problem bio do samih Windowsa ponovo error iz naslova('A Clock interrupt was not received on a secondary processor within the allocated time interval'). Pokušao sam svašta, stavio sam zadnji BIOS na ploču, zavrtio mnoštvo diagnostičkih toolova, banchmarkova i testova , sve uredno prolazi no sistem se ruši, što me navodi na zaključak da je negdje hardverski problem.

kako ga locirati , kako ustanoviti problem ?

prvo što mi pada na pamet je memorija, naime koristim kit primarno namjenjen za i7 ( http://www.links.hr/index.php?naziv=...kl=051.210.031 ) . Može li to biti razlog ili je do neispravnog procesora ? ( konfiguracija je iz potpisa) hvala.
sodom je offline   Reply With Quote
Staro 20.08.2010., 11:39   #2
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,418
Pun je net tog problema. Vecina se dogadja na AMD platformama kako vidim, a i poneki Intel se nadje.

Pokusaj promjenom OS-a (xp) testirat. Ili sto kazes, promjenom memorije. Nema ti druge.

Citiraj:
Ultimately, it's an unsolved mystery that nobody seems to want to
address.
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 20.08.2010., 11:51   #3
sodom
Premium
Moj komp
 
sodom's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 593
vrlo iritantno, upravo sam htio zavrtiti BFBC2 i kod loadinga levela crash

opet mjenjat os, i to XP sa kojeg se moram vratiti na sedmicu...samo mi je još više muka
sodom je offline   Reply With Quote
Staro 20.08.2010., 12:07   #4
mirdaVG
Premium
Moj komp
 
mirdaVG's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: Velika Gorica/Zagreb
Postovi: 77
Jesi li clockao procesor,ako da vrati ga na default. Probaj s drugom memorijom i također bi mogao uplodati dump file.
mirdaVG je offline   Reply With Quote
Staro 20.08.2010., 12:26   #5
sodom
Premium
Moj komp
 
sodom's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 593
procesor je na stocku, probati ću sa drugom memorijom ako uspijem nabaviti uskoro (zamjeniti svoje), što se tiće dump filea progooglao sam i namještene su mi opcije kao na slici :



no ne mogu naći dump file lokaciju nigdje, niti na search C diska sa MEMORY.DMP ne nalazi ništa . hm ?! .
sodom je offline   Reply With Quote
Staro 20.08.2010., 12:39   #6
mirdaVG
Premium
Moj komp
 
mirdaVG's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: Velika Gorica/Zagreb
Postovi: 77
Stavi opciju "small memory dump",a dump file ti se nalazi u C:\WINDOWS\Minidump. Da li ti je memorija stavljena na latencije 9-9-9-24 s 1.65V i imaš li instaliran nekakav monitoring software od gigabyte-a?Također kakve su ti temperature procesora?
mirdaVG je offline   Reply With Quote
Staro 20.08.2010., 12:54   #7
sodom
Premium
Moj komp
 
sodom's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 593
stavio sam "small memory dump" no C:\WINDOWS\Minidump nemam, ni file ni folder tog imena:


memorija:





nemam nikakav specijalni monitoring tool, gledam temperature preko real tempa, cpu-z,gpu-z...od gigabyte-a samo driveri za chipset. temperatura procesora u loadu nejde preko 60, idle je 40
sodom je offline   Reply With Quote
Staro 20.08.2010., 13:15   #8
mirdaVG
Premium
Moj komp
 
mirdaVG's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: Velika Gorica/Zagreb
Postovi: 77
Uf sorry krivo sam gledao,nisam vidio da se stavio screenshot od postavki za dump file. Tebi se dump file kreira u rutu windows foldera,a ako ga tamo nema onda ti se nije kreirao. Pogledaj malo bolje. Također stavi u biosu ove vrijednosti za memoriju koje sam napisao.

EDIT: Probaj također isključiti HT,opciju za power saving, premjestiti memoriju u druge utore. Evo koje razloge sam na brzinu pročitao,ako ništa može ti barem pomoći od kud da kreneš:
problem u memoriji (neispravna, loše postavke u biosu,nekompatibilnost...), kompatibilnost ploče i procesora (ljudi su problem rješili s novim biosom, promjenom procesora ili ploče...), također neki software može to uzrokovati (bez dump file to nećeš moći vidjeti), pregrijavanje, premali napon na procesoru ako je riječ o overclocku,.... Za početak probaj sve ovo

Zadnje izmijenjeno od: mirdaVG. 20.08.2010. u 13:35.
mirdaVG je offline   Reply With Quote
Staro 20.08.2010., 13:29   #9
sodom
Premium
Moj komp
 
sodom's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 593
izglkeda da se onda dump file nije kreirao, u međuvremenu su se ponovo srušili windowsi pod istim errorom. u biosu je automatski podešeno (latencije kako si napisao )



sodom je offline   Reply With Quote
Staro 20.08.2010., 13:54   #10
mirdaVG
Premium
Moj komp
 
mirdaVG's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: Velika Gorica/Zagreb
Postovi: 77
Ako dobro vidim voltaža za memoriju je 1.5V, a trebala bi biti 1.65V. Ako su ti se windowsi ponovno srušili onda bi sad trebao imati dump file. Da li ti se to događalo kod čiste instalacije windoza, koliko ćesto se to događa i jesi li isključio one opcije u biosu koje sam ti naveo?
mirdaVG je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 20.08.2010., 16:25   #11
sodom
Premium
Moj komp
 
sodom's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 593
nemam dump file, windowsi su se srušili već nekoliko puta, uglavnom kada sam htio pokrenuti BFBC2, na kraju loadinga ili prođe i uđe u igru ili se dogodi ovo:



zvuk se zaloopa, crte na ekranu stoje i nemogu drugačije prekinut nego ugasiti potpuno računalo
sodom je offline   Reply With Quote
Staro 20.08.2010., 16:48   #12
mirdaVG
Premium
Moj komp
 
mirdaVG's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: Velika Gorica/Zagreb
Postovi: 77
Da li se to događa samo u toj igri ili općenito,jer kad sam se susreo s ovakvom slikom (koju si ti stavio) uglavnom je bio problem s memorijom. Za svaki slućaj testiraj i grafu s obzirom da ti se to dogodilo u igri.
mirdaVG je offline   Reply With Quote
Staro 21.08.2010., 15:37   #13
sodom
Premium
Moj komp
 
sodom's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 593
Uzeo sam novu memoriju, Corsair Dominator 2X2 GB deklarirani kit za rad pod i5. Zasada je sve ok, odigrao jednosatni BFBC2 i nije bilo rušenja, nadam se da je to bilo to.ako bude sve uredu izvjestim kroz desetak dana, možda nekome ovaj thread bude koristan.
sodom je offline   Reply With Quote
Staro 21.08.2010., 23:50   #14
sodom
Premium
Moj komp
 
sodom's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 593
problem se ponovio i ponavlja, dakle nije bila kriva memorija kao hardver.no u zadnja dva dana nisam imao nikakav BSOD nego sliku iz 13. posta. zvuk se zaloopa i ekran ostane takav. najčešće kada pokrenem BFBC2 a maloprije se isto dogodilo dok sam gledao youtube. više stvarno ne znam što da učinim ?! 3d mark npr uredno prolazi, kao i prime95, memory test.....
sodom je offline   Reply With Quote
Staro 22.08.2010., 00:52   #15
net
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 91
Probaj u biosu rucno stavit sve postavke, napon za memoriju max 1.65, i onaj performance enhance na standard.
net je offline   Reply With Quote
Staro 22.08.2010., 16:52   #16
sodom
Premium
Moj komp
 
sodom's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 593
jesam, neuspješno.

uzeo sam disk iz druge mašine, formatirao ga i instalirao čistu kopiju windows sedam 32 bit sistema, u prvih 30 minuta korištenja novog sistema unutar control panela, hop...isti error, iste crte na ekranu.

sada sa sigurnošću mogu reći da je do nečeg između: ploče-grafičke-procesora.

prvo ću testirati negdje grafičku karticu, kad se uvjerim da je ona ispravna nosim ploču i cpu natrag u ADM i pozivam se na garanciju.
sodom je offline   Reply With Quote
Staro 25.08.2010., 14:39   #17
sodom
Premium
Moj komp
 
sodom's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 593
naposljetku se čini da sam diagnosticirao problem, procesor je bio neispravan i odnio sam ga u ADM te čekam novi primjerak.

U međuvremenu koristim i5 661 i nikakvih problema oko stabilnosti nije bilo. Tako da se nadam da je to kraj ovoj sagi. Ukoliko bude sve uredu samo ću editirati ovaj zadnji post kada dobijem zamjenski i5 760 nakon tjedan dana korištenja kao konačnu potvrdu.

EDIT:

kako sam napisao gore izvještavam da zamjenski procesor i5 760 radi normalno, problema oko stabilnosti i rušenja OS-a više nema tako da sada konačno mogu reći sa sigurnošću da je kod mene spomenuti error iz naslova bio posljedica neispravnog procesora. to su potvrdili i u ADMovu servisu.

Zadnje izmijenjeno od: sodom. 25.09.2010. u 22:10.
sodom je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na