Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Ostalo
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 11.10.2019., 12:10   #2161
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Nedavno sam sjedio 3 dana na stolcu u jednoj njemačkoj firmi, i pitam ih baš, koji je to stolac, jer ovaj moj od ikee mi je pretvrd i neudoban (onaj kao skuplji markus, ali kožni, što je izgleda greška).

https://buerostuhlshop.tv/sato-office

Sato Office - Grammer je ovaj na kojem sam sjedio, odličan stolac.
Elven je offline   Reply With Quote
Staro 16.10.2019., 11:49   #2162
android-split
Premium
 
android-split's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2015
Lokacija: Split
Postovi: 980
U potrazi sam za stolicom za curicu koja ce dogodine u školu. Pa mi nekako gaming stolice djeluju udobnije za ucenje. Pa me zanima jel ima koja ok do 500kn?
https://www.xxxlesnina.hr/p/xora-ure...a-002381026601
Sad ne znam jel ova može za dite
android-split je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 16.10.2019., 12:47   #2163
mrva_zg
Premium
Moj komp
 
mrva_zg's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 889
Ako možeš produži se do ove



https://jysk.hr/radna-soba/uredske-s...up-crna-zelena


neka kopija dx racera za 850kn, ali gledo sam ju jučer i frend uzeo 10 komada za igraonu jer su fakat dobre.
__________________
mrva_zg je offline   Reply With Quote
Staro 16.10.2019., 12:54   #2164
android-split
Premium
 
android-split's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2015
Lokacija: Split
Postovi: 980
Još da nije ova zelena 😂
Znaš da su curice sa prirodno rozom rođene. A i soba ce joj bit bijelo roza
Al hvala na prijedlogu. Uzmem u obzir 👊
android-split je offline   Reply With Quote
Staro 16.10.2019., 13:02   #2165
bertone
Premium
Moj komp
 
bertone's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,013
Dijete ti neće na stolcu sjediti pravilno nego će sjediti na jednoj nozi podvučenoj pod guzu ili će čak klečati na stolcu pa razmisli koliko je dobro da stolac ima podignute bočne stranice sjedeće površine,.. i ne vrijedi ti joj objašnjavati da to nije dobro za kičmu jer je to dijete (imam trojicu klinaca doma i ne mogu ti opisati riječima koje akrobatsko-gimnastičke pozicije sjedenja mogu zauzeti dok sjede za stolom)
bertone je offline   Reply With Quote
Staro 16.10.2019., 13:06   #2166
android-split
Premium
 
android-split's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2015
Lokacija: Split
Postovi: 980
Tako je i za ruckom. Samo te stolice nemaju bocnice kako si i napisao. Al sjecam se sebe, i sa bocnicama sam sjedija jedne noge podvucene. Dignes se na desnu nogu, pa lijevu podvuces kroz bocnice i onda sjednes fino 😂
Koji je onda tvoj prijedlog?
android-split je offline   Reply With Quote
Staro 16.10.2019., 13:14   #2167
bertone
Premium
Moj komp
 
bertone's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,013
Moji doma razvaljuju platnenog Markusa sa kojeg sam skinuo rukonaslone jer nekad i dvojica odjednom sjede na njemu i nije mu još ništa... jedino što ga nemaš u rozoj boji
Od rozih možda:
https://www.ikea.com/hr/hr/catalog/products/S69252359/
https://www.ikea.com/hr/hr/catalog/products/S49252398/
bertone je offline   Reply With Quote
Staro 16.10.2019., 13:25   #2168
android-split
Premium
 
android-split's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2015
Lokacija: Split
Postovi: 980
Ma nije sad roza prioritet. Al opet da nije okicena nekim bojama tipa plava, zelena. Al ova nije loša
android-split je offline   Reply With Quote
Staro 24.10.2019., 13:05   #2169
guerra
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: May 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 522
Za one koji namjeravaju uzeti Secretlab stolac imam dva kupona po 20 eura (ne zbrajaju se) pa mi se javite u pp ako netko zeli.
guerra je offline   Reply With Quote
Staro 24.10.2019., 14:35   #2170
CROXXX69
KAVA.hr
 
CROXXX69's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: zg
Postovi: 362
Pozdrav,

tražim stolicu, koju da kupim? :-)

Uglavnom sjedim pred kompom ono... 12h svaki dan skoro... Imam oko 196 cm, 105 kg i to je valjda to...
Uglavnom nešta što je udobno naravno, uglavnom bitno mi je samo da mi leđa uživaju :-) i mora se dati ručka podesiti, vidim da neki nemaju to?! Ne kužim kako je kod vas, ali meni su te ručke uvijek dosta visoko pozicionirane, pa ako želim stolicu povisiti, imam problem da smeta onda zbog stola, moram je onda svaki put opet spustiti da opet paše ispod stola... ne znam, vidim da vama to nije problem?! Jer ova iz Ikee nema to nažalost...
CROXXX69 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 24.10.2019., 14:39   #2171
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,104
Sve si rekao, ali nisi rekao koliko misliš dati za stolac...
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 24.10.2019., 14:43   #2172
CROXXX69
KAVA.hr
 
CROXXX69's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: zg
Postovi: 362
Pa što manje :-)
Pa ako mi stolica od 60 EUR može biti udobna i super za leđa onda radije 60 EUR dati nego jednu od 300 EUR... U biti najbitnije mi je da je za leđa dobra... Da se može poštelati sve pomalo... ne znam ni ja...
CROXXX69 je offline   Reply With Quote
Staro 24.10.2019., 19:50   #2173
mboltuzi
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Vrbovec
Postovi: 105
Prije nego uplatim Secretlab Titan imate li preporuku za nešto bolje (ili zašto ne Titana) za <3000 kn. Imam 110kg, provedem za kompom 3-4 sata dnevno. Ne mora biti gaming, bitno da ne bole leđa nakon par sati i da ne počne "cviliti" za 3 tjedna.
mboltuzi je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2019., 11:44   #2174
Beetlejuice
Nisko letim, visoko padam
Moj komp
 
Beetlejuice's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: RH
Postovi: 480
Upit vlasnicima Markusa

U nabavi sam nove stolice i vidim da je Markus ok izbor no imam nekoliko pitanja:
Kakva je podrška za leđa? "Tjera" li vas u ispravan tj uspravan položaj ili vas stolica upije? (mrežasti dizajn leđnog naslona ne ulijeva mi neko povjerenje u smislu oslonca. Većih sam gabarita: 200 cm ~117 kg).

Nije direktna usporedba ali imao sam no name stolicu od 450 knsličnog dizajna i.e imala je mrežasti dizajn za leđa i nisam bio zadovoljan jer sam "prejak" za nju.

Kakva je lumbalna podrška? Da li s vremenom i korištenjem "popusti"? Ako ima netko slične visine kao ja može li mi reći da li je podrška na pravom dijelu leđa? (prije kupnje volio bih ju probati ako ima gdje u zgu...)

Zbog skeptičnosti mrežastog dizajna hatterfjall mi se ćini ok za moje prohtjeve ali maknuli su knob za podešavanja otpora nagiba i to se automatski "baždari" na težinu sjedioca. To mi se ne sviđa jer imam osjećaj da bi se to s vremenom u mom slučaju na neki naćin pokvarilo i ne bih ju mogao fiksirati. (znam da ima onu polugu za zaključavanje ali Markus ima uz to i knob).

Tnx!








__________________
"You never know what is enough unless you know what is more than enough." - William Blake






Beetlejuice je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2019., 11:50   #2175
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,104
Dovoljno je tvrda mreža i ovaj jastičić da možeš bez brige se nasloniti a da ne "probiješ" tu mrežu pa da te upije.

Za moj ukus, čak i pretvrda trunku.

Ali da li te tjera da sjediš ispravno, nisam siguran.

Osobno, više sam nagnut na stol nego naslonjen na naslon, baš zbog samog nagiba naslona.

Jedan "zub" više mi je preokomito, a jedan manje imam feeling da ležim.

Mislim da sam na 2. stupnju nagiba, ali nikada nisam glavu naslonio na onaj naslonjač. Možda je i u meni problem, sjedim nepravilno i na poslu.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 01.11.2019., 16:16   #2176
thubanx6
Premium
Moj komp
 
thubanx6's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2011
Lokacija: Split
Postovi: 533
Jedna kratka i jednostavna recenzija nakon korištenja herman miller aerona već skoro 2 mjeseca.



Ugodnost pri maratonskom sjeđenju i količina kvalitetne potpore u donjim leđima su neusporedive s dxracerom kojeg imam kući. Koji nakon aerona dugoročno ispada sprdnja od stolice po pitanju ugode sjedenja na staze od 7-8 sati. Aeron mi ostavi leđa u toliko zdravijem i ugodnijem stranju nakon dosta sati da sam počeo izbjegavat sjedit u ičem drugom.



U datom momentu ću dxracera doma zamijenit s embody-em ili ekvivalentom od steelcasea, da imam još jednu dobru stolicu i miran sam narednih 20 godina . Odličan ulog. Također svaka preporuka za designcabinet ako nekoga zanima polovna kupnja HM-a.


EDIT: Da se razumijemo, vježbe mišića za "core" dio tijela pomažu bolovima u donjim leđima više nego ijedna stolica. (uvjerio se u praksi). Ali to ne pobija poantu ulaganja u dobru stolicu ako vam je posao sjedeći.
thubanx6 je offline   Reply With Quote
Staro 04.11.2019., 12:36   #2177
Bub0
Premium
Moj komp
 
Bub0's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2019
Lokacija: Rijeka
Postovi: 499
Pozdrav, trebala bi mi preporuka za nekakvu stolicu. Trenutno imam neku ieftinjavu iz lesnine koja se sva iskrivila na lijevu stranu.
Posto sam velika osoba i imam preko 100 kila, gledam stolice ali su sve deklarirane na 110 kg, a to mi se cini premalo. Ja imam 120 kila.
Budzet mi nije neogranicen ali opet ako ima neka stolica koja me moze izdrazi na duze staze zasto ne uloziti u nju. Takoder ne znam dali da gledam gaming stolice ili uredske? U ikei mi je jedna zapela za oko no takoder je deklarirana na 110 kg a kosta 1700 kn. Ne znam joj tocno ime ali sam je vidio na kanalu tech source ako se ne varam.
Eto sad znate sve pa ako moze kakva preporuka bio bi zahvalan.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Bub0 je offline   Reply With Quote
Staro 04.11.2019., 17:51   #2178
LeskiRM
Premium
Moj komp
 
LeskiRM's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2015
Lokacija: Samobor
Postovi: 590
Secret lab Titan je deklariran na 130kg, stolice su kvalitetne ali i podosta skupe.
LeskiRM je offline   Reply With Quote
Staro 04.11.2019., 18:32   #2179
Bub0
Premium
Moj komp
 
Bub0's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2019
Lokacija: Rijeka
Postovi: 499
A to sam vidio, ali mi ipak treba nesto cjenovno pristupacnije i da je moguce kupiti tu na podrucju hr.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Bub0 je offline   Reply With Quote
Staro 04.11.2019., 22:50   #2180
Omar_Tokic
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2016
Lokacija: Rijeka
Postovi: 149
Trebala bi mi preporuka za stolicu za komp za roditelje. Budzet oko 1000 kn. Koji je best buy u toj kategoriji?
Vidim da se spominju Markus iz Ikee i Lamdrup iz Jyska.
Omar_Tokic je offline   Reply With Quote
Staro 05.11.2019., 01:40   #2181
Bub0
Premium
Moj komp
 
Bub0's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2019
Lokacija: Rijeka
Postovi: 499
Citiraj:
Autor Omar_Tokic Pregled postova
Trebala bi mi preporuka za stolicu za komp za roditelje. Budzet oko 1000 kn. Koji je best buy u toj kategoriji?
Vidim da se spominju Markus iz Ikee i Lamdrup iz Jyska.
Oprosti što upadam u post, ali zanima me konkretno ova stolica iz jyska. Možda postoji netko na forumu da ju ima pa da mi samo ukratko kaže iskustvo s njom. Cijena mi odgovara no zanima izdržljivost stolice.
Hvala
Bub0 je offline   Reply With Quote
Staro 05.11.2019., 09:29   #2182
maminjo
OOOO
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2014
Lokacija: More
Postovi: 15
Lamdrup ili tamdrup? Ja imam ovu drugu nekih dva tri mjeseca i već se počela guliti na rukohvatima. Meni je ok za sjediti ali ja imam 80 kg i ne služi mi kao radna fotelja nego ju doma koristim.
Vidim da je sad na akciji za 1000 kuna.... Kada sam kupovao bila je 750 ili 850, nisam siguran.
maminjo je offline   Reply With Quote
Staro 05.11.2019., 12:37   #2183
Bub0
Premium
Moj komp
 
Bub0's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2019
Lokacija: Rijeka
Postovi: 499
Koju stolicu kupiti?

Znaci nista od tih “gaming” stolica koje se prodaju po jysli, lesnini i lokalnim trgovinama sa namjestajem.
A ovo mozda

https://m2.ikea.com/hr/hr/p/alefjael...crna-70367458/

Ili eventualno markus iz ikee? Kakva su iskustva sa njom?

Sent from my iPhone using Tapatalk
Bub0 je offline   Reply With Quote
Staro 05.11.2019., 13:26   #2184
bertone
Premium
Moj komp
 
bertone's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,013
Citiraj:
Autor Bub0 Pregled postova
Ili eventualno markus iz ikee? Kakva su iskustva sa njom?
Sent from my iPhone using Tapatalk
Nemamo pojma, samo 25 stranica ove teme (od 73) govori o Markusu
bertone je offline   Reply With Quote
Staro 05.11.2019., 14:45   #2185
tun3
Premium
Moj komp
 
tun3's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2018
Lokacija: Matulji
Postovi: 342
Citiraj:
Autor Bub0 Pregled postova
Znaci nista od tih “gaming” stolica koje se prodaju po jysli, lesnini i lokalnim trgovinama sa namjestajem.
A ovo mozda

https://m2.ikea.com/hr/hr/p/alefjael...crna-70367458/

Ili eventualno markus iz ikee? Kakva su iskustva sa njom?

Sent from my iPhone using Tapatalk
Ništa od toga, ako hoćeš "gaming stolicu" onda je Secretlab uglavnom prporuka koliko vidim tu, jer ovo što se prodaje pod gaming stolicu po Jyskovima i ostalima ne liči na niš... za te novce onda naruči sa FK shopa uredsku stolicu, oni rade školjka siceve za aute, već je šansa da će nešto takvo napravit koliko toliko ok..

A Markus ima masu preporuka, ja kao relativno friški vlasnik mogu ti samo reći da mi je preporod nakon uredske stolice od 500-600kn iz Jyska, naručiš preko weba, dostave ti na Kukuljanovo i miran si
tun3 je offline   Reply With Quote
Staro 05.11.2019., 17:20   #2186
grizli1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Daruvar
Postovi: 245
https://www.ikea.com/hr/hr/catalog/products/S99275632/

Prije 2-3 tjedna sam uzeo ovog "nasljednika" Markusa, ciljao sam na Titana ali eto treba se novi mobitel uzet pa sam si smanjio buđet. Stolica je mrak. 177 sam visok i ovisno o kvaliteti ručka 100 kg težak. Stolica me bez problema drži i stražno je udobna. Dolazim od kvazi uredskih stolica od 500 kn pa sam htio nešto bolje zbog leđa.
Izrada je super i jedine dvije zamjerke što imam su da je najniža visina meni na knap pa za niže osobe ne znam kako bi im odgovaralo i rukohvati su strašno čvrsti ali imaju gore za ruke plastični dio koji kada se ustajem ili namještam zna "udubiti" malo pod pritiskom ali ne daje dojam kao da će puknut. Sve u svemu ja sam zadovoljan i stolac je za svaku preporuku. Ako ga isprobate dajte si prvo minutu dvije za posložiti sve što možete.
grizli1 je offline   Reply With Quote
Staro 05.11.2019., 23:58   #2187
Bub0
Premium
Moj komp
 
Bub0's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2019
Lokacija: Rijeka
Postovi: 499
Kolega na poslu ima AK racing stolicu za pc. Također je poveći čovjek kao ja, čak je i masivniji od mene. Kupio je AK racing premium neku stolicu koja je deklarirana na 180 kg. Sada gledam na njihovoj stranici da imaju stolice također pristupačne cijene koje su deklarirane uglavnom na 150 kg.
Posjeduje li još netko AK stolicu? Kolega kaže da je prezadovoljan stolicom.
Ali bi želio čuti još mišljenja ako je netko ima.
Bub0 je offline   Reply With Quote
Staro 06.11.2019., 14:43   #2188
simpleplan
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 261
Citiraj:
Autor grizli1 Pregled postova
https://www.ikea.com/hr/hr/catalog/products/S99275632/

Prije 2-3 tjedna sam uzeo ovog "nasljednika" Markusa, ciljao sam na Titana ali eto treba se novi mobitel uzet pa sam si smanjio buđet. Stolica je mrak. 177 sam visok i ovisno o kvaliteti ručka 100 kg težak. Stolica me bez problema drži i stražno je udobna. Dolazim od kvazi uredskih stolica od 500 kn pa sam htio nešto bolje zbog leđa.
Izrada je super i jedine dvije zamjerke što imam su da je najniža visina meni na knap pa za niže osobe ne znam kako bi im odgovaralo i rukohvati su strašno čvrsti ali imaju gore za ruke plastični dio koji kada se ustajem ili namještam zna "udubiti" malo pod pritiskom ali ne daje dojam kao da će puknut. Sve u svemu ja sam zadovoljan i stolac je za svaku preporuku. Ako ga isprobate dajte si prvo minutu dvije za posložiti sve što možete.

Ja imam doma Markusa i probao sam ovog ''novog'' u Ikei i odmah mi nije sjeo, premalo mi je sjedalo za dupe, imam osjećaj da je rađeno za žene od 60 kila.

Pokušavam nać nešto od 2000-3000 kn, a sve mi se čini da ću morat ić na neko rješenje koje će me koštat bar duplo od toga. Imam 195 i 110 kg.
simpleplan je offline   Reply With Quote
Staro 06.11.2019., 15:00   #2189
prileee
laser
Moj komp
 
prileee's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Split
Postovi: 2,273
Mozda secretlab titan? Spominjala se tu dosta cak i na ovoj stranici pa baci oko.
__________________
prileee je offline   Reply With Quote
Staro 06.11.2019., 16:43   #2190
simpleplan
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 261
A gdje ih isprobati?
simpleplan je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na