Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Storage > Diskovi SSD/HDD
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 20.09.2003., 20:37   #1
Mrvica
samo kad bih znao
 
Mrvica's Avatar
 
Datum registracije: May 2003
Lokacija: Međimurje malo
Postovi: 173
Imam problem!

Pa da pocnem prije neki dan sam kupio dvd przilicu NEC RW ND 1300A (dela kaj vurica)! Probam ja przit neki filmic na dvd (lagana vatrica 1x) i na kraju ajd da provjerimo taj moj uradak, stavim ja njega u linijski radi ,stavim u przilicu radi ali kad ga stavim u dvd-rom NEC ND 5700A kaze mi da nema dvd unutra i ne vidi ga! Prva pomisao je bila da dvd-rom ne valja probam kupljeni dvd radi, odem kod prijatelja i kod njega isti slucaj przilica ga vidi dvd-rom ne. Kod njega je ista kombinacija dvd przilica i dvd-rom i sta je jos gore isti je slucaj i kod njega dvd-rom ne vidi to kaj je sprzeno na przilici, neznam dali ste shvatili problem ako jeste svaka vam cast i molim vas za pomoc, dali je mozda treba podesit kaj u BIOS-u ili??? Da i jos oba su na istom kanalu dvd-rom master przilica slave!
Jos nekaj taj (ili ti) dvd se uredno vidi u drugim kompjuterima gdje nema przilice (isprobano na tri kompa)

Desava se sa svime isto od filmova , mp3, podataka, itd...
__________________
Mrvica je offline   Reply With Quote
Staro 20.09.2003., 22:15   #2
gpremec
matroxfanatic
 
gpremec's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb, na zapadu
Postovi: 2,444
Vrlo zanimljiv problem. To kaj ti NEC DVD-ROM ne cita sprzeni DVD, prva pomisao mi je da doticni model ne cita sprzene DVDove, ako nista drugo, onda upravo standard koji si probao.

Uostalom, koji medij je bio u pitanju: DVD-R ili DVD+R?

Mozda se bas pogodilo da si snimio (npr.) DVD+R, a da sva tri DVD-ROMa na kojima si probao ne citaju DVD+R medije.

Bilo kako bilo, prebacujem ovo na dio foruma posvecen medijima, gdje ce biti vise savjeta po tom pitanju.
__________________
Holly: "Appreciate what vou've got, because basically, I'm fantastic!"
my UD stats
gpremec je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 20.09.2003., 22:49   #3
Mrvica
samo kad bih znao
 
Mrvica's Avatar
 
Datum registracije: May 2003
Lokacija: Međimurje malo
Postovi: 173
Citiraj:
Originally posted by gpremec
Vrlo zanimljiv problem. To kaj ti NEC DVD-ROM ne cita sprzeni DVD, prva pomisao mi je da doticni model ne cita sprzene DVDove, ako nista drugo, onda upravo standard koji si probao.

Uostalom, koji medij je bio u pitanju: DVD-R ili DVD+R?

Mozda se bas pogodilo da si snimio (npr.) DVD+R, a da sva tri DVD-ROMa na kojima si probao ne citaju DVD+R medije.

Ne na ta tri na kojima sam probao je kombinacija samo DVD-rom bez przilice tamo radi bez problema, a na prijateljevom kompjuteru koji ima i DVD przilicu ne radi. Isti je slucaj i kod njega na njegovoj przilici sprzen DVD-r medij i DVD-rom ga ne prepoznaje

Bilo kako bilo, prebacujem ovo na dio foruma posvecen medijima, gdje ce biti vise savjeta po tom pitanju.
U pitanju je DVD-R i DVD-RW medij


Ne na ta tri na kojima sam probao je kombinacija samo DVD-rom bez przilice tamo radi bez problema, a na prijateljevom kompjuteru koji ima i DVD przilicu ne radi. Isti je slucaj i kod njega na njegovoj przilici sprzen DVD-r medij i DVD-rom ga ne prepoznaje.
__________________
Mrvica je offline   Reply With Quote
Staro 20.09.2003., 23:01   #4
Black Dragon
Premium
Moj komp
 
Black Dragon's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Agram
Postovi: 2,973
Zanimljivo ... 5700A čita i DVD-R i DVD+R ali ne čita DVD-RW i DVD+RW i DVD-RAM ... više ga niti nema ostao je u ponudi samo 5800A ... Aj je si li im probao promjeniti Firmware. Trenutno aktualni su 3.43 za 5700A (očito nekaj nije štimalo jer ima 9 verzija i počinju od 1.06. Puno se tog dodavalao i popravljalo ...) i trenutni Firmware za 1300A je 1.21 (5 revizija, i to mi je nekaj sumnjivo). Dva uređaja, a 14 revizija firmwarea za njih u kratkom vremenu neki bi to nazvali dobra podrška ili nešto je trulo u državi Danskoj ...
__________________

Some men aren't looking for anything logical. They can't be bought, bullied, reasoned or negotiated with. Some men just want to watch the world burn.
Black Dragon je offline   Reply With Quote
Staro 20.09.2003., 23:27   #5
Mrvica
samo kad bih znao
 
Mrvica's Avatar
 
Datum registracije: May 2003
Lokacija: Međimurje malo
Postovi: 173
Citiraj:
Originally posted by Black Dragon
Zanimljivo ... 5700A čita i DVD-R i DVD+R ali ne čita DVD-RW i DVD+RW i DVD-RAM ... više ga niti nema ostao je u ponudi samo 5800A ... Aj je si li im probao promjeniti Firmware. Trenutno aktualni su 3.43 za 5700A (očito nekaj nije štimalo jer ima 9 verzija i počinju od 1.06. Puno se tog dodavalao i popravljalo ...) i trenutni Firmware za 1300A je 1.21 (5 revizija, i to mi je nekaj sumnjivo). Dva uređaja, a 14 revizija firmwarea za njih u kratkom vremenu neki bi to nazvali dobra podrška ili nešto je trulo u državi Danskoj ...
Firmware za 5700A je bas taj zadnji koji si naveo, ali je zanimljivo da se to isti desava i kod prijatelja koji ima LG przilicu i ACER DVD-rom sad modele neznam koji su.
__________________
Mrvica je offline   Reply With Quote
Staro 22.09.2003., 20:30   #6
Mrvica
samo kad bih znao
 
Mrvica's Avatar
 
Datum registracije: May 2003
Lokacija: Međimurje malo
Postovi: 173
Problem rijesen, kupljen je novi DVD-rom i sve je OK!!!!
Nazalost stari je morao u prijevremeno umirovljenje !
__________________
Mrvica je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na