Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 08.06.2011., 22:20   #1
vm@
Premium
Moj komp
 
vm@'s Avatar
 
Datum registracije: May 2009
Lokacija: donji lapac
Postovi: 547
(rijeseno) nekompatibilnost napajanja i ploče ili ?

imam problema sa asrock n68c-s ucc i smart box napajanjem, problem je taj kad spojim to napajanje na ploču i stisnem tipku za paljenje samo zasvijetli zelena lampica i ništa drugo, nakon nekih 10-20 min paljenja i prisilnog gašenja uspije se upaliti, ostale komponente su sempron 140, 3GB ddr2, pata hdd i pržilica, koristi se integrirana grafička, to napajanje uredno radi na P4 konfi koja troši nekih 300-350W, sada je unutra neko noname napajanje od 400W i ploča normalno posta i boota

je li moguče da je premalo opterečenje na napajanju pa zato ne želi krenuti, probao sam multimetrom mjeriti voltaže i 5V je točno 5V a 12V je 11.7V, multimetrom sam kratko spojio zelenu i crnu žicu na napajanju i napajanje se pokrene i pokazuje 1mA
vm@ je offline   Reply With Quote
Staro 08.06.2011., 22:39   #2
begi
Premium
Moj komp
 
begi's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: BiH Bihać
Postovi: 628
Preporuka kupi novo napajanje 450-500w.
Napajanje ti neće startati kod prevelikog opterećenja, a koliko znam bez opterećenja treba da radi normalno. Ja za probu stavim sijalicu od auta 55W/12V na 12 V (žuta i crna), ali to nije sigurna konstatacija. Inače moja preporuka je da se napajanja ne popravljaju.
begi je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 09.06.2011., 08:30   #3
ShanTech
Banned
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: -
Postovi: 3,783
Citiraj:
Autor vm@ Pregled postova
to napajanje uredno radi na P4 konfi koja troši nekih 300-350W
Daj mi molim te reci koji P4 troši 300-350W?

Da je Smartbox dobar svi bi ga imali.

Zadnje izmijenjeno od: ShanTech. 09.06.2011. u 08:48. Razlog: Quote
ShanTech je offline   Reply With Quote
Staro 09.06.2011., 11:58   #4
defiant000X
Premium
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 53
Citiraj:
Autor ShanTech Pregled postova
Daj mi molim te reci koji P4 troši 300-350W?
Najvjerojatnije misli na citavu konfiguraciju, high end graficka, 2 hard-a, i 2 neonke...itd.
defiant000X je offline   Reply With Quote
Staro 09.06.2011., 12:53   #5
sever69
Premium
 
sever69's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Međimurje
Postovi: 24
Citiraj:
Autor vm@ Pregled postova
imam problema sa asrock n68c-s ucc i smart box napajanjem, problem je taj kad spojim to napajanje na ploču i stisnem tipku za paljenje samo zasvijetli zelena lampica i ništa drugo, nakon nekih 10-20 min paljenja i prisilnog gašenja uspije se upaliti, ostale komponente su sempron 140, 3GB ddr2, pata hdd i pržilica, koristi se integrirana grafička, to napajanje uredno radi na P4 konfi koja troši nekih 300-350W, sada je unutra neko noname napajanje od 400W i ploča normalno posta i boota

je li moguče da je premalo opterečenje na napajanju pa zato ne želi krenuti, probao sam multimetrom mjeriti voltaže i 5V je točno 5V a 12V je 11.7V, multimetrom sam kratko spojio zelenu i crnu žicu na napajanju i napajanje se pokrene i pokazuje 1mA
Sličan problem je i mene zadesio nedavno, Abit NF7-S i 2800+ Barton, pali se crvena lampica i kad stisnem start tipku i zelena, ventilatori se vrte, HDD radi, ali nema beep kao ni slike na ekranu. Mjerio multimetrom napajanje kao i sve i svašta po ploči, ali ne znam i dalje kaj bi bilo. Probao drugi proc, grafu, sve isto... Inače se, kak i sam veliš, komp nakon prisilnih paljenja i gašenja uspio probuditi par puta, radio bez problema do ponovnog gašenja,al sad neće više ni to...
sever69 je offline   Reply With Quote
Staro 09.06.2011., 13:12   #6
Alister
Premium
Moj komp
 
Alister's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 1,450
Citiraj:
Autor begi Pregled postova
Preporuka kupi novo napajanje 450-500w.
Napajanje ti neće startati kod prevelikog opterećenja, a koliko znam bez opterećenja treba da radi normalno. Ja za probu stavim sijalicu od auta 55W/12V na 12 V (žuta i crna), ali to nije sigurna konstatacija. Inače moja preporuka je da se napajanja ne popravljaju.
Šta će čovjeku 450-500 wata, za sempron 140, 3GB ddr2, pata hdd i pržilica, koristi se integrirana grafička ?

Moguće da i ploča zajebava...
Alister je offline   Reply With Quote
Staro 09.06.2011., 13:20   #7
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,312
Neka posudi drugo napajanje i pokuša onda upaliti komp. Ako ne uspije, vjerojatno je ploča.
Ne bi bilo zgorega pobrojiti beepove (ako ih ima)
http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=50273
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 09.06.2011., 14:21   #8
ShanTech
Banned
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: -
Postovi: 3,783
Citiraj:
Autor vm@ Pregled postova
sada je unutra neko noname napajanje od 400W i ploča normalno posta i boota
Ljudi dajte malo čitajte postove!

Citiraj:
Autor defiant000X Pregled postova
Najvjerojatnije misli na citavu konfiguraciju, high end graficka, 2 hard-a, i 2 neonke...itd.
Te fore: imam 2 optike, 3 diska i 2 venta kod mene ne prolaze
ShanTech je offline   Reply With Quote
Staro 09.06.2011., 16:00   #9
vm@
Premium
Moj komp
 
vm@'s Avatar
 
Datum registracije: May 2009
Lokacija: donji lapac
Postovi: 547
konfa sada normalno radi sa tim drugim napajanjem, a ovo smart box radi sa na svim drugim matičnim na kojim sam probao osim na ovoj asrockici, prvo sam mislio da je do nekompatibilnosti memorije jer nije na popisu, pa sam posuđivao memoriju i nije htjela normalno raditi dok nisam zamjenio napajanje
vm@ je offline   Reply With Quote
Staro 10.06.2011., 16:37   #10
vm@
Premium
Moj komp
 
vm@'s Avatar
 
Datum registracije: May 2009
Lokacija: donji lapac
Postovi: 547
imam još jedan problem sa ovom konfom, HDD radi na UDMA5 a ploča i HDD podržavaju UDMA6, kabal je 80 žilni
vm@ je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na