Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 25.01.2021., 23:46   #571
nub
PREMIUM
Moj komp
 
nub's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: zg
Postovi: 2,068
Sve su bile laganije pržene

Pa sad, kako kome odgovara. Meni super, žena nemre smislit pa uvijek imam i neku ciglicu uz ove kave Mislim drugi put probat black diamond (30% robuste) kao alternativu.
nub je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2021., 00:38   #572
DiTech
Premium
 
DiTech's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: ZG
Postovi: 334
Ima neko ideju gdje kupiti bialetti funnel, x4 je model mokka.
Nasao sam negdje u finskoj, ali je postarina 20e, skoro neisplativo za proizvod od 4eur.

Zena kak je cistila, sve je bacila u smece

DiTech je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2021., 08:21   #573
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,789
Na amazon.de ima dosta repromaterijala za moke. Mozda ima i na .it, baci oko.

https://www.amazon.de/dp/B01MZ6D3P4/..._Jl8dGb6QQ9ZXJ
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2021., 13:02   #574
Pomo
Laughing Man
Moj komp
 
Pomo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Volim grah koji peče
Postovi: 3,016
Evo danas mi došla Quahwa sve Premium vrste koje melju, po 200g od svake.
Ovako na prvu, ona purple diamond je prva probana, reko bi da je to to.
Blaža 100% arabica mljevena za moku. Kako mi i cijena paše, mislim da ću zasad na tome ostat.
Hvala svima na savjetima.
__________________
Citiraj:
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams ... glitter in the dark near Tanhauser Gate. All those ... moments will be lost ... in time, like tears ... in rain. Time ... to die.
Pomo je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2021., 21:43   #575
celavicro
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor DiTech Pregled postova
Ima neko ideju gdje kupiti bialetti funnel, x4 je model mokka.
Nasao sam negdje u finskoj, ali je postarina 20e, skoro neisplativo za proizvod od 4eur.

Zena kak je cistila, sve je bacila u smece

Si probao nazvati cina promet?



Xlr

Si probao prek FB ili weba Nika kontaktirati(eliscaffe)

500g ti je besplatna dostava,frisko pržena uvijek
  Reply With Quote
Staro 27.01.2021., 21:53   #576
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Uzea sam i ja jednu Moku za indukciju, samo treba stići. Na kraju me najjeftinije izašla u Solin Građe - 100kn dok su u Elipsa i Mullera preko 200.
Evo ovakva:
https://photos.app.goo.gl/gT3C5LL7drs6GEdDA

Ima li kakvih trikova za kuhanje? Jača/slabija "vatra", koliko grubo mljevena kava, ima li već neke gotove kave mljevene kave u dućanima da vam se svidjela? Također, ova je za 4 šalice (espressa), kakvo je onda doziranje kave i ako želim primjerice napraviti dupli espresso, koliko vode ide? Da li uvijek ide isto vode samo prije skineš ili se može staviti i manje vode?
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2021., 22:05   #577
panda505
(╯°□°)╯︵ ┻━┻
 
panda505's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Beertopia
Postovi: 2,013
Citiraj:
Autor DiTech Pregled postova
Ima neko ideju gdje kupiti bialetti funnel, x4 je model mokka.
Nasao sam negdje u finskoj, ali je postarina 20e, skoro neisplativo za proizvod od 4eur.

Zena kak je cistila, sve je bacila u smece
Imaš u Lonci i Poklopci

A ima čak i u Šparu...
__________________
54' / 74' / 90' / 2014

I'm only here to see how the story unfolds. Any self-respecting leading man would do the same.

panda505 je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2021., 22:53   #578
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,789
Citiraj:
Autor celavicro Pregled postova
Xlr

Si probao prek FB ili weba Nika kontaktirati(eliscaffe)

500g ti je besplatna dostava,frisko pržena uvijek
Naručivao par puta i bila je sasvim dobra, ali koliko sam ubrao svako malo mijenja okuse.

Citiraj:
Autor Mar Pregled postova
Uzea sam i ja jednu Moku za indukciju, samo treba stići. Na kraju me najjeftinije izašla u Solin Građe - 100kn dok su u Elipsa i Mullera preko 200.
Evo ovakva:
https://photos.app.goo.gl/gT3C5LL7drs6GEdDA

Ima li kakvih trikova za kuhanje? Jača/slabija "vatra", koliko grubo mljevena kava, ima li već neke gotove kave mljevene kave u dućanima da vam se svidjela? Također, ova je za 4 šalice (espressa), kakvo je onda doziranje kave i ako želim primjerice napraviti dupli espresso, koliko vode ide? Da li uvijek ide isto vode samo prije skineš ili se može staviti i manje vode?
Voda i količina kave u pravilu treba biti uvijek ista, moka se bazira na nekom omjeru 7:1 (voda:kava). Nema smisla skidati ranije jer prekidaš proces ekstrakcije, možeš samo dobiti manju količinu lošije kave. Pusti sve, pa popiješ manje. Također za količinu vode, ako stavljaš manje vode, zavrit će ti u roku odmah i spaliti kavu, a nećeš imati dobru ekstrakciju. Jedino gdje sam se igrao je (kada mi fali, a ne da mi se mljeti) sa manje kave u funnelu. Tipa 3/4 popunjenost... Ne osjeti se na okusu, eventualno bude "razvodnjena". Nikad ne diram količinu vode.

Nikad ne stišći/komprimiraj kavu u funnelu Naspi je i ravnomjerno (!) poravnaj površinu npr karticom ili prstom, ali bez pritiskanja. Moka nije espreso (početnička greška).

Mljevenje i jačinu vatre ćeš morati savladati sam, malo se igraj, jednom kad nađeš "postavke" onda više nema greške. Dobrodošao u klub

Meni se tehnika vrti gotovo isto kao na ovom videu:
https://www.youtube.com/watch?v=rpyBYuu-wJI
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2021., 08:35   #579
kiki86
Tehničar
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,005
Citiraj:
Autor panda505 Pregled postova
Imaš u Lonci i Poklopci

A ima čak i u Šparu...

zna i u plodinama bit tu i tamo, taj funnel i one gumice isto, po par kuna bude to.
kiki86 je offline   Reply With Quote
Staro 03.02.2021., 21:38   #580
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Voda i količina kave u pravilu treba biti uvijek ista, moka se bazira na nekom omjeru 7:1 (voda:kava). Nema smisla skidati ranije jer prekidaš proces ekstrakcije, možeš samo dobiti manju količinu lošije kave. Pusti sve, pa popiješ manje. Također za količinu vode, ako stavljaš manje vode, zavrit će ti u roku odmah i spaliti kavu, a nećeš imati dobru ekstrakciju. Jedino gdje sam se igrao je (kada mi fali, a ne da mi se mljeti) sa manje kave u funnelu. Tipa 3/4 popunjenost... Ne osjeti se na okusu, eventualno bude "razvodnjena". Nikad ne diram količinu vode.

Nikad ne stišći/komprimiraj kavu u funnelu Naspi je i ravnomjerno (!) poravnaj površinu npr karticom ili prstom, ali bez pritiskanja. Moka nije espreso (početnička greška).

Mljevenje i jačinu vatre ćeš morati savladati sam, malo se igraj, jednom kad nađeš "postavke" onda više nema greške. Dobrodošao u klub

Meni se tehnika vrti gotovo isto kao na ovom videu:
https://www.youtube.com/watch?v=rpyBYuu-wJI
Dobar video i savjeti. Danas sam u Lidla uzeo Bodum French press za 60kn
https://www.lidl-sklep.pl/media/2749...cb984122f.jpeg

U biti, planira sam da mi je to za mliječnu pjenu jer sam vidija u videu da to koriste a i nije bila neka cijena.
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline   Reply With Quote
Staro 06.02.2021., 18:48   #581
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575