Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 03.06.2008., 13:37   #1
Ammadeus
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 125
(riješeno) Nikako do Welcome Screena!

Dakle, računalo je dobro radilo godinu i pol, pred 3 mjeseca sam ugradio novu grafičku, a još prije toga su dodane 2 pločice od po 512 Mb DDR-a. Konfiguracija je ona koja mi piše pod "moj komp".

Jučer mi je desilo da kod procesa "detecting IDE drives" ne pronalazi hard disk. Inače riječ je o WD 200Gb SATA disku koji do sada nije radio nikakve probleme.

Nakon što ne prepozna disk, ide dalje i, logično, izbaci poruku Boot Disk Failure.

To mi se desilo još par puta jučer ujutro i nakon par restartanja jer opet proradio. Skenirao sam ga s Adawareom i nije našao ništa. NOD32 također nije ništa našao u međuvremenu. Jučer je tako radio do kraja dana.

Danas ujutro ga upalim, i opet ista stvar. Pokušao sam restartati par puta i ništa. Pola sata kasnije ga upali buraz, ulogira se u windowse i smrzne mu se u radu.

Nakon toga mi se desilo da je prepoznao hard disk i išao raditi consistecy check koji je nakon jednog restarta i uspio.

I napokon, ukoliko se sad desi da ne nađe disk, dobijem poruku s početka threada, a ukoliko se dogodi da ga pronađe, nakon win logoa me dočeka crni ekran, dakle ne dolazim do welcome screena.

Resetirao sam BIOS i iz njega i premještanjem jumpera i rezultat je isti.

Ukoliko imate još kojih pitanja slobodno dajte. A ni rješenje ne bi bilo loše
Ammadeus je offline   Reply With Quote
Staro 03.06.2008., 13:41   #2
Buger
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 4,340
provjeri je li ti dobar kontakt između naponskog kabela i diska, te podatkovnog kabela i diska

zamijeni kabel

provjeri disk sa nekim od softvera, npr. HD tune (ali moraš disk ubaciti u drugo računalo) ili sa nekim alatom iz Hiren's boot CDa...
Buger je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 03.06.2008., 14:03   #3
Ammadeus
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 125
Mislim da je SATA kabel u redu jer uredno prepoznaje kad mijenjam SATA kanale. Naponski kabel je pretopstavljam ispravan također jer se disk vrti. Nemam drugo računalo na kojem bi mogao provesti dijagnostiku.

Ima li tko još koju ideju prije nego pokušam format c:?
Ammadeus je offline   Reply With Quote
Staro 03.06.2008., 14:19   #4
Sa_Stilom
Premium
 
Sa_Stilom's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Croatia
Postovi: 2,706
Zvuči kao HDD.
__________________
MC
Sa_Stilom je offline   Reply With Quote
Staro 03.06.2008., 14:26   #5
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,313
Upotrijebi Hiren's Boot CD. Ima puno alata za testiranje i SVI se pokreću direktno sa cd-a (nema instalacije na hard!).
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 03.06.2008., 15:49   #6
yedwy
Beskorisna bitanga...
Moj komp
 
yedwy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Sesvete (Zg)
Postovi: 6,956
@Ammadeus
Mislim da ti je ploča u banani, tako je dosta ljudi opisivalo svoje probleme kad je HDD kontroler odlučuio otić u penziju...

Svakako napravi CCMOS i ne klokaj komp (ako to inače radiš) i probaj tako, ako se bude ponavljalo probaj kod nekoga hard disk isprobati...

Propo roštanja diska OBAVEZNO (nemogu dovoljno istaknuti kolko je to bitno) napravi backup svega jer ako stvarno je hard (pa čak nekad i kontroler) i ako počneš roštati po njemu može poć jako jako krivo kad se disk stresira i da ostaneš bez podataka i trebalo bi ih bilo kako izvadit ako se može prije nego bude joooj...
__________________
--
Have a nice day...
yedwy je offline   Reply With Quote
Staro 03.06.2008., 18:44   #7
Ammadeus
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 125
CCMOS napravljen, sad ga formatiram pa ćemo vidjet. Ako ne bude u redu, vadim disk i kod frenda na dijagnostiku i backup. dalje ćemo da vidimo...

Hvala na prijedlozima
Ammadeus je offline   Reply With Quote
Staro 03.06.2008., 21:59   #8
Ammadeus
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 125
Eto riješeno, formatirao sve, jedino je bed što sve postavke firefoxa sad moram radit ispočetka. Ali bar radi. Hvala svima na savjetima.
Ammadeus je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na