Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 01.08.2003., 23:55   #1
msvrtan
..
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,735
dvd+-rw cijene

otiso ja na dva tjedna na more a ono se sad pojavili dvd+-rw jeftiniji od dvd+rw i dvd-rw prije odlaska

fala bogu da nisam kupio dvd przilicu prije mjesec dva... sad imam jos vise razloga mozda jos malo cekati i baciti cd przilicu i preci na dvd-e..

sto vi mislite
msvrtan je offline   Reply With Quote
Staro 02.08.2003., 21:38   #2
gpremec
matroxfanatic
 
gpremec's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb, na zapadu
Postovi: 2,444
Odgovor na to pitanje mozes dati samo ti, a ovisi prvenstveno o kombinaciji tvojih stvarnih potreba i financijske situacije.

U svakom slucaju, dobro si napisao. Najbolje je pricekati jos par mjeseci, jer bi se trebalo pojaviti jos nesto novih modela DVD-/+ przilica, pa bi nakon toga trebali jos padati cijene.
__________________
Holly: "Appreciate what vou've got, because basically, I'm fantastic!"
my UD stats
gpremec je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 02.08.2003., 23:09   #3
Nik
Premium
Moj komp
 
Nik's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Zg
Postovi: 453
Ja cu u 9mj. u kupovinu, za sada cekam, pratim cijene i gledam sto ubosti. Sveusvemu DVDRWi pojftinjuju i to strelovito ( PIONEER DVR-106, bulk pojeftinio 26% i sad mu je cijena ispod 1600kn)
Nik je offline   Reply With Quote
Staro 03.08.2003., 15:08   #4
iqgen
Registered User
 
iqgen's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2003
Lokacija: fiume
Postovi: 25
cc..

DVD

imam NEC 1300A (1.05) sada radi perfektno no mjesec dana sam vračal dva puta va zabreg (ve-mil) jer nije bila dobra
broj te je: 36LBO68S111 bežite od nje blokira rad cd-a

inače firma Optorite ima dosad najbržu 4×dvd 24×cd 48×read
no nema zastupnika (ima odlične karakteristike ,eh ti ameri neznaju što imaju?)

uzmi teac 500 model provjerena kvaliteta
__________________
Bipppppp...
iqgen je offline   Reply With Quote
Staro 03.08.2003., 15:57   #5
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,944
Kako sad stvari stoje ja se nadam do kraja ove godine ili početkom iduće izvuči laganini mog plexia i staviti kakvu DVD pržu i ako bude sreće preči na kakav dobar LCD. Mislim da će to uskoro (6-12 mj) postati sastavni dio konf (kao što je danas normalno CDRW +DVD +17" CRT flat)...
tor je offline   Reply With Quote
Staro 03.08.2003., 21:47   #6
msvrtan
..
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,735
da samo sto ja za cijenu dvd+-rw sam kupio 180gb disk...i to ya 1500kn dok su prze bile oko 1700kn...a to je puno przenja da bi mi se dvd-jka isplatila...tak da cu ja mozda racunati tek na kupnju kad budu ispod 1000kn ..imam cd przilicu a za spremanje podataka 180gb disk...tak da nisu uopce isplative...bar meni...onima koji kopiraju dvd film za po doma da...za spremanje podataka nazalost ne...
msvrtan je offline   Reply With Quote
Staro 03.08.2003., 22:39   #7
tihomir
Premium
 
tihomir's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2002
Lokacija: ?
Postovi: 2,274
Citiraj:
Originally posted by tor
i ako bude sreće preči na kakav dobar LCD. Mislim da će to uskoro (6-12 mj) postati sastavni dio konf (kao što je danas normalno CDRW +DVD +17" CRT flat)...
koji LCD je usporediv po perfama sa CRT-om???
a cijenom???

tihomir je offline   Reply With Quote
Staro 03.08.2003., 23:04   #8
msvrtan
..
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,735
Citiraj:
Originally posted by tihomir
koji LCD je usporediv po perfama sa CRT-om???
a cijenom???

cijenom ni jedan...kvalitetom neznam...dosta mu ovisi response tajm...
msvrtan je offline   Reply With Quote
Staro 03.08.2003., 23:17   #9
tihomir
Premium
 
tihomir's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2002
Lokacija: ?
Postovi: 2,274
Citiraj:
Originally posted by msvrtan
cijenom ni jedan...kvalitetom neznam...dosta mu ovisi response tajm...
ma guzati monitori su majka...
kanite se vi ovih neuhranjenih slim(košćure im ispadaju)....

tihomir je offline   Reply With Quote
Staro 03.08.2003., 23:47   #10
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,944
Za sada nijedan naravno. Ali doći če trenutak kad bude, a ja ga onda kupujem
Ma stvarno, bude došao trenutak kad će LCD tehnologija (ili nešto slično) ponuditi perfomanse (a samim tim i cjenu donekle) današnjih uobičajenih CRT. Pod uobičajene mislim na nekakve prosječne monitore koji se danas daju nabaviti za nekakvih 1500 kn recimo. Nek mi neko ponudi nešto takvo za recimo godinu dana, za recimo 2500, kupujem.
tor je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 04.08.2003., 11:00   #11
MadBoY
MadModerator
Moj komp
 
MadBoY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: N/A
Postovi: 5,190
Citiraj:
Originally posted by tor
Za sada nijedan naravno. Ali doći če trenutak kad bude, a ja ga onda kupujem
Ma stvarno, bude došao trenutak kad će LCD tehnologija (ili nešto slično) ponuditi perfomanse (a samim tim i cjenu donekle) današnjih uobičajenih CRT. Pod uobičajene mislim na nekakve prosječne monitore koji se danas daju nabaviti za nekakvih 1500 kn recimo. Nek mi neko ponudi nešto takvo za recimo godinu dana, za recimo 2500, kupujem.

OLED moniitori bi trebali biti odlični i jeftniji od LCD-a.
Samo što će proć još dosta vremena dok dođu u prodaju.
__________________
skupi-dupi-du, skupi-dupi-du, pam pam... pf
MadBoY je offline   Reply With Quote
Staro 04.08.2003., 23:40   #12
tihomir
Premium
 
tihomir's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2002
Lokacija: ?
Postovi: 2,274
Citiraj:
Originally posted by tor
Za sada nijedan naravno. Ali doći če trenutak kad bude, a ja ga onda kupujem
Ma stvarno, bude došao trenutak kad će LCD tehnologija (ili nešto slično) ponuditi perfomanse (a samim tim i cjenu donekle) današnjih uobičajenih CRT. Pod uobičajene mislim na nekakve prosječne monitore koji se danas daju nabaviti za nekakvih 1500 kn recimo. Nek mi neko ponudi nešto takvo za recimo godinu dana, za recimo 2500, kupujem.
odokativna procjena...
LCD neće doživjet u bliskoj budućnosti neki BUUM sto se tiče kvalitete prikaza...
tihomir je offline   Reply With Quote
Staro 05.08.2003., 21:39   #13
gpremec
matroxfanatic
 
gpremec's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb, na zapadu
Postovi: 2,444
Citiraj:
Originally posted by tihomir
odokativna procjena...
LCD neće doživjet u bliskoj budućnosti neki BUUM sto se tiče kvalitete prikaza...
Zapravo, LCDi su se opako priblizili CRTima po kvaliteti prikaza boja i kontrasta. Da to moze jos malo dalje, mozda i moze.
Ako tko od vas ima prilike, malo bolje pogledajte kvalitetu prikaza boja i kontrasta na novim MACovim LCDima (onim samostalnim, ne onima koji su na prijenosnicima). Kontrast i boje su daleko bolji od monitora vecine nas.
Mozda nikada nece potuci profi modele CRTa, ali vec su potukli polu-profi CRTe.
__________________
Holly: "Appreciate what vou've got, because basically, I'm fantastic!"
my UD stats
gpremec je offline   Reply With Quote
Staro 05.08.2003., 21:51   #14
tihomir
Premium
 
tihomir's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2002
Lokacija: ?
Postovi: 2,274
Citiraj:
Originally posted by gpremec
Zapravo, LCDi su se opako priblizili CRTima po kvaliteti prikaza boja i kontrasta. Da to moze jos malo dalje, mozda i moze.
Ako tko od vas ima prilike, malo bolje pogledajte kvalitetu prikaza boja i kontrasta na novim MACovim LCDima (onim samostalnim, ne onima koji su na prijenosnicima). Kontrast i boje su daleko bolji od monitora vecine nas.
Mozda nikada nece potuci profi modele CRTa, ali vec su potukli polu-profi CRTe.
a rifreš?

tihomir je offline   Reply With Quote
Staro 06.08.2003., 01:52   #15
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,944
Citiraj:
Originally posted by tihomir
a rifreš?

A što on? Nije isti kurac 75 Hz na LCD i to isto na CRT!
tor je offline   Reply With Quote
Staro 06.08.2003., 08:55   #16
gpremec
matroxfanatic
 
gpremec's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb, na zapadu
Postovi: 2,444
Citiraj:
Originally posted by tihomir
a rifreš?

Zbog nacina rada samog LCDa, 60Hz preko digitalnog prikljucka daje stabilniju sliku od 100Hz na CRTu. Vise od 60Hz (uglavnom 75Hz) potrebno je analognim ulazima s grafickih s ne bas isuvise kvalitetnim RAMDACom.

Nadalje, kako LCDi trose znacajno manje struje (35-65W) od CRTa (120-180W), cista logiga govori da i znacajno manje zrace.
__________________
Holly: "Appreciate what vou've got, because basically, I'm fantastic!"
my UD stats
gpremec je offline   Reply With Quote
Staro 06.08.2003., 19:19   #17
tihomir
Premium
 
tihomir's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2002
Lokacija: ?
Postovi: 2,274
Citiraj:
Originally posted by gpremec
Zbog nacina rada samog LCDa, 60Hz preko digitalnog prikljucka daje stabilniju sliku od 100Hz na CRTu. Vise od 60Hz (uglavnom 75Hz) potrebno je analognim ulazima s grafickih s ne bas isuvise kvalitetnim RAMDACom.

Nadalje, kako LCDi trose znacajno manje struje (35-65W) od CRTa (120-180W), cista logiga govori da i znacajno manje zrace.
a cijena?
tihomir je offline   Reply With Quote
Staro 06.08.2003., 20:54   #18
MadBoY
MadModerator
Moj komp
 
MadBoY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: N/A
Postovi: 5,190
A ?

A grijanje CRT-ova koji dosta ugriju sobu ?
__________________
skupi-dupi-du, skupi-dupi-du, pam pam... pf
MadBoY je offline   Reply With Quote
Staro 07.08.2003., 04:48   #19
dpajur
PC Ekspert
 
dpajur's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2000
Lokacija: Luksemburg
Postovi: 694
a prikaz boja? lcd ima pozadinsko svijetlo, i zbog toga imaju uzasnjih problema s prikazom crne boje i bilo kakvih tamnih nijansa.

dodatno, lcd ima daleko losiji refresh rate, lockiran je na jednu i samo jednu rezoluciju, dok su ostale "emulirane" interpolacijom ili ekstrapolacijom piksela.

i za secer na kraju, lcd ekrani pate od mrtvih piksela, i nijedan proizvodjac nece zamijeniti ekran zbog jednog mrtvog piksela, vec svi imaju svoje specifikacije, koje uglavnom zavrsavaju na nekih 10-tak mrtvih piksela, sto bi mene osobno odvelo u ludilo

nije to neka tehnologija kojoj bih se previse veselio, osim da je jeftinija od crt-a, a to je jos uvijek daleka buducnost.
__________________

Intel Xeon X5550
Asus Rampage II Extreme
6GB Corsair Dominator GT
PowerColor Radeon PCS+ 5870
Samsung PM800 256GB SSD
Samsung F3 EcoDrive 2TB
Seasonic X750
Silverstone TJ-07
Dell U2311H

Cooling:
Thermochill 140.3
Fractal Design 140x3
EK Supreme HF
EK 5870FC v2
Laing DDC 3.25 + EK DDC Top v2
EK Multioption 250
mCubed T-Balancer XL
Build Log
dpajur je offline   Reply With Quote
Staro 07.08.2003., 08:54   #20
gpremec
matroxfanatic
 
gpremec's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb, na zapadu
Postovi: 2,444
Citiraj:
Originally posted by tihomir
a cijena?
Sve ima svoju cijenu.
__________________
Holly: "Appreciate what vou've got, because basically, I'm fantastic!"
my UD stats
gpremec je offline   Reply With Quote
Staro 07.08.2003., 09:10   #21
gpremec
matroxfanatic
 
gpremec's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb, na zapadu
Postovi: 2,444
Citiraj:
Originally posted by dpajur
a prikaz boja? lcd ima pozadinsko svijetlo, i zbog toga imaju uzasnjih problema s prikazom crne boje i bilo kakvih tamnih nijansa.
Baci pogled na nove MACove LCDe, 17" i vece. Iznenadit ces se. Ne kazem da su savrseni, ali bolji su od vecine CRTova.
Citiraj:
Originally posted by dpajur
dodatno, lcd ima daleko losiji refresh rate, lockiran je na jednu i samo jednu rezoluciju, dok su ostale "emulirane" interpolacijom ili ekstrapolacijom piksela.
Kao sto sam vec rekao, 60Hz na LCDu je daleko stabilnija slika nego 100Hz na CRTu. Naravno, ako nije neispravan LCD (ima i toga). To s rezolucijom bi se moglo raspravljati. Slazem se da LCDi imaju jednu jedinu "pravu" rezoluciju, ali CRTi niti nemaju "pravu" rezoluciju,ali zbog nacina prikaza slike daju uvijek poprilicno ostru sliku (teoretski gledano) na velikom broju razlicitih rezolucija. I tu je velika prednost CRTa.
Citiraj:
Originally posted by dpajur
i za secer na kraju, lcd ekrani pate od mrtvih piksela, i nijedan proizvodjac nece zamijeniti ekran zbog jednog mrtvog piksela, vec svi imaju svoje specifikacije, koje uglavnom zavrsavaju na nekih 10-tak mrtvih piksela, sto bi mene osobno odvelo u ludilo
Da, to je bolna tocka LCDa, i upravo zbog toga su toliko skuplji od CRTa. Naime, pri proizvodnji LCD matrica ima zamijetan broj neispravnih, pa su u cijenu finalnog LCDa ukljucene i neispravne matrice.
Osobno se grozim neipravnih pixela na LCDu, ali osobno zastupam misljenje da bi se prije preuzimanja LCDa moralo pogledati kako radi i dali ima neispravnih pixela. Ne kazem da su trgovci uvijek tako susretljivi, ali najde se pokoji.
Citiraj:
Originally posted by dpajur
nije to neka tehnologija kojoj bih se previse veselio, osim da je jeftinija od crt-a, a to je jos uvijek daleka buducnost.
Veselim se toj tehnologiji jer manje umara oci i mozak, upravo zbog "nedostatka" titranja slike. Kako 8 i vise sati na dan buljim u monitor, LCD bi bio pravi melem za moje oci.
__________________
Holly: "Appreciate what vou've got, because basically, I'm fantastic!"
my UD stats
gpremec je offline   Reply With Quote
Staro 21.08.2003., 11:40   #22
wejn
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2003
Lokacija: zg
Postovi: 10
nedavno je stari kupio 19" samsung syncmaster 191t lcd monitor te moram priznati da sam se ugodno iznenadio. Monitor rula za sve osim za igranje kvejka. Ima solidnih 85hz na 1152x864, slika se vidi iz sih kuteva. Uglavnom za sve osim ultrabrzih fpsa valja
__________________
E8400, 4gb ram, 9600gt
wejn je offline   Reply With Quote
Staro 21.08.2003., 13:18   #23
Rivi
Ovo ispod nisam ja! :)
Moj komp
 
Rivi's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Split
Postovi: 1,692
Čekajući dovoljno dugo da DVD RW-ima padne cijena, postat će i Blue ray dovoljno pristupačan, a onda još malo da pričekaš da i njemu padne cijena, tako da ćeš ga kupit negdje 2018. Ako se ne pojavi bolja tehnologija kojoj opet treba čekati da padne cijena.

Ali možeš, s druge strane, gledati i ovako. Ako će ti se DVD snimač financijski "nekako" isplatiti, možeš ga kupiti odmah, jer ako ga kupiš kasnije, istina je da si uštedio na njegovoj cijeni, ali si isto tako izgubio i zaradu koju bi ostvario u međuvremenu. Izvaži koja je cifra veća, pa odluči. Ili čekaj 2018. i novu tehnologiju.
__________________
Potpisujem!
Rivi je offline   Reply With Quote
Staro 21.08.2003., 20:48   #24
gpremec
matroxfanatic
 
gpremec's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb, na zapadu
Postovi: 2,444
Citiraj:
Originally posted by Rivi-[Seti.hr]
Čekajući dovoljno dugo da DVD RW-ima padne cijena, postat će i Blue ray dovoljno pristupačan, a onda još malo da pričekaš da i njemu padne cijena, tako da ćeš ga kupit negdje 2018. Ako se ne pojavi bolja tehnologija kojoj opet treba čekati da padne cijena.
Nasljednik Blu-Reya vec postoji koju godinu (mozda i duze od samog Blu-Reya), i vec je razvijen dovoljno da se pocne prodavati sirokim masama. Na standardni medij promjera 12cm moze se spremiti preko 100GB, a i to je podatak od prije 2 godine. Cak su predstavili i zamjenu za disk baziranu na toj tehnologiji, a zgodno je da su od pocetka krenuli s idejom da oblik medija ne treba biti okrugoa, tako da bi uredjaj s ugradjenim medijem velicine 3.5" HDDa mogao imati kapacitet od terabajta ili vise, a brzinom bi nadmasio i najbrze 15.000 diskove.

Problem je samo jedan: razvila ga je mala nezavisna kompanija koja nema nikakvo zaledje od strane velikih drmatora. Drugim rijecima, tehnologija koju necemo tako skoro vidjeti u stvarnoj upotrebi.
__________________
Holly: "Appreciate what vou've got, because basically, I'm fantastic!"
my UD stats
gpremec je offline   Reply With Quote
Staro 26.08.2003., 09:03   #25
Rivi
Ovo ispod nisam ja! :)
Moj komp
 
Rivi's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Split
Postovi: 1,692
Fala na informacijama. Barem mi je tvrdnja djelomično istinita.
__________________
Potpisujem!
Rivi je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na