Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 26.08.2003., 22:48   #1
Rioma
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4
Question TV kartica i hard umjesto videorekordera

Može li mi neko pomoći sa infomacijom, kako pomoću TV kartice (ako može naziv i cijena TV kartice) i hard diska potpuno zamijeniti funkciju videorekordera, (snimanje u zadano vrijeme i pohranjivanje video zapisa većeg od 4 GB).Također koja je najbolja satelitska kartica pomoću koje se mogu najlakše dekodirati sat. programi do 600kn.HVALA.
Rioma je offline   Reply With Quote
Staro 27.08.2003., 01:00   #2
gpremec
matroxfanatic
 
gpremec's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb, na zapadu
Postovi: 2,444
To je najlakse izvesti s ATi All In Wonder grafickom karticom, koja dolazi s integriranom (kvalitetnom) TV kraticom. Naime, software za tu karticu omogucava pretvaranje racunala u pravi pravcati video rekorder, zajedno s programiranjem, sve to uz vrlo dobar i funkcionalan daljiski. Nisam siguran dali svi (noviji) modeli AIW podrzavaju PVR funkciju, ali to se lako provijeri na http://www.ati.com
Takodjer, ako se ne varam moze se snimatu u MPEG2 kompresiji, koja zauzima znacajno manje mjesta od AVI ne-kompresije. Granicu od 4GB odredjuje FAT32 particija, sto se izbjegne tako da se potrebna particija formatira u NTFS, sto se moze koristiti s Win2000 i WinXP operativnim sustavima. U ovom slucaju cak preporucam dva odvojena hard diska: prvi na kojem ce biti sam OS i aplikacije i dokumeti, formatiran u FAT32 (bilo u jednu ili vise particija), te drugi disk formatiran u jednoj NTFS particiji (koja ima ogranicenje na 16TB).

Sto se tice satelitskih kartica, tu ne mogu pomoci.
__________________
Holly: "Appreciate what vou've got, because basically, I'm fantastic!"
my UD stats
gpremec je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 27.08.2003., 02:09   #3
markich
RIAA
 
markich's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2003
Lokacija: zg
Postovi: 197
a program s kojim mozes napravit capture s tvkartice, probaj virtual dub, imas sve opcije koje ti trebaju i vise, ali ovo za timer da si mozes snimat u zadano vrijeme, moras skinut jos neki addon za virtual dub, sve ukupno ti je mozda 1mb...
markich je offline   Reply With Quote
Staro 27.08.2003., 11:30   #4
MadBoY
MadModerator
Moj komp
 
MadBoY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: N/A
Postovi: 5,190
Što se tiče satelitskih kartica slobodno mene pitaj .
Najbolja ti je SkyStar2. Košta 500kn i radi sve što hoćeš. Jednio joj moraš osigurat neko bolje hlađenje (neki 80mm vent pokraj ili neki manji ugradiš direkt na tuner).
Ja ju imam i odilčna je.
__________________
skupi-dupi-du, skupi-dupi-du, pam pam... pf
MadBoY je offline   Reply With Quote
Staro 27.08.2003., 18:37   #5
Rioma
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4
Hvala na odgovorima,a što se tiče ATI grafičke kartice sa TV tunerom, ne znam da li mi je pametno sada prodavati moju grafičku (Gigabyte Radeon 9000 64MB) i kupovati novu grafičku sa TV tunerom ili kupiti samo dobru TV karticu do cca 700kn, također uspio sam pohraniti digitalni video zapis veći od 4 GB na 3. particiju (nalazi se na istome HDD gdje i OS) koja je u FAT32 formatu, s tim da radim u WIN2000.Nije mi jasno dali pohranjivanje većih zapisa od 4 GB ima kakve veze sa mogućnostima same TV kartice ili to ovisi samo o OS (Milenium i 98 ne podržavaju takvo pohranjivanje – osobno sam isprobao), odnosno formatu HDD-a ili particije.
Rioma je offline   Reply With Quote
Staro 27.08.2003., 19:18   #6
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,944
Citiraj:
Originally posted by Rioma
Hvala na odgovorima,a što se tiče ATI grafičke kartice sa TV tunerom, ne znam da li mi je pametno sada prodavati moju grafičku (Gigabyte Radeon 9000 64MB) i kupovati novu grafičku sa TV tunerom ili kupiti samo dobru TV karticu do cca 700kn, također uspio sam pohraniti digitalni video zapis veći od 4 GB na 3. particiju (nalazi se na istome HDD gdje i OS) koja je u FAT32 formatu, s tim da radim u WIN2000.Nije mi jasno dali pohranjivanje većih zapisa od 4 GB ima kakve veze sa mogućnostima same TV kartice ili to ovisi samo o OS (Milenium i 98 ne podržavaju takvo pohranjivanje – osobno sam isprobao), odnosno formatu HDD-a ili particije.
To ti ovisi samo o OS-u. Program koji koristiš za capture registrira 98-cu i "zna" da ona ne podržava NFTS particije i samim time ti ni ne ponudi opciju za fajl veći od 4 GB koliko maximalno podržava FAT32.
tor je offline   Reply With Quote
Staro 27.08.2003., 23:24   #7
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
Ma i ovisi i sa kojim software-om snimaš, neki imaju mogućnost snimanja i preko tog limita i na FAT32.
Jelc je offline   Reply With Quote
Staro 28.08.2003., 00:35   #8
MadBoY
MadModerator
Moj komp
 
MadBoY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: N/A
Postovi: 5,190
Koji Codec mi treba da mogu snimat direktno u mpeg2 format?
Sa SkyStar2 snimam direktno u mpeg2 pa onda kasnije prebacim u divx i bude dosta bolje.
__________________
skupi-dupi-du, skupi-dupi-du, pam pam... pf
MadBoY je offline   Reply With Quote
Staro 28.08.2003., 00:56   #9
gpremec
matroxfanatic
 
gpremec's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb, na zapadu
Postovi: 2,444
Citiraj:
Originally posted by Jelc
Ma i ovisi i sa kojim software-om snimaš, neki imaju mogućnost snimanja i preko tog limita i na FAT32.
Ipak nije tako. FAT32 ima ogranicenje na 4GB velicine fajla i vozdra! To sto neki programi imaju mogucnost da nekoliko 2GB fajlkova prikazu kao jedan koji prelazi 4GB, to je druga stvar. Npr, Pinnacle ima takvu fintu.
__________________
Holly: "Appreciate what vou've got, because basically, I'm fantastic!"
my UD stats
gpremec je offline   Reply With Quote
Staro 28.08.2003., 02:16   #10
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
Citiraj:
Originally posted by gpremec
Ipak nije tako. FAT32 ima ogranicenje na 4GB velicine fajla i vozdra! To sto neki programi imaju mogucnost da nekoliko 2GB fajlkova prikazu kao jedan koji prelazi 4GB, to je druga stvar. Npr, Pinnacle ima takvu fintu.
Bitno je da software ima mogućnost snimanja i preko 4GB "u komadu" ,kak to izvodi je i tak manje važno.

Uglavnom ne vide se nikakvi "prijelazi" pri snimanju.
Osim toga ATI-ce su znale imat problema sa NTFS-om, bilo je nešto sa korupcijom podataka-ne sjećam se više...tak da i dobri stari FAT32 još dobro služi.
Jelc je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na