Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 24.08.2017., 14:46   #3691
Dottore
Extrema Thule
Moj komp
 
Dottore's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: 「 ✖ ✖ ✖ 」
Postovi: 7,316
Citiraj:
Autor Tvrdi Pregled postova
O čemu ti to? Pa upravo si potvrdio ono o čemu sam pisao. Naš narod voli živjeti iznad svojih (često skromnih) ekonomskih mogućnosti. Kupuju se auti i mobiteli na rate a koji se ne mogu kupiti na keš. Neki propuste ljetovanja zbog toga i ne putuju....a ima i onih koje lovom futraju starci i rođaci..muževi...ili su naslijedili stan pa imaju plać uza sebe...di bi ja došao da ovih 3700 kn mj kaj dajem za stan mogu stavit na stranu...putovao bi ko budala a sumnjam da bi si kupio bolji mob od ovog....usput budi rečeno i auto i mob sam kupio za keš...svoj keš..ne tuđi
Vezano za skromnost vani...ja radim s strancima i potvrđujem tvoju tezu..oni tolko ne pate na imanje skupih stvari ali to nema veze toliko sa mentalitetom već sa situacijom...oni imaju mi nemamo...njima to nije napeto...
A mobiteli....neznam u kojoj si branši ali ovi moji stranci imaju sasvim solidne uređaje...nije da kupuju šaomije za 800kn...
I zašto ja lupetam a ti pišeš prave stvari? Tko to mjeri i kako?

Postali ste agresivni u čoporu i vrijeme je da idem..ovo je postalo gadno....

Da se zna koliko si skoroman
Zašto bi bilo gadno kad svima nabijaš na nos?
__________________


Lenovo ThinkPad T14 Gen 1


CPU: Intel Core i7-10510U
RAM: 16GB soldered + 16GB Samsung DDR4-2666
SSD: Kioxia/Toshiba XG6 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel UHD Graphics
LCD: 14" Matte IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech MX Master 3S
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + WD SN570 2 TB

Connected To A1 optical 1 Gbit



Lenovo ThinkPad T14s Gen 1

CPU: AMD Ryzen 7 PRO 4750U
RAM: 16GB soldered LPDDR4
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: AMD Radeon
LCD: 14" IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech VX Nano
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + Samsung 980 1TB



Lenovo X1 Carbon 7th Gen

CPU: Intel Core i7-8665U
RAM: 16GB soldered LPDDR3
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel HD 620
LCD: 14" IPS @ 2560x1440
OS: Windows 11 Pro 23H2



Dottore je offline   Reply With Quote
Staro 24.08.2017., 14:50   #3692
Master_Hrc
Premium
Moj komp
 
Master_Hrc's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb/Bec
Postovi: 1,113
haha...di ga iskopa...

Btw, Brko mislio sam da se zajebavs za kasko....ajme meni ja cu se ranit....
Master_Hrc je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 24.08.2017., 15:34   #3693
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Nažalost se ne zejebavam. Kad je vidio da imam S7 još lani, odma mi je ponudio kasko za mobitel, 78 kn mjesečno ili 860 kn godišnje koji pokriva krađu, lom ekrana i kaj ja znam kaj još ne.
Nisam ga saslušao do kraja jer sam rekao da me ne zanima. 900 kn mi je za auto sa putnicima i kasko na stakla, da nebi još plaćao za mobitel...

@mob
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 24.08.2017., 15:37   #3694
Tvrdi
Sremium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2013
Lokacija: Na granici istočnog i zapadnog rimskog carstva
Postovi: 2,854
Citiraj:
Autor Dottore Pregled postova
Da se zna koliko si skoroman
Zašto bi bilo gadno kad svima nabijaš na nos?
Nije da te se tiče ali sad kad si me prozvao, čitaj. Ja živim i radim od svog (poštenog) rada. I ženinog. Nismo uhljebi nit srčemo tuđe plaće. Ništa nisam nasljedio. Auto sam kupio na keš kao i svaki mob do sada. Stan je ipak prevelik zalogaj jel ja ga moram sam kupiti nisu mi tatica i mamica dali pare kao mnogima oko mene i ovdje na forumu. Imam love i za more i za putovanja. Imam dvoje djece koje uz to hranim, oblačim i plaćam školovanje, vrtiće i opremu. Ne mogu sve kupiti za keš. Ipak živim u Hrvatskoj. 5000 kn nije neka cifra. Da sam išao logikom prosječnog hrvata kupio bi sve kaj imam na rate. Ovako sam komp gledao na rate. U biti i nemoram ga kupiti. Još nisam kupio. Ako nešto važnije iskrsne komp će pričekat. Sebe ne predstavljam durgima kao ti. Jer ja za razliku od tebe imam za kog živjeti. Ti živiš samo za sebe.
Uživajte u svojoj zloći. Dobro se dobrim vraća a zlo zlim. Sjetit ćeš me se tada. I tko si ti da me prozivaš?

@Brko - nisam ti htio pravit probleme jel si pošten moderator koji samo malo trkelja previše. Ali ovo je postalo nekakvo klanističko društvo na pcekspertu. Bilo je i prije ali ovo je sad malo dalje otišlo. Pogotovo ovaj podforum. Ljudi ovdje dolaze po pomoć često a dobiju klanističko iživljavanje, pametovanje, sveznalaštvo i djetinjastvo cinkanje i prijavljivanje postova. Sretno ti.

Zadnje izmijenjeno od: Tvrdi. 24.08.2017. u 16:03.
Tvrdi je offline   Reply With Quote
Staro 24.08.2017., 15:43   #3695
Master_Hrc
Premium
Moj komp
 
Master_Hrc's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb/Bec
Postovi: 1,113
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Nažalost se ne zejebavam. Kad je vidio da imam S7 još lani, odma mi je ponudio kasko za mobitel, 78 kn mjesečno ili 860 kn godišnje koji pokriva krađu, lom ekrana i kaj ja znam kaj još ne.
Nisam ga saslušao do kraja jer sam rekao da me ne zanima. 900 kn mi je za auto sa putnicima i kasko na stakla, da nebi još plaćao za mobitel...

@mob
Bas sam htio napisati dok sam citao tvoju prvu recenicu da dodam jos malo i imam za kasko auto...no sad kad si razmislim to je ful puno...Ako recimo kupis flagship za nekih 3 soma kuna, nakon dvije godine koliko mu traje garancija ti platis jos 2 soma kuna...znaci 2/3 cijene jos za kasko...pa taman da ti i pukne ekran mislim da mozes za 2 soma kuna u ovlaštenom ga popravit...jedino se mozda isplati zbog krađe....
Master_Hrc je online   Reply With Quote
Staro 24.08.2017., 16:48   #3696
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
@Tvrdara
Sve 5. Ja te ne mislim uvjeravati suprotno. Ako tako misliš, imaš svoje razloge. Poštujem. Neću ulaziti u to.

Osobno to tako ne vidim. Nikad nisam vjerovao da je jedan čovjek u pravu, a 20 u krivu. Taj jedan onda stvarno mora sebi naći drugo okruženje. Tako je to. Previše je tu popovanja i moraliziranja tko koliko ima i tko koliko može. Ovo nije forum koji se bavi socijalnim pitanjima. Ovo je PC Ekspert Forum.

Dakle sasvim nebitno tko koliko nešto plaća. Cijena bi trebala ovdje biti samo informacija, a ne da se fokis rasprave o S8 i iP7 svodi na to ko ga je kako i odakle platio.

Totalni offtopic i nebitno.

@Master_hrc
Ide to po po vrijednosti mobitela. Moraš priložiti račun i jamstvo ovjereno. Nije isto za Honor 6X i S7 npr.
Nadalje, Elipso sad ima na sve mobitele jamstvo na lom stakla 1x tijekom 2 godine, tako da mobiteli iz elipsa nemaju kaj tražit u tom kasku.

@mob
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 24.08.2017., 16:50   #3697
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,461
ovo @mob na kraju ispada da nešto želiš i mobitelu reć
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 24.08.2017., 18:11   #3698
chief_wolfinjo
Premium
Moj komp
 
chief_wolfinjo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: DS9
Postovi: 4,164
bok,

kako galaxy s7 nema fm radio. a želio bih ga slušati. dali postoji kakav adapter koji se ukopča i da mogu slušati radio ?
nešto iz kine ili tak nekaj

hvala
chief_wolfinjo je online   Reply With Quote
Staro 24.08.2017., 18:54   #3699
GoodLooker
Premium
 
GoodLooker's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 955
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Nikad nisam vjerovao da je jedan čovjek u pravu, a 20 u krivu.
Brkana, ispravio bi te u ovom, nikad ni jedna velika ideja nije potekla iz mase, uvijek od pojedinca.
GoodLooker je offline   Reply With Quote
Staro 24.08.2017., 19:24   #3700
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Citiraj:
Autor chief_wolfinjo Pregled postova
bok,

kako galaxy s7 nema fm radio. a želio bih ga slušati. dali postoji kakav adapter koji se ukopča i da mogu slušati radio ?
nešto iz kine ili tak nekaj

hvala
TuneIn radio aplikacija, pa slusaj sto hoces iz zemlje i svijeta... samo trebas malo mb-a ili pristup wifiu.... fm tuner je proslo svrseno vrijeme.

On topic - uzasan mi je novi Note8. preeeglomazan, fingerprint na uzasnom mjestu, a dohvatiti notification bar - good luck. kamera isti k ko na S8, gimmick sa 2x zoomom, itd... a ovo dolazi od bivseg vlasnika Note5 za koji jos mogu rec da mi je u top3 moba sto sam imao, ako ne i no1.

Zadnje izmijenjeno od: Brko. 28.08.2017. u 00:08.
Gabre je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 24.08.2017., 19:54   #3701
Rista
Premium
 
Rista's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Ri
Postovi: 1,920
Meni se svidja. Duzi jest ali je i uzi od Note 5. Nije bilo sanse da bude manji ekran od S8+. Manji edge radijus, manje zaobljeni kutevi ekrana, sve dobro osim debilizma sa FP senzorom.
Rista je offline   Reply With Quote
Staro 24.08.2017., 21:32   #3702
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
jesi probao ti S8+. Meni je to doslovno ko daljinski za TV. Usko a dugacko, a gornji rub ekrana dohvatiti je doslovno fantastika, a ja sam osoba koji ima velike mobitele. FP senzor da ne spominjem, nema sanse a da drugom rukom ne pridrzavas mob. jeb to.
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 25.08.2017., 07:55   #3703
Rista
Premium
 
Rista's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Ri
Postovi: 1,920
Jesam. A malo je cudan taj format na pocetku ali brzo se naviknes. Dohvacaje gornjeg ruba mi nije problem jer koristim gestures, jedino je ta pozicija FP neobjasnjiva.
Rista je offline   Reply With Quote
Staro 25.08.2017., 08:17   #3704
chief_wolfinjo
Premium
Moj komp
 
chief_wolfinjo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: DS9
Postovi: 4,164
[QUOTE=Gabre;3095091]nemoj se uzrujavati na podjebatora dottorea, taj se voli ekstra pravit pametan, samo ne kuzim kako mu se da pamtiti tko je sto kada napisao i onda traziti i kvotati... pardon na izrazu.



TuneIn radio aplikacija, pa slusaj sto hoces iz zemlje i svijeta... samo trebas malo mb-a ili pristup wifiu.... fm tuner je proslo svrseno vrijeme.

koliko malo mb ?

a ako bi ipak želio koristiti fm tuner. dali postiji nekakav kaj se samo natakne na mobitel ili ?
chief_wolfinjo je online   Reply With Quote
Staro 25.08.2017., 08:24   #3705
GoodLooker
Premium
 
GoodLooker's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 955
Citiraj:
koliko malo mb ?

Internet radio transmissions are typically downloaded in Kilobytes per second (Kbps) and the standard speed of an internet radio transmission comes in at around 128 to 320 Kilobytes per second. If you download an internet radio transmission that comes in at 128 Kil