Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 14.11.2020., 23:03   #211
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,702
Nisam primjetio išta slično. Zna nekad početi pucati zvuk i robotizirati se valjda uslijed loše BT veze (ovisi kako sjedim i sl.). Pripisujem pola problema i Galaxy Budsima jer, brat bratu, to su osrednje slušalice po pitanju BT konekcije.

Tko zna da li bi sa nekim Sony XM3/XM4 imao isto iskustvo, nisam nikad probao ništa bolje
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2020., 23:48   #212
LAcy
Pink Floyd fan
Moj komp
 
LAcy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Santa Clara, CA
Postovi: 5,320
Evo probao sam Sennheiser PXC 550. Sparile se sa Shield odmah. Probao Deezer, Plex i Sky Force. Slusalice rade normalno. Nisam ih dugo koristio pa je bilo lijepo iskustvo ponovno cuti kako odlicno zvuce

Primijetio sam da se cuje "klick" kad pojacavam/stisavam dok svira Deezer. Nisam primijetio sa Plex i Sky Force. Delay naravno mora postojati ali ga nisam primijetio cak ni dok sam igrao Sky Force sa gamepadom.

Kad smo vec kod igara, jel' ima jos kakva igra slicna Sky Force? Nekad mi dodje da malo napucavam mrske neprijatelje a ne mogu naci nista slicno za Android TV. Neka arkadna, tipa 1942, Phoenix i sl. Znam da postoje emulatori al' to mi isto nije bas radilo out of the box a ne da mi se zezati. Hocu samo upalit i malo igrati kad mi dodje.
__________________




Gigabyte Z170MX-Gaming 5 LGA1151
Core i7-6700K LGA1151 Skylake
Thermalright Le Grand Macho RT
Patriot Viper 4 Series DDR4 64GB (4 x 16GB) 3200MHz
RTX 2080 TI 11GB GDDR6
Samsung 850 EVO M.2 1TB SSD
Samsung 32" (2560x1440) CHG70 Gaming Monitor with Quantum Dot
MacBook M1 Pro
Moto One 5G Ace






Zadnje izmijenjeno od: LAcy. 15.11.2020. u 23:58.
LAcy je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 16.11.2020., 00:02   #213
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,702
Imas li sanse upaliti neku igru preko gamestreama pa onda vidjeti delay? Moram naci nekog kolegu s boljim slusalicama bas da malo testiram sve to
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2020., 00:11   #214
LAcy
Pink Floyd fan
Moj komp
 
LAcy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Santa Clara, CA
Postovi: 5,320
Misliš na GeForce now? Cloud gaming? Ili da streamam sa svog PC-a?

Sent from my Moto Z3 Play using Tapatalk
__________________




Gigabyte Z170MX-Gaming 5 LGA1151
Core i7-6700K LGA1151 Skylake
Thermalright Le Grand Macho RT
Patriot Viper 4 Series DDR4 64GB (4 x 16GB) 3200MHz
RTX 2080 TI 11GB GDDR6
Samsung 850 EVO M.2 1TB SSD
Samsung 32" (2560x1440) CHG70 Gaming Monitor with Quantum Dot
MacBook M1 Pro
Moto One 5G Ace





LAcy je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2020., 01:02   #215
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,702
Streamanje s kompa na tv (lokalni library), a umjesto da ti zvuk ide na tv zvucnike spoji bt sluske na shield.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2020., 03:01   #216
LAcy
Pink Floyd fan
Moj komp
 
LAcy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Santa Clara, CA
Postovi: 5,320
Evo probao, prvi put a imam Shield vec godinama

Imam DAC spojen USB-om na Shield i kad uparim BT slusalice i spojim ih da budu audio izlaz, Plex i ostale app rade normalno. No kad pokrenem stream igre sa PC-a, prebaci nazad na USB DAC. Nikako nisam uspio to rijesiti dok nisam odspojio DAC. Nakon toga zvuk je stalno isao na BT slusalice i koliko vidim i cujem, nema prekida, laga, pucanja... Zapravo sve to radi jako dobro, gamepad se lijepo trese kad se puca iz mitraljeza Jedino sto se igra vrti i na PC-u i na Shield i kad izadjem iz igre, nastavi sreamati PC desktop na Shield.

Probao sam i 3.5mm izlaz na gamepadu, isto radi bez problema.

PC i Shield so naravno na istoj lokalnoj mrezi, oboje spojeni ethernet kabelom.
__________________




Gigabyte Z170MX-Gaming 5 LGA1151
Core i7-6700K LGA1151 Skylake
Thermalright Le Grand Macho RT
Patriot Viper 4 Series DDR4 64GB (4 x 16GB) 3200MHz
RTX 2080 TI 11GB GDDR6
Samsung 850 EVO M.2 1TB SSD
Samsung 32" (2560x1440) CHG70 Gaming Monitor with Quantum Dot
MacBook M1 Pro
Moto One 5G Ace





LAcy je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2020., 09:17   #217
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,702
Znaci vrijeme je za upgrade na nesto bolje, nesto divlje (story of my life). I mislio sam da budsi nesto kenjaju... Hvala za testiranje!
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2020., 11:30   #218
sti
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Lawl
Postovi: 1,327
Skužio sam zašto je Netflix davao pucketavi zvuk na BT slušalicama - u sound postavkama Shielda je bio upaljen Dolby Audio Processing, a to je potrebno samo onima sa starijim receiverima koji ne podržavaju Dolby Digital Plus (kojeg šalje Netflix), pa se DD+ konvertira u obični DD.
sti je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2020., 03:22   #219
LAcy
Pink Floyd fan
Moj komp
 
LAcy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Santa Clara, CA
Postovi: 5,320
Update or not

https://9to5google.com/2020/11/16/sh...upgrade-8-2-1/

Sent from my Moto Z3 Play using Tapatalk
__________________




Gigabyte Z170MX-Gaming 5 LGA1151
Core i7-6700K LGA1151 Skylake
Thermalright Le Grand Macho RT
Patriot Viper 4 Series DDR4 64GB (4 x 16GB) 3200MHz
RTX 2080 TI 11GB GDDR6
Samsung 850 EVO M.2 1TB SSD
Samsung 32" (2560x1440) CHG70 Gaming Monitor with Quantum Dot
MacBook M1 Pro
Moto One 5G Ace





LAcy je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2020., 08:27   #220
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,702
S obzirom da je build number isti kao peti hotfix kojeg koristim otkad je pusten - I approve it! Ovo je, ako je vjerovati komentarima i changelogu, update koji donosi sve hotfixeve izdane do sada, samo u sluzbenom formatu.

To bi mozda objasnilo i zasto meni ne nudi update
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 17.11.2020., 17:28   #221
LAcy
Pink Floyd fan
Moj komp
 
LAcy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Santa Clara, CA
Postovi: 5,320
Updato jucer, radi isto kao sto je i radio. Jedino je zvuk preko DAC, cisci, dublji, usviraniji

I jace se cuje klikanje, system sound. Bas je bilo dobro dok nije dobro radilo
__________________




Gigabyte Z170MX-Gaming 5 LGA1151
Core i7-6700K LGA1151 Skylake
Thermalright Le Grand Macho RT
Patriot Viper 4 Series DDR4 64GB (4 x 16GB) 3200MHz
RTX 2080 TI 11GB GDDR6
Samsung 850 EVO M.2 1TB SSD
Samsung 32" (2560x1440) CHG70 Gaming Monitor with Quantum Dot
MacBook M1 Pro
Moto One 5G Ace






Zadnje izmijenjeno od: LAcy. 18.11.2020. u 06:25.
LAcy je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2020., 01:26   #222
robert7
Premium
Moj komp
 
robert7's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,688
Ekipa, zagrizao sam za shield u nadi da ce mi rijesiti problem.

Naime imam laptop sa plex serverom, sve spojeno preko zice, TV ima plex, i guta sve sto nije 4k,odnosno cim je malo veci fajl buffera do zla boga.

Primjer je Gemini man koji je 4k u 60fpsa. Ako ga pustim preko Plexa negledljivo je, ako piknem pak USB u Tv direkt onda vrti, ali nije mi neka fora stalno prestekavati usb hard.

Da li bi mi shield rijesio probleme ili?
__________________
http://eu.prepsafe.com
robert7 je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2020., 02:27   #223
LAcy
Pink Floyd fan
Moj komp
 
LAcy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Santa Clara, CA
Postovi: 5,320
Jesi li siguran da laptop, posebno HDD, ima dovoljnu propusnost? Po ovome sto si napisao, TV nema problema sa dekodiranjem 4k, 60fps ako ide sa USB-a ali ima ako ide preko mreze, tj. laptopa koji je Plex server. Mozda je i u mrezi problem, pogledaj u task manageru sto je bottleneck.

Shield bi vjerojatno rijesio problem ako bude Plex server i client. Mozda i samo kao server, jer moze transkodirati on the fly. Al' bi bilo steta Shield koristiti samo kao server. Ako ne trebas transkodiranje on the fly, jeftini NAS je dobro rjesenje za Plex server.

Btw, find remote treba medjunarodnim sporazumom uvest kao obavezno. Bas maloprije trazim gdje mi je daljinac, odem u menu, find this remote i pocne pistat. I sa pistanjem sam ga jedva nasao
__________________




Gigabyte Z170MX-Gaming 5 LGA1151
Core i7-6700K LGA1151 Skylake
Thermalright Le Grand Macho RT
Patriot Viper 4 Series DDR4 64GB (4 x 16GB) 3200MHz
RTX 2080 TI 11GB GDDR6
Samsung 850 EVO M.2 1TB SSD
Samsung 32" (2560x1440) CHG70 Gaming Monitor with Quantum Dot
MacBook M1 Pro
Moto One 5G Ace





LAcy je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2020., 03:11   #224
Odinarius
All-rounder
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,155
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Imas li sanse upaliti neku igru preko gamestreama pa onda vidjeti delay? Moram naci nekog kolegu s boljim slusalicama bas da malo testiram sve to

Nije Shield, ali ja streamam preko Moonlight aplikacije na Android TV (Sony 55 XE9005). Nisam probao nešto ekstremno brzo, ali za Assassin Creed sasvim dovoljno responzivno. Jedino sam dobio bolji rezultat kad je wi-fi gamepad bio uštekan u komp nego u TV, jer preko TV-a ne radi skroz stabilno, zna se isključivati par minuta svaki sat.

Limitirano je na 1080p/60 preko wi-fi i samo stereo zvuk.
Odinarius je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2020., 07:28   #225
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,702
U medjuvremenu sam presao i ja na Moonlight na Shieldu i na mobu. Dosta dobar app moram priznati. Ovo sto sam ga koristio bilo je bez greske. Na mobu je osjetljiv na 2.4GHz mrezu iako sam mu podesio nizak bitrate tipa 10Mbps - zvuk pucketa. Na 5GHz sve stima.

Po pitanju responzivnosti ne vidim razliku naspram Gamestreama, sve je maltene instantno. Xbox gamepad normalno radi preko Shielda.

Ono sto me zezalo - delay kad koristim BT slusalice - je i dalje tu naravno. Kasnije sam zguglao da Budsi imaju opcenito ogroman delay i da ovo nije nista cudno. Na putu su PXC 550II koje, ako je vjerovati latency tablicama za AptX i SBC kodek, stoje jako dobro po tom pitanju.

Citiraj:
Autor LAcy Pregled postova

Btw, find remote treba medjunarodnim sporazumom uvest kao obavezno. Bas maloprije trazim gdje mi je daljinac, odem u menu, find this remote i pocne pistat. I sa pistanjem sam ga jedva nasao
Super bi bilo da postoji google assistant naredba za trazenje daljinca Nedavno sam ga i ja "izgubio" (bio mi na crnom stolu, stopio se) pa se pokazalo pametnim imati spojenog misa
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2020., 08:11   #226
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,453
Citiraj:
Autor robert7 Pregled postova
Ekipa, zagrizao sam za shield u nadi da ce mi rijesiti problem.

Naime imam laptop sa plex serverom, sve spojeno preko zice, TV ima plex, i guta sve sto nije 4k,odnosno cim je malo veci fajl buffera do zla boga.

Primjer je Gemini man koji je 4k u 60fpsa. Ako ga pustim preko Plexa negledljivo je, ako piknem pak USB u Tv direkt onda vrti, ali nije mi neka fora stalno prestekavati usb hard.

Da li bi mi shield rijesio probleme ili?
Isti problem imao s LG TV. Gutao je do nekih 15GB datoteke, preko toga krene štucati (preko žice). Uzeo Fire TV 4K i preko wifi guta sve živo, i po 40-50GB datoteke.
Libertus je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2020., 18:16   #227
Ziiky
Premium
Moj komp
 
Ziiky's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,860
Citiraj:
Autor robert7 Pregled postova
Ekipa, zagrizao sam za shield u nadi da ce mi rijesiti problem.

Naime imam laptop sa plex serverom, sve spojeno preko zice, TV ima plex, i guta sve sto nije 4k,odnosno cim je malo veci fajl buffera do zla boga.

Primjer je Gemini man koji je 4k u 60fpsa. Ako ga pustim preko Plexa negledljivo je, ako piknem pak USB u Tv direkt onda vrti, ali nije mi neka fora stalno prestekavati usb hard.

Da li bi mi shield rijesio probleme ili?
Uf uf 4k stream, laptop, windowsi, tv, mreza ...
To da proradi je lutrija žešća.


Ne znam za shield jer ne koristim ništa sto ima android i windowse u tragovima. Cim je android u lancu, smrdi na probleme.
Recimo Synology nas sa Transsmissionom i plex u mreži sa Coreelecom (beelinkov GT king), a koji je na risiveru uz visekanalni audio i video passthrough ...
Kako je radilo prije 5-6-7 godina sa tada aktualnim 1080p tako radi i sada uz 4k stream.

Tu nema podesavanja, vudu magije tipa danas radi, a sutra ne iz ko zna kojeg razloga.

Jednostavno složiš kako spada i zaboraviš da postoj.
__________________




CPU: Intel™ i5@3,0GHz & CM Hyper EVO 212+
MBO: MSI Mortal
RAM: Crucial DDR4 8gb
GPU: Gigabyte GF GTX 1050 ti
HDD: SSD 128gb + WD blue 1TB
RW: LG
MON: Acer 24"
CASE: Antec Fusion Remote Max
PS: Fortron 550w modular
KB+MICE: Logitech™ K800 illuminated & G500
NAS: Synology 210j WDred4TB
HEADPHONES:Bluedio t3 plus BT





TV: Philips 55pus7805
REC: DENON x1600H
ZVUČNICI: Q Acoustics = QA3050i, QA3010i, QA3090i
SUB: SVS PB1000
MEDIAPLAYER: CoreELEC @ BeeLink GT King

Ziiky`s HTPC (some kind of it) ... LINK na topic






Trenutno ništa ...






Moje njuškalo



Ne svađaj se sa budalom jer će te spustiti na svoju razinu i pobijediti iskustvom

Zadnje izmijenjeno od: Ziiky. 05.12.2020. u 18:27.
Ziiky je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2020., 19:02   #228
sti
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Lawl
Postovi: 1,327
Ako uzme Shield Pro, nema razloga za streamanje sa PC/laptopa. I "obični" Shield (Tube) će proći ali je ograničen na SD kartice kao storage i nema podršku za Plex Server (samo klijent).

@xlr je opisao kako je napravio u postu #198:

Citiraj:
Autor xlr
upiknuo sam mu 256GB Samsung Fit 3.1 USB stick i formatirao kao external storage - da ga po potrebi mogu izvaditi. Na sticku je sva multimedia (Plex server, IPTV snimalica, torrenti...).Na Shield se spajam isključivo preko lokalne mreže (stick ne mogu micati jer je Plex server na njemu, ali po potrebi se server može ugasiti i stick izvaditi) i brzine transfera preko žice su oko 100MB/s kod zapisivanja na stick. Nativna podrška za SMB (odnedavno v3) je ful jednostavna. Shieldu sam dao fiksni IP, na desktopu jedan shortcut, na mobu u Root explorer manageru također, uvijek imam pristup boxu i sve je ful jednostavno
Citiraj:
Autor xlr
BiglyBT za torrente, instaliran mi je i na mobu pa se povežem na Shield i upravljam torrentima dok Shield vrti nešto drugo na ekranu itd... Namjestio sam jedan folder u koji preko SMB-a (s kompa ili moba) ubacim torrent fajlove i sve krene automatski. Mogu potpuno zaobići PC koji mi je nekad vrtio Plex server i torrente, a sad ga palim samo za igre.

Zadnje izmijenjeno od: sti. 05.12.2020. u 19:11.
sti je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2020., 19:08   #229
Venomgamer
Premium
Moj komp
 
Venomgamer's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2010
Lokacija: Peljesac
Postovi: 293
Meni plex šteka na 4k,ali to je zbog titlova,poznat problem ,barem na googlu,plex,4k,hdr i titlovi
Venomgamer je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2020., 20:25   #230
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,702
Citiraj:
Autor LAcy Pregled postova
Evo probao sam Sennheiser PXC 550. Sparile se sa Shield odmah. Probao Deezer, Plex i Sky Force. Slusalice rade normalno. Nisam ih dugo koristio pa je bilo lijepo iskustvo ponovno cuti kako odlicno zvuce
Ubo sam na kraju PXC 550-II, pa ako te mogu zamoliti za jedan test. Spoji sluške, otvori ovaj link na Shieldu i prati novine - da li ti trza ili ide glatko cijelo vrijeme? Probaj i bez spojenih sluški za usporedbu.
https://www.youtube.com/watch?v=vigX3H7WX5Q

Meni ide glatko kada mi je audio output na dac-u, gamepadu (koje god slušalice upiknem u njega, čak i PXC) ili Galaxy Budsima. Čim spojim PXC počnem primjećivati video stuttering u youtube appu na 60fps videima.

Netflix, HBO.... sve radi normalno. Taj isti fajl kada skinem i vrtim kroz VLC - nema stutteringa! Kao da je youtube app sjeban nekako.

Inače sluške su zasada odlične! Razmišljao sam ići na starije XM3, ali kad si mi ih spomenuo išao sam malo proučavati i eto odlučio. Audio delay je stvarno minimalan. Čak i preko gamestreama je zanemariv lag naspram Budsa i skoro 1 sekunde. Koliko vidim po rtings tablici, PXC su jedne od sluški s minimalnim lagom tako da
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2020., 23:49   #231
LAcy
Pink Floyd fan
Moj komp
 
LAcy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Santa Clara, CA
Postovi: 5,320
Citiraj:
Autor Ziiky Pregled postova
Ne znam za shield jer ne koristim ništa sto ima android i windowse u tragovima. Cim je android u lancu, smrdi na probleme.
Svjestan si da postas u temi koja se zove Nvidia Shield TV- media player?

Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Ubo sam na kraju PXC 550-II, pa ako te mogu zamoliti za jedan test. Spoji sluške, otvori ovaj link na Shieldu i prati novine - da li ti trza ili ide glatko cijelo vrijeme? Probaj i bez spojenih sluški za usporedbu.
https://www.youtube.com/watch?v=vigX3H7WX5Q:
Prvo, sto gledas 60fps video sa spojenim slusalicama kad isti nema zvuka?! Pazi da je stvarno 60fps. Na nizim rezolucijama nije, nego je 30fps. I da li imas TV koji podrzava 60fps.

Probao, kao da malo trzaka al nista strasno.

I zadnje, pa ne kupujem ja tamo neku lagavu opremu Prije Sennheisera sam imao i probao svasta. Bose, stvarno dobar NC, uzas od zvuka i izrada. JBL, losiji NC, ok zvuk al' malo mjesta za usi . Sony, dobar NC i zvuk... Oppo, pa to je kategorija za sebe, audijofilske, nema NC, nema nikakve elektronike, samo odlican zvuk (jos ih imam). Sennheiser, dobar NC, odlican zvuk, vise nego dovoljno mjesta za usi i odlican sapatnik na long distance letovima.
__________________




Gigabyte Z170MX-Gaming 5 LGA1151
Core i7-6700K LGA1151 Skylake
Thermalright Le Grand Macho RT
Patriot Viper 4 Series DDR4 64GB (4 x 16GB) 3200MHz
RTX 2080 TI 11GB GDDR6
Samsung 850 EVO M.2 1TB SSD
Samsung 32" (2560x1440) CHG70 Gaming Monitor with Quantum Dot
MacBook M1 Pro
Moto One 5G Ace





LAcy je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2020., 23:55   #232
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,702
A izgleda kao 60fps, buttery smooth... Vidim razliku "na oko" naspram 30fps. Tv je nista posebni 48WD655. Ovaj video je samo test, ali ako kresnem bilo koji 60fps video, i ako ima pokretnih scena vidjet cu to trzuckanje. Misterij mi je zasto samo u jednoj kombinaciji trza, a u svim drugim radi super.

A sluske su mi zasad bombon. Prve NC sluske, ali tu nisam imao nikakva ocekivanja. Ja sam mislio da NC sluske ponistavaju, onak, 99% zvuka Low latency, neutralan zvuk i multipoint su me napola kupili. Najvise me odusevilo kako su udobne (znam ih imati i po 2-3h na glavi), mjesta za usi ko u prici, a smijesno su malene. Nisi ni ti lud!
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 06.12.2020., 01:31   #233
LAcy
Pink Floyd fan
Moj komp
 
LAcy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Santa Clara, CA
Postovi: 5,320
Tko je lud, ne budi mu drug Ma ja sam ih znao imati po 12h sati na glavi, skidao samo kad me female flight attendant pita stas popit NC obicno ponistava nize frekvencije, brujanje avio motora i sl. Sto stvarno dobro dodje. U open space office, moze imati suprotan ucinak. Razgovor se cuje jos razgovjetnije.

Mozda je do Youtube app, mene je znala zezat. Jednostavno nakon para dana vise nece pokrenuti video, iako bufferira. Ona tocka za progres samo mrda lijevo desno. Ako ju pomaknem, malo krene pa opet samo mrda. Jedino rjesenje je bio reboot i onda radi par dana pa opet. Cak sam probao i drugi Shield, isto. Na kraju sam nasao stariji build koji to vise ne radi.

A gle opremu, pogotovo audio treba probat. Po mogucnosti par dana i vidjeti kako pase. Moj sadasnji setup je vrlo jednostavan (Shield - DAC - active loudspeakers + naravno TV i NAS koji je u drugoj prostoriji) i izuzetno sam zadovoljan. Svira bas onako kako volim. A tu sam isto probao i poslusao svasta.
__________________




Gigabyte Z170MX-Gaming 5 LGA1151
Core i7-6700K LGA1151 Skylake
Thermalright Le Grand Macho RT
Patriot Viper 4 Series DDR4 64GB (4 x 16GB) 3200MHz
RTX 2080 TI 11GB GDDR6
Samsung 850 EVO M.2 1TB SSD
Samsung 32" (2560x1440) CHG70 Gaming Monitor with Quantum Dot
MacBook M1 Pro
Moto One 5G Ace





LAcy je offline   Reply With Quote
Staro 06.12.2020., 12:53   #234
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,702
Tu si mi isto otvorio oci da istrazim ponudu i napokon imam audio setup koji je potpuno iskoristen i radi ko zmaj. Odradio sam malu slusaonicu i ono sto primjetim je da sam s DAC-om dobio pun klinac niskih i visokih tonova. U 8 godina koliko imam ove zvucnike, nisam cuo da ovako zvuce. Osam godina! Prepre! Tu sam natipkao nekoliko postova, da ne prepisujem:
http://forum.pcekspert.com/showthread.php?p=3466297

Napomena, prije DAC-a sam imao USB interface, a zadnjih par godina sam zvucnike spajao direkt analogno na tv.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 06.12.2020., 19:32   #235
LAcy
Pink Floyd fan
Moj komp
 
LAcy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Santa Clara, CA
Postovi: 5,320
Vidio sam to A i odgovio ti za USB always on: http://forum.pcekspert.com/showpost....ostcount=10983
__________________




Gigabyte Z170MX-Gaming 5 LGA1151
Core i7-6700K LGA1151 Skylake
Thermalright Le Grand Macho RT
Patriot Viper 4 Series DDR4 64GB (4 x 16GB) 3200MHz
RTX 2080 TI 11GB GDDR6
Samsung 850 EVO M.2 1TB SSD
Samsung 32" (2560x1440) CHG70 Gaming Monitor with Quantum Dot
MacBook M1 Pro
Moto One 5G Ace





LAcy je offline   Reply With Quote
Staro 06.12.2020., 19:44   #236
-POP-
Eddie
Moj komp
 
-POP-'s Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: Osijek
Postovi: 5,489
Shield radi upsample 16/44.1 na 16/48. Koristim ga u zadnje vrijeme kao transport, ali vidim da je nemoguće zaobići da prčka po zvuku ili?!
__________________


Intel E5450 E0 @455X9=4005MHz 1.36V // H2O Corsair H100 @low
Asus P5Q-E P45 @1.2V @Ket's 2101 bios
4X2Gb G.Skill 4GBPQ @890MHz 15-5-5-5 1.82V
Gigabyte HD5850 1Gb @960/5100MHz 1.088V @Scythe Musashi
Samsung 250GB 850 EVO // Seagate 3000GB DM001 // Samsung 500GB T166S @2X Scythe Himuro
Lian Li PC-P50 ArmorSuit // Corsair VX450W // DVD-RW LG GH24NSB0
White Shark Commandos @red switch // Logitech MX518 @blue led
AOC Q3279VWF 31.5"


Rotel RC972 // 2X Rotel RB971 @bridged // Audio Epilog Peyote // Raiz Peyote stands
M2Tech Young DSD DAC // Audioperformance Power Supply by Apparatus
Ixos Gamma Geometry 6003 // Transparent Audio The Link 200 // Kimber PBJ
Nobsound NS-01G PRO // Acoustic Energy AE100² // Asus Xonar U7 // Ixos XHS243W
Sony KD-65XH9096 // Nvidia Shield (2017) // Logitech Z-5500 sub & Focal Sib satellites
Logitech Z-10 // Logitech Z-2300 // Sennheiser HD205
-POP- je offline   Reply With Quote
Staro 13.12.2020., 07:52   #237
LAcy
Pink Floyd fan
Moj komp
 
LAcy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Santa Clara, CA
Postovi: 5,320
Youtube je postao prenaporan sa reklamama, malo googlanja i nasao SmartTubeNext. Odlicno! GUI je drugaciji, ima puno vise opcija i najvaznije, za sada nema reklama. Moze se activirati (logirati) pa se onda dobiju i svi subscribed channels, history, recommendations, etc.
__________________




Gigabyte Z170MX-Gaming 5 LGA1151
Core i7-6700K LGA1151 Skylake
Thermalright Le Grand Macho RT
Patriot Viper 4 Series DDR4 64GB (4 x 16GB) 3200MHz
RTX 2080 TI 11GB GDDR6
Samsung 850 EVO M.2 1TB SSD
Samsung 32" (2560x1440) CHG70 Gaming Monitor with Quantum Dot
MacBook M1 Pro
Moto One 5G Ace





LAcy je offline   Reply With Quote
Staro 13.12.2020., 10:47   #238
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,847
Imate i https://smartyoutubetv.github.io/ isto radi ok

Sent from my Mi 9 Lite using Tapatalk
buljaka je offline   Reply With Quote
Staro 13.12.2020., 12:38   #239
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,702
Cekaj da krenes castati (tko casta s moba) pa ti se pocne dizati yt app i s njom reklame Mene je doslovno taj dio natjerao na premium jer tu nije bilo alternative
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 13.12.2020., 19:45   #240
LAcy
Pink Floyd fan
Moj komp
 
LAcy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Santa Clara, CA
Postovi: 5,320
smartyoutubetv je modana tv aplikacija. Probao davno i nije mi dobro radila, neki videi su bili nedostupni?!

SmartTubeNext je koliko vidim pisana od nule i za sada radi odlicno i svi videi su dostupni.

Rijetko kad castam, nemam potrebe kad isti sadrzaj mogu dohvatiti daljincem. Sad i bez reklama
__________________




Gigabyte Z170MX-Gaming 5 LGA1151
Core i7-6700K LGA1151 Skylake
Thermalright Le Grand Macho RT
Patriot Viper 4 Series DDR4 64GB (4 x 16GB) 3200MHz
RTX 2080 TI 11GB GDDR6
Samsung 850 EVO M.2 1TB SSD
Samsung 32" (2560x1440) CHG70 Gaming Monitor with Quantum Dot
MacBook M1 Pro
Moto One 5G Ace





LAcy je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na