Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 08.09.2022., 15:17   #601
rodriguez
....
Moj komp
 
rodriguez's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 1,988
Hodao 2019 po Brooklynu usred bijela dana, nakon 2 sata šetnje skužim nešto mi je čudno, a ono nisam bijelca vidio 2 sata. Malo panika, i nakon toga skužim da ljude boli kurac za tebe plus milicija prolazi svako malo... Nakon korone kriminal je eksplodirao u NYC. Šetao po Bronxu, Harlemu je da je sve po danu bilo al opet, nikakve neugodne situacije niti krivih pogleda...
__________________
Thinkpad T430 running Manjaro
rodriguez je offline   Reply With Quote
Staro 08.09.2022., 15:24   #602
Guls
Premium
Moj komp
 
Guls's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Sveta Nedelja
Postovi: 2,937
meni je najgore bilo u gare du nord kad sam išao pješke prema montmartreu... ajde da sam bio sam ali je žena bila sa mnom.
doslovce ko u filmovima, crni klošari pored bačvi iz kojih gori vatra, griju ruke i melju nešto na muslo-afričkom. sreća moja pa sam bio bradati krkan u trenirci i faca ko da ću ih pobit sve skupa, a u sebi sam bio malo preplašeno mače, reko ako nas sad zaskoče nema nam spasa
i nije bilo neugodnosti

a montmartre, oni crnci kaj ispred prodaju sranja, samo ih otepeš i mir božji. bitno je samo ne pokazati nikakvu slabost, ne da se ni njima zajebavati s tobom nego traže nekoga da ga opelješe i amen.

najsigurniji grad mi je definitivno bilo koji istočnog bloka, tamo nikad nikakvih problema, a najnesigurniji mi je zasad bio pariz (i to samo taj sjeverni dio) premda sva ta turistička mjesta su ti prst u uho i hodaj kam hoćeš
__________________

HP Obelisk Desktop PC - 875-0040ny
Intel i7 9700F
32GB Hyper-X DDR4-2666
2TB 970Pro PCIe NVMe M.2
Palit GeForce RTX 3060 StormX 8GB
Windows 11 Professional

Periferija
2 x 27" Dell P2723D
Corsair SP2500 2.1
Logitech MK270

Lenovo Legion 5 17ACH6H 82JY007GSC
17,3 FHD IPS 144Hz
AMD Ryzen 7 5800H
16GB DDR4-3200 RAM
NVIDIA GeForce RTX 3060 6GB GDDR6
1TB PCIe NVMe SSD
Windows 11 Professional

Sony Playstation 5
Philips The One 75PUS8807/12 LED UHD 4K 120 hz
Logitech K400 wireless keyboard
Guls je offline   Reply With Quote
Staro 08.09.2022., 15:46   #603
WraGG
Premium
 
WraGG's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Stuttgart
Postovi: 1,548
Citiraj:
Autor Renesis Pregled postova
@Wragg - Stuttgart je omanje selo u usporedbi sa Parizom, Amsterdamom, Londonom ili cak i Hamburgom ili Berlinom. Valjda u cijelom Stuttgartu nema ulice kamo ne bi prosetao u 2 ujutro....

Kako je napisano, za vecinu mjesta se interesira gdje je "bas kriticno" a za sve ostalo se otvori oci i nema problema.

Mene su dosada od 40ak zenalja pokrali samo u Zagrebu, jeli zato ZG u prosjeku opasan? nije


Ma da, svjestan sam da je Stuttgart minoran u odnosu na te gradove. Nije to bila poenta. Poenta je da i ovdje mozes umisliti da te svi hoce ubiti i opljackati pa se neces osjecati sigurno.
Ne znam, valjda mene ne gledaju tako jer sam 2m/120kg, bradat i rijetko se smijem.
WraGG je offline   Reply With Quote
Staro 08.09.2022., 22:49   #604
Matta
El Mattador
Moj komp
 
Matta's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Ljubuški<->Metković
Postovi: 1,819
Trebaju mi prijedlozi:

Gdje otići obiteljski sa dvoje klinaca (12 i 14 godina) krajem ovog / početkom slijedećeg mjeseca malo odmoriti 4-7 dana a da ne bude dosadno ?
Dakle, ne sightseeing i zujanje okolo nego nešto tipa toplice/spa ili slično (pošto će već biti prehladno za nekakvog mora i otvorenog bazena) ? HR, SLO, ITA, AUT, CG, ne bih dalje.
__________________
Matta je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2022., 23:37   #605
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,949
Citiraj:
Autor Libertus Pregled postova
Iz kojeg razloga?

Ne isplati se. Previše zezancije i nespavanja za premalo novaca. Gosti zovu u bilo koje doba dana i noći. Također kasne satima, a ti ih moraš dočekati, očistiti i oprati sve iza njih…. a neki od njih su vrlo nezahvalni.

Ako nemaš djece i želiš se time baviti možeš neko vrijeme dok ti ne prekipi.
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2022., 11:32   #606
prileee
laser
Moj komp
 
prileee's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Split
Postovi: 2,274
Prvi put cujem za ovakvo iskustvo rentanja, da se ne isplati.
Jos najboolje da ne moras docekati (cak i ne moras, mozes kljuc u lock ostavit kao sta dosta iznajmljivaca radi), ocistiti i oprati iza njih a da ostave pare za smjestaj, pa wtf.

Uostalom sve to mozes nekom forwardati da ti hendla za neke pare.
__________________
prileee je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2022., 11:47   #607
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Cistit i docekat moras uvijek. A airbnb sam izbacio jer ima takvih pacijenata da je to cudo. Jedan me pitao da mu slikam gornji dio kreveta/naslon da vidi kako izgleda. Napisao sam uplati na paypal 30€ i slikam ti i donji dio. Sve moguće slike objavljene. Pun svijet je idiota, vecina je izgleda na Airbnbu. Susjeda ima 4* apartman, iznutra je predivan, najgori klijenti su Airbnb klijenti ,toliko da ga je ugasila nakon dugo godina. Airbnb na kraju uzme isto kao Booking,tebi 3% ostatak naplati klijentu podizanjem cijene.
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 21.09.2022., 11:55   #608
simpleplan
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 261
Airbnb ti pokrije štetu od gosta, booking ne.
simpleplan je offline   Reply With Quote
Staro 21.09.2022., 13:32   #609
Tulio
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2012
Lokacija: Crikvenica
Postovi: 49
Nije istina da Airbnb uzme isto kao Booking.
Meni kao iznajmljivacu uzme 3%, i to mi je bitno. Booking uzima 15%, po novome sam cuo da za privatne iznajmljivace uzima 18%.
Gost na kraju mozda plati isto i tu i tamo, ali zasto da si placam veci trosak PDV-a na proviziju ako ne moram.
Meni je na kraju krajeva bitno samo koliko ja dobijem, koliko gost plati ma manje zanima.

Ja radim samo i iskljucivo preko Airbnb-a, ukupno 4 apartmana, i mogu rec da sam zadovoljan sa svime
Tulio je offline   Reply With Quote
Staro 21.09.2022., 16:25   #610
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,480
Citiraj:
Autor Tulio Pregled postova
Nije istina da Airbnb uzme isto kao Booking.
Meni kao iznajmljivacu uzme 3%, i to mi je bitno. Booking uzima 15%, po novome sam cuo da za privatne iznajmljivace uzima 18%.
Gost na kraju mozda plati isto i tu i tamo, ali zasto da si placam veci trosak PDV-a na proviziju ako ne moram.
Meni je na kraju krajeva bitno samo koliko ja dobijem, koliko gost plati ma manje zanima.

Ja radim samo i iskljucivo preko Airbnb-a, ukupno 4 apartmana, i mogu rec da sam zadovoljan sa svime
I da i ne. AirBnb ima dvije politike.
1. 3% iznajmljivaču (tj 3% + pdv = 3,75%) + onda uzima još jedno 12-15% kupcu.
2. 15% iznajmljivaču.

Booking koliko znam ima jednu politiku, tj. 15% + procesuiranje transakcija karticom od 1,10% ako to koristiš.

U svim Booking i AirBNB politikama dođeš do sličnog iznosa novaca za krajnjeg kupca.
Libertus je offline   Reply With Quote
Staro 21.09.2022., 20:16   #611
Tulio
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2012
Lokacija: Crikvenica
Postovi: 49
Je, ali ja gledam s aspekta iznajmljivaca, gdje mi je AirBnb bolji, tj povoljniji po mene.

Manja provizija = manji PDV na provoziju, i isplata prvi radni dan nakon dolaska gosta, a ne jednom mjesecno.

A aspekta kupca, njemu je bitno da sto jeftinije prodje.
A ni od jednih ni drugih ne ocekujem da mi ista rijese u slucaju nekog problema, tako da...
Tulio je offline   Reply With Quote
Staro 06.10.2022., 20:20   #612
dragutin985
Premium
Moj komp
 
dragutin985's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 168
Kolege, sljedeci tjedan idem na 3 tjedna u makedoniju,skoplje. Imate li kakvih preporuka sto vidjeti, sto jesti, gdje jesti, gdje odlaziti vikendima na izlete?
Svaka preporuka je dobrodosla

Sent from my SM-A528B using Tapatalk
dragutin985 je offline   Reply With Quote