Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 08.02.2020., 13:32   #48151
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Citiraj:
Autor lowrider Pregled postova
Moguće da smo na nekoj prekretnici, revoluciji, što se toga tiče.
Drastičan porast električara, nešto plinaša i običnih benzinaca, a pad dizelaša
A prošle godine prvi put kod nas regano više dizelaša nego benzinjara Izgleda da nam paše situacija u Švabiji
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2020., 13:51   #48152
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,101
Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
A prošle godine prvi put kod nas regano više dizelaša nego benzinjara Izgleda da nam paše situacija u Švabiji

Misliš "otpada" iz Njemačke i sličnih zemalja
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2020., 13:53   #48153
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,945
Citiraj:
Autor lowrider Pregled postova
Misliš "otpada" iz Njemačke i sličnih zemalja
Zasto bi dizel star 5-10 godina bio "otpad" ?
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2020., 13:55   #48154
SympForTheDevil
Registered User
 
SympForTheDevil's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 636
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Čitao sam nekidan članak u kojem se navodi da je u Švabiji sve puno polovnih, a mladih dizelaša (neki čak zadovoljavaju Euro6 norme) koje nitko ne kupuje i zato im spuštaju cijenu do ubera samo da ih prodaju.

Možda Kie nekakve Dače i ostal bakarači. U potrazi sam za nekakvim GLCom trenutno i ne vidim da dobrim mladim dizelima(Euro6) pada cijena više nego u zadnje tri godine.
SympForTheDevil je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2020., 14:03   #48155
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Citiraj:
Autor SympForTheDevil Pregled postova
Možda Kie nekakve Dače i ostal bakarači. U potrazi sam za nekakvim GLCom trenutno i ne vidim da dobrim mladim dizelima(Euro6) pada cijena više nego u zadnje tri godine.
Pretpostavka (a pogotovo bakaračka) je majka svih zajeba.
Elven je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2020., 14:07   #48156
MadBoY
MadModerator
Moj komp
 
MadBoY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: N/A
Postovi: 5,190
Cini mi se da su te price o jeftinim dizelima u njemackoj pokrenuli preprodavaci, da navuku ljude da pomisle da mogu za male novce dobiti 3-5 god starog dizela s malo kilometara, da si olaksaju skidanje kilometara.
Istina je da se moze naci 3-4 god star auto, koji je 1500-2000 eur jeftiniji nego u HR, ali nije nista posebno jeftini u njemackoj nego sto bi inace bio.
__________________
skupi-dupi-du, skupi-dupi-du, pam pam... pf
MadBoY je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2020., 14:21   #48157
Psycho
Master Of Disaster
Moj komp
 
Psycho's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,252
Citiraj:
Autor MadBoY Pregled postova
Cini mi se da su te price o jeftinim dizelima u njemackoj pokrenuli preprodavaci, da navuku ljude da pomisle da mogu za male novce dobiti 3-5 god starog dizela s malo kilometara, da si olaksaju skidanje kilometara.
Istina je da se moze naci 3-4 god star auto, koji je 1500-2000 eur jeftiniji nego u HR, ali nije nista posebno jeftini u njemackoj nego sto bi inace bio.
prije 2 godine uzeo Mazdu 6 koja je u njemackoj kostala 12900, a u Hrvatskoj najjeftinija 16500 sa slicnom kilometrazom i vise opreme u njemackoj. porez na uvoz je isao nekih 10k kn. tako da ne znam sada, ali za vrijeme od prije dvije godine ovo sta ti kazes je totalna besmislica.
__________________
Psycho je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2020., 14:34   #48158
MadBoY
MadModerator
Moj komp
 
MadBoY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: N/A
Postovi: 5,190
Ono sto govorim je da ta Mazda sad nije drasticno jeftinija nego sto bi inace bila. Automobili u njemackoj jesu jeftiniji ali nema tih super-jeftinih novijih dizelasa u njemackoj o kojima se govori da ih se rjesavaju jer ih nitko ne zeli kupiti. Ima ih super-jeftinih ali s preko 250k km na satu, a takvih je bilo oduvijek.
__________________
skupi-dupi-du, skupi-dupi-du, pam pam... pf
MadBoY je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2020., 14:57   #48159
zkljaja
Brat od Đon Vejna
Moj komp
 
zkljaja's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: zg-vg
Postovi: 1,176
2 para lezecih polizajaca maknuto sa Selske! Wuhuu
__________________
"South-Korea is the only nation whose national sport has a sequel."
zkljaja je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2020., 15:21   #48160
bertone
Premium
Moj komp
 
bertone's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,016
Citiraj:
Autor papčić Pregled postova
2 para lezecih polizajaca maknuto sa Selske! Wuhuu
Jesu, ali su uključili sad sva tri pješačka semafora na potezu od Ozaljske do Zagorske koji naravno rade asinkrono sa postojećim semaforima na križanjima pa čekaš na zeleno iako nema ni psa na ulici

... a bojim se da je i ovo micanje samo privremeno kao bi se rođama osigurao posao, tako su i na ulici Dubravica maknuli tri od pet apsolutno nepotrebnih LP pa su za par mjeseci došli, napravili ta tri stara ponovno i dodali još dva nova
bertone je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2020., 15:46   #48161
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,101
Citiraj:
Autor Lewis Pregled postova
Zasto bi dizel star 5-10 godina bio "otpad" ?
Auto s 400-500 000km je za otpad
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2020., 15:50   #48162
SympForTheDevil
Registered User
 
SympForTheDevil's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 636
Citiraj:
Autor MadBoY Pregled postova
Cini mi se da su te price o jeftinim dizelima u njemackoj pokrenuli preprodavaci, da navuku ljude da pomisle da mogu za male novce dobiti 3-5 god starog dizela s malo kilometara, da si olaksaju skidanje kilometara.

Istina je da se moze naci 3-4 god star auto, koji je 1500-2000 eur jeftiniji nego u HR, ali nije nista posebno jeftini u njemackoj nego sto bi inace bio.
Upravo tako. Vijest sa naših "njuz" portala.

Sredinom prošle godine sam bio u procesu nabavke auta iz njemačke...tri mjeseca sam scoutao šta se nudi....svaki bolji unfalfrei euro6 sa važećom tvorničkom garancijom je bio prodan za par dana od pojavljivanja.

Tak da ne postoji ništa što se ne može prodati u njemačkim "žicama"
SympForTheDevil je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2020., 15:56   #48163
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Citiraj:
Autor SympForTheDevil Pregled postova
Možda Kie nekakve Dače i ostal bakarači. U potrazi sam za nekakvim GLCom trenutno i ne vidim da dobrim mladim dizelima(Euro6) pada cijena više nego u zadnje tri godine.
Citiraj:
Autor SympForTheDevil Pregled postova
Upravo tako. Vijest sa naših "njuz" portala.

Sredinom prošle godine sam bio u procesu nabavke auta iz njemačke...tri mjeseca sam scoutao šta se nudi....svaki bolji unfalfrei euro6 sa važećom tvorničkom garancijom je bio prodan za par dana od pojavljivanja.

Tak da ne postoji ništa što se ne može prodati u njemačkim "žicama"
Nema dzabe dizelasa naravno, ali ono sto sam ja citao da su danas oko 10% jeftiniji nego prosle godine. Spustaju trgovci sa tipa 24,000 na 21,500 eura da prodaju, i kukaju malo. Ali nije da ces dobiti 2 godine starog Audija za cijenu nove dacie.

I da, rijec je o spustanju cijena na Audijima, BMWima i Mercedesima, ane Daciama k Kiama (cinjenica da si u proslom postu stavio Kiu i Daciu u isti kos pokazuje koliko ne znas o autima).

I to sto si trazio prije 8-9 mjeseci auto, ne znaci da je trziste danas isto.. dizelima cijene padaju, polako, ali sigurno.
Elven je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2020., 16:03   #48164
SympForTheDevil
Registered User
 
SympForTheDevil's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 636
Citiraj:
Autor Elven Pregled postova
Nema dzabe dizelasa naravno, ali ono sto sam ja citao da su danas oko 10% jeftiniji nego prosle godine. Spustaju trgovci sa tipa 24,000 na 21,500 eura da prodaju, i kukaju malo. Ali nije da ces dobiti 2 godine starog Audija za cijenu nove dacie.



I da, rijec je o spustanju cijena na Audijima, BMWima i Mercedesima, ane Daciama k Kiama (cinjenica da si u proslom postu stavio Kiu i Daciu u isti kos pokazuje koliko ne znas o autima).



I to sto si trazio prije 8-9 mjeseci auto, ne znaci da je trziste danas isto.. dizelima cijene padaju, polako, ali sigurno.
Čisto je moguće da ne znam o tim korejskom francusko rumunjskim automobilima jer preferiram švabe i to samo one iz Stuttgarta i Munchena. Za ostalo me nije briga i drago mi je da ne znam ništa O OSTALIM AUTIMA. Život je prekratak za znati sve o svemu.

Auto sam uveo prije 5 mjeseci i sad mi treba još neki terenac za ribičiju i dosta obilazim i Emil Frey(neku zamjenu da dogovorimo) I Mobile.de I mogu ti reći sa sigurnošću, da je kod Mercedesa I tržište i cijene isto ko do prije 5 mjeseci.

Možeš staviti i 9 mjeseci jer od tada aktivno pratim tržište.

Oces jahreswagena c klasu 220d sa full opremom unfalfrei i pod garom....hodati ćeš sa 33-35 hiljada u džepu po DE i 37-40 hiljada kod nas zavisno o km i ostalim gungulama.

Ove divlje žice sa 90% Karambola ala Saboborska nebi štel komentirat. Govori se isključivo o official (re) sellerima sa licencom gdje znaš šta kupuješ.

Zadnje izmijenjeno od: SympForTheDevil. 08.02.2020. u 16:18.
SympForTheDevil je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2020., 00:37   #48165
GreenLife
Čika Zeljeni
Moj komp
 
GreenLife's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: München
Postovi: 410
Citiraj:
Autor lowrider