Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Intel
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 03.02.2012., 13:42   #421
Dek$ter
Registered User
Moj komp
 
Dek$ter's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2012
Lokacija: Zadar
Postovi: 26
Citiraj:
Autor De5tr0yer Pregled postova
Izvor informacije?
http://www.anandtech.com/bench/Product/105?vs=406

Evo ti usporedba Pentiuma dual core nove generacije sa Athlonom X4, scrolaj na dno, dosta bolji score u gamingu!

Citiraj:
Autor Overclock Pregled postova
Ovdje se lijepo vidi kvaliteta SB celerona u igrama, mada treba napraviti malo veci spektar rezolucija i grafickih kartica da se dobije nesto realno. (jedna reza na jednoj grafi ne govori dovoljno ali su rezlutati i dalje zanimljivi)

P.S. treba uzeti u obzir da se SB low end ne moze bitno OC-at, kakvo kupis takvo imas.
Ako hoćeš clockati onda idi na stariju generaciju i3 procesora, i3 530/540, clockaju se bez po muke na 4GHz.

Citiraj:
Autor Nybelung Pregled postova
To nisu "Celeroni" nego SB "Pentiumi".
No, svejedno, ljudi su došli do istog zaključka kao i ja:

Ima i Celerona:
http://www.cpu-world.com/news_2011/2...fications.html

Ništa posebno sporiji od SB Pentiuma, samo malo manji takt. Manje Cache memorije koja ne znači doslovno ništa u gamingu! Ali kada se ide na procesor za aplikacije, video editing... Onda se ide na AMD-a jer su takve aplikacije napravljene da koriste više od dvije jezgre!

Zadnje izmijenjeno od: Swarm dude. 03.02.2012. u 14:02.
Dek$ter je offline   Reply With Quote
Staro 03.02.2012., 13:49   #422
bixsy the king
Premium
Moj komp
 
bixsy the king's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Hercegovac
Postovi: 958
Citiraj:
Autor Dek$ter Pregled postova
Ali kada se ide na procesor za aplikacije, video editing... Onda se ide na AMD-a jer su takve aplikacije napravljene da koriste više od dvije jezgre!
LooooooooooooooooooL !
Bravo na izjavi ! Svu pamet svijeta si pokupio !
Daj mi molim te objasni ovu rečenicu ?
bixsy the king je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 03.02.2012., 13:55   #423
Nybelung
Guest
 
Postovi: n/a
Ne budi padobranac. Vidiš da se priča o low-budget procesorima i tu je Athlon X4 bolji od SB Celerona i Pentiuma u obradi videa.

Problem je u tome što rijetko tko koristi low-budget procesor za neki ozbiljniji rad.
  Reply With Quote
Staro 03.02.2012., 14:08   #424
bixsy the king
Premium
Moj komp
 
bixsy the king's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Hercegovac
Postovi: 958
Citiraj:
Autor Nybelung Pregled postova
Ne budi padobranac. Vidiš da se priča o low-budget procesorima i tu je Athlon X4 bolji od SB Celerona i Pentiuma u obradi videa.

Problem je u tome što rijetko tko koristi low-budget procesor za neki ozbiljniji rad.

Hahaha ! Dobraaaaaaaaaaaaa !
Uglavnom...ako isključimo one rijetke koje koriste low-budget procesor za ozbiljan rad i kupuju AMD-a...onda se cjenovno odredi limit...uzme se nekoliko procesora u uži izbor i stave se na papir performanse pa si uzmeš onaj koji daje bolje performanse za istu cijenu...naravno za ono što ti treba...gaming,AV obrada i sl...
bixsy the king je offline   Reply With Quote
Staro 03.02.2012., 15:03   #425
Dek$ter
Registered User
Moj komp
 
Dek$ter's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2012
Lokacija: Zadar
Postovi: 26
Rekao sam da su u gamingu SB Pentiumi te Celeroni nešto bolji od Athlona X3/X4.

Jedina mana im je da nisu clockabilni.

Oko video editinga i sl. Govorio sam da te aplikacije često koriste više od dvije jezgre. Tako da ako se želite baviti time bolje idite na AMD nego na Intel.
Inače Intel=gaming!
Dek$ter je offline   Reply With Quote
Staro 03.02.2012., 15:06   #426
Mihael
Premium
Moj komp
 
Mihael's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Home
Postovi: 2,186
Meni je AMD sasvim ok, 6 jezgri na 3.5 + turbo za 900kn u trgovini. Zadovoljan i ne treba mi bolje.
Mihael je offline   Reply With Quote
Staro 03.02.2012., 15:10   #427
Nybelung
Guest
 
Postovi: n/a
Ma gdje to ima?
Po 900kn idu FX-4100 i PII X4 960 (lutrija), a tek za 1200kn idu PII X6 1055T i FX-6100, i to u Protisu.
  Reply With Quote
Staro 03.02.2012., 15:16   #428
Mihael
Premium
Moj komp
 
Mihael's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Home
Postovi: 2,186
Pa u ADM-u kupio prije koji mjesec.
Mihael je offline   Reply With Quote
Staro 03.02.2012., 15:31   #429
Nybelung
Guest
 
Postovi: n/a
Ti si otključao 960T?
Znači, tvoja ploča, proc i hladnjak danas koštaju najmanje 2022kn (protis), pa za te novce se mogu kupit Core i5-2400 + H61 Sata3/USB3 ploča koji bi otpuhali tog Phenoma, a usput trošili manje struje..

Core i3-2100 + H61 koji se kupuju već od 1200kn su tek van svake konkurencije po uloženo/dobiveno. A performanse u igrama nisu osjetno lošije od PII procesora. Moglo bi se i tvrditi da nisu lošije nimalo, jer gomila igara ne zna šta da radi sa 6 jezgri.

Najžalosnija je činjenica da je taj 960T danas najisplativiji AMD-ov procesor, ovo ostalo je baš prepreskupo za ono što nude.
AMD-ova politika "guranja što više jezgri" u jedan procesor je zasada jedan ogromni FAIL.

Zadnje izmijenjeno od: Nybelung. 03.02.2012. u 15:37.
  Reply With Quote
Staro 03.02.2012., 15:48   #430
Dek$ter
Registered User
Moj komp
 
Dek$ter's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2012
Lokacija: Zadar
Postovi: 26
Citiraj:
Autor Nybelung Pregled postova
Ti si otključao 960T?
Znači, tvoja ploča, proc i hladnjak danas koštaju najmanje 2022kn (protis), pa za te novce se mogu kupit Core i5-2400 + H61 Sata3/USB3 ploča koji bi otpuhali tog Phenoma, a usput trošili manje struje..

Core i3-2100 + H61 koji se kupuju već od 1200kn su tek van svake konkurencije po uloženo/dobiveno. A performanse u igrama nisu osjetno lošije od PII procesora. Moglo bi se i tvrditi da nisu lošije nimalo, jer gomila igara ne zna šta da radi sa 6 jezgri.

Najžalosnija je činjenica da je taj 960T danas najisplativiji AMD-ov procesor, ovo ostalo je baš prepreskupo za ono što nude.
AMD-ova politika "guranja što više jezgri" u jedan procesor je zasada jedan ogromni FAIL.
Definitivno se slažem! Imali su na umu raditi 20-jezgrene procesore, no odustali su!

i3-2100 je jadnak u gamingu kao i X4 960t, samo u GTA IV te još par igara je lošiji jer te igre barataju sa 4 jezgre.
Dek$ter je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 03.02.2012., 16:13   #431
Mihael
Premium
Moj komp
 
Mihael's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Home
Postovi: 2,186
Ma sve 5 i sve to stoji, ali stavi jedanu i drugu platformu na istu periferiju i grafu + ssd nitko neće primijetiti ikakvu razliku.

Najbitini faktori što radite na računalu i sa kojim kapitalom raspolažete. Koji fps simo tamo, sekunda...
Mihael je offline   Reply With Quote
Staro 03.02.2012., 16:19   #432
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,802
Zahvaljujem na linkovima, mislio sam da su neke impozantnije brojke u pitanju. Ako strogo gledamo low end segment onda, kao što Mihael kaže, osjetne razlike nema, ali to sve jako varira i o korisniku tj. subjektivnom dojmu.
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 03.02.2012., 16:52   #433
Nybelung
Guest
 
Postovi: n/a
Pa to i je bit svega, tj. ove teme.

Low-end Sandy Bridge nudi bolje ili slične performanse za istu cijenu (iako imaju manje fizičkih jezgri), a manje se griju i imaju manju potrošnju.
  Reply With Quote
Staro 03.02.2012., 20:40   #434
kian
Premium
 
kian's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 600
Tko nema love dobri su i dvojezgreni celeri.

I jedan sveobuhvatni.
71 CPU Roundup
"Summing up the year 2011."
kian je offline   Reply With Quote
Staro 03.02.2012., 20:53   #435
domina
Premium
Moj komp
 
domina's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: KC (HR)
Postovi: 898
Hmm, pa dualkorci sa puno keša, iliti moj e8600 se jako dobro drži... makar to mogu reć i iz iskustva..
domina je offline   Reply With Quote
Staro 03.02.2012., 21:42   #436
Dek$ter
Registered User
Moj komp
 
Dek$ter's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2012
Lokacija: Zadar
Postovi: 26
Citiraj:
Autor Nybelung Pregled postova
Pa to i je bit svega, tj. ove teme.

Low-end Sandy Bridge nudi bolje ili slične performanse za istu cijenu (iako imaju manje fizičkih jezgri), a manje se griju i imaju manju potrošnju.
Intel to jednostavno arhitekturom nadoknađuje, dosta im je jača arhitektura od AMD procesora, jer inače i5 2500k nebi mogao biti bolji od X8 Bagera.

Evo vam link od najjeftinijeg Phenoma X4 960T:
http://www.adm.hr/product_info.php?c...ducts_id=10639

Ovo je najbolji AMD procesor gledajući uloženo-dobiveno, potencijalni X6 procesor, samo vam treba ploča sa dobrom regulacijom.
Ima primjeraka koji su se otključavali u X6 bez dizanja napona.

Ovo bi bio po mom izboru NAJISPLATIVIJI AMD pocesor trenutno na tržištu

ps. može li mi netko reći kako da vidim koje su nove poruke u temama, novi sam ovdje?
hvala
Dek$ter je offline   Reply With Quote
Staro 03.02.2012., 21:46   #437
Dek$ter
Registered User
Moj komp
 
Dek$ter's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2012
Lokacija: Zadar
Postovi: 26
Citiraj:
Autor domina Pregled postova
Hmm, pa dualkorci sa puno keša, iliti moj e8600 se jako dobro drži... makar to mogu reć i iz iskustva..
To je i danas fenomenalan procesor, bez po muke ide na 4GHz, samo u gamingu cache memorija ništa ne znači dok je u nekim aplikacijama jako bitna.

Ja se recimo ne bavim gamingom nego surfanjem, gledanjem HD filmova te ponekad odigram neku igru. Tipa Batman AC ili Skyrim.

Nikada ne upgarde-aj dok sam ne osjetiš da ti je upgarde potreban, ali recesija je, moja trenutna konfa će još morati derati dok ne skupim nešto love za novu.
Dek$ter je offline   Reply With Quote
Staro 04.02.2012., 06:56   #438
domina
Premium
Moj komp
 
domina's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: KC (HR)
Postovi: 898
Slažem se, super je to proc. Al cache memorija u gejmingu itekako pomaže... zato se još uvijek i drži naspram drugih c2duo proceva...
domina je offline   Reply With Quote
Staro 04.02.2012., 09:27   #439
Dek$ter
Registered User
Moj komp
 
Dek$ter's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2012
Lokacija: Zadar
Postovi: 26
Citiraj:
Autor domina Pregled postova
Slažem se, super je to proc. Al cache memorija u gejmingu itekako pomaže... zato se još uvijek i drži naspram drugih c2duo proceva...
Ne! Keš memorija ne znači ama baš ništa u gamingu!
Znaš li zašto se taj dualac još drži?
Ima dobar takt.
Nema još igara koje koriste više od dvije jezgre.
Dek$ter je offline   Reply With Quote
Staro 04.02.2012., 11:43   #440
Nybelung
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Dek$ter Pregled postova
Ne! Keš memorija ne znači ama baš ništa u gamingu!
Znaš li zašto se taj dualac još drži?
Ima dobar takt.
Nema još igara koje koriste više od dvije jezgre.
Da ima dobar OC potencijal, ima. Ali ostatak posta ti je, nadam se, vic?

Ne može se pričati općenito o cache-u, jer... ne da mi se sad pisat zašto, ali uglavnom ne može se.
Evo što L2 cache znači za konkretno Wolfdale procesore:



Zaključak: igre najviše pate.
  Reply With Quote
Staro 04.02.2012., 12:24   #441
suedamA obmaR
Game, PC ,motobikes, bike
Moj komp
 
suedamA obmaR's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Sibenik
Postovi: 776
Nema još igara koje koriste više od dvije jezgre.[/QUOTE]


Istina, facebook igre ne koriste više od dvi jezgre.

Probaj Bad company 2 pa reci.
suedamA obmaR je offline   Reply With Quote
Staro 04.02.2012., 12:35   #442
Dek$ter
Registered User
Moj komp
 
Dek$ter's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2012
Lokacija: Zadar
Postovi: 26
Citiraj:
Autor Nybelung Pregled postova
Da ima dobar OC potencijal, ima. Ali ostatak posta ti je, nadam se, vic?

Ne može se pričati općenito o cache-u, jer... ne da mi se sad pisat zašto, ali uglavnom ne može se.
Evo što L2 cache znači za konkretno Wolfdale procesore:



Zaključak: igre najviše pate.
Citiraj:
Autor suedamA obmaR Pregled postova
Nema još igara koje koriste više od dvije jezgre.
Moj bed prika, ravnao sam se po Anandtechu.


Istina, facebook igre ne koriste više od dvi jezgre.

Probaj Bad company 2 pa reci.[/QUOTE]

Da! Neke igre koriste više od dvije jezgre, ali na dual core procesoru također odlično rade!

E8400/8500/8600 procesori su u rangu sa Athlonima X3 u igrama!
Dek$ter je offline   Reply With Quote
Staro 04.02.2012., 14:08   #443
Svraka
nema me
Moj komp
 
Svraka's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2011
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 15
imam e8200 i sasvim sam zadovoljan sa njim.... imao sam i e8500 ali sam se mjenjao sa kolegom!!!!! mislim za nekoga tko igra igrice da je sasvim dovoljan neki od proceva iz serije E8***!!! nije potrebno ici na quad!!!!

a i sto se cijene tice mislim da je isplativije onda na kraju krajeva prodati i maticnu i proc kada vec zelite cetverojezgreni proc pa onda prijeci na i5 i odgovarajucu maticnu!!!!!! jer puno je to novca za nesto sto je dosta staro!!!!! bolje kupiti nesto novije!!!! barem ja tako mislim!!!!
Svraka je offline   Reply With Quote
Staro 04.02.2012., 14:32   #444
D1viry
Premium
Moj komp
 
D1viry's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Slavonija
Postovi: 2,062
Daj lakše malo sa uskličnicima.
Bfbc2 i Bf3 gaze 4 jezgre čim ih pogledaš. Ja sam zamjenom proca dobio ogroman boost performansi u bf3. Budući da samo to i igram, jako mi puno znače dodatne jezgre .
__________________
I'd rather have a bottle in front of me than a frontal lobotomy.
Pošten trgovac: 1,2,3,4,5,6
D1viry je offline   Reply With Quote
Staro 04.02.2012., 14:47   #445
Mihael
Premium
Moj komp
 
Mihael's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Home
Postovi: 2,186
A pogotovo dodatne tehnologije koje i7 nosi. To je čudo što one tek rade sa BF3
Mihael je offline   Reply With Quote
Staro 04.02.2012., 14:55   #446
Svraka
nema me
Moj komp
 
Svraka's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2011
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 15
sorry moja pogreska.... u svom postu sam govorio o starijim quadovima a ne o i7 procu kakvog ti imas.... budimo realni dualac se sa tvojim nemoze usporedivati.... ja sam mislio na socket lga775...... naravno da tehnologija ide naprijed i da su novi procesori bolji od starih...ali nemogu svi kupiti nove tako da moje je misljenje da kod starih proceva nema velike razlike....I SIGURNO JE DA SE NE MOGU USPOREDIVATI SA NOVIJOM GENERACIJOM!!!!
Svraka je offline   Reply With Quote
Staro 05.02.2012., 10:51   #447
bixsy the king
Premium
Moj komp
 
bixsy the king's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Hercegovac
Postovi: 958
Citiraj:
Autor Dek$ter Pregled postova
Ne! Keš memorija ne znači ama baš ništa u gamingu!
Znaš li zašto se taj dualac još drži?
Ima dobar takt.
Nema još igara koje koriste više od dvije jezgre.
Što reći na ove izjave novopečenog člana osim...
Mislim stvarno se malo bolje informiraj i ako se već ravnaš prema bilo kojem forumu pa makar to bio anandtech to potvrdi linkovima ili obrazloženjima koja imaju smisla.
Odakle ti to da cache ne znači ama baš ništa u gamingu ?
Odakle ti to da još nema igara koje koriste više od dvije jezgre ?
Mlatiš praznu slamu kolega...
Samo da se nadovežem na E8xx0 seriju wolfdaleova...to su još uvijek strašni procesori s odličnom arhitekturom i ako ih upariš sa dobrom platformom primjerice p45 chipsetom i nekom bržom memom još uvijek znaju iskoristit novu seriju grafičkih kartica te noviji naslovi igara idu kao podmazani.
E sad kad bi umjesto njega na platformu stavio neki E5200 već bi se vidio lagani pad perfomansi...to pričam iz vlastitog iskustva...a razlika između E5xx0 i E8xx0 je u cache-u,nižem taktu i slabijem overclock potencijalu...razlika se ipak osjeti zbog cache-a i takta.
No jednostavno vrijeme radi svoje...ja sam prodao E8400 dok još uvijek drži solidnu cijenu,a povoljno mi uletile novije komponente.
A ova druga urnebesna izjava...nema još igara da koriste 4 jezgre...ah...čitaj,googlaj,informiraj se.
bixsy the king je offline   Reply With Quote
Staro 05.02.2012., 11:10   #448
Dek$ter
Registered User
Moj komp
 
Dek$ter's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2012
Lokacija: Zadar
Postovi: 26
Citiraj:
Autor bixsy the king Pregled postova
Što reći na ove izjave novopečenog člana osim...
Mislim stvarno se malo bolje informiraj i ako se već ravnaš prema bilo kojem forumu pa makar to bio anandtech to potvrdi linkovima ili obrazloženjima koja imaju smisla.
Odakle ti to da cache ne znači ama baš ništa u gamingu ?
Odakle ti to da još nema igara koje koriste više od dvije jezgre ?
Mlatiš praznu slamu kolega...
Samo da se nadovežem na E8xx0 seriju wolfdaleova...to su još uvijek strašni procesori s odličnom arhitekturom i ako ih upariš sa dobrom platformom primjerice p45 chipsetom i nekom bržom memom još uvijek znaju iskoristit novu seriju grafičkih kartica te noviji naslovi igara idu kao podmazani.
E sad kad bi umjesto njega na platformu stavio neki E5200 već bi se vidio lagani pad perfomansi...to pričam iz vlastitog iskustva...a razlika između E5xx0 i E8xx0 je u cache-u,nižem taktu i slabijem overclock potencijalu...razlika se ipak osjeti zbog cache-a i takta.
No jednostavno vrijeme radi svoje...ja sam prodao E8400 dok još uvijek drži solidnu cijenu,a povoljno mi uletile novije komponente.
A ova druga urnebesna izjava...nema još igara da koriste 4 jezgre...ah...čitaj,googlaj,informiraj se.
Vidi, još sa početnik i učim pomalo. Ali naravno da igre koriste više od 4 jezgre, ali će te igre normalno raditi i na dual core procesorima.
Pogotovo na Intelima, AMD dual core procesore danas nemojte niti gledati ako vam je gaming na umu. Uglavnom sam pročitao na BUG forumu od dosta znalaca da cache memorija ne znači ništa u gamingu. I gledao testove neke ne netu i nisam baš vidio velike koristi od cache memorije, ali je praksa druga stvar. Razliku sami pogledajte. NPR. E5700 vs. E8400, koji je bolji u gamingu? E8400 jer je razlika u cache memoriji. Tako da se ispričavam na mojim krivim informacijama.

E8xxx serije procesora su zvijeri. Oni su brži od starije serije i3 procesora (gledajući na istom taktu). Mogu iskoristiti GTX 560Ti i HD 6950 uz dobar OC.

Ja sam imao E8400 na 4GHz uz Zotac 8800GT i to mi je bila najdraža konfa, prelaskom na i3 nisam dobio ništa, tako da sami možete skužiti kako je jaka Intel-ova arhitektura!
Dek$ter je offline   Reply With Quote
Staro 05.02.2012., 11:30   #449
mislav_os
freak
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,687
Citiraj:
Autor Dek$ter Pregled postova
Pogotovo na Intelima, AMD dual core procesore danas nemojte niti gledati ako vam je gaming na umu. Uglavnom sam pročitao na BUG forumu od dosta znalaca da cache memorija ne znači ništa u gamingu.
Ja sam se normalno igrao dok sam imao X2 5600+ i HD4870 isto i kad sam stavio Q8200 u komp, nisam bas vidio neku razliku(golim okom).

Za ovo drugo cu reci samo, pametnom dosta...
__________________


mislav_os je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2012., 10:13   #450
C128
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 202
Citiraj:
Autor kian Pregled postova
Tko nema love dobri su i dvojezgreni celeri.

I jedan sveobuhvatni.
71 CPU Roundup
"Summing up the year 2011."
S ovime se kao u potpunosti slažem. Mislim da prilikom kupovine treba gledati na budućnost, a ne samo na danas.
Ja sam uzeo Intel G530 i H61 u3s3 ploču s 8 GB RAMA za samo tisuću i nešto sitno kn, a ima sve što mi treba i može trebati (SATA 3, USB3....).

G530 s1155 od 300 kn je jači od svih Athlona X2 po 450 kn, ali nešto lošiji od X4 koji su u rangu i3-2100.
AM3 socket i AM3+ po AMD roadmap-u nemaju budućnost, nego se ide u smjeru FM2 socketa. Uostalon nisu izbacili niti jedan 32 nm CPU za AM3 socket. Zato na stare ploče što imaš, imaš i gotovo.

S druge strane na H61 ploču mogu upiknuti I7 CPU kad mu cijena postane normalna. Isto tako pašu i novi Ivy Bridge procesori koji će sigurno na tržištu biti još 3 godine.
AM3(+/-) socketu je svoje vrijeme iscurilo.

p.s. Stock cooler na G530 bešumno radi na min. okretajima (1000 okr/min) i CPU ne prelazi 35-40 °C.
C128 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na