Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 24.04.2012., 21:56   #1
bor1s
Premium Ultra
 
bor1s's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Vratlo
Postovi: 289
(riješeno) Bijeli dim nakon pokusaja paljenja

Pozdrav može mala pomoć.
Spojim komp iz siga u ovo fractal kućište. Upalim i sve radi.
Vidim da nisam stavio potenciometar koji dođe s kućištem i idem i to da stavim. Spojim to sve i još zamjenim samo na modularcu kabel za napajanje diska sa malo dužim. Dok sam upalio komp nakon toga samo se bijelo zadimilo i neće mi više bootati.
Ja pretpostavljam da mi je riknula matična ali bilo kakva pomoć bi dobro došla tko je imo prije ovakvih iskustava.
bor1s je offline   Reply With Quote
Staro 24.04.2012., 22:22   #2
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,318
Ako se bios učit znači nije matična, može bit SATA kontroler il nešto tako, možda obična žica nešto u prekidu bila pa se zdimila, probaj otvorit pa pogledat malo oko tih dijelova koje si zadnje dirao pa možda naiđeš na to šta se zdimilo.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 24.04.2012., 22:25   #3
bor1s
Premium Ultra
 
bor1s's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Vratlo
Postovi: 289
Dok sam uštekao zadimilo se iza hard diska, primjetio sam dok sam ištekavao odmah to da je sata kabel s maticne na disk izrazito vruć. Moguće i da je napajanje. Još ću malo provjerit dal ima šta vidljivo.


Probao sam neće se uopće bootat dok upali samo se na trenutak sve zavrti i stane
bor1s je offline   Reply With Quote
Staro 24.04.2012., 22:31   #4
BojanZD
Premium
Moj komp
 
BojanZD's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Zadar
Postovi: 1,396
Po forumu se u nečijem sigu povlačilo nešto tipa ovo " Sva elektronika radi na bijeli dim, kad dim izađe, onda više ne radi"!!
BojanZD je offline   Reply With Quote
Staro 24.04.2012., 23:18   #5
bor1s
Premium Ultra
 
bor1s's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Vratlo
Postovi: 289
Gle ja tražim pomoć jer mi treba komp za posao a ti mi nisi ništa pomogao sa svojim postom. Vidio sam i ja taj sig i šta meni to znači i kakve veze ima s ovom temom.

Malo sam pogledao naokolo moguće vrlo lako da je riknuo sata kontroler. Mislim da sutra to nosim do Linksa da mi samo diagnosticiraju dal je otišla samo matična ili je još nešto povukla sa sobom. Tnx na pomoći Thermaltake

Mislim da sam otkrio kvar. Izvadio sam sata kabel i spržen je. Resetiro sam bios i boota maticna, procesor i memorija i sve ostalo radi međutim ne prepoznaje mi ništa od SATA uređaja. Mislim da je otišao sata kontroler sutra ću onda samo vidjeti jel mi povuklo disk sa sobom jer sam probao sa drugim sata kabelom međutim ne prepoznaje ga svejedno. Provjerit ću još kod prijatelja dal njemu prepoznaje disk da vidim možda ga spasim ali ne vjerujem jer konektori na sati isto crni
bor1s je offline   Reply With Quote
Staro 24.04.2012., 23:27   #6
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,418
Pogledaj si usput kontakte maticne i kucista. Nesto mi tu smrdi da se zacrnio data kabel. Ajde da je naponski, ali ovo, neznam. Inace mi je navika, pogotovo sada na win7 (ahci) hot pljugad diskove i dvd drive na zivo u radu i nikad problema.

Izvadi maticnu i pogledaj ako ima tragova ispod.
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Staro 24.04.2012., 23:49   #7
bor1s
Premium Ultra
 
bor1s's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Vratlo
Postovi: 289
Ok hvala na prijedlozima sutra ću to rastavit i pogledat detaljno bolje se vidi dok je dan. Ovako gledajući večeras SATA kabel je pregorio na oba kraja i prema disku i prema matičnoj. Disk mi isto izgleda da su konektori zagorili ali opet to ću sutra provjerit a na matičnoj ne mogu vidjeti jer je u kućištu. Nakon restarta biosa sve se boota normalno samo mi javlja da nemam spojeno ništa na sata kontroleru, sad dal je on otišao skroz ili je možda bilo do kabela samo ne znam ali ne vjerujem ja da ništa nije crklo osim kabela. Sutra ću detaljno pogledati ali ovako mislim da je matična riknula samo mi je pitanje jel povukla disk.
bor1s je offline   Reply With Quote
Staro 25.04.2012., 09:09   #8
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,319
Meni se čini da je disk odapeo kad BIOS javlja da nema ništa spojeno.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 25.04.2012., 10:33   #9
bor1s
Premium Ultra
 
bor1s's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Vratlo
Postovi: 289
Danas ću posljepodne spojiti sata przilicu na sata portove pa vidjeti jel registrira sta matična. Ako nije onda sam siguran da je to riknulo i već je nova matična rezervirana. Mislim da mi je povuklo i disk to još provjerim. Javim kasnije sve da možemo zatvoriti ovaj thread.
bor1s je offline   Reply With Quote
Staro 25.04.2012., 11:40   #10
mislav_os
freak
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,687
Pobaj provjeriti svakako i na drugom SATA portu na MBO. Iako i meni tu smrdi da je Data kabel izgorio kao što kaže kolega nino, sumnjivo mi je jer tu baš i nema nekog prevelikog napona.
__________________


mislav_os je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 25.04.2012., 16:50   #11
bor1s
Premium Ultra
 
bor1s's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Vratlo
Postovi: 289
Da javim kakva je situacija.
Rastavio komp i na matičnoj nema nikakvih tragova da je nešto pregorilo barem vidljivih. Kako sam imao sama sata disk nisam mogao testirati ništa tako da sam danas uzeo sata pržilicu od prijatelja i matična normalno prepoznaje uređaj i na sata1 gdje je bio disk koji je izgorio. Disk sam probao kod prijatelja ne prepoznaje ga a vidi se da su pinovi na konektoru zrni i lijepo zagorili (kojih 3-4 komada) tako da mislim da sam samo u minusu za disk i jedan sata kabel. Sve je na kraju ispalo dobro jer sam bio u isčekivanju novog diska koji dolazi sutra. Podatke bitne imam na sticku usb tako da nije neka velika šteta samo disk od 320GB. Samo mi nije jasno zbog čega je disk izgorio i bijelo se zadimilo jer je sve radilo do tog trenutka dobro, možda je kriv ovaj drugi naponski kabel za disk koji sam mjenjao. Mislim da mod može lockati temu jer sam riješio problem tj diagnosticirao kvar. Hvala svima na brzoj pomoći mislio sam juče da neće nitko odgovoriti jer sam i ja pizdio na disk i gledao LP , opet drago mi je da je Chelsea dobila tako da se izbalansiralo dobro i loše
bor1s je offline   Reply With Quote
Staro 26.04.2012., 14:47   #12
wireless_os
Premium
Moj komp
 
wireless_os's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 613
Vrlo vjerojatno neispravan kabel...mozda cak i nesto do napajanja...poterala veca struja na disk, te se prenjelo na data izlaz/ulaz...

Meni se tako zapalio kabel iz napajanja na ciji je molex bio spojen samo jedan 12cm vent, naizgled ispravan i radio je. No odjednom bjeli dim. Sva sreca komp bio na stolu gore i stranica poluotvorena tako da sam na vrijeme vidio da zice pocinju goriti...
__________________
*************************************





Intel Celeron G1820
ASRock H81M-HDS
8 GB Kingmax
23'' LG Flatron W2361V
NVIDIA GeForce GTX 960
Samsung Spinpoint F1 @ 1 TB
INTEL SSD - 120 GB
LC POWER LC6650GP3 V2.3
Antec Sonata Elite
MX 518
Logi tipkovnica neka..
NuForce usb DAC


wireless_os je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na