Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Softverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 02.12.2014., 17:16   #1
Goranbm
Premium
 
Goranbm's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: Samobor
Postovi: 1,234
(riješeno) Računalo se ne gasi

Imam sljedeći problem, evo već dva dana ne mogu normalno ugasiti računalo, kad idem ugasiti, normalno mi piše shuting down i onda ili tako piše u nedogled, najviše sam probao ostaviti pola sata ili mi se ugasi ekran kao da ode u stand by a komp ostane raditi. Inače računalo u radu ne pokazuje nikakve nepravilnosti, niti kod paljenja niti kod korištenja, jedino je frka kod gašenja....

Konfiguracija je ova što stoji pod moj komp, jedino su gore win 8.1 ....

Ne vidim razlog kaj bi moglo biti, znam da se problem počeo pojavljivati prije 2 dana nakon friške instalacije novih AMD drivera, jave i nekoliko windows updejtova.

Neki savijet kako bi se moglo otkriti u čemu je kvaka ? Hvala.

UPDATE: Pokušao sam otići u opcije power tipke i kad kliknem na to, zamrzne se prozor opcija i nakon nekog vremena izađe poruka:


Zadnje izmijenjeno od: Goranbm. 02.12.2014. u 18:15.
Goranbm je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2014., 01:45   #2
ibme74
Premium
 
ibme74's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2013
Lokacija: Planet Zemlja
Postovi: 1,417
Jesi čačkao kako po BIOS-u? Ako jesi probaj ga ponovno resetirati (ako ne znaš kako proguglaj). Probaj malo počistiti sustav sa raznim programima za optimizaciju (CCleaner, TuneUp, Advance System Care...). Ako to ne pomogne možeš pokušati ponovno dignuti Windows, može biti da je do njega problem.
ibme74 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 05.12.2014., 09:57   #3
Kinez
Premium
Moj komp
 
Kinez's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Split
Postovi: 111
Moguće da je windows update, možda ovaj KB3000850 update ako ti se instalirao, koji mnogima radi probleme kod bootanja, ili neki drugi ... U svakom slučaju preporučam restore point, ako je moguće, vratiš se na stanje gdje je sve radilo pa onda ponovno instaliraj te nove stvari, malo po malo.
__________________

[Opteron 165 + TT 120]***[TwinMos 4x512 MB CL2]***[DFI NF4 LanParty]***[ATI HD4850]
[Hitachi 1TB HDD]***[Seasonic S12G-650G Gold 650W]***[Razer Lycosa]***[NZXT Beta Black Metal Edition, SCYTHE Kaze Master II KM05-BK]***[Samsung 22" B2230]

Kinez je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2014., 09:45   #4
Goranbm
Premium
 
Goranbm's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: Samobor
Postovi: 1,234
Citiraj:
Autor ibme74 Pregled postova
Jesi čačkao kako po BIOS-u? Ako jesi probaj ga ponovno resetirati (ako ne znaš kako proguglaj). Probaj malo počistiti sustav sa raznim programima za optimizaciju (CCleaner, TuneUp, Advance System Care...). Ako to ne pomogne možeš pokušati ponovno dignuti Windows, može biti da je do njega problem.
Ma nisam čačkao po BIOSU ništa, redovno održavam komp i čistim ga CC-om i nisam ga u zadnje vrijeme niti koristio za išta osim za tu i tamo surfanje. Kontam si da je ili do w updatea ili do drivera za grafu...

Citiraj:
Autor Kinez Pregled postova
Moguće da je windows update, možda ovaj KB3000850 update ako ti se instalirao, koji mnogima radi probleme kod bootanja, ili neki drugi ... U svakom slučaju preporučam restore point, ako je moguće, vratiš se na stanje gdje je sve radilo pa onda ponovno instaliraj te nove stvari, malo po malo.
Evo sad ga brišem pa ću vidit jeli on krivac.
Goranbm je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2014., 12:30   #5
Goranbm
Premium
 
Goranbm's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: Samobor
Postovi: 1,234
Da li se update mora kroz safe mode obrisati ili može i ovak, jer ovak mi ga neće nikako... Kaže mi error na kraju
Goranbm je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2014., 20:07   #6
Goranbm
Premium
 
Goranbm's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: Samobor
Postovi: 1,234
Evo uspio sam iskopati negdje da neki korisnici imaju problema sa Avastom i ovim KB3000850. Maknuo avast i za sad sve radi. Vratio Avast friškom instalacijom i za sada se problem nije vratio, vidjet ćemo kako će biti u sljedećih nekoliko dana.
Goranbm je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na