Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 05.01.2023., 23:56   #5341
mkey
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: tu
Postovi: 1,938
Citiraj:
Autor Ivo_Strojnica Pregled postova
@mkey: molim te, potrudi se, nisi ljudima više zanimljiv.
Nisam nikada niti bio, tako da je to behaving as designed.

Exy pa jebemu sve po spisku, našao sam lika koji je promovirao phone clone međutim ljudi su mu kenjali kako dotični ne prebacuje app data već samo instalira aplikacije na novom uređaju, tako da nisam niti probao. A sada sam zbunjen. Ali i donekle nezainteresiran da se opet idem s time zajebavati Neka ga.

Nakon nekoliko dana adaptacije na ovaj telefon, malo me muči težina. Baš je cigla od telefona

Druga stvar koja me muči je izostanak 3.5 mm audio konektora. Iz tog razloga sam nabavio C-type na 3.5 mm adapter od Max Mobile. Iako na kutiji stoji "max quality" kabel je danas, nakon možda 10 sati korištenja, prestao raditi

Što bi tek bilo da nije max quality. Očajan proizvod. Dosta je debel kabel i čini se solidan konetkor ali je izgleda nešto presječeno unutra i to dok sam hodao

Zna li netko koja je poanta postavke Battery / More Battery settings / Smart batter capacity? Po opisu bi se kazalo da bi s time uključenim trebao preskočiti punjenje na 100% međutim upravo se to događa.
mkey je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2023., 02:03   #5342
santos
Premium
Moj komp
 
santos's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Čakovec / AT
Postovi: 1,782
trebao bi tamo unutra imati dvije opcije. jedna je da nauci tvoje navike i da ti puni mobitel do cca 80 % i onda stane i onda prije nego zna da ga skidas s punjaca, puni do 100%

a druga opcija je ova koja kazes... ova prva funkcionira, ovu drugu nisam nikad ukljucivao...
__________________
slow is smooth, smooth is fast...
santos je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 06.01.2023., 17:30   #5343
Exy
Premium
Moj komp
 
Exy's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb, Črnomerec
Postovi: 1,981
Citiraj:
Autor mkey Pregled postova
Nisam nikada niti bio, tako da je to behaving as designed.

Exy pa jebemu sve po spisku, našao sam lika koji je promovirao phone clone međutim ljudi su mu kenjali kako dotični ne prebacuje app data već samo instalira aplikacije na novom uređaju, tako da nisam niti probao. A sada sam zbunjen. Ali i donekle nezainteresiran da se opet idem s time zajebavati Neka ga.

Nakon nekoliko dana adaptacije na ovaj telefon, malo me muči težina. Baš je cigla od telefona

Druga stvar koja me muči je izostanak 3.5 mm audio konektora. Iz tog razloga sam nabavio C-type na 3.5 mm adapter od Max Mobile. Iako na kutiji stoji "max quality" kabel je danas, nakon možda 10 sati korištenja, prestao raditi

Što bi tek bilo da nije max quality. Očajan proizvod. Dosta je debel kabel i čini se solidan konetkor ali je izgleda nešto presječeno unutra i to dok sam hodao

Zna li netko koja je poanta postavke Battery / More Battery settings / Smart batter capacity? Po opisu bi se kazalo da bi s time uključenim trebao preskočiti punjenje na 100% međutim upravo se to događa.

E jebiga, pa koja bi poanta bila u tome da phone clone samo instalira aplikacije? Pogotovo kad je cijela ideja u tome da klonira aplikacije koje ne možeš instalirati normalno Phone clone kupi i podatke, osim za applikacije tipa viber/whatsup.
Teži je, to je istina, meni to ne smeta jer zbog konstrukcije ne trebam nikakvu masku koja ionako samo poružnjuje mobitel.
Za usb-c ne znam, ja sam slušalice koje sam dobio uz njega koje su bile usb-c poklonio, koristim tws. Pretpostavljam da postoje i adapteri koji ne crknu nakon 10h korištenja


Smart charge je da ga ne puni do 100% kad ga uključiš na punjač nego recimo pola sata prije nego što ustaneš ujutro i sl.
Smart battery capacity je po meni obična glupost jer ga puni do nekog postotka i onda više ne, recimo do 80%, sa ciljem čuvanja kapaciteta. Tako da onda imaš cijelo vrijeme kapacitet baterije od 80% tako da slučajno nakon nekog vremena kapacitet ne bi pao na 90%
To je za one čudne ljude koji robuju svojim uređajima, umjesto da bude obrnuto.
Exy je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2023., 17:35   #5344
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Adaptera imas raznih, original Huawei,original Samsung izd, rade super i ne crkavaju. Ali jbg, ekipa trazi adapter od 2-3€ pa se zali da crkava.
A i ovo so 80% je glupost. Puni ga buraz kako treba full i trajat ce 2-3 godine. Nakon toga zamijeni bat i ides dalje.
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2023., 18:33   #5345
mkey
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: tu
Postovi: 1,938
Vidim da postoji prekid u komunikaciji.

Opcija "do 80%" ne postoji u postavkama, postoji kako sam gore naveo "Smart batter capacity". Jedan od vas kaže "oko 80%" i onda druga dvojica prenose to verbatim kao da je činjenica.

Vidio sam i drugdje kako su neki prijavili kako se čini da puni na 100% bez obzira na tu postavku. Koliko ja vidim tri su mogućnosti:
a) puni na x% (gdje je x < 100) ali prikaže da je napunio na 100% (to bi nekom project manageru moglo biti logično )
b) opcija ovisi o smart opciji pa mu možda treba neko vrijeme da poveže konce i da zaključi na koji postotak želi puniti (ovako kako je puni na 100% i ne jebe živu silu tako da se ponaša kao da niti jedna od tih opcija nije uključena)
c) opcija jednostavno ne funkcionira ili možda ovisi o samom punjaču, koji je u mom slučaju prividno original

Ukoliko naletim na neko objašnjenje što to radi budem stavio ovdje za buduće naraštaje.

Također, ovo je prilika i da se uoči razlika između objašnjavanja kako nešto funkcionira i izražavanja mišljenja o tome koliko je nešto korisno. Meni osobno je teško procijeniti koliko je nešto korisno ukoliko ne razumijem kako to nešto funkcionira, ali eto, ima nas svakakvih.

Jasno mi je kako postoje adapteri različitih kvaliteta, i to nije bio predmet mojeg pitanja. Nisam tražio niti neku sugestiju vezano za neki kvalitetniji adapter, naručio sami si nove Huawei slušalice CM33 pa očekujem da bi to trebalo biti dobro riješenje. Da napomenem da su službeno to original slušalice, pa da pojedinci mogu odahnuti.

Što se tiče izmišljanja cijene samog adaptera i insinuacija na "žaljenje" prilažem slijedeće:

https://www.adm.hr/adapter-maxmobile...75931/product/
https://www.proxima-informatika.hr/p...e-bijeli-bulk/

TLDR: neoriginal je malo manje od 5€, original je malo više od 5€. S time da se ne o ekivalentnom proizvodu u smislu da je prvi adapter + produžni dok je potonji pigtail.

Naručio sam taj kabel/adapter usput u ADMu pošto sam uzimao nešto drugo, pogrešno sam smatrao da će to biti dovoljno dobro. To što je kabel/adapter otkazao suradnju tako skoro spomenuo sam kao kuriozitet, ne zato da bi se žalio oko famoznih 37kn uludog troška ili da bih pozvao na bojkot trgovine ili da bi se nekome spetljale gaće oko jaja.

Možda sam ja malo previše dugo na internetu (ili malo prestar ili oboje) ali stvarno me umara ekipa koja na sve što makar izdaleka njima izgleda kao "žaljenje" (što ovdje apsolutno nije bio slučaj) reagira sa ... žaljenjem, zato što se netko ... žali? Mogu svašta razumjeti ali takav način razmišljanja ne mogu.
mkey je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2023., 18:47   #5346
Exy
Premium
Moj komp
 
Exy's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb, Črnomerec
Postovi: 1,981
Previše kompliciraš, piše ti u opisu opcije točno što radi. Ne piše da puni do 80% ali puni do nekog broja koji je manji od 100%
Pokazuje 100% zato što računa da je 100% taj novi smanjeni kapacitet do kojega puni. Po meni je to glupost jer u startu smanjujem kapacitet baterije tako da se jednog dana ne daj Bože smanji kapacitet baterije
Jasno, to je samo moje mišljenje, nekom je to možda super opcija.
Exy je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2023., 19:01   #5347
santos
Premium
Moj komp
 
santos's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Čakovec / AT
Postovi: 1,782
ako malo istrazis, saznat ces da je idealno punjenje baterije do nekih 75% da bi joj vijek trajanja bio maksimalan. al sumnjam da je puni samo do 75% jer je to premalo. al kuzim da cim blize ide 100% to je veci napor za bateriju.

kaj se tice te opcije, slazem se s kolegom koji je napisao da tu onda ti sluzis mobitelu a ne on tebi. jebala ih baterija koja dodje kikiriki za zamjenu.
__________________
slow is smooth, smooth is fast...
santos je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2023., 19:47   #5348
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Meni je ta opcija uvijek uključena jer mi izdrži 1 dan bez problema sa 40-50% ostatka. Tako da se puni u sweet spotu jer niti je dobro da se previše prazni niti da se previše puni.

Da mi ta opcija nije uključena, opet bi morao puniti svaki dan, a ovako mi je nakon 2.5 godine baterija na 95%.
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2023., 21:48   #5349
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Huawei mobiteli

Baterija bi ti svakako bila dobra nakon 2.5 godine na Huaweiju. P serija je opce poznata da ima super bateriju. I još ako čuvaš kabel i punjač te konektor punjenja, plus npr ne igraš igre po cijele dane, ili nemas svakakva smeca od aplikacija koje forsirano trose bateriju. Da sam na vasem mjestu ne bih se zamarao jer vise faktora utjece na trajnost baterije. Prvo i najbitnije, kakav je konektor punjenja. Drugi, kakav je kabel. Trece , kakav je sw. Najmanje utjece “pametno punjenje”. Zato i kazem da se ne zamarate.

@mkey
Ako si na mene mislio pod “žali” referirao sam se općenito na ljude a ne konkretno na tebe. Ti si mogao taj adapter dobiti i na poklon, niti sam znao koliko si ga platio. Samo sam napomenuo da se inače ljudi žale vezano za te jeftine adaptere.
Što se tiče CM33, masa njih je fake, vecina dolazi u najlonu ili vrecici, cak ih ima i u retail pakiranju pa ako si ih malo platio i nisi zadovoljan zvukom, postoji mogucnost da je kopija. Ima sam obje , i razlika je solidna. Nije ogromna ali je dovoljna.
Drugo, što se razumijevanja nečega tiče, možemo samo ponoviti ono što nam proizvođač kaže, razumijevanje je upitno. Možemo diskutirati o tih 75-80 % i 100% do sutra jer ne znamo točno što to radi. Zamjene baterija se vrše svakodnevno kod svih brandova, neke traju 2 godine, neke 1 a neke 4. Dosta su punjene u “smart” režimu a neke traju 3-4 bez smart režima. Trajnost ne ovisi samo o tom smart režimu kao što sam gore naveo.
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2023., 21:58   #5350
locks
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Vukovar
Postovi: 3,290
Nema tu pravila. Toliko sam toga promijenio i nema obrasca koji je 100% učinkovit za trajnost baterije.

Na Mate 20 Pro je u nekim slučajevima baterija riknula unutar 2 godine, a neki ga imaju još i danas s original baterijom, i drži bez problema...
locks je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 06.01.2023., 22:30   #5351
Exy
Premium
Moj komp
 
Exy's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb, Črnomerec
Postovi: 1,981
Evo meni je nakon godinu i pol sa P40 baterija na 98%. Sve te smart battery opcije su off i ne pazim kako i gdje ga punim osim što je (gotovo) uvijek na 40W super chargeu.
Exy je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2023., 23:01   #5352
Gemmy
smeghead
Moj komp
 
Gemmy's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,946
Ma nema sanse da je baterija nakon toliko vremena na samo 98%.

To je isto kao i na iphoneu stanje 99% nakon godinu dana i onda nakon nekog updatea padne na 80%



Poslano sa mog SM-S908B koristeći Tapatalk
Gemmy je online   Reply With Quote
Staro 06.01.2023., 23:03   #5353
nepalac
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2022
Lokacija: EU
Postovi: 650
Citiraj:
Autor Exy Pregled postova
Evo meni je nakon godinu i pol sa P40 baterija na 98%.
To što ti accubattery ili neka deseta aplikacija izbaci taj rezultat ne mora biti da je uopće točno, čak ni blizu...
Zapravo će ti baterija duže trajati da deinstaliraš ta smeća od appova koji samo crpe bateriju
__________________
...
nepalac je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2023., 23:07   #5354
Exy
Premium
Moj komp
 
Exy's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb, Črnomerec
Postovi: 1,981
Citiraj:
Autor nepalac Pregled postova
To što ti accubattery ili neka deseta aplikacija izbaci taj rezultat ne mora biti da je uopće točno, čak ni blizu...
Zapravo će ti baterija duže trajati da deinstaliraš ta smeća od appova koji samo crpe bateriju

Ne znam, tako prijavljuje sam huawei, nemam specijalne appove. Moguće da kinezi lažu
Exy je offline   Reply With Quote